Прескочи до съдържание

Търся самолетен билет Сеул-Токио - еднопосочен


Препоръчани мнения

Търся еднопосочен самолетен билет Сеул-Токио. Ще летим с Турските авиолинии София-Истанбул-Сеул, на връщане - Осака-Истанбул-София. Билетите, които намирам, са все от порядъка на 220-250 евро / колкото за две, толкова и за едната посока/. Някой има ли представа дали в тази посока летят някакви нискотарифни и как седи въпросът за тях, да ми даде инфо, моля! :sad:

Връзка към мнение

Vanilla Air се казва компанията, която ти трябва. Летят от Сеул до Токио.

www.vanilla-air.com

Около 40 USD на човек в посока беше цената през април.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Vanilla Air се казва компанията, която ти трябва. Летят от Сеул до Токио.

www.vanilla-air.com

Около 40 USD на човек в посока беше цената през април.

Много ти благодаря :). Сега билетът излиза около 100 долара, ама пред цената на редовните превозвачи, това е супер!

Още веднъж - благодаря!

Връзка към мнение

CCK още веднъж много ти благодаря! Купих билетите, доплатих по 5 кг багаж, че е 20 безплатният, завардих си и места на авариен изход. Билетите излязоха по 87 евро. Което си е супер цена, пред 220 - 250 евро.

Аз исках полетът да бъде от Гимпо до Ханеда, че са по- близки, а тези летят от Инчеон до Нарита. Ама за тази цена съм съгласна. Че хич не ми се давах по 250 евро за еднопосочен билет.

Иначе, големият билет с турските авиолинни излезе 900 евро мулти-сити - с кацане в Сеул, а излитане наобратно от Осака.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз благодаря . Не ги бях чувал тези.

Знаех само японската flypeach , но те са базирани в Осака.

Аз също не ги знаех тези, но сега, като се поразрових, се оказа, че това преди 2013 година лятото е било нипонската част  на  Air Asia, пък нещо са се трансформирали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

900 евро на човек ???

Да, толкова. Много ли е? Говоря за София-Истанбул -Сеул, Осака-Истанбул-София.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Много е, но не съжалявай- миналото си е минало. Хубаво изкарване там.

За следващото пътуване ще помагаме и с дружни сили се надявам да ти помогнем с откриването на по-изгоден билет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много е, но не съжалявай- миналото си е минало. Хубаво изкарване там.

За следващото пътуване ще помагаме и с дружни сили се надявам да ти помогнем с откриването на по-изгоден билет.

Ми не ми ги дадоха по- евтино:(((

Аааа, аз съм от "слънчевите" хора, дето не съжаляват за пари и вещи. Минало-заминало, дала съм ги вече. Но по-по-следващото пътуване ще ми е до Перу и ще искам вашата компетентна помощ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако дебнеш промоции и т.н. винаги може и по-евтино, иначе цената си е точна. Аз лично никога не съм уцелвал промоции за далечни полети, пък и оттук са малко и без това...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако дебнеш промоции и т.н. винаги може и по-евтино, иначе цената си е точна. Аз лично никога не съм уцелвал промоции за далечни полети, пък и оттук са малко и без това...

А как става дебненето за промоции? Може би, с регистрация в разните сайтове за самолетни билети? Или с периодично проверяване?

Връзка към мнение

Регистрираш се навсякъде, където те интересува, включително HolidayPirates и подобни.

Или следиш форума, винаги излизат и тук, има много хора, които ги следят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

AlexandraKo, здравей и от мен.

Много хубаво сложи пръст в раната - за начина за намиране на евтини билети, особенно за Азия.

Лично мое мнение, че едно от големите предимства на този форум е именно възможността човек да научава за промоции и разни видове търсачки за евтини билети по цял свят. Даже бих казал, че неофициално е  налице съревнование между активните участници магеланци да успеят да се сдобия с такива евтини билети и то на възможно най - ниски цени с най - различни трикове и заобиколни действия при тяхната резервация.

 

Примерно: за Азия и нейните входни врати: Китай, Япония и Тайланд се правят "пробиви" за под 500 евро двупосочен билет (турци, катарци, аерофлот). Това се случва при  няколкодневни промоции на съответната авиокомпания. Да, абонирай се за newsletter Qatar airways, Turkish Airlines или им харесай профилите в социалните мрежи. Поглеждай и полети от Истанбул, Букурещ и дори Белград.

 

В този форум си има доста информация, прегледай секциите и ще започнеш да си сглобяваш картинката с цените с благодарности към Основатели, Администратори, Модератори и всички останали участници.

Редактирано от Valley
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Да, толкова. Много ли е? Говоря за София-Истанбул -Сеул, Осака-Истанбул-София.

 

 

Ужасно много , но както казаха станалото-станало. Да кажем нормална цена би била нещо между 500 и 650 евро .

Приятна ваканция  :)  !

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Да, Air Asia Japan станаха Vanila Air.

Иначе, ровичкането за билети от Токио до Сеул или от друг град в Япония до Сеул/Бусан докара до следенето на този списък с лоукостери:

 

Японски
Vanila Air - http://www.vanilla-air.com/en/
Eastar Jet - http://www.eastarjet.com/
Peach - http://www.flypeach.com/home.aspx

Корейски:
Jeju Air - http://en.jejuair.net/
Air Incheon - http://www.air-incheon.com/en/ - за сега само карго
Jin Air - http://www.jinair.com/language/eng/
Air Busan, Korea Express Air и Korean Air не съм ги следил, а
T'way Airlines за съжаление сайта е само на корейски

Иначе класическите са

Asiana Airlines, Korean Air и ANA

 

А ако имате настроение и време от Бусан, Корея до Япония има ферибоот (може да се ползва с JR Pass)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

CCK още веднъж много ти благодаря! Купих билетите, доплатих по 5 кг багаж, че е 20 безплатният, завардих си и места на авариен изход. Билетите излязоха по 87 евро. Което си е супер цена, пред 220 - 250 евро.

