Прескочи до съдържание

София - Малдиви с Катар за 560 евро


Препоръчани мнения

Авиокомпания: Qatar


Маршрут:: София - Малдиви - София


Цена:: 560


Валута: €

Примерна дата на излитане:: 10.09.2014


Примерна дата на връщане:: 19.09.2014


Сайт за резервиране:: http://www.qatarairways.com/


Период на резервация:: 11.06.2014


Период на пътуване:: 01.08.2014 - 14.12.2014

Подобни оферти за около 500-550 евро има и до Йоханесбург, Сеул, Катманду, Пекин, Хонг Конг, Пукет и др.

 

Смятате ли, че тази цена е добра за Малдивите? 

Ще се радвам и ако някой сподели как са цените там на място, за да преценя дали мога да си позволя почивка там :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Определено това до Малдивите е може би най-интересната цена от предложените. Делхи за 460 май също е ОК, аз лично не съм крайно впечатлен от останалите. 

 

До колкото знам там трансферите от летището до избрания остров може да са доста скъпи, както и естествено нощувките могат да варират в огромни граници. Хората с практически опит дано се включат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малдивите от София за 560 EUR  e отлична цена . Катарците обаче имат една особеност в цените по промоциите . Датите за които си дал за да стане тази цена на отиване имаш 8,15 часа престой и на връщане 20,30 часа в Доха . Поради това, че има по-ранни полети Катарците няма да ти покрият нищо по престоя в Доха, ако  на отиване ти се седи 8 часа през нощта на летището в Доха не е проблем, но на връщане 20,30 вече е много , трябва да влезеш в Доха , а това означава виза + хотел и вече промоцията се обезмисля . За това за тези дати аз лично препоръчвам кратките престои и цената става 640 EUR което пак е добре . На отиване имаш само 2 часа престойв Доха , на връщане 10,15 часа . Навръщане Катарците ще ти дадат ваучер за настаняване в хотел ( както вече сме обсъждали тук, престоя е над 8 часа и няма по-ранен полет ) , трансферт и визата ще ти е безплатна, дори в хотела в който мен ме бяха настанали имаше включена и вечеря. Все пак им звънни в офиса в София преди да резеревираш и ги попитай при тази тарифа дали всичко ще е за тяхна сметка . Вътрешните полети там са доста скъпички, но в момента в който се свържеш с някой курорт , към цената за настаняването, те добавят и трансфера . По мои спомени миналата година за около час полет от Мале платих около  400 USD отиване и връщане . Билети не можеш да си купиш предварително или от някое различно място освен чрез хотела . Чак когато престигнеш в Мале и отидеш на вътрешния терминал ще разбереш кога ти е полета, като изчакването е межде час до два часа . Същото е и навръщане,  хотела ще се погрижи полета да ти бъде организиран на време , за да не си изпусенш полета на Катарците .  Има доста курорти в North Male Atol там трансефера е само с кораб защото разстоянита са малки и разбира се цената е значително по-ниска примерно от  80 до 140 USD, За хотелите там,  вече наистина е според възможностите ти . Мога да ти изпратя хотелите които аз съм ползвал, като това са куророрти от среден клас . Ако се свържеш директно с хотела цените са по-ниски от колкото го предлагат големите търсачки за хотели.  Доста курорти нямат обявени цени на сайтовете си и се налага да пишеш , за да ти изпратят оферта . За хотел добре е да огледаш и немските и английските туроператори , лошото при тях е , че те предлагат пакети , което включва и чартър от Европа, което на мен не ми харесва.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Mitko Драсни, ако ти е удобно няколко думи относно впечатленията ти за хотелите в тази тема

http://magelanci.com/topic/2340-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B4%D0%B8%D0%B2%D0%B8/

Връзка към мнение

flydubai летят от Истанбул(сабиха)през Дубаи за Мале. Виза няма да ти трябва.За 465 евро,имаш дори до 20кг.багаж

Ако няма да си в някои ризорт,общественият ферибот е 2-3 евро.

http://flights.flydubai.com/en/results/showresults/

Редактирано от palioto
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние летяхме март за цена 380 евро  с катарците  купени миналия октомври. Особеното беше че не се върнахме в София а в Истанбул, та добавихме и автобус Истанбул София. Това беше една широко обсъждана тук промоция и ако не са ти твърди датите може да се изчака. Номера е в това да не търсиш отиване и връщане а раунд.

