Прескочи до съдържание

Търся билети за Рейкявик/Исландия


Препоръчани мнения

батко Биси

Реших, че в самостоятелна тема ще получа по-синтезирани отговори. Надявам се да можете да помогнете.

 

Месецът е октомври (около 10-ти би било перфектно, 6-8 дни максимум престой), желана дестинация- Исландия. Ще бъдем двама, един багаж поне задължително. 

 

Търсенето премина през няколко търсачки, сравняване на цена от туристическа агенция, и към момента най-ниска постигната цена е около 1500 лв.- 1700 лв. за двамата. Включвам дори вариантът с преспиване, който не е много привлекателен, но като сложим цена за нощувка, придвижване от/до летището и цената горе-долу все в тези граници се получава.

 

Чудех се дали не пропускам някоя много по-добра възможност за по-ниска цена (1000-1200 лв. за двамата максимум).

 

Ще бъда благодарен на отзовалите се.

 

 

 

 

Връзка към мнение

Ние пътувахме с Изиджет, 950 лв. 2 билета , като в тази цена влиза чекиран куфар през Лондон. Сменяхме летища обаче и нощувките не могат да се избегнат и в двете посоки. Останахме наотиване 3 дена в Лондон, не бяхме ходили и ни дойде добре, на връщане дрямахме на летището, защото чекинга започна в 3.30 и решихме, че не си струва да вземаме хотел.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пропуснах да прочета, че нискотарифните не са вариант, сори.

Аз пък си мисля,че са вариант(никъде не е казано,без нискотарифни).Важното е да намерим на човека,билети-евтинийка. ;)

Връзка към мнение

Ако нискотарифните не са голям проблем, хвърли едно око на вариантите тук .. http://airixo.com/en/flights/bulgaria/reykjavik/october/2014/6-8-days

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Ако нискотарифните не са голям проблем, хвърли едно око на вариантите тук .. http://airixo.com/en/flights/bulgaria/reykjavik/october/2014/6-8-days

 

Между другото airixo.com изглежда като много полезен и удобен сайт, не го бях мяркал досега.

Връзка към мнение

Попадна ми преди няколко седмици, нов е, бърз и лесен .. Не съм проверявал колко е точен в цените, обаче.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
батко Биси
Публикувано: (редактирано)

Оказа се, че ниско тарифните ТРЯБВА да са вариант, за да искам да смъкна цената. Колкото и идеята да не ми е по сърце и е много краен вариант. И не съм го споменавал като изключение засега. Но както писах, до момента проверените опции (преди да пуснете това тулче) със спане и престой в друг град, различен от желаната точка, много размиват нещата и резултата все същия.

Редактирано от батко Биси
Връзка към мнение

Ако ти се лети с Iceland Air от Лондон Гетуик до Рейкявик и обратно, билетите не са по-скъпи от на нискотарифните. Проблемът е, че с полетите на EasyJet оттук не се напасват добре времената, трябва да се спи около летището...и става скъпо. Другият вариант е да стигнеш до Лондон с другите компании и да гониш Гетуик по суша. Иначе цената е около 288 евро така, с тръгване около 9ти Окт и връщане около 20ти.

Връзка към мнение

За отиване ако си краен екстремист и ти се живее на ръба, полета на Уиз до Лутън каца 40 минути преди излитането на easy от Лутън за Рейкявик. Не бих препоръчал такова обаче на никой. За връщането кажи речи единствената опция с нискотарифни е комбинацията между Изи и Уиз през летище Лутън, същото което и сайтчето изкарва (супер сайт наистина!).

 

При положение, че е 300 евро и че ще имате един куфар ще стане 350 горе-долу на човек, което почти гони твоята цена с традиционните авиокомпании. Изглежда, че за този период просто това е положението. 

 

Ето една донякъде алтернатива, Icelandair от Копенхаген за 200 евро, като ги кобинираш с Уиз до Малмьо.

 

2014-06-23_12-49-07.png

 

2014-06-23_12-49-32.png

 

Цени за двама:

400 евро за Копенхаген - Рейкявик (включен куфар)

80 евро за София - Малмьо (без куфар)

30 евро за Wizz Discount Club (ако нямаш)

40-ина евро за куфар за полета на Уиз

100 евро за нощувка около Малмьо (150 евро е хотела на летището, иначе по-отдалечени има по-евтини)

40-50 евро за трансфери за двамата между летище Малмьо и летище Копенхаген

 

Като теглим чертата: 700 евро за двамата. Ще си прецените дали разликата си заслужава, бонус е че имате цял ден в Копенхаген за разходки и каквоти ви кефне :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Чисто откъм пари, това е най-евтиното, което видях:

 

http://tinyurl.com/pb5bwka - 199 GBP

 

Трябва спане в Лондон 1 нощ, обаче. И, както Георги спомена, допълнителни пари за куфар..

