Прескочи до съдържание

Най-изнервящите неща по време на път


Препоръчани мнения

Мислех да пиша "Кое най-много ви дразни" ама да не изглеждам като некъв хейтър :) Знам, че обичаме да пътуваме и сме толерантни магеланци, но все пак не всички пътници са като нас и ни изнервят понякога.

 

Моите фаворити:

 

1. Блокиране на пътеката при качване и слизане от самолета: не се научиха някои хора да се дръпнат навътре и това си е.

 

2. Мудно преминаване на проверка за сигурност: вадене на монети и ключове един по един със завидно спокойствите и искрено учудване, че да и коланът трябва да се свали.

 

3. Пускане на седалките прекалено назад.

 

Ами това е, аз ли съм си мрънкало или има и други? Може пък да съм пропуснала нещо :)

Редактирано от Мрън
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не, Мрън, не си мрънкало ;)

Това наистина са много изнервящи неща, които всячески се опитвам да игнорирам, но не винаги се получава. Мен юни месец повсеместното хъркане при един нощен полет до Москва ме съсипа. То не беше на 2-3, че и на 4 гласа и от различни посоки... 

Връзка към мнение

Ето няколко от мен:

 

1) Автобус. Съседката по седалка (обикновено е от женски род) провежда над половинчасов телефонен по жисиема.

 

2) Автобус или самолет. Несъобразителният тъпанар/тъпанарка отпред си правят седалката на шезлонг, все едно това е най-нормалното нещо на света (особено изнервящо за полети на уизеър, където и без това разстоянието между седалките е твърде  малко).

 

3) Автобус или самолет. Съседът по седалка (обикновено е някой потен чичо, дето все му е топло) си пуска климатрониката на макс, ама нали много му духало, та насочва струята настрани (т.е. към моя милост). 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

С уточнението, че повечето неща са просто дразнещи, не е задължително хората, които ги правят да са виновни. В крайна сметка никой не се е родил научен как да прави скенер стриптийз, може да им е първи полет на хората :)

 

1. Скенера. Цялата процедура. Никой не е виновен тук, просто махането на всичко метално и изтърбушването на раницата ми, която е предимно пълна с електронни джаджи. Често ако пътувам само с нея е препълнена на макс, едва ли не трябва да я пренареждам наново след скенера, като си държа с една ръка дънките да не паднат, докато си слагам колана и гледам да си вържа обувките по начин, по който да не демонстрирам задни части на всички, понеже няма седалки наоколо. 

 

2. При кацане, момента в който хората се изправят да си взимат багажите веднага щом колесника опре в земята. По-кротко бе хора, след 10 минути ще си ги вземете, няма да скочите в движение. 

 

3. Митничарите на паспортния контрол, които сякаш винаги избират точно моята опашка да разпитат подробно абсолютно невинна бабка къде е била и за къде отива, като бавят точно моята опашка с поне 5 минути спрямо съседните. Или поне на мен така ми изглежда!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Най-много ме вбесява пускането на седалките пред мен, или пък подритването на моята седалка отзад. ама наистина ме вбесява това. Други просто дразнещи ме неща са общо взето изброените. Ставане с опирането на колесника, бутането на хората от първите редове на самолета да се качат първи и съответно да се получи едно чудничко задръстване, а това за скенерите, вярно е , че понякога хората не са виновни, но наскоро си скъсах нервите- една мацка се беше накичила с 2 тона бижута и половин час си ги сваляше докато си говореше и се хилеше със спътника си, е нужно е малко да се помисли, че има и други хора на опашката....

При пътуване с кола или рейс, особено изнервям на задръствания и закъснения.

Но като цяло гледам да не обръщам внимание на такива неща, за да не си скапвам пътуването. :)

Връзка към мнение

2. При кацане, момента в който хората се изправят да си взимат багажите веднага щом колесника опре в земята. По-кротко бе хора, след 10 минути ще си ги вземете, няма да скочите в движение. 

Ауууу, да... това с ваденето на багажа при кацането на самолета - много дразнещо... и всеки бърза да е първи. Пък аз се чудя защо ли, особено ако си с рейсче, то така или иначе няма да тръгне преди да се напълни.

 

Като цяло всичко по-горе, което сте споменали ме дразни и мен, но се опитвам да бъде позитивна изчаквайки доволно.

