Прескочи до съдържание

Пешо, 35 години, шлосер


Препоръчани мнения

Здравейте,
 
Кичо, 36 години, кофражист. Батко съм на Пешо, 35 години, шлосер (този тук 
http://magelanci.com/topic/65-здравейте-приятели/?p=93  ).

 

Сега ще пробвам малко по-сериозно.

Най-кратко казано, летя за да се забавлявам, и се забавлявам като летя. Предимно за посещение на фестивали (не само музикални!), паради, концерти, и всякакъв вид open air и street партита и празненства. Гледам да извлека максималното от веселата страна на живота. Доколкото видях, тук има още няколко човека от този вид пътуващи "party animals".

Случва се да ползвам и друг вид транспорт, но определено съм фен на летенето. Ясно е, че аерохрониките ме доведоха и мен тук.

В повечето случаи пътувам сам, или най-много двама, и си подреждам програмата както аз искам. 

На този етап многократно съм посещавал страни само от Европа, но има "дежурни" дестинации, до които ходя и по няколко пъти в годината.

 

За Съединените Щати на Америка вече писах в друга тема какво ми е отношението. Няма да го повтарям, въпрос на разбиране и приоритети. Моите засега не са насочени натам.

 

Пътуването, за което най-много ме е яд, че съм пропуснал, е Куба  :D (защо ли си мисля, че няма да има много учудени тук). Бяхме в Лондон, и  последната вечер попаднах на една last minute оферта - 10дневен пакет на Thomas за 400 паунда всичко. Визите, срока, и още някой дреболии попречиха да пия "Cuba Libre" под някоя палма на Playa Azul.

 

Мястото (едно от местата), на което искам да отида, е плажовете на Гоа. Не за да събирам слънчев тен, разбира се  ;) .

 

Любима дестинация май нямам. Навсякъде, където има парти и веселба. Може би Испания като цяло.

 

Радвам се, че проекта на Жоро успя, и тръгна с очакваната сила. Ако мога, някъде ще помагам с полезна информация от преживяно. Иначе и аз ще чета впечатления от посетени места, и ще си набелязвам нови.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Сколаса да се представиш, шлосере :) 

Надявам се ще продължиш да помагаш на новобранците, които също рано или късно ще дойдат, както го правеше и в АХ. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сколаса да се представиш, шлосере :)

Надявам се ще продължиш да помагаш на новобранците, които също рано или късно ще дойдат, както го правеше и в АХ. 

Със сигурност!

Ясно е, че сме болни от една болест. Стане ли въпрос за пътувания, помагам винаги и на всеки, с каквото мога. Като удоволствието винаги си е мое. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Хей, wilks, в посетените от теб държави, нещо не намирам Тайланд? Хайде, време ти е за full moon party :P

Верно не съм ходил, но са ми в bucket list-a. Писах го това още в началото, но в друга тема. :)

http://magelanci.com/topic/147-любими-дестинации/?p=583

Ти ако си ходила на Full Moon кажи заслужава ли си приключението, раздразни ме? :)

Да почвам ли да мисля комбинации и с други интересни събития в тази част на Азия, че само за 2-3 дена да ходя до там, все още не е чак толкова рентабилно.

 

Плажовете на Гоа, както съм писал, и те са в листа.

Редактирано от wilks
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Верно не съм ходил, но са ми в bucket list-a. Писах го това още в началото, но в друга тема. :)

http://magelanci.com/topic/147-любими-дестинации/?p=583

Ти ако си ходила на Full Moon кажи заслужава ли си приключението, раздразни ме? :)

Да почвам ли да мисля комбинации и с други интересни събития в тази част на Азия, че само за 2-3 дена да ходя до там, все още не е чак толкова рентабилно.

 

Плажовете на Гоа, както съм писал, и те са в листа.

Тц, не съм, размина ми се пълнолунието с 2 дена... :D  Обаче, незнам, каква е възрастта ти, но чух, че таргет групата били 15-25 годишни (това, на Слънчев Бряг- всяко лято можеш да видиш, така както ми го описаха местните)... Ако все пак решиш, моля, пусни едно мненийце

Редактирано от vesi
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тц, не съм, размина ми се пълнолунието с 2 дена... :D  Обаче, незнам, каква е възрастта ти, но чух, че таргет групата били 15-25 годишни (това, на Слънчев Бряг- всяко лято можеш да видиш, така както ми го описаха местните)... Ако все пак решиш, моля, пусни едно мненийце

Поразпитах познати за инфо от първа ръка. Оказа се, че едни приятели от Лондон са ходили през 2001-ва, и миналата година отново. Разочарование. Нищо общо между преди, и това, в което са се превърнали Full Moon партитата сега. :huh:  Абсолютно комерсиализирана седянка с младежи, летни хитове и синтетична анимация. С една дума чалга в техен, азиатски вариант. Сори, засега отпада. В по-късен етап, като ми се сменят приоритетите, и почна да търся екзотични места с интересна природа за почивка, може би бих посетил Тайланд. За плаж с all inclusive, шезлонг и фин пясък. И мини обиколко из околността. Но за момента релаксиращите дестинации не са моята причина да пътувам.

То и с Гоа се оказа, че се е получило нещо подобно. Почти нищо не е останало от първоначалната атмосфера отпреди 20 години. С малки изключения, и за кратки периоди предимно около Нова година. Много по-интересни били традиционните индийски празници с шествия по улиците, и местни обичаи.

Общовалидният извод е, че такива автентични парти дестинации трябва да се посещават в първите години от появяването им. След като се намесят американски и европейски туристически агенции, и започнат да предлагат организирани пакети, привличащи клиенти заради старата слава и известност с цел печалба, нещата неизбежно се прецакват.

 

Но съвсем скоро ще се появи нещо ново. И тогава трябва да се действа бързо. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.