Прескочи до съдържание

дневник Мини балканска обиколка - Босна и Хърватска, плана е готов, трябва да се ошлайфа


Георги

Препоръчани мнения

Така, поставям финалните щрихи на една доста бърза обиколка по време на майските празници, включваща Босна и Хърватска, + малко Сърбия в транзит. Както винаги се оказва, наличното време е доста по-малко от колкото трябва, така че ще трябва да се правят компромиси. Надявам се опитните да споделят кое може да се пропусне и кое не бива. 

 

Ден 1: тръгване след работа от София и нощуване в Ниш. Тук дилемата е само в коя кръчма в Димитровград да вечеряме. 

 

Бях се засилил да вечеряме пак в "българското", силно препоръчвано от Polina и cck, но пък Еминко се изказа доста презрително към всички заведения, където българите преобладават, а на него от Охрид насам му имам пълно доверие за кръчмите :) Предложението на bay_kolio е това: http://kapica.jpdstudio.eu/

 

Дилемата е дали да се доверим на изпитаното и проверено "българско", където останах очарован и от скарата, и от порциите или да пробваме нещо ново?

 

Ден 2: Тръгване сутринта, крайната точка е Сараево. 

 

По пътя имаме спирания в Дрвенград и евентуално във Вишеград, вероятно ще обядваме в първия.  Въпросите тук са:

- Колко време да отделим на Дрвенград/Мокра Гора и Вишеград за разходка и снимки?

- Има ли нещо друго по пътя, което да си заслужава спирането?

 

Като цяло деня ще е предимно в път, ако успеем за някоя вечерна разходка из Сараево няма да е зле. 

 

Ден 3: Тръгване сутрин от Сараево, нощувка в Сплит. 

 

Деня е доста амбициозен. Мислим да станем по-рано, да се поразходим из центъра. Към 12 часа ще се качим малко в планините, искам да видя бобслея и ски скоковете от олимпийските им обекти. Може да ви се струва странно, но не отстъпвам от това. 

 

Към 1 часа поемаме в посока Мостар, пътьом има някакво градче Ябланица, където правели лудите агнешки пържоли, сигурно там ще спрем за обяд. Пристигане в Мостар около 4, там разходка до 6:30 и поемаме към Сплит. 

 

Въпросите тук са:

- Колко време е необходимо за разходката в Мостар?

- Нещо друго по пътя, което да си заслужава? Знам, че отсечката Сараево - Мостар е доста красива, има ли места за спиране, за снимки или просто караш и се радваш?

 

Ден 4: Тръгване сутрин от Сплит, нощувка покрай Плитвичките езера. 

 

Тук като че ли е най-амбициозния ден. Имаме разходка из Сплит сутринта, после Трогир, Шибеник, със сигурност по залез трябва да сме в Задар. Въпросите тук са:

- Как да разпределим времето между Сплит, Трогир и Шибеник, имаме към 6 "живи" часа за обикаляне. 3 Сплит, 1 Трогир, 2 Шибеник? Може би съвсем да пропуснем някой от градовете и да отделим повече време на друг?

 

Ден 5: Плитвички езера, вечерта път към Загреб и нощувка там

 

Тук всичко е ясно, ще станем по-рано за езерата, ще изкараме най-дългия маршрут там, вечерта ще нощуваме в Загреб, без да има планове за разходка, вероятно ще сме и уморени. 

 

Ден 6: Загреб - София, кратко спиране някъде за обяд

 

Ами това е, ако някой може да помогне да доизгладим дилемите, най-вече тия с къде колко време да прекараме ще е супер :)

Връзка към мнение

Ден 3: Тръгване сутрин от Сараево, нощувка в Сплит. 

 

Деня е доста амбициозен. Мислим да станем по-рано, да се поразходим из центъра. Към 12 часа ще се качим малко в планините, искам да видя бобслея и ски скоковете от олимпийските им обекти. Може да ви се струва странно, но не отстъпвам от това. 

 

Към 1 часа поемаме в посока Мостар, пътьом има някакво градче Ябланица, където правели лудите агнешки пържоли, сигурно там ще спрем за обяд. Пристигане в Мостар около 4, там разходка до 6:30 и поемаме към Сплит. 

 

Въпросите тук са:

- Колко време е необходимо за разходката в Мостар?

- Нещо друго по пътя, което да си заслужава? Знам, че отсечката Сараево - Мостар е доста красива, има ли места за спиране, за снимки или просто караш и се радваш?