Бих допълнила само как като отворят гишетата и всички се втурват да са първи и настава един хаос (особено ако полета е с преобладаващи бг пътници). Лично аз изчаквам да по премине тарапаната и се качвам измежду последните, както всъщност и слизам измежду тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз гледам да не се изнервям много. Да правят каквото искат... 

Това със ставането и прибирането на багажа още със спирането навсякъде го има, явно е неспасяемо. 

Най не харесвам допълните проверки по летищата, значи при трансфер вече трябва да са те проверили там, откъдето си тръгнал, ама англичаните например не, не вярваме на проверките по третия свят, затова си проверяваме пак (по сто часа естествено). То може и да са прави, проверките в Бразилия и Хийтроу се различават като от земята до небето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С уточнението, че повечето неща са просто дразнещи, не е задължително хората, които ги правят да са виновни. В крайна сметка никой не се е родил научен как да прави скенер стриптийз, може да им е първи полет на хората :)

 

1. Скенера. Цялата процедура. Никой не е виновен тук, просто махането на всичко метално и изтърбушването на раницата ми, която е предимно пълна с електронни джаджи. Често ако пътувам само с нея е препълнена на макс, едва ли не трябва да я пренареждам наново след скенера, като си държа с една ръка дънките да не паднат, докато си слагам колана и гледам да си вържа обувките по начин, по който да не демонстрирам задни части на всички, понеже няма седалки наоколо. 

 

2. При кацане, момента в който хората се изправят да си взимат багажите веднага щом колесника опре в земята. По-кротко бе хора, след 10 минути ще си ги вземете, няма да скочите в движение. 

 

3. Митничарите на паспортния контрол, които сякаш винаги избират точно моята опашка да разпитат подробно абсолютно невинна бабка къде е била и за къде отива, като бавят точно моята опашка с поне 5 минути спрямо съседните. Или поне на мен така ми изглежда!

 

Тая година си взех пластмасов колан за пътуванията, така не се налага да го свалям и да си придържам гащите след скенера :) Препоръчвам. Ако не намериш такъв и един тънък шал, прекаран през гайките вместо колан, върши работа. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Към гореизброените ще допълня и мега-дразнещото ходене до тоалетна в самолета веднага щом изгасне лампичката за коланите. Ще си помислиш, че тия хора са седели цял ден вързани и не са ходили до тоалетна :angry:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много мразя, освен блъскането и другите описани неща и това някой да се пръска упорито с дезодорант, парфюм и т.н., за да прикрие накоя по- друга миримичка или просто така, за "лукс" и този някой е близо до мен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При мен малко нещата са различни от ежедневието. Като тръгна нанякъде обикновено така изключвам от дразнители, че ситуация, която би ме изнервила по принцип приемам с усмивка и по-скоро наблюдавам и се забавлявам, отколкото да се нервя.

Но има ги тези дразнещи нещица де- блъскания и прочие. Но хора разни. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От изброените по-горе истински ме дразни само като си пуснат седалката назад, особено на кратък полет. Другите не ме дразнят чак толкова много, може би защото са по-кратковременни, а пускането на седалката ми причинява дискомфорт по време на целия полет, при това, мисля, е напълно ненужно.

Връзка към мнение

И аз някак си успявам да се изключа от заобикалящите, освен когато пътувам с кола, тогава няма как. 

 

Напоследък ме вбесява шофирането на румънците - рядко срещана пасмина. Много шумни, несъобразителни, все едно няма други. А обирането на закуската на едно място в Гърция надмина най-забележителните постижения на годишния събор на Ганьовците на ол-инклузив. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

2. При кацане, момента в който хората се изправят да си взимат багажите веднага щом колесника опре в земята. По-кротко бе хора, след 10 минути ще си ги вземете, няма да скочите в движение. 

 

На мен пък това ми е по-скоро смешно. Само си седя и им гледам сеира как се бутат като овце :D Разбира се, ако съм седалка до пътеката и тези отврътре напират да излизат, вече става малко дразнещо, мдам. Иначе това явление си има и логическо обяснение понякога - например когато си "под пара" за някой близък трансфер и гледаш да заемеш стратегическа позиция за изнизване към изхода по най-бързия възможен начин. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това със скачането от седалките веднага след като опре предния колесник съм го виждал веднъж на един полет на Уиз към София и веднъж на един полет Ларнака-София. Но пък беше брутално - стюардесата се опита да им каже няколко пъти по уредбата, след което се отказа и ги остави да се оправят. То буквално половината самолет се изправи - нямаше начин три стюардеси да ги убедят да седнат обратно.

