Прескочи до съдържание

Резервиране на кола през Orbitz?


Препоръчани мнения

Здравейте. Някой резервирал ли е кола през Orbitz.com? Дава доста добри цени за датите, които ме интересуват. Има ли някакви уловки в договора или нещо друго, за което да внимавам? Уж прочетох всичко, но съм новак в рент а кар-а. Какво мислите за застраховката, която предлагат - Allianz Global Assistance Rental Car Damage Protector for only $9 per day. ?

Връзка към мнение

Здравейте. Някой резервирал ли е кола през Orbitz.com? Дава доста добри цени за датите, които ме интересуват. Има ли някакви уловки в договора или нещо друго, за което да внимавам? Уж прочетох всичко, но съм новак в рент а кар-а. Какво мислите за застраховката, която предлагат - Allianz Global Assistance Rental Car Damage Protector for only $9 per day. ?

 

Орбитз са си сериозен сайт, така че няма да имаш проблеми. 

 

Застраховката ми изглежда скъпо за това, което предлагат. Схемата със застраховките е следната:

- застраховаш се в компанията, от която взимаш - Avis, Budget, Hertz и т.н. Там застраховката покрива, така че нищо няма да излезе от джоба ти. Тези застраховки обикновено струват 5-10 евро на ден.

- външни застраховки, като тази предложена от орбитз. Там, ако стане проблем си плащаш всичко и после си искаш с разписки парите обратно от allianz. Доста по-неудобно е. Тези застраховки по принцип са доста по-евтини, за това $9 на ден ми се струва доста. 

 

Ей тая тема може да погледнеш, от тия дни, разискваме точно тия застраховки: http://magelanci.com/topic/1478-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%83%D0%B7%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B2%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC/

Връзка към мнение

Сега се опитах да прегледам детайлите на тази застраховка и е налична само за живеещи в САЩ. Не знам дали това ви пречи :)

 

Ако не е тайна, дай да видим за кога ти трябват кола, с какви условия и т.н. Трябва да се внимава с горивото, с ограничен километраж и т.н., наемането на кола е от най-пипкавите дейности по принцип. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега се опитах да прегледам детайлите на тази застраховка и е налична само за живеещи в САЩ. Не знам дали това ви пречи :)

 

Ако не е тайна, дай да видим за кога ти трябват кола, с какви условия и т.н. Трябва да се внимава с горивото, с ограничен километраж и т.н., наемането на кола е от най-пипкавите дейности по принцип. 

Не бях видяла, че е само за САЩ.

Датите ми са за началото на август. Най-сигурни засега са: от 04.08 до 10.08.2014 (ако има промени ще са от порядъка на 3-4 дни преди или след тези дати). Клас - икономичен. Определено е пипкава дейност, но мъжът ми няма време да търси информация(а по принцип е негова задача) и затова аз се занимавам с това, а той вечер асимилира цялата "смляна" информация :smile3:

Връзка към мнение

Не бях видяла, че е само за САЩ.

Датите ми са за началото на август. Най-сигурни засега са: от 04.08 до 10.08.2014 (ако има промени ще са от порядъка на 3-4 дни преди или след тези дати). Клас - икономичен. Определено е пипкава дейност, но мъжът ми няма време да търси информация(а по принцип е негова задача) и затова аз се занимавам с това, а той вечер асимилира цялата "смляна" информация :smile3:

 

А локацията? :) Идеята ми беше да разгледаме подробно офертата да видим за подводни камъни

Връзка към мнение

Еее не, много съм зле, а още не е свършил работния ден! :) Съжалявам, не съм написала най-важното - ще пътуваме за Париж, т.е. ще наемем колата от Париж, за да се поразходим за седмица по долината на Лоара.

Редактирано от Mihaela
Връзка към мнение

Ух, предполагам си харесала това на Hertz по 20-ина долара на ден. Изглежда обаче, че това включва само базова тарифа и такси. Т.е. не включва задължителните застраховки, които мисля ги има навсякъде в Европа. Ще се получи, че не можеш да си сравниш цената от orbitz с ол инклузив цената, която други сайтове предлагат. 

 

И като цяло информацията им е доста бедна на orbitz, нито пише за километрите каква е политиката, нито за застраховките, нито за горивото. Просто гарантирам, че на място ще се окаже, че трябва да платите доста пари. Няма такова нещо като кола под наем за 12 евро на ден в центъра на Париж без уловка. С две думи: бягай далече. 

 

А пък тая застраховка ти я пробутват по подразбиране, а се оказва, че на много локации въобще не е валидна, а това го разбираш на място.

 

Може да ги препоръчвам orbitz активно за самолетни билети, но за коли под наем явно са супер зле. 

 

Прегледай: http://carrentals.co.uk - тези ги проучвах преди да ги добавя в категорията с връзките, че са ок като брокер. 

Виж и http://rentalcars.com - тези скоро ще ги добавя, като цяло какво е включено и кое не е видимо много лесно

 

Виж си и нормалните сайтове на големите фирми - hertz, budget, avis...има ги линковете тук: http://magelanci.com/links/category/10-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC/

 

Може да не намериш най-ниската цена по тоя начин, но ще се ориентираш колко е реално цената на услугата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря! Както винаги си супер полезен :thankyou:   Орбитз отпада. Гледала съм сайтовете на по-големите фирми, но се надявах да открия по-ниска цена. Явно максимата, че по-евтино винаги излиза по-скъпо е в сила и тук. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря! Както винаги си супер полезен :thankyou: Орбитз отпада. Гледала съм сайтовете на по-големите фирми, но се надявах да открия по-ниска цена. Явно максимата, че по-евтино винаги излиза по-скъпо е в сила и тук.

Пробвай www.carjet.com. За Испания са супер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

autoeurope.fr ползвали сме ги два пъти. След като намериш добра оферта провери директно на сайта на компанията. Цената много зависи от времето на вземане и връщане. Мисля, че от това печелят най-много. Директно от фирмата можеше да се върне до полунощ на същата цена. Това последното беше в Италия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.