 

Ден 4: Тръгване сутрин от Сплит, нощувка покрай Плитвичките езера. 

 

Тук като че ли е най-амбициозния ден. Имаме разходка из Сплит сутринта, после Трогир, Шибеник, със сигурност по залез трябва да сме в Задар. Въпросите тук са:

- Как да разпределим времето между Сплит, Трогир и Шибеник, имаме към 6 "живи" часа за обикаляне. 3 Сплит, 1 Трогир, 2 Шибеник? Може би съвсем да пропуснем някой от градовете и да отделим повече време на друг?

Пътя между Сараево и Мостар наистина е живописен,но няма специални места за спиране.Има нормални отбивки но те не винаги са на местата на които ни се иска.Езерата(водохранилища)покрай пътя предлагат невероятни пейзажни гледки и няма начин да не поискате да спрете.Едно на ум с пътя който е доста тесен(поне по времето когато съм го минавал).В Мостар може два часа и половина да са ви достатъчни.След като разгледате "Стария мост" на Синан се разходете в квартала около него,след това седнете в някой от ресторантите край реката(хапнете чевапчичи).При възможност слезте до река Неретва.Разгледайте моста от различен ъгъл(стават и много готини снимки) и докоснете леденостудените води на реката(една от най-студените в света).

 

За шестте часа-няма да ви стигнат.То само за Трогир толкова някъде.Не знам дали искаш да разгледаш катедралата "Св.Домний" в Сплит,но тя е страхотна.Само ще ти кажа,че е построена до 699 година,а преди това е била музей на Диоклециан.Страхотна сграда и не е за изпускане.

 

П.П.Приятно пътуване и да си изкарате страхотно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По първия въпрос, оказа се, че "българското" и препоръчаното от bay_kolio са едно и също, така че няма проблеми там :)

 

Красене, 6 часа със сигурност са малко, но просто нямам повече. Как да ги разпределя между трите града? Ако разгледаме Сплит само вечер достатъчно ли ще е, по начало не държим на музеи и подобни?

Връзка към мнение

Мисля,че разглеждането на Сплит вечер по нищо не отстъпва на това през деня.Ще имаш възможност да направиш страхотни нощни снимки на крайбрежната улица,а и катедралата е страхотно осветена.Щом няма да разглеждате музей и прочие,Нощната разходка ще компенсира липсата на дневни часове.

Как да разпределиш часовете не знам,но мога да ти кажа какво бих направил аз:

1. Четири-пет часа или и шестте в Трогир и евентуално разглеждане на:

  1.1 Стария град, в който има около 10 църкви и множество сгради от 13 век

  1.2.Градската порта 17 век и градски стени 15 век

  1.3.Крепостта Камерленго 13 век

  1.4.Херцогския дворец  13 век

  1.5.Трогирската катедрала от 13 век с портата на майстор Радован

  1.6.Дворците на Чипико от 15 век

  1.7.Градската лоджия от 15 век

2.Един-два часа в Шибеник.

3.Сплит-нощна разходка(дано да имате сили)

Мисля,че така покриваме програмата максимум,конкретно за тези два дена.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Доста амбициозна програма, нужна е корекция, но доколкото те познавам няма да се вслушаш в ничий съвет и ще коригираш в движение... :P

 

Ден 2: Беше добре да нощувате в Дрвенград. Това му е очарованието на това място, а именно природата и вечеря в местния ресторант, който предлага само два типа ракия - жълта и бела. Иначе мястото се оглежда за половин час, в крайна сметка става дума за нещо с размерите на не голямо село. Вишеград няма какво да му гледате, просто спирате за снимка на моста и продължавате. Имайте предвид, че там пътищата са претърпели леки насилствени корекции по време на войната, включително взривен тунел. Кара се по чудесен асфалт, но придвижването е бавно - едно заради невероятните гледки около реката, второ заради трафик и завои;

 

Ден 2: За олимпийските обекти не знам, но задължително се качете на хълма, който има на върха военен форт/академия и то който се вижда цяло Сараево. По пътя ще минете покрай гробища, а отгоре ще осъзнаете драмата на този град - всеки квартал има собствено гробище. Не, гледката не въздейства потискащо, а по-скоро отрезвяващо. Там на върха, в разстояние на около час разбрах що за чудо е този жив организъм Балканите. Бих посъветвал за малко повечко време за Сараево, но знам, че няма да ме послушате. Задължително минете и през моста, на който е станало убийството на австрийския канцлер, което подпалва първата световна война - аз спах в хотела на негово име, точно на моста и не съжалявам;

 

Ден 3: За Мостар са ви нужни два часа. Красен тук е казал основното;

 

Останалото е поправимо, помисли върху горното, за да не съжаляваш впоследствие... ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не виждам защо предвиждаш нощувка в Загреб. Пътят от езерата до София се взима за един ден, правил съм го, а знаеш, че аз не обичам препусканията. По-добре вмести тази нощувка някъде другаде по трасето, например Дрвенград...

