Прескочи до съдържание

Осака, Япония


didostefanov

Препоръчани мнения

Интересни  места, часови пояс за посещение и т.н. Всичко което може да е от помощ :)

Часовият пояс в Япония е UTC + 9 часа, или + 6 часа от България

В Япония не преместват часовниците през лятото, т.е. не спазва лятно часово време.

Не разбрах много какво точно е "часови пояс за посещение", но на часови пояс отговорих.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Предполагам колегата пита кои са по-приятните месеци за посещение. За съжаление на мен Япония ми е черна дупка малко :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Твърдо по време на сакурата.

Ето и базов сайт за желаещите да пътуват натам :)

 

Много хубав базов сайт, cck!

Споделете повече за Япония, моля :) Нещо започвам да се ентусиазирам ;)

Връзка към мнение

Беше много важен при планирането. Иначе тъкмо пиша пътеписче. Следващата седмица се прибирам от Тунис и ще се постарая да го завърша :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз публикувах пътепис за Япония  , но след като прочетох този на Стас ... по-добре да дам линк към неговия. Ruwenzogy също беше там няколко дни след мен точно  по време на сакурата  :)

Единствените толкова подробни родни пътеписи които съм чел са тези на съфорумеца Roje. За мен мога да кажа ...след всичките ми досегашни пътувания никога и никъде другаде не съм бил по-впечатлен от хора и манталитет.

 

Ta eто го Стас с Япония , всъщност всичките му пътеписи са  шедьовър :

 

 

http://www.aquaportal.bg/forum/fotoreportazhi/srtseto-na-yaponiya/

 

 

Относно часовата зона - през зимата са 7 часа пред нас , а в момента 6 часа.

Като добро време за посещение мисля втората половина на октомври с есенните цветове е дори по-красива от сакурата.

 

П.С. Кажи колко време ще отделиш на Осака ( според мен два дни са достатъчни)  и региона където вече има много за разглеждане - Киото , Нара ... само там може да отидат едни 4-5 дни .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Абсолютно - като концентрация на дух и история Киото е мястото !!! 

Вече ако човек разполага с две или повече седмици може да обиколи доста други места , но храмовете и дворците много си приличат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
И два албума, свързани с Япония от скорошното ми посещение. Дано представляват интерес за пътуващите натам. И ако имате въпроси - питайте.

Скоро мисля да напиша и някакъв пътепис, въпреки, че нямам особено дар слово.

 


  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

И два албума, свързани с Япония от скорошното ми посещение. Дано представляват интерес за пътуващите натам. И ако имате въпроси - питайте.
Скоро мисля да напиша и някакъв пътепис, въпреки, че нямам особено дар слово.

Страхотни са снимките, които си направил! Поздравления!

Аз ще бъда там през октомври - 9-24, 5 дни в Токио и 10 в Киото, защото разучих, че всичко интересно е около Киото. Жадно чакам пътеписа ти и тичам да чета това, което е написал Стас.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако не си чела пътеписа на Марко Семов "За Япония като за Япония" горещо го препоръчвам.

За 30 години (книгата е от 1984)  японската действителност явно си е останала същата и почти едно към едно съвпада с моите съвсем пресни преживявания. Освен това е доста забавно четиво.

Съжалявам , че не ми остана време да я прочета преди пътуването , но пък сега ми беше още по-интересна.

 

http://chitanka.info/text/8345-za-japonija-kato-za-japonija

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Това много ми допадна :

 

Кането сан — питам, — откъде вие, японците, винаги имате такова хубаво настроение?…

— От детинството — отвръща ми Кането, — това е едно от първите неща, на които ни учат… Да обичаме цветята, красивото да обичаме, да сме в добро настроение, или ако не сме, да знаем да го прикриваме. Външният човек не е виновен за нашето настроение, защо трябва да го огорчаваме…

 

Тайланд се рекламира като  страната на усмивките , но за мен  това определение много повече приляга на Япония  :) .

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ако не си чела пътеписа на Марко Семов "За Япония като за Япония" горещо го препоръчвам.

За 30 години (книгата е от 1984) японската действителност явно си е останала същата и почти едно към едно съвпада с моите съвсем пресни преживявания. Освен това е доста забавно четиво.

Съжалявам , че не ми остана време да я прочета преди пътуването , но пък сега ми беше още по-интересна.

 

Кaто буквaр съм я изчел нa времето (5-6 клaс). Колосaлнa книгa, от рядко ерудирaн aвтор. Чете се нa един дъх, a след товa остaвa зaпечaтaнa в спомените зa цял живот! Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кaто буквaр съм я изчел нa времето (5-6 клaс). Колосaлнa книгa, от рядко ерудирaн aвтор. Чете се нa един дъх, a след товa остaвa зaпечaтaнa в спомените зa цял живот!

 

 

Всичко е така както го описва с тая разлика , че  стереоуредбите и другите техники ,  които са го впечатлявали през 1984 -та са заменени със съвременните технически чудеса  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Книгата е класика за Япония и трябва задължително да се прочете.

Много правдива. Действителността е същата - нрави и обичай. Напред са със съвременните технологии, но това е очаквано - те  диктуват модата от толкова години, Помня ги от моето детство...,

Япония - и най-вече ХОРАТА са уникални. Няма такава държава....

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ааа, чела съм го, благодаря ти, че ми припомни :) Ама беше твърде отдавна, бях го забравила. Сега ще си го прочета внимателно отново.

Връзка към мнение

Книгата е много интересна, чел съм я като ученик. Не знам дали не ми изневерява паметта, но ми се върти в главата едно уникално описание на японски публичен дом - всичко се случва пред очите на чакащите търпеливо реда си, седнали на столове с пазарските чанти в ръце и минаващи от там след работа. Не мисля, че може да съм го прочел другаде в книга за Япония по онези времена :) :) Това си е много показателно за нравите на нацията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.