Аз исках полетът да бъде от Гимпо до Ханеда, че са по- близки, а тези летят от Инчеон до Нарита. Ама за тази цена съм съгласна. Че хич не ми се давах по 250 евро за еднопосочен билет.

Иначе, големият билет с турските авиолинни излезе 900 евро мулти-сити - с кацане в Сеул, а излитане наобратно от Осака.

 

Не го мисли за Turkish - имаш директни полети с тях от Истанбул, т.е. има си и предимства.

10 кг. на човек е безплатния ръчен бахаж при Vanilla. Спазват го стриктно. И за протокола с екзотичностите - не можеш да се качваш и с повече от една запалка на човек и много държат на това.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Щях да ти предложа с влака от Сеул до Хирошима (КТХ и „Шинкансен“), а оттам - с друг транспорт, евентуално пак влак, ама вече е късно. А и може би нямате време за такова пътуване :)

 

Иначе наскоро имаше при братята поляци оферта - пътешествие със самолет през 3 континента за около 800 евро. Имаше Манила, Токио, Париж, Кайро, LA... :)

 

Ей го:

 

do-okolaswiata.png

 

Обиколка на света - цифром и словом. 2839 PLN са под 800 евро.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не го мисли за  - имаш директни полети с тях от Истанбул, т.е. има си и предимства.

10 кг. на човек е безплатния ръчен бахаж при Vanilla. Спазват го стриктно. И за протокола с екзотичностите - не можеш да се качваш и с повече от една запалка на човек и много държат на това.

Да, аз избрах Turkish, че още от София тръгваме с тях и ще чекираме багажа директно за Сеул, а и най-малко се виси по летищата за следващия полет. Освен това, пътуването на дълъг път с една компания си има своите предимства при забавяне или отлагане на полет. За ръчния с Vanilla това е хубаво, а за чекирания доплатих за по още 5 кг за всеки случай, та стана по 25 на човек. За запалките - не сме пушачи и няма да имаме. Забранените неща си ги спазваме стриктно,  както си му е редът. На мен веднъж на едно летище ми направиха забележка за ключовете за в къщи, та и тях слагам в куфара.

Връзка към мнение

Щях да ти предложа с влака от Сеул до Хирошима (КТХ и „Шинкансен“), а оттам - с друг транспорт, евентуално пак влак, ама вече е късно. А и може би нямате време за такова пътуване :)

 

Иначе наскоро имаше при братята поляци оферта - пътешествие със самолет през 3 континента за около 800 евро. Имаше Манила, Токио, Париж, Кайро, LA... :)

 

Ей го:

 

do-okolaswiata.png

 

Обиколка на света - цифром и словом. 2839 PLN са под 800 евро.

Приемам всякакви предложения. :) Нашето планче е 5 дни в токио и 10 дни в Киото, като базова станция за всичко, що е наоколо. Да, ще ходим в Хирошима, /това ми е детска мечта, още от онази история с хартиените жеравчета/. Имам приятелка, която живее в Хирошима и въпреки, че тя казва, че било много натоварващо посещението там, ще отида.

Приемам и предложения за хотели в Сеул / там съм букнала хостел в района на Мьондонг/, но ако някой е бил на проверено място, приемам препоръки. А също и за хотели в Токио.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Приемам и предложения за хотели в Сеул / там съм букнала хостел в района на Мьондонг/, но ако някой е бил на проверено място, приемам препоръки. А също и за хотели в Токио.

 

За Токио мога да ти препоръчам този хотел: Toyoko Inn Tokyo-eki Shin-Ohashi Mae

 

На много прилична цена, добра локация, на 1 минута пеша от метро станция, чисти и сравнително големи за Токио стаи, безплатно wi-fi + закуска. Предлагат също и безплатен трансфер от / до централната жп гара.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В такъв случай ето го предложението:

 

http://info.korail.com/2007/eng/etr/etr01000/w_etr01100.jsp

 

Виждам, че вече имат цени и за Токио. Сеул-Токио е почти 140000 вона, което по днешен курс е 99 евро, като това включва и ферибота - 14 часа дундуркане с "Pukwan ferry". От Сеул до Бусан (изходната точка от Южна Корея) пътят с КТХ (скоростният влак) е около 3 часа, ориентировъчно.

Сеул-Хирошима е 83500 вона или 59 евро, като прекосяването на водната преграда е с далеч по-бързия "Beetle" - около 3 часа по разписание.

 

За хотели в Токио ти предлагам това:

 

http://www.tripadvisor.com/LocationPhotoDirectLink-g1066461-d1742785-i25367937-Capsule_Hotel_Asakusa_Riverside-Taito_Tokyo_Tokyo_Prefecture_Kanto.html

 

и това:

 

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А, недей. Ако ти загубят багажа, което често се случва, как ще си влезеш вкъщи? Нещо са се попрестарали там с ключовете

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Токио мога да ти препоръчам този хотел: Toyoko Inn Tokyo-eki Shin-Ohashi Mae

 

На много прилична цена, добра локация, на 1 минута пеша от метро станция, чисти и сравнително големи за Токио стаи, безплатно wi-fi + закуска. Предлагат също и безплатен трансфер от / до централната жп гара.

Много благодаря, ще го разгледам. Още не съм разгледала придвижването от летището, ще се купуват от онези карти, за 7 или 14 дни. Аз съм букнала един през Букинг-а, ще сравнявам.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.