Прескочи до съдържание

Кола под наем в Сицилия


rafalex

Препоръчани мнения

Ние ще посетим Сицилия от 3 до 10 май. Решихме да се прикачим на програмата 55+ за настаняването и да обикаляме из острова. Моля дайте съвети за рент а кар. Гледам, че повечето фирми предлагат срещу доплащане разни допълнителни застраховки, това доста оскъпява разбира се. Да доплащаме ли такива или да рискуваме само с базовата застраховка?  Освен това на сайта на хотела пише, че предлагат рент а кар, но дали собствен или просто имат договор с някоя агенция не знам. Запитах ги по e -mail, но не отговарят нещо. Някой имал ли е по-сериозни проблеми с кола под наем , за да знаем какво да очакваме.

Връзка към мнение

В Сицилия движението е подчинено на някакви свои си правила на по-гъвкавия и по-хитрия, така че ако не ви се плаща след връщането на колата за ожулвания и др. е хубаво добре да проучите какво покрива застраховката и да доплатите за пълно покритие.

Аз не съм наемала кола там, но дори и като пешеходка трафикът беше доста стресиращ за мен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За застраховките с колите под наем изписахме не знам колко чаршафа вече :) Общо взето, ако не вземете допълнителната застраховка си поемате сами риска, не на последно място трябва да имате доста голям лимит по кредитната карта - вероятно над 1000 евро, защото това е сумата, за която ще сте отговорни при щета. 

 

С две думи взимайки предвид казаното от mililia, направете си допълнителната застраховка да ви е мирна главата. 

 

Всички хотели работят с други агенции, и ако се обвържете с хотела най-вероятно няма да имате право на избор и цената предполагам няма да е оптимална. Бонус е, че вероятно ще ви докарат колата до хотела, но за това хич, ама хич не съм сигурен, просто ми звучи логично. Аз лично бих резервирал още от тук. 

Връзка към мнение

По принцип аз останах доволен от тези (като цена и автомобил) http://www.autoeurop...CFQjlwgodKkwAmg

Все пак - никаква допълнителна застраховка не си взех. И това беше грешката. Ще обясня защо - далеч съм от мнението на повечето съфорумци, че сицилиянци карат по свои си правила (самп в Палермо е така); кара се идеално, полицията съдейства при трафик - въобще, много съм доволен. Чудни магистрали (не заспиваш), виадукти, както и да е. На един по-голям

Завой в Агридженто,  към 22 ч. вечерта, откъде тръгвайки си след едно хапване (то други в самия град няма) обърсах с гумата на колата бордюра. Впоследствие забелязах минимална щета по самата гума, ама казвам ти – само се беше поотлепила малко, и така карах още 5 дни из цяла Сицилия, нооо като оставях колата в Катаня, човекът си направи оглед и каза – 160 евро (бууууууууууууууМ), ще ни удържи от картата. ПОкрай форума питах Диана удържа ли ги наистина, тя каза, че според нея не са удържали толкова, само че беше преди почти 3 години и не помня; та, ИЗВОДЪТ: взимай застраховката! Може ад е гуменце от гумата, може да е фар или калник!

Връзка към мнение

Хотелът, в който ще отседнем в Сицилия , работи с местна агенция за рент-а-кар. Пратих запитване за периода , когато ще сме там. Получих следната оферта:

 

 

 

Hello, 
 
May 5 to 8 is only a Lancia Delta 1.6 tdi ( Diesel ) automatic transmission, 
 
with deposit of € 1,000.00 to the price of € 240.00 for 4 days with unlimited miles; 
 
from 6 in the morning 10.00 am to May 8 is available in a Fiat Panda 1.2 Petrol ( benzina ), 
 
 with deposit € 780.00 to the price of € 150.00 for 3 days with unlimited miles. 
 
For reservations, send an e-mail indicating your car choice, attach a copy of the paper 
 
credit, driver's license and passport, take payment from your credit card as a deposit 
 
Non-refundable 20% of the total rental. 
 
This offer is valid until April 7, 2014
 
Kind regards
 
 
 
 
Това, което не разбирам  е :
1.attach a copy of the paper  credit
 
2.take payment from your credit card as a deposit
 

3.Non-refundable 20% of the total rental. 

 

 

Ако някой може да даде разяснения, ще съм благодарна. А и още не съм си направила кредитна карта.