Връзка към мнение

Доста амбициозна програма, нужна е корекция, но доколкото те познавам няма да се вслушаш в ничий съвет и ще коригираш в движение... :P

 

Ден 2: Беше добре да нощувате в Дрвенград. Това му е очарованието на това място, а именно природата и вечеря в местния ресторант, който предлага само два типа ракия - жълта и бела. Иначе мястото се оглежда за половин час, в крайна сметка става дума за нещо с размерите на не голямо село. Вишеград няма какво да му гледате, просто спирате за снимка на моста и продължавате. Имайте предвид, че там пътищата са претърпели леки насилствени корекции по време на войната, включително взривен тунел. Кара се по чудесен асфалт, но придвижването е бавно - едно заради невероятните гледки около реката, второ заради трафик и завои;

 

Ден 2: За олимпийските обекти не знам, но задължително се качете на хълма, който има на върха военен форт/академия и то който се вижда цяло Сараево. По пътя ще минете покрай гробища, а отгоре ще осъзнаете драмата на този град - всеки квартал има собствено гробище. Не, гледката не въздейства потискащо, а по-скоро отрезвяващо. Там на върха, в разстояние на около час разбрах що за чудо е този жив организъм Балканите. Бих посъветвал за малко повечко време за Сараево, но знам, че няма да ме послушате. Задължително минете и през моста, на който е станало убийството на австрийския канцлер, което подпалва първата световна война - аз спах в хотела на негово име, точно на моста и не съжалявам;

 

Ден 3: За Мостар са ви нужни два часа. Красен тук е казал основното;

 

Останалото е поправимо, помисли върху горното, за да не съжаляваш впоследствие... ;)

 

Аз съм отворен към корекции, но нощувките са фиксирани. Хубаво ще нощуваме в Дрвенград, но след това нямаме достатъчно време да си завършим обиколката. Ясно ми е, че работим с ограничен ресурс и не е оптимално, но няма как. 

 

ОК, включваме хълма в Сараево, евентуално предишния ден ще го приключим по-рано (след като нямаме много работа около Мокра Гора и Вишеград) и може да се разходим из центъра на Сараево още по залез. На другия ден ще катерим планината и олимпийските обекти...примерно. Хубаво да сложим още време за Сараево, но трябва да го вземем от Мостар, оправдано ли е?

 

 

Не виждам защо предвиждаш нощувка в Загреб. Пътят от езерата до София се взима за един ден, правил съм го, а знаеш, че аз не обичам препусканията. По-добре вмести тази нощувка някъде другаде по трасето, например Дрвенград...

 

Идеята тук ,е че ние цял ден ще сме на езерата и не можем да тръгнем веднага след това за София за да спестим нощувка. Просто отиваме същата вечер след езерата до Загреб колкото да съкратим леко маршрута.  

Връзка към мнение

Аз съм отворен към корекции, но нощувките са фиксирани. Хубаво ще нощуваме в Дрвенград, но след това нямаме достатъчно време да си завършим обиколката. Ясно ми е, че работим с ограничен ресурс и не е оптимално, но няма как. 

 

ОК, включваме хълма в Сараево, евентуално предишния ден ще го приключим по-рано (след като нямаме много работа около Мокра Гора и Вишеград) и може да се разходим из центъра на Сараево още по залез. На другия ден ще катерим планината и олимпийските обекти...примерно. Хубаво да сложим още време за Сараево, но трябва да го вземем от Мостар, оправдано ли е?

 

 

 

Идеята тук ,е че ние цял ден ще сме на езерата и не можем да тръгнем веднага след това за София за да спестим нощувка. Просто отиваме същата вечер след езерата до Загреб колкото да съкратим леко маршрута.  

