Прескочи до съдържание

Обмяна на валута в Япония и преди заминаване


stanimir

Препоръчани мнения

Според пътеводителите кредитните карти издадени в чужбина често са проблемни в Япония и на  много места направо си искат само в брой . Май Япония е единствената съвременна мега  икономика където все още кешът е цар !

 

Въпроса ми е как стоят нещата с обмяната на валута  ? Ясно , че ще предпочета  долари , но как стои въпроса с чейндж бюра , банки , комисионни и прочие - къде и как е най-изгодно ?

Връзка към мнение

За да възкреся малко японската тема ето два страхотни руски фотопътеписа  ... аз по-хубави няма да напиша  :lol:

 

 

http://ternovskiy.livejournal.com/24016.html

 

http://valeryromanov.livejournal.com/2097.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз си нося само  КЕШ.  Вече половината валута съм си купил от Никар.  Останалото в долари.  Но за там не знам къде ще обменяме. Предполагам в банките.

Връзка към мнение

Когато не съм сам и аз нося доста кеш разпределен помежду ни.

Сега обаче предпочитам няколко дебитни и кредитни карти плюс половината в кеш.

 

В банките разбира се винаги коже да се смени кеш валута , но бюрокрацията е голяма и често курса доста неизгоден.

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Сега съм в чудене дали да си взема йени от Бг или да сменям там на летището? Една от мамите, дето синът и учи в Япония и ходи при него на гости, рече, че било по- добре човек да си носи оттук.

Стенк, ти какво ще кажеш? :blink:Иначе, стана ясно от всичко, което изчетох за Нипонско, че най-са вървежни техните си карти, :blink: Чуждоземските - само в големите  хотели и вериги. Така че, и ние, като едни японци същи ще ходим с кеша в джоба. :sarcastic: :sarcastic:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
Георги Матеев

Според пътеводителите кредитните карти издадени в чужбина често са проблемни в Япония и на  много места направо си искат само в брой . Май Япония е единствената съвременна мега  икономика където все още кешът е цар !

 

Не съм съгласен, особено за Токио. Там навсякъде без изключение плащах с кредитна карта, дори супер дребни суми, и нито един път нямаше никакъв проблем с картата ми. Карти се приемаха буквално навсякъде, дори на някои от пазарите.

 

AlexandraKo, категорично си вземи йени от тук (например от Никар), курсът е по-добър. Отделно, че в Япония дерат с много дебели комисионни и въобще не е изгодно да се сменя валута там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да , прав си - аз това съм го писал преди да отида ... пътеводителите sucks  B) !


Купете си йени от България . Курсът е по-изгоден от този в Япония.

Иначе японците както се разисква в темата на мамите наистина носят много пари в брой и не е проблем с банкнота от 10000 йени да си купиш дори най-дребното нещо. Всички вендинг машини също ги приемат , машинките в автобусите ти ги развалят на дребни с които си плащаш билетчето и т.н.

Всъщност в Никар имаха  банкноти само от по 10000 , но други не ти и трябват ... поне заемат малко място в портфейла  :lol:

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм съгласен, особено за Токио. Там навсякъде без изключение плащах с кредитна карта, дори супер дребни суми, и нито един път нямаше никакъв проблем с картата ми. Карти се приемаха буквално навсякъде, дори на някои от пазарите.

 

AlexandraKo, категорично си вземи йени от тук (например от Никар), курсът е по-добър. Отделно, че в Япония дерат с много дебели комисионни и въобще не е изгодно да се сменя валута там.

Много ти благодаря! :) Ние в Пловдив си нямаме Никар, ама има от къде да се вземат. И аз така си мислех, но се колебаех. Ей сега влязох в сайта на летище Нарита. Ето, това е курсът към долара:

 

http://www.narita-airport.or.jp/exchange_e/index.html

 

А това е курсът на Никар:

 

http://nikar.net/index_files/Page303.htm

 

И ти си мнооооого прав. :) :) :)

 

Стенк, благодаря ти, твоето мнение ми беше също много важно! :)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

В Пловдив имате Tavex, там курсовете също са относително читави. Не знам дали това имаше предвид под "има от къде да се вземат" :)

Връзка към мнение

Аз Tavex ги бойкотирам , защото около банковата криза те първи и на секундата се опитаха да спекулират с курса на еврото. Видях едни лешояди които охотно биха глозгали живо месо при първия удобен момент.

 

П.С. Това като офтопик разбира се , но лошото впечатление остана завинаги ,както се казваше в добрия стар виц ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз Tavex ги бойкотирам , защото около банковата криза те първи и на секундата се опитаха да спекулират с курса на еврото. Видях едни лешояди които охотно биха глозгали живо месо при първия удобен момент.

П.С. Това като офтопик разбира се , но лошото впечатление остана завинаги ,както се казваше в добрия стар виц ;)

И аз катотеб, защото имат един курс за София, друг-дървен за Пловдив. Имам предвид други, които сменят като Никар.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Оказа се, че при нас, освен Тавекс / курсът им е  много висок/, друг не продава японска йена. :wacko: :wacko: :wacko: В банките няма, само Уникредит продава, ама ако имат и колкото имат. По заявка не може.

Наистина ще трябва да се разходим до София и до Никар.

Връзка към мнение

Оказа се, че при нас, освен Тавекс / курсът им е  много висок/, друг не продава японска йена. :wacko: :wacko: :wacko: В банките няма, само Уникредит продава, ама ако имат и колкото имат. По заявка не може.

Наистина ще трябва да се разходим до София и до Никар.

 

Ако го измислиш на 30-ти даже може да минеш през Джепето :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако го измислиш на 30-ти даже може да минеш през Джепето :)

Много бих се радвала да се видя с вас, ама на 28 отиваме на Тасос да си почиваме. От години ходим там на едно местенце - тихо, кротко, спокойно, морето-приказно. Че на нас там ни е по- близо от нашето море, пък и си е по- читаво. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Moже да се обади преди това по телефона.

Благодаря ви и на двамата. Обадих им се вечИ и ще стане :) :) :)

Връзка към мнение

Стана. Успокоихме се откъм йени доволно. Много благодаря за помощта .

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Със здраве да си ги харчите :)

За мен Япония се оказа по-евтина от очакванията и накрая сменях йени за евро.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Със здраве да си ги харчите :)

За мен Япония се оказа по-евтина от очакванията и накрая сменях йени за евро.

Въх, не думай! Че сменихме една камара левчета.Ама на мене рядко ми остават:-) Ако това се случи, ще си купя някоя нипонска техника за снимане.

Връзка към мнение

И за мен Япония се оказа по-евтина от очакваното, но сега май Филипините ще се окажат по-скъпи от очакваното...

Много зависи по кое време отиваш -цените са различни. Освен това, резервациите за хотелите аз си ги првих през един филипински сайт, че бяха по-ниски. Ако искаш, да го намеря, да сравниш?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.