Прескочи до съдържание

Помощ за пътуване до Амстердам


Alesis

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Искаме с приятели да организираме двудневен трип до Амстердам със самолети.

Моля за съвети и препоръки как ще е най-евтино

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Темата е замряла, но заглавието ненадейно стана много актуално за мен. За транспорта и забележителностите намерих доста информация, обаче ми куца материала за "Високо, високо..." Къде да се кача за запомянаща се панорамна гледка? В други теми се споменава за кафене Blue на Калверстраат и покрива на Немо. Това ли са най високите туристически точки в Амстердам?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За височината не знам, но са бюджетен вариант и гледката си струва. Бих добавила и терасата на ресторант La Place в OBA Amsterdam Library.

Иначе има няколко кули, които могат да се посетят. На пример тази на Oudekerk. Мисля, че входът беше 7,50 евро.

 

Има и няколко хотела с хубава гледка. Ей ТУК има списък с панорами.

Редактирано от eve
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да добавя и аз няколко :) По принцип най-високите сгради са до гара Amstel, но за жалост там няма свободен достъп :(  Ето линк за сградите подредени по височина: тук Страхотна гледка има от конферентната зала на Rembrandt Tower но трябва да имаш покана за събиране там.
 
Иначе достъпните места са на линка който eve е споделила

Skylounge в DoubleTree непосредствено до гарата, библеотеката за която eve спомена е следващата сграда по редицата, Beurs van Berlage е между централна гара и Dam, а също така отворени за посетители са кулите на някой църкви Zuiderkerk, Westerkerk, Oudekerk

Редактирано от Бисер
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И тук се записвам, защото и ние смятаме да ходим есента! :)

 

Ама не се записвайте и да чакате, а стреляйте направо с въпросите :) Има поне още 1-2 амстердамски/холандски теми с доста информация, но нищо не пречи да попиташ и да получиш отговори точно по въпросите, които те интересуват :)

Връзка към мнение

Георги, щом те сърби спусъка стреляй! Половината мишена с музеите и готическата архитектура е прострелвана многократно за това цели другата половина - хашииш и плътски удоволствия. Ако не и двете заедно то поне едното със сигурност трябва да опитам. Вече няколко години не пуша, ама за една цигара в Амстердам няма как да не се прежаля, колкото и да сълзя и кашлям. А за характерната трева в кекс ...  бих предпочел само секс :)

Връзка към мнение

Георги, щом те сърби спусъка стреляй! Половината мишена с музеите и готическата архитектура е прострелвана многократно за това цели другата половина - хашииш и плътски удоволствия. Ако не и двете заедно то поне едното със сигурност трябва да опитам. Вече няколко години не пуша, ама за една цигара в Амстердам няма как да не се прежаля, колкото и да сълзя и кашлям. А за характерната трева в кекс ...  бих предпочел само секс :)

 

Не съм професионалист и не мога да те посъветвам в детайли. По начало зоната с червените фенери и кофошоповете е като излезнеш от централна гара и гледаш към центъра, леко вляво. Червената стрелка е гарата, розовото кръгче е зоната. 

 

2014-05-30_09-17-59.png

 

Не повече от 5-10 минути ходене от гарата е, няма как да го сбъркаш. Зоната като цяло доста е редуцирана в последните години, там са малко хем сърби - хем боли, кефят се на приходите ама не се кефят на имиджа. Мястото е супер потуристено и ще видиш и традиционните групи с японци на организирани турове и т.н. Снимането е забранено, не се опитвай да правиш и папарашки снимки, стават скандали. Не приемай поканите по улицата да гледаш "театрални шоута", освен ако не си сигурен в какво се забъркваш. 

 

За качеството на услугата нищо не мога да ти кажа, но както обикновено е правилото - където са туристите едва ли услугите са топ. 

 

 

Щом не пушиш може гъби да опиташ :P 

 

Абе май гъбите ги забраниха и продават само семенца вече :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гъбите са забранени , но халюциногенните трюфели, които са със същата активна съставка, като гъбите, все още не са и могат да бъдат купени. Не съм сигурен, дали неволно ги пропуснаха или умишлено оставиха тази вратичка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ама не се записвайте и да чакате, а стреляйте направо с въпросите :) Има поне още 1-2 амстердамски/холандски теми с доста информация, но нищо не пречи да попиташ и да получиш отговори точно по въпросите, които те интересуват :)

Аааааааааа - има време - преди това други две дестинации ме вълнуват! :) За сега ще дебна в засада дали няма да се появи нещо неподозирано интересно! Наркотиците и плътските удоволствия ще ги пропусна! :lol:

Редактирано от Сирена
Връзка към мнение

За непушачите много по-добра идея от трюфелите са скейс кейкчетата от кофи шоповете. (Разбира се, ако човек поне горе-долу има опит с ефекта, защото иначе параноичните мисли може да развалят цялото прекарване.)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малко, се отклонявам от темата, но тъй като, става въпрос за Амстердам, а там канабиса   се продава полу-легално. Ще си позволя, да споделя  мнението си. Ако, човек, няма опит с употребата на марихуана, не трябва да яде сладкиши или други храни с THC, ефекта е много по-силен и продължителен, вкл. и евентуални негативни ефекти от типа на натрапчиви мисли и параноя. Предозирането е много по-лесно, защото ефекта настъпва със закъснение, спрямо когато се вдишва. Това е, добър начин, за приемане при медицински пациенти, и за такива които са сигурни, че толерират ефектите от THC и са достатъчно опитни, че да не приемат завишена доза. Според мен, най-добрия начин за прием на канабис при recreational use е чрез изпарител(vaporizer), така не се вдишва вреден пушек, а само изпарения, ефекта е почти незабавен, което прави предозирането трудно, самият ефект е по-краткотраен и доста по-приятен, или по-малко неприятен в случай, че употребяващия е нетолерантен към активните съставки. В Амстердам, си струва да се опитат различни видове хашиш, защото има най-голямо разнообразие - индийски, непалски, ливански, афгански, стандартния марокански и т.н. Не знам, за друго място в Европа,  където да се предлагат толкова видове хашиш.