 

Аз лично бих изключил от обиколката адриатическото крайбрежие с предвидената нощувка в Сплит. Едно, че не си заслужава да препускате покрай толкова красиви места, които заслужават отделна обиколка и второ, че по този начин ще освободите една нощувка и маршрута София-Ниш-Дрвенград-Сараево-Мостар-Плитвички езера-Загреб-София става напълно оптимизиран за предвиденото времетраене на пътешествието. Това е лично мое мнение, разбира се...

 

Мостар се разглежда за около час. Направете така, че да сте там по обедно време, за да хапнете в някой от прекрасните ресторантчета около реката. Задължително слезте за снимка към моста от реката. Доста е занемарено и мръсно долу, но гледката към моста си заслужава... 

 

Ако в крайна сметка нощувате в Загреб, предвидете поне два-три часа за обиколка на централната част, защото си заслужава...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хаха, не издържам :)

Явно тези празници ще има доста групи на Плитвишките езера.

Спомням си, че Lindt ще ходят, а и ние също сме се запътили на там, само че с обиколка през Словакия, вместо през Босна - спътниците ни се оказаха с изтекли паспорти.

За съжаление не мога да се включа конструктивно в темата, исках само да отбележа, че ние ще сме на езерата на 05 май.

 

Приятно изкарване!

Връзка към мнение

Спомням си, че Lindt ще ходят, а и ние също сме се запътили на там, само че с обиколка през Словакия, вместо през Босна - спътниците ни се оказаха с изтекли паспорти.

 

Сигурно имаш предвид Словения, а не Словакия, но ми стана интересно какво точно ще обикаляте на тази страна при положение, че адриатическото крайбрежие предоставя толкова много възможности...

Връзка към мнение

Спомням си, че Lindt ще ходят, а и ние също сме се запътили на там, само че с обиколка през Словакия, вместо през Босна - спътниците ни се оказаха с изтекли паспорти.

Чак през Словакия малко заобиколно ще дойде ;) , вероятно имаш предвид Словения :) , освен това - доколкото знам - за Босна и Херцеговина важат лични карти и няма нужда от международен паспорт :)

 

P.S. А, Дюк вече е отбелязал :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ох, личи ми,че не съм се наспала, нали?  :blush:

Словения е държавата, да.

Иначе планът е: 

1. София - Белград - Загреб

2. Загреб - Любляна

3. Любляна - Блед и околности - Любляна

4. Постойна - малко крайбрежие - нощувка до езерата

5. езерата

6. обратно към София

 

За Босна - много ми се ходеше в интерес на истината, но не ми се рискува без паспорти. Другото, което реши генерално нещата е, че програмата от там е по-натоварена, а в един момент се оказа, че вече съм човек и половина ( ;) ) и не ми се рискува с повече физическо натоварване.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз лично бих изключил от обиколката адриатическото крайбрежие с предвидената нощувка в Сплит. Едно, че не си заслужава да препускате покрай толкова красиви места, които заслужават отделна обиколка и второ, че по този начин ще освободите една нощувка и маршрута София-Ниш-Дрвенград-Сараево-Мостар-Плитвички езера-Загреб-София става напълно оптимизиран за предвиденото времетраене на пътешествието. Това е лично мое мнение, разбира се...

 

Мостар се разглежда за около час. Направете така, че да сте там по обедно време, за да хапнете в някой от прекрасните ресторантчета около реката. Задължително слезте за снимка към моста от реката. Доста е занемарено и мръсно долу, но гледката към моста си заслужава... 

 

Ако в крайна сметка нощувате в Загреб, предвидете поне два-три часа за обиколка на централната част, защото си заслужава...

 

Аз за това писах, че плана има нужда само от финно шлайфане. Иначе е ясно, че не е перфектен, но сме голяма група, която тръгва заедно, разделяме се по едно време, едни заминават към Риека, после пак се събираме последните два дни...а бе сложна работа, не исках да навлизам в тия детайли, но да, това са нощувките, не тръгваме от бял лист. 

 

Ако имаме сили за Загреб може и да обиколим вечер, но не знам как ще сме в края на пътуването. 

 

Хаха, не издържам :)

Явно тези празници ще има доста групи на Плитвишките езера.

Спомням си, че Lindt ще ходят, а и ние също сме се запътили на там, само че с обиколка през Словакия, вместо през Босна - спътниците ни се оказаха с изтекли паспорти.

За съжаление не мога да се включа конструктивно в темата, исках само да отбележа, че ние ще сме на езерата на 05 май.

 

Приятно изкарване!