Митко е прав висяхме 8 часа на Доха ама се търпи. На летището може да се спи, ако можеш да спиш на летище изобщо, но е яко студено. 

Вътрешните полети с хидроплан са обезкостителни. На нас ни резнаха кратуните с 420 долара отиване и връщане за 20 мин. полет. Съветвам ако може да се избягва. Това става с увеличаване дните за престой, но си заслужава да се спестят тия долари. Има си "градски" фериботи, бавни и в неудобни часове. Ако се планира правилно, което ние не направихме, се оставя по един ден за столицата и лениво влачене с ферибота. Така или иначе пътя е тежък и изморителен и препоръчвам да не се ходи за кратко време. Ние малко сглупихме. 
За избора вече има много опции. Агода, Букинг и Трипадвайзора може да избереш. Ресорт или местен остров. Ако е ресорт задължително ол инклузив, щото иначе ще има идн ресторант и там цената е каквато ти кажат, няма мърдане освен ако не ловиш риба.

Ако е село-остров имай предвид че са "Ноу бикини" плажовете и може да е и малко мръсничко. Но пък е готино. Имаме малко пътеписче тук  може да е от полза.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние летяхме март за цена 380 евро  с катарците  купени миналия октомври. Особеното беше че не се върнахме в София а в Истанбул, та добавихме и автобус Истанбул София. Това беше една широко обсъждана тук промоция и ако не са ти твърди датите може да се изчака. Номера е в това да не търсиш отиване и връщане а раунд.

 

Да уточня само, че не трябва да се разчита, че подобна цена пак ще се появи. При следващи промоции на катарците номера с Истанбул не работеше. Надяваме се пак да върви, но може да се окаже, че който играл играл :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако е село-остров имай предвид че са "Ноу бикини" плажовете...

...което означава?

Не може да се събличаш по бански ли???

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Ей тук, ако може да се прехвърли дискусията, че тази тема уж беше само за самолетната оферта :) http://magelanci.com/topic/2340-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B4%D0%B8%D0%B2%D0%B8/

Връзка към мнение

Ако на някой му се стори интересна тази оферта от Истанбул:

   Pegasus   Istanbul (Sabiha) (SAW)   Kuwait City (KWI) Thu, 6 Nov 21:05 Fri, 7 Nov 01:30 1 d 16 h 58.99 EUR
   flydubai   Kuwait City (KWI)   Male (MLE) Fri, 7 Nov 08:25 Sat, 8 Nov 16:00 107.00 EUR
   flydubai   Male (MLE)   Istanbul (Sabiha) (SAW) Fri, 14 Nov 00:40 Fri, 14 Nov 23:40 1 d 2 h 234.60 EUR
 Общата цена излиза 400 евро 
Престоят в кувеит не е малко 7часа,но заради цената мисля че си заслужава.Отколкото да дадеш 560 или 640 евро на Катарците и да се отвисиш та и повече.
Редактирано от palioto
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

 

Ако на някой му се стори интересна тази оферта от Истанбул:

   Pegasus   Istanbul (Sabiha) (SAW)   Kuwait City (KWI) Thu, 6 Nov 21:05 Fri, 7 Nov 01:30 1 d 16 h 58.99 EUR
   flydubai   Kuwait City (KWI)   Male (MLE) Fri, 7 Nov 08:25 Sat, 8 Nov 16:00 107.00 EUR
   flydubai   Male (MLE)   Istanbul (Sabiha) (SAW) Fri, 14 Nov 00:40 Fri, 14 Nov 23:40 1 d 2 h 234.60 EUR
 Общата цена излиза 400 евро 
Престоят в кувеит не е малко 7часа,но заради цената мисля че си заслужава.Отколкото да дадеш 560 или 640 евро на Катарците и да се отвисиш та и повече.

 

Не е ли необходима виза за Кувейт обаче за целта?

Връзка към мнение

Не е ли необходима виза за Кувейт обаче за целта?

Не, проверявала съм. Нямаме нужда от виза за там.

Редактирано от desislavna
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.