Редактирано от nomad
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нямам никакви притеснения за мислите си при предозиране. Лошо ще е ако има ефекта на главоболието и махмурлука. А най-лошото е, че имам на разположениие само 1 ергенска нощ, а не цяла седмица за да опитам всички видове.

Връзка към мнение

Не се притеснявай за главоболие или махморлук, такива ефекти при канабиса няма. По скоро бъди подготвен за много силен глад и жажда, това е най-честия ефект след напушване. Относно видовете хашиш, не е толкова важна страната на произход, колкото, качеството на самия продукт, цената е добър ориентир, качествените видове хашиш започват от около 7-10 евро за грам, пробвай zero-zero, така се обозначава  мароканския хашиш с най-високо качество. Продава се на грам, но има  и предварително навити цигари с хашиш(смесен с тютюн), щом ще пушиш само една вечер, джойнт с zero-zero ще ти е предостатъчен, не е нужно да взимаш цял грам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Пътуването ни е далече, но аз мисля да почвам с някои въпроси:

 

Ще летим през Айндховен - полета на връщане е рано сутринта - за целта ще спим на летището последния ден. Разстоянието между Айндховен - Амстердам ще го минаваме с влак. Ще ни се да разгледаме за няколко часа (3-4) самия Айндховен или Утрехт! Кое от двете пропоръчвате!?

Ако се спрем на Айндховен - има ли на гарата клеки за багаж, където може да си оставим саковете - да разгледаме града спокойно и после да хващаме автобуса за летището!? Четох в нета, че има, но не приемали кеш, а само някакви странни холандски карти - с виза не можело - така ли е!?

 

 

Същото питане и за Утрехт - има ли клетки за багаж!?

 

Или пък да изберем варинта да отидем директно до летището - да се настаним в хотела и после да върнем отново до центъра на Айндховен и да се разхождаме спокойно до колкото часа си искаме!?

Давайте идеи! :)

Връзка към мнение

По мое мнение, Айндховен е много скучен град. Утрехт е много по-приятен и има какво да се види.

 

На Utrecht Centraal съм виждала клетки за багаж. Тук има инфо за цените, размерите и начините за плащане.

 

Можете да се качите на Domtoren - символът на Утрехт и да разгледате самия град. Препоръчвам и музея Speelklok. На метри от кулата има гръцки ресторант, а срещу него може да се хапне на крак пита Сузуки (мисля, така се казваше), засища и е на хубава цена.

Редактирано от eve
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Определено се съгласявам с eve, смятам, че е много по-добре е тези часове да ги прекарате в Утрехт. Всъщност, основните интересни неща в Айндховен ще ги видите в автобуса от летището до гарата. Зависи кой автобус хванете де, може да минете покрай Evoluon, което е сграда приличаща на летяща чиния, участваше май в "Мъже в черно": http://en.wikipedia.org/wiki/Evoluon

 

Може да минете и покрай едно висящо кръгово движение, само за колела: http://bicycledutch.wordpress.com/2012/08/23/spectacular-new-floating-cycle-roundabout/

 

Както и стадиона на ПСВ Айндховен, който е много близо до гарата, ако на някой от вас му е интересно.

 

Въпреки, че тези неща са средно любопитни, не смятам, че си заслужават времето, просто ги регистрирайте от прозореца на автобуса :)

 

За багажите на гарата как се оставят и как се плаща ще пиша утре, ако забравя пусни ми напомняне в лично съобщение :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Докладвам - сейфовете на гарите може да се плащат със всякаква кредитна карта, поне има логата на Виза и Мастъркард, не съм пробвал да проверя, де :) Малък куфар струва 3.50, голям 5.50 или нещо подобно. Таксата е за 24ч.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз  времето си  от 2 дена в Айндховен  го разпределих в няколко пъба, които бяха впечатляващи с атмосфера,  изобилие  от видове бира и типични мезета - bitterballen и различни meatballs. Определено си заслужаваше слизането от автобуса и така градът не остави спомени у мен за скучен и напълно административен. Всъщност релацията между  спомени и изпити бири може да подложи под  съмнение обективността на мнението ми :)

"за една цигарка в Амстердам", а и от чисто любопитство  мисля,че на всеки желаещ би се понравил кофи шоп DampKring. Там са снимани и сцени от Бандата на Оушън 2 и е приятно да си пиеш напитки на бара , не редом ,но на същото място като звездното трио Брат Пит, Джордж Клуни , Мат Деймън.

P.S Сцената от филма ще  постна, когато се науча как. :)

Редактирано от gerido
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.