Според мен пътниците си имаха навик от пътуванията с автобус или влак - да не изпуснат гарата :)

Във вътрешноевропейски полети ми се е случвало изключително рядко и то само отделни хора ставаха, стюардесите веднага им казваха да седнат и приключваха дотам.

 

Иначе тия със седалките ги лекувам. В момента, в който виждам, че седалката тръгва към мен, едното коляно подпира отдолу и ръката отгоре - колкото свалил, свалил. Ако са много нагли, стюардесите помагат с удоволствие.

 

Много ме дразнеха идиотските клипчета със скрита камера, които пускаха Австрийците. Не стига, че сюжетът е малоумен, ами и се намират хора, на които не им спи и се хилят идиотски. Това беше като хващах първия полет на Австрийците в понеделник и доспивах в самолета. Напоследък гледам, че в Еърбъсите показват карта на Европа и къде е самолета. B)

Връзка към мнение

Да споделя и аз адски изнервяща ситуация.При един полет, човека на задната седалка реши да си събуе обувките, и така пътува до кацането! А аромата беше .... непоносим, но това не го притесни въобще.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еееее, ти пък. Децата са си деца. Особено на презокеански няма как да ги накараш да седят на едно място.

Пък и повечето имаме или ще имаме деца. Така че за мен това е малко прекалено. :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Нещо не схващам. На дълъг полет всички като се друснат да спят и свалят седалките това също ли е дразнещо и ги блокирате? Щото тва си е нормално и всички го правим... Или става въпрос само за кратки полети?

 

Най-дразнещо е някой да се изправи като се набере на моята облегалка или некое чаве да ми рита седалката отзад. А да, и тежък вечерен парфюм, обикновено евтин, през деня в задух, жега и влага. За всичко друго има бира, слушалки и музика :)

 

И още нещо се сещам, и пак при самолети. Изглежда очакванията са по-високи там, иначе имам повече търпимост. Значи избеснявам като видя великите меринджеи на командировка, всички като от калъп с едни бая големи куфари за ръчен багаж плюс допълнителна чанта, дето е колкото моята раница... Не могат меринджеите да чекират ония куфар... И едва се събираме по рейсчетата, да не говорим за багажа в самолета... Тва предимно в Европа разбира се...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ми да си прзиная ,преди 20 години не се дразнех много,много.Едно ,че рядко пътувах и бях готов на всякакви лишения,друго.....просто годините се казват своето.Пътувал съм с влак до Германия(през Румъния свсичките екстри тип РОМ),пътувал съм с автобус до Прага 24ч,пак нищо не ми е пречило,или не съм обръщал внимание:-))Сега пари да ми дават с автобус няма да тръгна за Европата и да пътувам 30ч:-))

Само един -два примера какво ме дразни леко по време на път.Случка отпреди 10 дена.Така се случи ,че пътуването до Италия съвпадна с последната вълна гастребайтери към Европа.Ето това ме влудява ,изморява и съсипва.Висене по граници,путарини,цестерини с анадолски индивиди.Само като им видя БМВ-тата,Ауди-тата и в тях мустаци с 1 см чело и пингвини до тях ми става лошо.До Загреб не може да се влезе в толетна,да се пие кафе.Къпат се,бръснат се по бензиностанциите ,като задължително 1 мъж стои в женската част ,да не би някой "Бял" човек да му открадне кадъните:-))А аз самият пътувам с 3 жени:-)))та те се оплакват.Но всичко това идва от моята немотия!!Ако имаме сили бих пътувал през втората половина на август,но тогава цените са хай-левел,но пътуваме когато цените на бунгалата,къщите падат към 5-6 септември-тогава когато пътуват анадолците.И другото дразнещо за което се сещам е когато се наредя на опашка на изхода на магистрала ,на която някой колега се замота,не знае как да се оправи и се отвисим:-))И си мисля:;само на нас ще се случи:-))А не е така!!Както каза Георги има хора на които за първи път им се случва да плащат на магистрала.Та затова се сещам.Истината е ,че трябва да сме спокойни и толерантни при пътувания.И на нас може да ни се случи нещо необичайно,да се сблъскаме с нещо непознато и да искаме хората да ни помогнат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Агите са смотани, защото не дават на кадъните и кадънчетата да щофират. То затова на Сливнишката караулка има изложба от аговите каруци. По време на ремонта на главния път София - Драгоман банкетът беше зарит с пластмасови бутилки и отвратителни боклуци, което беше изключително гнусно - да ги маанем агите, ама и нашите хвърляха - срам!!!