 

За мен изглеждаше супер логично с оглед на това, че самолетните билети са скъпи. Палим колата към балканите и така :) Иначе на езерата сме на 4-ти. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ох, личи ми,че не съм се наспала, нали?  :blush:

Словения е държавата, да.

Иначе планът е: 

1. София - Белград - Загреб

2. Загреб - Любляна

3. Любляна - Блед и околности - Любляна

4. Постойна - малко крайбрежие - нощувка до езерата

5. езерата

6. обратно към София

 

За Босна - много ми се ходеше в интерес на истината, но не ми се рискува без паспорти. Другото, което реши генерално нещата е, че програмата от там е по-натоварена, а в един момент се оказа, че вече съм човек и половина ( ;) ) и не ми се рискува с повече физическо натоварване.

И да разкажеш, аз затова се отказах от Загреб, за да остане за догодина в твоя маршрут. 

Връзка към мнение

Ден 2: За олимпийските обекти не знам, но задължително се качете на хълма, който има на върха военен форт/академия и то който се вижда цяло Сараево. По пътя ще минете покрай гробища, а отгоре ще осъзнаете драмата на този град - всеки квартал има собствено гробище. Не, гледката не въздейства потискащо, а по-скоро отрезвяващо. Там на върха, в разстояние на около час разбрах що за чудо е този жив организъм Балканите. 

 

Може ли да дадеш повече информация за този хълм. Това намирам в Уики: http://en.wikipedia.org/wiki/Bijela_Tabija

За него ли говорим или е друго място?

Връзка към мнение

Това е хълм на върха на който има нещо като военна академия. Намира се на изхода на Сараево в посока Пале. За да се качиш на този хълм се минава покрай гробището Šehidsko mezarje Kovači. Ако не се лъжа и самото възвишение се нарича Kovači. От горе се вижда целият град на длан...

 

Ето една снимка:

 

post-53-0-52195000-1398687560.jpg

 

Мисля, че с Тити сте приятели в социалната мрежа и можеш да разгледаш повече снимки от Сараево и Балканите, като търсиш в албумите, които са по градове и държави. Ето албумът от Сараево:

 

https://www.facebook.com/zlatina.radusheva/media_set?set=a.243392082364100.52089.100000799290293&type=3

 

EDIT: Май го намерих, казва се Yellow Bastion

 

https://www.google.bg/maps/place/Yellow+Bastion/@43.8612661,18.4356218,17z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0xe90c843375b3dac8?hl=bg

Редактирано от Duke
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има атмосфера в Сараево.Следобед,вечер и сутрин горе долу стигат за старата част..Олимпийските обекти са доста отдалечени и разхвърляни.Няма да може за един ден да се види града и обектите.Има дори олимпийски обекти към град Пале(република Сръбска).има и обекти които още са минирани.

Гробищата са си гробища.Даже Иво Андрич има разкази за гробищата на Сараево.Много са,но както се оказа не на загинали във конфликта 1993/96.Говорих с босанци и те ми казаха ,че гробовете са пренесени в периода след мира 1998 г от околните села и градове.Т.е. мюсюлманите са прогонени от територията на Република Сръбска заедно с мъртвите.Босанците са се настанили в апартаментите и къщите на сърбите в Сараево ,които преди войната са били около 140 000 души ,а сега били около 13 000.

Ако някой се интересува има и музей на войната,който представлява един тунел който е свързвал крайните квартали,летището с ново Сараево.Ако някой е искал да напусне града,това е бил начина.В ново Сараево има много надупчени от снаряди сгради,блокове,кооперации.Но хората си живеят в тях.Пак в ново Сараево има новопостроена огромна джамия,дарение на града от саудитският принц Фахт.Нищо особено,даже грозна.Въобще не се вписва в града.

Друга забележителност на града е лобното място на австро-унгарския престолонаследник през 1914г.Намира се точно да "Латинския мост" и има поставена една гранитна  морена с пейка и плоча.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е хълм на върха на който има нещо като военна академия. Намира се на изхода на Сараево в посока Пале. За да се качиш на този хълм се минава покрай гробището Šehidsko mezarje Kovači. Ако не се лъжа и самото възвишение се нарича Kovači. От горе се вижда целият град на длан...

