Прескочи до съдържание

Моля за помощ..относно Ел Камино де Сантяго


Alesis

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Ровех се но никъде не открих малко помощ за бърз,евтин и сравнително лесен път до някоя от началните точки на Ел Камино? Знам че Бърз/Евтин и Лесен са три невъзможни на куп неща , но все пак съм с ограничен бюджет а не искам да се лутам на стоп , та ако някой го е минавал ще се радвам да сподели опита си

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За началото наистина зависи откъде искаш да тръгнеш

дали от Saint-Jean-Pied-de-Port (Camino Frances)

или от другаде

или да минеш отсечка "само"

Има група "Пътя Камино" във ФБ на българи, които са го изминали, предполагам, че ще ти помогнат

Аз изгубих интерес след като стана толкова популярен, благодарение на Паулу Коелю.

Но бях в района през май-юни. Горките хора подгизнаха тогава. То и аз де.

Връзка към коментар

благодаря, Kyuubi

 

исках да проверя Тишо откъде е тръгнал - от Бургос

 

Та, Alesis да си каже откъде иска да тръгне, за да може майсторите да му намерят евтини билети

 

 

Може пък да кацнеш в Барселона и да тръгнеш от Монсерат (до там има влак)

Редактирано от Childish
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Този пътепис го бях чел преди време и бая ме беше надъхал да метна раницата на рамо за някоя и друга отсечка по Камино. 

 

Иначе и другите пътеписи на Тишката са много силни. Въобще целият му блог е доста ценителски, а и изглежда, че е от нашата порода: http://asktisho.wordpress.com/2013/06/14/low-cost-trip/ :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Този пътепис го бях чел преди време и бая ме беше надъхал да метна раницата на рамо за някоя и друга отсечка по Камино. 

 

Иначе и другите пътеписи на Тишката са много силни. Въобще целият му блог е доста ценителски, а и изглежда, че е от нашата порода: http://asktisho.wordpress.com/2013/06/14/low-cost-trip/ :)

 

Да не влизам в оф-топик но в този блог пост има потресаващи неточности, иначе тишката нека рути :) 

 

Аз ще се радвам някой лично впечатление да изкаже как точно е минал, демек някой от наште който да е наличен за обратна връзка :)

Връзка към коментар

Имам позната, която преди година извървя цялото Камино, има регистрация тук, но не пише. Ще взема да й метна линк към темата, със сигурност ще може да отговори на всички въпроси.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За началото наистина зависи откъде искаш да тръгнеш

дали от Saint-Jean-Pied-de-Port (Camino Frances)

или от другаде

или да минеш отсечка "само"

Има група "Пътя Камино" във ФБ на българи, които са го изминали, предполагам, че ще ти помогнат

Аз изгубих интерес след като стана толкова популярен, благодарение на Паулу Коелю.

Но бях в района през май-юни. Горките хора подгизнаха тогава. То и аз де.

точно този от Saint-Jean-Pied-de-Port

Връзка към коментар

Всъщност аз нямам конкретни предпочитания просто много съм чел за тръгнали Saint-Jean-Pied-de-Port , но и на други алтернативи съм навит просто не знам другите отправни точки

Връзка към коментар

И аз си намирам мненията малко непоследователни, може би трябваше да започна с това, че Камино де Сантяго е общото наименование на няколко пътища на поклонници, които водят до града Сантяго де Компостела. Ето карта, която показва тези, за които аз знам, без претенции към изчерпателност:

whichroute2012.gif

Най-популярният е т.нар. Camino Francés , който започва в Saint-Jean-Pied-de-Port. Това са близо 800 км до Сантяго де Компостела, като първите ги водят най-трудните не защото са първите, а защото пресичаш Пиренеите. Другата трудност е да се придвижиш до Saint-Jean-Pied-de-Port - напр. може с влак от Париж, но нормалната цена е към 100 евро, освен ако не си купиш предварително билет (на промоционална цена от 50%). Друг вариант, който може да ти излезе по-евтин от влака е да летиш до Biarritz или до Pau и от там с автобус. Средно хората вземат цялото разстояние за 30-40 дни, но естествено си е строго индивидуално.

Не е необходимо да изминеш цялото разстояние изобщо или наведнъж. Можеш да се включиш на всяко място, което е обозначено на съответния маршрут. Има си книжка с печати, прилича малко на нашата със 100те национални обекта. Има много сайтове, страшно много информация, но аз харесвам например този:

http://www.santiago-compostela.net/frances/index_cf_en.html

Има спирките и снимките - след като си избереш маршрут.

Също да не забравяме, че освен пеша, други легитимни начини да се измине разстоянието е на велосипед или ... на кон. 

Въпреки, че масово отговарят, че Камино може да се минава целогодишно, миналата пролет (май-юни) беше най-дъждовно и студено. Лично и не много обосновано мнение: по-добре наесен.

Също, т.к. вече е много популярен, а местата за преспиване не са чак толкова много - може да се наложи да спиш при по-мизерни условия или да ти излезе по-скъпо.

 

Толкова от мен. Моят опит се изчерпва с това, че засичах с поклонници в хостелите, в които отсядах, но аз пътувах с влак или автобус и целта ми беше да разгледам градоветe. Тези, които са изминали Пътя лично, може да ме коригират или допълнят. Надявам се, все пак да не съм дала заблуждаваща информация, темата ме интересува отдавна. Иначе познавам хора, които минават някакво разстояние всяка година, но са чужденци. Познавам и българи и ще се опитам да ги привлека към магеланци.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Ето тази група следя аз, ако ти е интересно може да поглеждаш.

https://www.facebook.com/groups/CaminoBG/?fref=ts

Има и доста спам, разбира се, но има и интересна информация.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега ще разгледам групата :) все още се двоумя за класическия път и за Norte , но май ще предпочета класиката като за начало :)  само се чудя някой може ли да помогне как стоят валежите Април месец в този район?

Връзка към коментар

някой ще даде ли съвет Low Cost до Biarritz или до Pau France от България? Ще съм много благодарен цяла вечер се главоблъскам ама ядец

easyjet имат от CDG до Biarritz

Връзка към коментар

И от Гатуик. Райънеър от Станстед и Шарлероа

В крайна сметка се спрях на това което предложи през Шарлероа , а и ще имам един ден да поразгледам и там :)

Благодаря! отивам утре да плащам билетите

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В крайна сметка се спрях на това което предложи през Шарлероа , а и ще имам един ден да поразгледам и там :)

Благодаря! отивам утре да плащам билетите

къде отиваш да плащаш? :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това Камино ми е фикс-идея от години, но не мога да се стегна и да вляза във форма и все го отлагам за догодина :) Ще стане някой път, със сигурност! Въпросите които постави ме тормозят и мен, разкажи по-подробно за маршрута до Сен-Жак, на който се спря?

Иначе...в този сайт има много и полезна информация, практически всичко:

http://www.urcamino.com/

Желая успех!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това Камино ми е фикс-идея от години, но не мога да се стегна и да вляза във форма и все го отлагам за догодина :) Ще стане някой път, със сигурност! Въпросите които постави ме тормозят и мен, разкажи по-подробно за маршрута до Сен-Жак, на който се спря?

Иначе...в този сайт има много и полезна информация, практически всичко:

http://www.urcamino.com/

Желая успех!

и на мене ми е фикс идея от година и половина , сега по празниците превъртях и реших че отивам...само драмата беше пеша или с колело е реших пеша, голямо четене пада защото има много материал за маршрута...каква да е раницата какво ти трябва и какво не...сега съм в дилема дали да си зема и малката палатка или ще е излишна...ако някой може да даде съвет?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.