Прескочи до съдържание

Блокирана сума при резервиране на кола под наем


Препоръчани мнения

A aз имам един може би тъп въпрос, но просто не ми се вярва на това, което ми отговориха от autoeurope....Попитах за сумата, с която трябва да разполагам в кредитната карта, когато взимам колата, при положение, че съм си платила за exess. Отговориха, че ще блокират сума, равна на минимум: Excess EUR 2.178,00 +tank of fuel + VAT. Та питането ми е трябва ли тази сума да е налична в картата, или кредитен лимит, по-голям или раен на този ще е достатъчен? 

Връзка към мнение

За кредитна карта не трябва налична сума, трябва да имате достатъчен разполагаем лимит. За дебитна, която работи като кредитна трябва да имате сумата в сметката

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И освен това смятам, че са се объркали, че и excess-a се блокира ако сте взели допълнителната застраховка. Аз, когато съм взимал допънителната никога не са ми блокирали сумата от самоучастието, с моя мизерен лимит това често е единствения начин да взема кола под наем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И освен това смятам, че са се объркали, че и excess-a се блокира ако сте взели допълнителната застраховка. 

 

Не вярвам да са се объркали, защото е от тези самоучастия, дето се възстановяват впоследствие. 

Връзка към мнение

Не вярвам да са се объркали, защото е от тези самоучастия, дето се възстановяват впоследствие. 

 

ОК, грешката е моя тогава, защото беше писала, че си платила за excess. Всъщност това е точно същия случай, който е дискутиран до момента в темата, но с друг брокер. Ще трябва да ги имаш тия пари като лимит значи :)

Връзка към мнение

ОК, грешката е моя тогава, защото беше писала, че си платила за excess. Всъщност това е точно същия случай, който е дискутиран до момента в темата, но с друг брокер. Ще трябва да ги имаш тия пари като лимит значи :)

:) Абе вероятно грешката е моя, но да, сложих отметка, че искам пълен ексес, а после се оказа нещо друго. Както и да е, ама хайде да повторим пак. ЛИМИТ, нали? Не наличност? Съжалявам, но искам да съм напълно сигурна, за да не изпадна в драматична ситуация на летището в Катания, без опция за намирането на варианти някой да ми напълни кредитната карта достатъчно бързо за да не ми отидат 2 дни от почивката на кино?

Връзка към мнение

Разполагаем лимит, т.е. да можеш да ги харчиш, а не да си ги намалила с други покупки.

И се блокират, т.е. ще ти се намали лимита след като вземеш колата.

Връзка към мнение

Разполагаем лимит, т.е. да можеш да ги харчиш, а не да си ги намалила с други покупки.

И се блокират, т.е. ще ти се намали лимита след като вземеш колата.

Я да видим дали съм разбрала :) (извинявам се предварително, че това е тема за дискутиране с банката ми, но допускам, че може и друг да има проблеми от такова естество, не вярвам само аз да съм блондинката тук :) ) Имам кредитна карта с 2500 евро лимит, в която има 200 евро налични. Сумата за блокиране е 2500 евро  и аз не мога да ползвам картата, но от тяхна гледна точка всичко е ОК, въпреки, че там пари няма?

Връзка към мнение

Не не, какво значи налични в кредитна карта, те по презумпция са назаем? 

Примерно имаш 2500 лимит, харчиш от началото на месеца 2300 и ти остават 200 разполагаеми. Т.е. от този момент можеш да използваш 200, и могат да блокират само 200. Ако искаш да харчиш повече, трябва да внесеш предварително, обикновено става с българските карти.

Или под налични имаш предвид че си внесла предварително и си с 200 евро в плюс?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ясно, разбрах. :( Трябва да напълня кредитната карта за да е с целия разполагаем лимит, който да блокират. Това е кошмар. Ако имах толкова пари, щях да отида в Куба! :(

Връзка към мнение

 Excess EUR 2.178,00 +tank of fuel + VAT. Та питането ми е трябва ли тази сума да е налична в картата, или кредитен лимит, по-голям или раен на този ще е достатъчен? 

Какъв е тоя excess, нали не наемате Ферари? Обикновено е около 1000Е

Връзка към мнение

То excess-a не зависи от дължината на престоя, което е друг елемент за който може да се помисли при допълнителните застраховки. За микробус е нормално да е по-височък :)

Връзка към мнение

Вече с тия застраховки много се обърках. Каква по-точно застраховка мога да взема, която ще покрие и огледала, гуми, прозорци и т.н., които изрично пише, че excess-a не покрива? Трябва да има някаква такава, иначе вече си представям как посредниците за отдаване под наем на коли си пускат свои специално наети лица да къртят огледала и да пукат гуми на колите. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вземи си http://icarhireinsurance.com/ и забравяш за всякакви ексеси поне за 1 година, писали сме го вече. Като цяло хората са доволни от тях, на мен ми носят огромно спокойствие, доволни спестявания от застраховките на ренталните компании и дано не се налага да ги ползвам. Ако се наложи да ги ползвам и са зле, ще се опровергая публично тук :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вземи си http://icarhireinsurance.com/ и забравяш за всякакви ексеси поне за 1 година, писали сме го вече. Като цяло хората са доволни от тях, на мен ми носят огромно спокойствие, доволни спестявания от застраховките на ренталните компании и дано не се налага да ги ползвам. Ако се наложи да ги ползвам и са зле, ще се опровергая публично тук :)

Колко пъти в рамките на 1 година трябва да наемаш кола, за да ти е рентабилна тази застраховка?

