Прескочи до съдържание

Разходки с чужденци в България


jennie

Препоръчани мнения

Къде водите приятелите си чужденци, когато идват в България? Кои забележителности намирате за автентични, вълнуващи, на световно ниво? Рилският манастир - ясно, интересно място, което задължително се харесва. Обаче по-нататък? 

 

Напоследък ми се налага да мисля по тези въпроси и ми хрумна, че мога да поискам мнение от професионалните пътешественици тук. ;-) Струва ми се, че темата е подходяща за този подфорум.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами аз понеже с това си вадя хляба и да ви кажа няма рецепта. По-скоро зависи от самия човек (турист) какви интереси има и на какво обръща внимание по време на пътуването.

Някой харесват камънак, други култура, природа (планини, море), някой идват дори и само за кулинарното преживяване.

За всеки тип хора обаче България може да предложи по мъничко :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Като студент съм водил англичани, включително и преподаватели, на мач.

 

За тях това беше някакво сюрреалистично изживяване. Полицаите пък се чудеха дали не ги водя, за да показват know-how във футболното хулиганство...  :lol:

 

Отиваме на мач веднъж в петък, 2 часа, мисля, че беше 1999 година. На стадиона - два файтона хора. Пита ме моят човек, заклет фен на Евъртън, пътувал много по мачове, къде са хората. Почнах да замазвам положението - работен ден, ранен час... не мисля, че ме разбра... остана си с усещането за екзотика. На влизане си купи от някакъв дядо вестник за сядане. Очакваше, че си купува програмата за мача.  :huh:

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Най-добре се поинтересувай какво харесват, виж на Мрън мнението, да не повтарям.

Аз жената съм я водил почти навсякъде, където и аз съм ходил, само нестинарите не я впечатлиха. 

Първия път вдихнах летвата високо с топли питки на закуска и после имаше доста разочарования.

Връзка към мнение

Да, това е така, разбира се - най-добре е да знаеш от какво се интересува някой, за да можеш да му го предложиш.

 

Обаче в повечето случаи идват колеги, с които почти не се познаваме извън професионалните отношения, искат да видят нещо от страната и те не знаят точно какво, камо ли аз да знам...

 

Набелязвам си идеи, благодаря! ;-)

Връзка към мнение

На един холандец, който изкара няколко месеца в София, най-много му харесваше да ходи на Женския пазар. Ходеше там всеки ден.

Веднъж посрещнах 4ма младежи от Германия, на по 18-20г. Целта им беше Странджа. Вече не помня добре, но май бяха гледали някакъв филм. То и най-хубавият филм, който съм гледала за България (

), е правен от германци.

Познавам и по-запалени по България. Една германка идва тук всяка година вече 20+ години.  Друг германец при всяко идване си наемаше кола и обикаляше.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Родопите  - Перперикон, Татул, Белинтаж. Приказни места. 

 

Сега се сещам за случка от преди 10 години. Пеперикон  - тъкмо разкопаваха горната тераса...и докато се разхождаме и гледаме какво вадят, получихме оферта от копачите. * Продава се скелет..цял...искате ли?!*   :scratchhead:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Посещението на Рилския манастир може да се върже и с разглеждане на природната за забележителност Стобски пирамиди, които са съвсем наблизо. Впечатляваща гледка са и Чудните мостове, които могат да се съчетаят с Пловдив и Бачковски манастир. Ако избереш Перперикон може да се отбиете и в Хасково да видите статуята на Богородица, която е в рекордите на Гинес. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Къде водите приятелите си чужденци, когато идват в България? Кои забележителности намирате за автентични, вълнуващи, на световно ниво? Рилският манастир - ясно, интересно място, което задължително се харесва. Обаче по-нататък? 

 

Напоследък ми се налага да мисля по тези въпроси и ми хрумна, че мога да поискам мнение от професионалните пътешественици тук. ;-) Струва ми се, че темата е подходяща за този подфорум.

 

Можеш да си избереш някое място и оттук (чужденците по-лесно ще повярват, че това е в България):

 

http://forgottenbulgaria.com/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Към това, което е написала Вероника ще добавя,че в комбинация с Пловдив може да се направи и Асенова крепост, което е прекрасно.

Що се отнася до природа - кажи речи няма място, което по някакъв начин да не очарова. Зависи само от това с какво време разполагаш за разходка и коя е изходната ти точка.

Габрово, Трявна и Боженци.. Габрово - Етъра, прекрасно място за разходка, Трявна - Музея за резбарско и зографско изкуство + кафето на пясък пред Часовниковата кула и накрая разбира се Боженци.. За мен прекрасно място, с много атмософера. Мога да го сравня с Мелник по дух и атмосфера. Запазило се в течение на годините.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще ме извинявате че вдигам старички теми, но сега наваксвам :) 

 

Та, към изброените и конкретни и общи - задължително според мен Рилските Езера. При всичката неприятна преса, която получават за мен са си едно от най-приятните места в България.

 

Също Шипка - история и природа в едно, пътьом минаване през руската църква в Шейново. Въобще, бях нахвърлял една програма, когато едни холандци уж щяха да идват преди няколко години и при положение, че Пловдив и Търново ги считам за задължителни, минаване през Шипка между двете е задължително. 

Връзка към мнение

Интересно, но май никой не спомена Мадара, а комплексът там е много културно направен и като цяло е готино. Плиска също е наблизо...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами аз казах, че зависи от изходната точка... Невярвам някой от София да тръгне до там да разхожда и показва забележителности.. За мен поне в случая / освен ако не съм в отпуска/ разстоянията са до 250км, а да пришпорваш уикенда в лудо препускане - идва множко.. :)

Връзка към мнение

Като студент съм водил англичани, включително и преподаватели, на мач.

 

За тях това беше някакво сюрреалистично изживяване. Полицаите пък се чудеха дали не ги водя, за да показват know-how във футболното хулиганство...  :lol:

 

Отиваме на мач веднъж в петък, 2 часа, мисля, че беше 1999 година. На стадиона - два файтона хора. Пита ме моят човек, заклет фен на Евъртън, пътувал много по мачове, къде са хората. Почнах да замазвам положението - работен ден, ранен час... не мисля, че ме разбра... остана си с усещането за екзотика. На влизане си купи от някакъв дядо вестник за сядане. Очакваше, че си купува програмата за мача.  :huh:

Подобни преживявания и аз съм имал доста като винаги ме е впечатлявало сериозните им усилия да се научат да люпят семки на мач като местните :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще ме извинявате че вдигам старички теми, но сега наваксвам :) 

 

Та, към изброените и конкретни и общи - задължително според мен Рилските Езера. При всичката неприятна преса, която получават за мен са си едно от най-приятните места в България.

 

Също Шипка - история и природа в едно, пътьом минаване през руската църква в Шейново. Въобще, бях нахвърлял една програма, когато едни холандци уж щяха да идват преди няколко години и при положение, че Пловдив и Търново ги считам за задължителни, минаване през Шипка между двете е задължително.

 

Миналата събота се озовах за първи път в руската църква, за която говориш (между другото е в село Шипка, а не Шейново). Много красиво наистина, малко се захласнах по това място. Който ходи, да гледа да е там в 17.00, когато бият камбаните, голям купон е. Мога да кача и клип, ако някой ми каже как :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.