 
Връзка към мнение

По всяка вероятност:

 

1. Изискват копие на кредитната карта;

2. Ще ти изтеглят/блокират необходимата сума за депозит в зависимост от вида на колата - 1000 или 780 евро;

3. Ще ти изтеглят цялата стойност на наема, като 20% от тази сума е невъзстановима в случай, че се откажеш от услугата, нищо че не става ясно докога евентуално можеш да се откажеш и в какъв срок ще ти възстановят останалите 80%.

 

Моят съвет: Бягай далеч от подобни оферти, толкова несериозно звучи, че направо не е за вярване...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Някой беше писал за кола под наем в Сицилия и плащане с пейпал, но не намирам мнението...

Някой сеща ли се за тази фирма?

Връзка към мнение
преди 9 часа, Alexander каза:

Някой беше писал за кола под наем в Сицилия и плащане с пейпал, но не намирам мнението...

Някой сеща ли се за тази фирма?

Преди седмица се върнахме от Сицилия. Взехме кола под наем за 10 дни, от тази фирма и платихме с Пейпал.

 

https://www.autonoleggioone.it/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 16.04.2018 г. в 18:27, nino каза:

Преди седмица се върнахме от Сицилия. Взехме кола под наем за 10 дни, от тази фирма и платихме с Пейпал.

 

https://www.autonoleggioone.it/

А взехте ли някакви застраховки, сайтът иначе има доста добри цени?

Връзка към мнение
преди 11 часа, Happy_Traveler каза:

А взехте ли някакви застраховки, сайтът иначе има доста добри цени?

Взехме застраховка Макси Каско, която е частично Каско - около 100 евро за десет дена. С нея не блокират пари от картата. Забравих да си направя копие на книжката  и трябваше да търся копирна машина на летището в Палермо. В офиса на TIM на втория етаж бяха много любезни. Нямал съм никакви проблеми с тази агенция - е резервоара трябваше да е пълен , а ми го дадоха пълен до първата чертичка и толкова им го върнах. Питах го защо не е пълен, а той - е голяма работа, ще го върнеш пак с толкова. Италианска работа.😀

Редактирано от nino
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А за какво трябваше да имаш копие на книжката? На нас до сега никога не са ни искали. Да не е нещо ново?Че за утре съм платила кола на летището в Катания.

Връзка към мнение
преди 7 часа, AlexandraKo каза:

А за какво трябваше да имаш копие на книжката? На нас до сега никога не са ни искали. Да не е нещо ново?Че за утре съм платила кола на летището в Катания.

Нямам представа , копието остана в тях. Не мога да се сетя преди две години в Малага , като вземахме кола от Малагакар правиха ли и копие. 

Два пъти съм вземал кола и нямам много опит. Сега с новите европейски изисквания  за защита на личните данни сигурно няма да искат, но това беше в началото на април.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, AlexandraKo каза:

А за какво трябваше да имаш копие на книжката? На нас до сега никога не са ни искали. Да не е нещо ново?Че за утре съм платила кола на летището в Катания.

Дано не е за Флайкар само, че са големи измекяри. Депозитът ми от 200 евро още не е освободен - минаха 3 сеедмици, не признаха застраховката, купена от Райън и платих на място второ пълно каско за 78 евро. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@AlexandraKo ти нали ползваше Голдкар, или реши да им изневериш ? 

След толкова много ходения в Сицилия остана ли нещо не видяно, и не изръчкано , или ти домъчня за сицилианската кухня ? 😀

Супер да си изкарате !

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , antony2001 каза:

Дано не е за Флайкар само, че са големи измекяри. Депозитът ми от 200 евро още не е освободен - минаха 3 сеедмици, не признаха застраховката, купена от Райън и платих на място второ пълно каско за 78 евро.  

Застраховката, която си направил от Райън тях изобщо не ги касае. За тях Райън е външен застраховател като например: https://www.insurance4carhire.com/

Никоя rent-a-car компания няма да се съобрази с това.

Те си искат допълнителните застраховки да влезнат в техния си джоб. 😉

Със застраховката към Райън (то не е и Райън) ти реално се застраховаш срещу тях.

 

Редактирано от ven62
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , nino каза:

@AlexandraKo ти нали ползваше Голдкар, или реши да им изневериш ? 

След толкова много ходения в Сицилия остана ли нещо не видяно, и не изръчкано , или ти домъчня за сицилианската кухня ? 😀

Супер да си изкарате !

Аааа,пак от Голд кар съм взела.Хихи, даже,този път се пазарих,докато не ми уйдисаха.Утре пътуваме,а аз платих едва снощи, като ми хареса цената.Кажи-речи,за 9 дена,само със застраховката ще минем. Почти без наем ."Чифути с чифути,все Гутен морген и все пари искат",както вика бай ви Ганя. А пък,

Сицилия си ни  е слабост, както и цяла Италия.Но в никакъв случай не мога да твърдя,че всичко сме видели.