 

Ето една снимка:

 

attachicon.gif298860_243577409012234_1124215_n.jpg

 

Мисля, че с Тити сте приятели в социалната мрежа и можеш да разгледаш повече снимки от Сараево и Балканите, като търсиш в албумите, които са по градове и държави. Ето албумът от Сараево:

 

https://www.facebook.com/zlatina.radusheva/media_set?set=a.243392082364100.52089.100000799290293&type=3

 

EDIT: Май го намерих, казва се Yellow Bastion

 

https://www.google.bg/maps/place/Yellow+Bastion/@43.8612661,18.4356218,17z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0xe90c843375b3dac8?hl=bg

 

Оказва се, че са белата крепост (това, което аз пуснах) и жълтата крепост, това което ти казваш, баш като ракията :)

 

 

Има атмосфера в Сараево.Следобед,вечер и сутрин горе долу стигат за старата част..Олимпийските обекти са доста отдалечени и разхвърляни.Няма да може за един ден да се види града и обектите.Има дори олимпийски обекти към град Пале(република Сръбска).има и обекти които още са минирани.

Гробищата са си гробища.Даже Иво Андрич има разкази за гробищата на Сараево.Много са,но както се оказа не на загинали във конфликта 1993/96.Говорих с босанци и те ми казаха ,че гробовете са пренесени в периода след мира 1998 г от околните села и градове.Т.е. мюсюлманите са прогонени от територията на Република Сръбска заедно с мъртвите.Босанците са се настанили в апартаментите и къщите на сърбите в Сараево ,които преди войната са били около 140 000 души ,а сега били около 13 000.

Ако някой се интересува има и музей на войната,който представлява един тунел който е свързвал крайните квартали,летището с ново Сараево.Ако някой е искал да напусне града,това е бил начина.В ново Сараево има много надупчени от снаряди сгради,блокове,кооперации.Но хората си живеят в тях.Пак в ново Сараево има новопостроена огромна джамия,дарение на града от саудитският принц Фахт.Нищо особено,даже грозна.Въобще не се вписва в града.

Друга забележителност на града е лобното място на австро-унгарския престолонаследник през 1914г.Намира се точно да "Латинския мост" и има поставена една гранитна  морена с пейка и плоча.

 

Няма да обикаляме всички обекти, но бобслея е на 5км от центъра, а ски скоковете са на път леко извън Сараево в посока Мостар. Мерси за останалата информация, мисля си, че ако пристигнем по-рано в Сараево може да направим една обща разходка из стария град, а на другата сутрин да видим вече по-организирано определени места. 

Връзка към мнение

Има и още една невероятна природна забележителност в Сараево и тя е "Врело Босне".Извора на река Босне е обособен като парк с множество езерца,водоскоци и голямо разнообразие на флора и фауна(лебеди,патки и др.).В парка има сгради от Австро-Унгарския период на града и се намира в покрайнините на Сараево.В горите около парка все още седят загражденията,обозначаващи минните полета(сръбските войски са разположени в тази местност по време на войната). 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой има ли предложения за дъждовно време? Няма да сме максималисти и да търчим в дъжда да гледаме катедрали, не ми се влиза в музеи, а рафтингът  отпада при такова време. Имаме цял дъждовен ден и предходната вечер в Сплит/Трогир, а това време е рожден ден и ми се искаше да правим нещо интересно. Втори май има надежда да е подходящ за парк Крка, но трети

 се омазва тотално.

Връзка към мнение

Lindt , ами освен да се наслаждавате на местната кухня и кръчми, а когато не вали, може да притичвате до някоя катедрала ;-) То това време май омаза плановете на всички :-(.

Редактирано от Бръмбар
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм оптимист за времето, ще си говорим пак след седмица, а и холандец не може да се уплаши от времето :)

 

Един бърз практически въпрос: В Босна в големите бензиностанции може ли да се плаща с карта? Не ми се иска да взимам от тук марки за цял резервоар. 

Връзка към мнение

Аз съм оптимист за времето, ще си говорим пак след седмица, а и холандец не може да се уплаши от времето :)

 

Един бърз практически въпрос: В Босна в големите бензиностанции може ли да се плаща с карта? Не ми се иска да взимам от тук марки за цял резервоар. 

Да, в OMV със сигурност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди години съм ходила по същото време 1-6 май из Черна гора и Хърватска. Помня, че тук валеше като изведро, а на Адриатика беше топло, слънчево и изгоряхме. 

Така, че Мартина не го мисли много-много. Нали знаеш, че едни танцуват в дъжда, а други просто стават мокри.

Пътуването ти ще бъде такова, каквото си го направиш.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.