 

А при Драгоман беше въздигнат Ро-Ла терминал - агите да си товарят тировете франко Свиленград - не би... Седи си като паметник на глупостта. Наскоро отсреща заработи ресторант "Амфора", в момента предлага турска кухня, не е особено вкусно, обслужването към момента е лошо...

 

Често шофирам по пътя София - Калотина: бъдете внимателни, турските тираджии са твърде опасни.

Редактирано от maialearrosto
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еееее, ти пък. Децата са си деца. Особено на презокеански няма как да ги накараш да седят на едно място.

Пък и повечето имаме или ще имаме деца. Така че за мен това е малко прекалено. :)

Пошегувах се :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Агите са смотани, защото не дават на кадъните и кадънчетата да щофират. То затова на Сливнишката караулка има изложба от аговите каруци. По време на ремонта на главния път София - Драгоман банкетът беше зарит с пластмасови бутилки и отвратителни боклуци, което беше изключително гнусно - да ги маанем агите, ама и нашите хвърляха - срам!!!

 

А при Драгоман беше въздигнат Ро-Ла терминал - агите да си товарят тировете франко Свиленград - не би... Седи си като паметник на глупостта. Наскоро отсреща заработи ресторант "Амфора", в момента предлага турска кухня, не е особено вкусно, обслужването към момента е лошо...

 

Често шофирам по пътя София - Калотина: бъдете внимателни, турските тираджии са твърде опасни.

Бе ,че са смотани и първобитни -спор няма:-))))Ма са прагматици.Миналата година станах свидетел на умопомрачителна гледка в Сърбия.На една ливадка пред крайпътен мотел ,1 анадолец спеше на походно легло ,а над него кадъната като орлица беше опънала 1 одеяло да му пази сянка.И това продължи около 45 мин.,ние си пиехме кафето,децата закусвахме ,а аз и жена ми не спирахме да се дивим:-)))И предполагам така стоят нещата до Белгия и Холандия:-)))Карат коли за по 10-20000 еуро ,а не дават 50 за спане в мотела за децата и жената:-))).Но най-много ме разби ,когато кадъната трябва да отиде до ВЦ-то....задължително е придружава анадолеца ,като се намъква в дамската тоалетна:-))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Доста отговори, а никой не е споменал малки сладки кресливи и тичащи нагоре-надолу дечица :)

 

+1 . Има разлика между неспокойни и разглезени при това случва се родителите изобщо да нехаят както българи така и чужденци.

Иначе най-дразнещо за мен е спускането на седалката дори и на дълги полети икономична класа . Старая се всячески да проявявам несъгласие с резки  остри подпирания с коляно и дърпане с ръце на облегалката напред-назад.

 

П.С. Имам навика да си събувам обувките , като съм достатъчно възпитан да не ползвам миризливи налъми и разбира се задължително с чисто нови чорапки. Имам се за много чистоплътна личност и обратното е едно от нещата които ненанвиждам. Често се случва да се преобличам , мия зъби и бръсна в толатените по летищата :-)

При презокенските полети хората си ти дават чехлички или памучни калцуни да се събуеш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На една ливадка пред крайпътен мотел ,1 анадолец спеше на походно легло ,а над него кадъната като орлица беше опънала 1 одеяло да му пази сянка.

 

Това са обичайните гледки на които съм ставал свидетел  с години в края на август и първите седмици на септември когато свършват западните отпуски и почва учебната година.

Нормалната гледка е паркинг -   мъжете и децата спят на седалките в колата , а жените са на одеяла на полянката или дори на асфалта до колата. Също така обичайна гледка е лъскавичко Ауди или БМВ и на предния капак постлани вестници над които нарязан доматец , салам , сиренце и всякакви вкусотии  :lol:

Това не са страннотсти а масова практика . Колата задължително е натоварена с багаж до откат като задното стъкло е почти закрито , а и да не забравя задължителните завески на страничните прозорци ... това си беше практика и у нас през комунизма,.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.