 

Ако наема само веднъж за година, има ли смисъл от нея?

Връзка към мнение

Вече с тия застраховки много се обърках. Каква по-точно застраховка мога да взема, която ще покрие и огледала, гуми, прозорци и т.н., които изрично пише, че excess-a не покрива? Трябва да има някаква такава, иначе вече си представям как посредниците за отдаване под наем на коли си пускат свои специално наети лица да къртят огледала и да пукат гуми на колите. 

 

Ами може да се окаже, че няма такава застраховка. Зависи от фирмата и локацията. Преценяват, че тия чаркове са толкова висок риск, че нормалното им покритие не трябва да ги включва. Предложената от Kyuubi ще работи, но първоначално ще си платиш всичко, чак после те ще ти върнат парите. 

 

Друга такава външна застраховка, за която съм чувал добри думи е тази: http://insurance4carhire.com/

Връзка към мнение

Да, гледала съм ги тези и двете, но преди да включа exsess-a. Сега ако взема и такава, той ще се обезсмисли, нали? А него го взех, защото се надявах, да не ми искат депозит, но уви! Поредния тъп въпрос, но ако взема и тази застраховка, няма да мога да се възползвам от двете, нали? Само от едната, която си избера?

Връзка към мнение

Поредния тъп въпрос, но ако взема и тази застраховка, няма да мога да се възползвам от двете, нали? Само от едната, която си избера?

Само от едната, разбира се! Другото би било застрахователна измама.

Това си го пише по договорите. (Не че някой чете целите фермани с малките букви)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, гледала съм ги тези и двете, но преди да включа exsess-a. Сега ако взема и такава, той ще се обезсмисли, нали? А него го взех, защото се надявах, да не ми искат депозит, но уви! Поредния тъп въпрос, но ако взема и тази застраховка, няма да мога да се възползвам от двете, нали? Само от едната, която си избера?

 

Да, тази застраховка е алтернативна. Т.е. след като имаш вече другата, няма нужда от тази. Спокойно, нищо няма да и стане на колата и не обикалят агенти на фирмата, които да чупят огледала и стъкла :) Карайте внимателно и прекарайте приятно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колко пъти в рамките на 1 година трябва да наемаш кола, за да ти е рентабилна тази застраховка?

 

Ако наема само веднъж за година, има ли смисъл от нея?

Отговорът е зависи, но доста често да, има смисъл... Макло бакалски сметки - 15 евро на ден ексес, такова ми се върти в тиквата, наем за една седмица, хоп, 105 евро тотал, което е по-малко от годишната застраховка в някоя друга компания.

 

Ако се наема кола един път в годината аз не бих се занимавал обаче честно казано... Всеки си прави сметката, важното е да е информиран избор :)

Връзка към мнение

Поредния тъп въпрос, но ако взема и тази застраховка, няма да мога да се възползвам от двете, нали? Само от едната, която си избера?

Нямам идея как е по света, но в България например можеш да сключиш повече от една застраховка за един и същ обект, но когато предявяваш щетата пред един от двамата застрахователи /този който си избереш/ следва да уведомиш за наличието на другата застраховка. Би трябвало след това застрахователите да уредят отношенията по-между си. Това естествено не ти дава възможност да получиш двойно плащане, но пък в случая ти дава възможност да избереш по добрите условия. Разбира се нямам идея дали такава възможност съществува й извън България.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

В момента се чудя дали да си направя допълнителна застраховка за колата под наем в Крит.

Намерих от  rentaldeals.gr изгодна цена. По повод блокирането на големи суми, се чудя дали да си правя през тях застраховка или през www.icarhireinsurance.com. С последните е по-евтино и покриват уж всичко, но пробелма с блокирането на едно 800евро остава..

Връзка към мнение

В момента се чудя дали да си направя допълнителна застраховка за колата под наем в Крит.

Намерих от  rentaldeals.gr изгодна цена. По повод блокирането на големи суми, се чудя дали да си правя през тях застраховка или през www.icarhireinsurance.com. С последните е по-евтино и покриват уж всичко, но пробелма с блокирането на едно 800евро остава..

Ако мога да те посъветвам, тук темата беше много разисквана, имаше много различни мнения. Аз винаги вземам застраховка на място от компанията. Ниска сума (блокирана), не ти гледат колата като я връщаш и ако стане нещо се оправяш на място с тях. Чиста работа. Ако вземеш външна застраховка, трябва да събираш документи, да се разправяш, и ако не си взел някой документ....отиде, та се невидя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има доста малки фирми в Крит, които дават пълно каско в цената си. Проблема е, че всичко става през мейлове..Пратих на 2-3 фирми.

С нормалните фирми искат х2 от цената без пълна застраховка.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.