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение
батко Биси
Публикувано: (редактирано)

Да, и аз прехвърлих подобни варианти. Не търся най-ниската цена, но търся такава, която чувствам, че е ОК според мен. Благодаря за усилията, която хвърляте да ми помогнете!

 

Имам много резерви към нискотарифните компании. Бил съм свидетел как пътници на Изиджет се нареждат за качване в самолета и изведнъж им казват "Полета се отлага за неизвестно време; приятели са висяли с по 5 часа закъснение и дори пресен случай от миналата седмица да затворят пред носа чекирането на багаж и да "арестуват" приятел, защото се опитва да стигне до жена си, която вече го чака в самолета, а на него не позволяват :-) Случвало ми се е в страхотен сезон, към слънчева дестинация, в прекрасно часово време от деня да съм предвидил 1 час за прехвърляне, да се подготвяме за излитане и като в анимационен филм от нищото се появява черен облак, светкавици и гръмотевици само в района над летището и да закъснея. А като добавим октомври, със сериозна възможност за снеговалежи в Исландия може да се подиграете, но всякакви сценарии се опитвам да предвидя.

Редактирано от батко Биси
Връзка към мнение

Никой няма как да гарантира, че всичко ще е наред с полетите и с времето, а и явно си малко предубеден :) Като Oshko, на който от 10 полета с Уиз три минаха с проблеми, и предполагам вече е трудно да се качи на техен полет :) Та с оглед на казаното и това, че ти трябва куфар и търсиш някакво удобство изглежда, че ще си си най-добре с полет със нормална авиокомпания, който си е София - Рейкявик и така. Поне знаеш, че имат ангажимента да те закарат от т.А до т.Б. 

 

Само прегледай маршрута, който си открил както трябва, да няма нощно висене по летища и т.н. Аз между другото, не съм ровил много, но 400 евро е нормална цена от София. 

Връзка към мнение

Правилно се застраховаш, а и е в Исландия .. отдавна говорят, че ще думне някой вулкан като Ейаксйадслайдалксфоисднм ... отново..

Мое мнение, купи най-евтината възможна комбинация билети, но с голям буфер в трансферната точка. Една или две нощувки ще ти стъпят колкото с по-скъпият билет, но ще имаш време за маневри.

Връзка към мнение
батко Биси

Дадохте ми доста полезни насоки, над които вече мсиля сериозно.

Това с вулкана ми мина само веднъж през ума, но няма да го предизвиквам с мисълта си повече  :lol:

Връзка към мнение

Никой няма как да гарантира, че всичко ще е наред с полетите и с времето, а и явно си малко предубеден :) Като Oshko, на който от 10 полета с Уиз три минаха с проблеми, и предполагам вече е трудно да се качи на техен полет :) Та с оглед на казаното и това, че ти трябва куфар и търсиш някакво удобство изглежда, че ще си си най-добре с полет със нормална авиокомпания, който си е София - Рейкявик и така. Поне знаеш, че имат ангажимента да те закарат от т.А до т.Б. 

 

Само прегледай маршрута, който си открил както трябва, да няма нощно висене по летища и т.н. Аз между другото, не съм ровил много, но 400 евро е нормална цена от София. 

Малко в страни от темата.Какъв е ангажимента на авиокомпания,ако имаш билет от точка А до точка В с прикачване?

Конкретно-миналата седмица летяхме с Луфтханза София-Копенхаген с един стоп във Франкфурт.Трябваше да пристигнем в 9,40 и следващ полет в 10,20.Полетът от София закъсня и кацнахме в 10,00 при положение,че boarding time-9,55.Голямо тичане падна.Стигнахме до минтическия контрол,показах им билетите,защото имаше голяма опашка,те просто ми отговориха,че сме закъснели и че трябва да си чакаме реда.Бяхме на гейта в 10,30.Слава богу чакаха ни.По пътя се успокаоявахме,че все пак сме 6 души+още една българска група от шестима със същите билети.

Но все пак за в бъдеще-длъжни ли са да ни чакат и какво следва,ако не ни чакат?Става въпрос за билета на една и съща авиокомпания.

Връзка към мнение

Малко в страни от темата.Какъв е ангажимента на авиокомпания,ако имаш билет от точка А до точка В с прикачване?