Там,където отиваме е идеалното местенце за почивка,чудесна сицилианска манджа,изобилие за пазаруване, все има още нещо за гледане.

Е,имам и още нЕкои сАображения,които няма да споделя :((((

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, antony2001 каза:

Дано не е за Флайкар само, че са големи измекяри. Депозитът ми от 200 евро още не е освободен - минаха 3 сеедмици, не признаха застраховката, купена от Райън и платих на място второ пълно каско за 78 евро. 

Както отдавна установихме, всичките са един дол дренки.🙄

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Отново съм на вълна гледане на коли под наем в Сицилия, но май и този път няма да взема нищо..просто не разбирам как работят тези фирми и как никой не ги закача.  Резултатите са плачевни, всички се жалват за всевъзможни неща, от глоби по няколко пъти, депозити, взимане на пари до там, че като отидеш на място нямаш кола, въпреки, че е предплатена и невъзможност за връщане на парите!

 

Това са оценките на хората от trustpilot  за sicily by car и autonoleggioone, като вторите  дават без депозит, ако вземеш застраховка, но има много случаи на платена и отказана резервация и явно ако не е платено с paypal, няма връщане на пари.

Capture1.JPG.b3359d8eae1afff3cd45de00df4690a0.JPG

 

Capture2.JPG.8aba30aa599830a0d59396a971365a4b.JPG

 

 

Връзка към мнение
преди 49 минути , Alexander каза:

Отново съм на вълна гледане на коли под наем в Сицилия, но май и този път няма да взема нищо..просто не разбирам как работят тези фирми и как никой не ги закача.  Резултатите са плачевни, всички се жалват за всевъзможни неща, от глоби по няколко пъти, депозити, взимане на пари до там, че като отидеш на място нямаш кола, въпреки, че е предплатена и невъзможност за връщане на парите!

 

Това са оценките на хората от trustpilot  за sicily by car и autonoleggioone, като вторите  дават без депозит, ако вземеш застраховка, но има много случаи на платена и отказана резервация и явно ако не е платено с paypal, няма връщане на пари.

Capture1.JPG.b3359d8eae1afff3cd45de00df4690a0.JPG

 

Capture2.JPG.8aba30aa599830a0d59396a971365a4b.JPG

 

 

Както и @AlexandraKo  е писала точно преди теб - дъвкали сме го многократоно - всички са зле.

Вариант 1. Взимаш си от рентакар компанията пълна застраховка, съпоставима със самия наем на колата и пей сърце. Нищо не плащаш каквито и да е щети да се появят.

Вариант 2. Взимаш си външна застраховка. Ако се появи щета (реална или измислена от тях) те ти дърпат от картата, пращат ти документите, ти ги препращаш на външния застраховател и те ти покриват разходите. Работи. Проверено.

Вариант 3. Чувстваш се късметлия и не си сключваш външна застраховка.

 

В Сицилия съм ползвал   goldcar.com  … и не само там.

Като минеш първо през topcashback.co.uk са ти малко над 7% . При самото наемане от сайта на goldcar използваш кода DSCUENTOFTA20  и така още 20% надолу.

 

Особеното при goldcar е че цените на наемане варират като колкото по-близки са датите, толкова е по-голям шанса да наемеш кола за 2-3 или 5-6 евро на ден.

Можеш многократно да наемаш с безплатно анулиране т.е. като видиш по-изгодна цена наемаш и след това се отказваш от предишното си наемане и така непосредствено до деня преди заминаването ви.

Писали сме ги тези неща по темите за goldcar.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

