Прескочи до съдържание

Дългосрочно паркиране в Солун


Препоръчани мнения

След като обсъдихме преди време къде дългосрочно може да се паркира в Истанбул, дойде ред да попитам къде дългосрочно може да се паркира в Солун?

Под дългосрочно имам предвид повече от 10 дни. Търси се възможно най-евтиния вариант с удобен транспорт до летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://www.parkvia.com/bg-BG/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%89%D0%B5/%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%83%D0%BD?gclid=COac8PWfjb0CFenjwgodPnQAfw

35 евро на седмица с безплатен трансфер. Но това за мен е скъпо. :rolleyes:

Оппа...41...абсурд.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След като обсъдихме преди време къде дългосрочно може да се паркира в Истанбул, дойде ред да попитам къде дългосрочно може да се паркира в Солун?

Под дългосрочно имам предвид повече от 10 дни. Търси се възможно най-евтиния вариант с удобен транспорт до летището.

http://www.ikaros-aeropark.com/en/

 

5EUR на ден за 10-дневен период.

Не мисля, че цифрите за двата посочени паркинги са зле ..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При положение, че двата паркинга на софийското летище искат по 30 лева за 3 дни, 35-40 евро за седмица в Солун са повече от добро предложение. 

Връзка към мнение

Поли, давам ти изпробван вариант и след 20 дни пак ще го ползваме.

 

Отивате до Perea - на няколко километра западно от летището. Там в старата част успоредно на крайбрежната улица, има няколко празни имота. Паркирате до тях за да не пречите никому....таксито до летището е 8- 10 евро. После по обратния път. Може и с автобус с прехвърляне..ама ако сте двама вече се обезмисля упражнението. В новата част на Perea също има безброй места за паркиране, но аз лично предпочитам старата като по-сигурна.

Редактирано от Angelika
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Използвахме паркинга пред ИКЕА в Солун. За 11 дни ми минаха какви ли не мисли през главата, но за наша радост колата си беше на място, само малко прашасала, но това да ни беше кусура...

Подробности - самия  паркинг е разделен да го кажем на две, ние спряхме в лявата му част, която е по-близко до автогарата.

Удобството - от споменатата автогара се взима рейс 79, който отива директно на летището, а отвън на магистралата / точно срещу паркинга/ спира рейс 78, който също ходи до летището. Билетчето струва 0.90евроцента ако си го купите от рейса и 0.80 ако си го купите от будката на автогарата. Рейс 79 е на 30 мин., а през активния сезон, май е по-начесто, но не успях да видя разписанието.

Летището е на 3-4км от автогарата.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

В един момент ще научат номера с ИКЕА и тогава пак ще си намерите колата на паркинга , но ... без регистрационни номера. 

А после ще посетите местното КАТ, където любезно ще ви обслужат срещу трицифрена сума в евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Номерата могат да ти ги откраднат навсякъде! Както и януари, когато по спешност се прибрахме, а на следващия ден предния номер вече го нямаше. Да не говорим, че живея на не повече от 200-300м от първо районно..

По скоро се притеснявах, че колата може да са я вдигнали и закарали на някой наказателен паркинг, а не че са ни откраднали номера. Отделно, че на самия паркинг имаше достатъчно коли паркирани отдавна.. По какво се разбира, ами по брошурките закачени на предното стъкло, плюс прахта по колата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Номерата могат да ти ги откраднат навсякъде! Както и януари, когато по спешност се прибрахме, а на следващия ден предния номер вече го нямаше. Да не говорим, че живея на не повече от 200-300м от първо районно..

По скоро се притеснявах, че колата може да са я вдигнали и закарали на някой наказателен паркинг, а не че са ни откраднали номера. Отделно, че на самия паркинг имаше достатъчно коли паркирани отдавна.. По какво се разбира, ами по брошурките закачени на предното стъкло, плюс прахта по колата.

Еми, Поли, ти не ме разбра. В Гърция няма паяци - те не са прости като нас да задръстват движението и в паяка да се возят четирима служители.

Там минава служител на КАТ и събира табелките, след като си платиш глобата, ти ги връщат.

Връзка към мнение

Еми, Поли, ти не ме разбра. В Гърция няма паяци - те не са прости като нас да задръстват движението и в паяка да се возят четирима служители.

Там минава служител на КАТ и събира табелките, след като си платиш глобата, ти ги връщат.