Конкретно-миналата седмица летяхме с Луфтханза София-Копенхаген с един стоп във Франкфурт.Трябваше да пристигнем в 9,40 и следващ полет в 10,20.Полетът от София закъсня и кацнахме в 10,00 при положение,че boarding time-9,55.Голямо тичане падна.Стигнахме до минтическия контрол,показах им билетите,защото имаше голяма опашка,те просто ми отговориха,че сме закъснели и че трябва да си чакаме реда.Бяхме на гейта в 10,30.Слава богу чакаха ни.По пътя се успокаоявахме,че все пак сме 6 души+още една българска група от шестима със същите билети.

Но все пак за в бъдеще-длъжни ли са да ни чакат и какво следва,ако не ни чакат?Става въпрос за билета на една и съща авиокомпания.

 

Не са длъжни да чакат, чакат само ако закъснението е с минути, естествено е възможно първия ви полет да закъснее час и втория тогава ще си отлети като стой та гледай. Ако не те чакат ти дават хотел и хващаш следващия полет, това при положение че закъснението е по тяхна вина или заради време и т.н. Ако закъснеете, защото се мотате из дюти фрий-то си е ваша отговорност :)

Връзка към мнение

Не са длъжни да чакат, но ако изпуснете връзката ще ви пренасочат безплатно към следващия удобен полет. Може и с допълнително прекачване, или на следващия ден, ако няма друг начин, в такъв случай се осигурява хотел и храна. Ако се опъват на гишето, пазите бележките и си искате после парите от Customer service.

Tова ако сте на един билет, може и да не е една компания. С различни билети не ви дължат нищо

Връзка към мнение

Най-общо, длъжни са да те закарат до крайната дестинация. Може и да е по друг маршрут, но крайната точка си остава. Ако не могат да кацнат на нея - трябва да те закарат с автобус или друго средство.

Иначе, ако полетът им е закъснял и са те докарали на междинното летище с по-малко оставащо време, от минималното за съответния тип трансфер, трябва да те качат на следващия възможен полет, било то и на друга компания, а дори може и да е през нова междинна точка. Това е едно от предимствата на "целите" билети - авиокомпанията поема ангажимент от-до.

Е, ако отидеш в тоалетната между полетите, и ги пропуснеш .. вече става различно :) Някой с челен опит може да сподели.

 

Едит: абе тука някаква надпревара ли се организира :lol:

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, и аз прехвърлих подобни варианти. Не търся най-ниската цена, но търся такава, която чувствам, че е ОК според мен. Благодаря за усилията, която хвърляте да ми помогнете!

 

Имам много резерви към нискотарифните компании. Бил съм свидетел как пътници на Изиджет се нареждат за качване в самолета и изведнъж им казват "Полета се отлага за неизвестно време; приятели са висяли с по 5 часа закъснение и дори пресен случай от миналата седмица да затворят пред носа чекирането на багаж и да "арестуват" приятел, защото се опитва да стигне до жена си, която вече го чака в самолета, а на него не позволяват :-) Случвало ми се е в страхотен сезон, към слънчева дестинация, в прекрасно часово време от деня да съм предвидил 1 час за прехвърляне, да се подготвяме за излитане и като в анимационен филм от нищото се появява черен облак, светкавици и гръмотевици само в района над летището и да закъснея. А като добавим октомври, със сериозна възможност за снеговалежи в Исландия може да се подиграете, но всякакви сценарии се опитвам да предвидя.

Няма гаранция, аз летях до Исландия с Изиджет, 4 полета, безгрешни, летяла съм до Киев с УИЗЗ, отново без грешни, обаче редовен полет с ЕЛ АЛ (израелския национален превозвач) ми разката фамилията. Анулираха полета, разбрах сутринта 3 часа преди него на летището, а вечерта проверих нямаше нищо.

Връзка към мнение
батко Биси

Преди години, когато още всяка мъгла ставаше повод за закъснения на софийското летище, вместо в 6 излетяхме в 10 ч. За радост билета беше общ (но и служебен, така че много, много сметки за цената му не са правени :) ), качиха ни на първия следващ полет на австрийците, в който имаше свободно място. Поне беше в същия ден.

Сега гледам вариант с 4.5 или 6 ч. престой за Исландия, тъй като билета не е един. Но да, гаранция няма, както вече няколко примера са споменати. Най-кофти е , че сме двама, винаги ако трябва да се взима алтернативно решение на място, в непредвидена ситуация, трябва да се мисли х2.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.