autonoleggioone, като вторите  дават без депозит

Ние февруари месец ползвахме тия юнаци. Понеже нямат офис на летището в Катаня, а са на един близък паркинг, имахме лек  проблем с трансфера, защото не успяхме да разпознаем кое точно е тяхнотот бусче, а комуникацията по телефона се оказа сложна, понеже не им се разбираше много английският, а на третото позвъняване девойката отсреща спря въобще да го вдига (телефонът).  :grin:
Като пристигнахме на паркинга се оказа, че вместо Fiat Punto Grande с 5 врати са ни приготвили Fiat Punto с 3 врати, а колата беше яка бричка с незнайни километри и възраст (за това си бяхме подготвени :wink:), а горивото беше някъде на 1/3 (и после така го върнахме, де)  :grin:   Нямаше и с кого да се разправяме, защото нямаше никого от фирмата (полетът от София нали каца рано сутринта в 7:00), а ключовете и договора ни даде някакъв пазач на паркинга, който само вдигаше раменца и каза ако има проблем, да изчакаме да дойдат от фирмата на работа след около час.  
От друга страна - цената беше доста добра (доста по-добра от всички други варианти) и поне не ни пукаше за нищо, защото колицата и без това беше очукана отвсякъде. :grin:  Като я връщахме никой нищо не погледна (бяхме счупили един тас) . :grin:    А и не искат кредитна карта. 
В деня преди полета за връщане пътят ни минаваше покрай паркинга, на който им е офиса, та минахме да попитаме дали ще има рано сутринта кой да приеме колата и единият от пичовете в офиса изглеждаше точно като дебел мафиот от филмите. :biggrin:  
Абе с няколко думи - беше ми за пръв път в Сицилия, ама цялата работа с колата ми се стори много "сицилианска" :grin:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От както спрях да ползвам всякакви по-малки компании , рязко проблемите с рентълките ми спряха. 

А пълното покритие на щетите пък дава незаменимо спокойствие.

 

В Сицилия ползвах Авис. На един паркинг я намерих жулната по бронята. Нищо не сме се разправяли. Не са ми взели нищо от картата.

 

Вече не гледам нищо друго освен Avis, EuroPcar, Sixt и наемане единствено от техният си сайт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , ven62 каза:

Както и @AlexandraKo  е писала точно преди теб - дъвкали сме го многократоно - всички са зле.

Вариант 1. Взимаш си от рентакар компанията пълна застраховка, съпоставима със самия наем на колата и пей сърце. Нищо не плащаш каквито и да е щети да се появят.

Няма такива само намаляват депозита, изключение е само autonoleggioone, но при тях има много случаи на липсваща  кола -отказ или уведомление 1-2 дни преди датата на полета и оставаш без такава.

Вариант 2. Взимаш си външна застраховка. Ако се появи щета (реална или измислена от тях) те ти дърпат от картата, пращат ти документите, ти ги препращаш на външния застраховател и те ти покриват разходите. Работи. Проверено.

Пак не работи, при таксуване на нереални глоби, че и по няколко пъти, отделно има много случаи, човкеът си е платил сам глобата още в Италия, ама онези след това взимат пари за обработка.

Вариант 3. Чувстваш се късметлия и не си сключваш външна застраховка.

 

В Сицилия съм ползвал   goldcar.com  … и не само там.

Като минеш първо през topcashback.co.uk са ти малко над 7% . При самото наемане от сайта на goldcar използваш кода DSCUENTOFTA20  и така още 20% надолу.

 

Особеното при goldcar е че цените на наемане варират като колкото по-близки са датите, толкова е по-голям шанса да наемеш кола за 2-3 или 5-6 евро на ден.

Можеш многократно да наемаш с безплатно анулиране т.е. като видиш по-изгодна цена наемаш и след това се отказваш от предишното си наемане и така непосредствено до деня преди заминаването ви.

Писали сме ги тези неща по темите за goldcar.

знам как е при голдкар, взимал съм от тях

Сега си резервирах една от сицили бай кар, ама ще дебна голдкар, за сега са златни наистина. Друг вариант е и пейпал с autonoleggioone.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Vency каза:

От както спрях да ползвам всякакви по-малки компании , рязко проблемите с рентълките ми спряха. 

А пълното покритие на щетите пък дава незаменимо спокойствие.

 

В Сицилия ползвах Авис. На един паркинг я намерих жулната по бронята. Нищо не сме се разправяли. Не са ми взели нищо от картата.

 

Вече не гледам нищо друго освен Avis, EuroPcar, Sixt и наемане единствено от техният си сайт.

Много точно казано - аз имам седмичен безгрижен наем от Баджет (Катания) , без застраховка от тях. Единственото ми оплакване беше мудното движение на служителите в офиса в неклиматизирано помещение ...

 

Трастпилот са нито траст,  нито пилот - абсолютен кух сайт по моите разбирания . Винаги чета обаче последните оплаквания в Гугъл ревю , и да не забравя нещо важно - малък бакшиш преди взимане на колата обикновено върши чудеса :))) 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Понеже Уиз пак ми смениха полетит се оказах с билети за след средата на август за Сицилия. Взех да търся кола под наем, но се оказва, че са по 450-500евро+ застраховки за седмица, а като сложа гориво и разни паркинги ще мина 700 евро. Май пак ще си карам с влакове и автобуси.

  • Шок 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.