Прескочи до съдържание

Тотемче Магеланци по света


Препоръчани мнения

Четейки темата за пощенските картички се сетих за един приятел, занимаващ се с направа на каишки за часовници и участващ в съответния му форум. Той ми показваше разни снимки на един часовник пообиколил света.

Идеята им била, където ходи някои от форумните участници носи и часовника, съответно му прави по една снимчица на Айфеловата кула или пък пред Биг-Бен.

Нещо като вечния огън при олимпийците.

Получила се е внушителна колекция от снимки на Часовника от еди къде си.

 

И се зачудих, дали и на магеланците не би им харесала подобна идея. Може да е друг предмет, по-малък и компактен.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Прекрасна идея! С малко повече време сигурно може да го снимаме по целия свят.

 

Аз си мисля за компас? Дали някоя фирма може да ни го изработи с логото...ще проуча.

Връзка към мнение

Нещо като вечния огън при олимпийците.

Или като джуджето-пътешественик от "Амели Пулен" ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Айде малко да раздвижим мозъците и да изберем най-подходящия предмет. Може и да е нещо, върху което да отбелязваме посетените държави...освен че ще си направим специална галерия с кое, къде е снимано и примерно със съответната история....

 

нещо подобно на това видео, само че понеже ще ни е трудно един човек да го направи като пича ще ползваме предмет, който да си предаваме :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=zlfKdbWwruY

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малко ли безплатни карти източихте от Германската държава!?

Взимате една и почваме - тамън да видим на финала на какъв парцал ще е заприличала!

 

Аз ще драскам по гръцките острови.

Връзка към мнение

Аааа сакън, хич няма да се снимам как се кълча, пък и да ви го показвам след това <_<   С компаса по-ми харесва идеята.

Хахаха! Що бе, на мен пък ми харесва  :) !

Връзка към мнение

Хаха, и аз си имах навремето един шал, с който съм се снимал на три континента, ама не знам къде го изгубих някъде по световните друмища...

 

Иначе хипотетичният предмет е ясен - нящо със строго магеланска тематичност! Най-баналното е някакво знаме с логото на  форума   ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма да се кълчиш, освен ако не решиш да обикаляш света като тоя пич :) Аз и за това държа да е предмет, да не си размотаваме мутрите пред камерата, има хора, които обичат в интернет да са анонимни, а пък обикалят като изоглавени :)

 

Та, компас, знаме...нещо друго? За картата на света ме притеснява, че ще стане на баница в първия дъжд като я навали, просто не е траен предмет нещо хартиено, моите карти стават на парцал от едно пътуване два пъти като ги свия в джоба, какво остава за много по целия свят :)

Връзка към мнение

Не става ли да си измислим някакъв стикер за залепване.
По едно време лепяхме стикери за кола по хостелите ама вече все по трудно ги намираме и идеята западна.

А , вдясно от входа на Петра на витрината има залепена  една 5-левова банкнота от сем.Русеви...
Някой не работи ли в рекламна агенция - каталозите им за новогодишната кампания са пълни със всевъзможни джунджурии
Малко встрани от темата - някой има ли идея откъде мога да си купя знаменца на различните държави. от ония дето се зашиват към раницата?
 

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Абе да лепим по света нещо не ме кефи...има си такива места де, например на Ст. Маартен има на едната табела лепенки на доста спотърски общества, които са били там...ама прословутата Айфелова Кула, къде да я лепим :)

 

Един приятел на мен ми беше казал да гледам някаква петолевка в Тайланд също, ама нямаше кой да я търси :)

 

В ибей е пълно с подобни знаменца иначе, ето пример: http://www.ebay.com/itm/BULGARIA-NATIONAL-FLAG-PATCH-BULGARIAN-EMBLEM-embroidered-iron-on-applique-/350906967568?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item51b3af6610

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Айде малко да раздвижим мозъците и да изберем най-подходящия предмет.

Едно умалено копие на статуята на Фернандо от Пунта Аренас :biggrin:

 

DSC_4155.JPG

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами българското знаме ми се струва добра идея. Или ако си направим магеланско. Може да снимаш знамето без да се снимаш и да загрозяваш гледката. Компас също е добре - за мен може да си е от полза, защото, ако не объркам със 180 градуса посоката, значи съм я объркала само с 90 градуса.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Трябва да е леко, малко и много трайно. Знамето ми е малко банално.

И после ще дойдат проблемите, кой да го разнася, защото ще се засичат пътешествията и то много, при толкова хора няма как, но ще му измислим с-мата.

Връзка към мнение

Накратце - всеки си има по едно магеланско знаме и обикаляйки по света си се снима с него..

 

След N-на брой години знаменцето започва да се продава в ebay.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След N-на брой години знаменцето започва да се продава в ebay.

Аз примерно не бих купил чуждо знаменце...нито пък бих продал моето (ако имам) :)

Връзка към мнение

Накратце - всеки си има по едно магеланско знаме и обикаляйки по света си се снима с него..

 

Мдам, всеки да си има по една бройка от ПредметО, иначе определено ще е много сложно с препредаването.

Връзка към мнение

Аз примерно не бих купил чуждо знаменце...нито пък бих продал моето (ако имам) :)

Е, не.. аз нямам предвид ти или който и да е Магеланец да си ги продаваме, просто казвам, че ще бъдем толкова популярни и ще имаме тоооолкова мноооого фенове, че се започва масово производство... и ще се търгуват в ибеЯ! ;)

да не говорим още кви идеи са ми в главата, а ма айде, ще ги споделям след някоя и друга седмица на ушенцето на Шефа..

Връзка към мнение

Прекрасна идея! С малко повече време сигурно може да го снимаме по целия свят.

 

Аз си мисля за компас? Дали някоя фирма може да ни го изработи с логото...ще проуча.

Като ти гледам снимката, веднага се сещам за култов предмет, наличен на нея, обиколил не малко държави. Ама надали ще се навие някой друг да го носи :)))))

 

Иначе, сериозно, и аз съм за компас или някаква фигурка на човече, символизираща ценностите на обществото. Може примерно дори някаква флашка с логото, на която ще се качва после снимка с нея от мястото и така да се трупат - малко като оня телефон от сериала "Touch", който се предаваше от ръка на ръка по света и всеки записваше някакви клипчета на него.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Прекрасно, значи освен компас (който е наличен и по смартфоните), може миниатюрно самолетче или GPS-че. Но нека още мнения се посъберат. То наистина може да е повече от едно нещо.

Ще дойде време да направим стена като за Hard Magelanci Cafe :)

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.