Мда.. може би не съм те и разбрала правилно. Доста гръцки коли имаше оставени там, което значи, че полицията е възможно да знае, че се оставят за по-дългосрочно паркиране.. все пак е и до автогарата. Друг е въпроса, че съм виждала магазини / Лидл/, където е упоменато, че колите се вдигат с паяк, затова може би и не те разбрах...

Абе важното е, че всичко мина без аварийно ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Аз резервирах за 31евро за 6 дни+ трансферите до летището, струва ми се много добре. При условие, че оставяте колите на улицата или пред икеата, но плащате по 8-10евро за такси ми се струва безмислено, особено ако е за няколко дни само.

Пробвах линка на Двуцветко и ми даде 24евро за 6 дни с включени трансфери, което е още по-добре, та ще откажа другия паркинг и ще взема тук.

 

Някой знае е ли, дали ще имам проблем с чужда кола, ще направя пълномощно, но да не се закучат гърците нещо..

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Лично ние, както съм написала и по-нагоре ходихме с градския автубус до летището и пари за такси не сме давали.

Ако пак трябва да си оставя колата в Солун за някое пътуване, пак бих го направила на паркинга на Икеа.

Редактирано от Polina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз не мисля да рискувам, защото в Атина видях един да се отправя към нашата кола с винтоверта :)  За 14 дни ми дава цена в диапазона 51-53 Е в т.ч. и трансфер, дано не се променят до юни цените.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Някой знае е ли, дали ще имам проблем с чужда кола, ще направя пълномощно, но да не се закучат гърците нещо..

 

http://www.mfa.bg/embassies/greecegk/events/bg/3323/110/1472/index.html

Връзка към мнение

Еми, Поли, ти не ме разбра. В Гърция няма паяци - те не са прости като нас да задръстват движението и в паяка да се возят четирима служители.

Там минава служител на КАТ и събира табелките, след като си платиш глобата, ти ги връщат.

Добре, а на този паркинг на ИКЕА, пише ли някъде, че е забранено дългосрочното паркиране?

И режима и контрола на паркирането в частен паркинг не е ли грижа на собственика, какво общо има тамошния КАТ? :rolleyes:

Връзка към мнение

Направих пълномощно, което преведох на английки.

Озадачава ме написаното за детските столчета...

 

Съгласно чл. 12 използването на обезопасителни колани е задължително както за водачите на МПС, така и за пътниците в превозното средство. Ако се превозват деца до 12 годишна възраст е задължително използването на детски столчета и колани за сигурност. Нарушителите на горната разпоредба се наказват с глоба от 350 евро и отнемане на СУМПС за срок от 10 дни.

Когато резервирах кола под наем и питах са столче, ми каза, че според закона им, не е нужно...

 

Dear Alexander Slavkovyour reservation is confirmed.

It is not obligatory by law for a 10 year old to sit on a booster seat in Greece, nevertheless we can add it to your reservation free of charge if you wish. 

 

Из нета пише, че наистина е задължителна подложката за деца под 12 години, сега се чудя, дали да търся такава за пътя до Солун..

Писах мейл да ми добавят подложка, нищо, че според тях не е нужно.

Връзка към мнение

За Солун може да се обадите на Паркинг Byzantium и да си договорите цена. Собственикът е много услужлив човек и сам ми предложи този вариант за следващи посещения. Което е логично, защото иначе плаща тлъста комисионна на Park Via, те на авиокомпаниите и т.н. 

Редактирано от Ilian359
Връзка към мнение

Фичо изпревари ме, и аз исках да питам дали и къде пише,че е забранено паркирането на ИКЕА ? И някой знае ли вариант за свободно паркиране в самият град, може и да не е в центъра ?

Връзка към мнение

За Солун може да се обадите на Паркинг Byzantium и да си договорите цена. Собственикът е много услужлив човек и сам ми предложи този вариант за следващи посещения. Което е логично, защото иначе плаща тлъста комисионна на Park Via, те на авиокомпаниите и т.н. 

Имам резервация през park via, но след като прочетох поста ти, се чудя дали да не им се обадя и да се разбера да си отменя резервацията и да му платя директно на него. Не знам колко ще намали и дали има смисъл, да не остана накрая без паркинг за няколко спестени еврота

Връзка към мнение

За мен най-удобно е паркирането на самото летище, на Р6 точно срещу входа. Плащали сме 32е за седмица, но може да се сметне точно с калкулатора на сайта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.