Прескочи до съдържание

Париж - Гваделупа за 398 евро


Препоръчани мнения

Авиокомпания: XL Airways


Маршрут:: Париж - Гваделупа


Цена:: 542


Валута: $

Примерна дата на излитане:: 16.01.15


Примерна дата на връщане:: 30.01.15


Сайт за резервиране:: Expedia.com

Периодично излизат подобни оферти до карибските френски територии ... за съжаление нищо на подобни цени до Полинезия 

 

Все пак е интересна оферта при тая лятна скука след шоуто с Чили   :lol:  :

Париж - Гваделупа за 398 евро (542$)

 

post-140-0-72737000-1405076030_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да им изядат термити самолетите на тия XL и на смотаната им Гваделупа :negative: :negative: :negative:

Ако има до Мартиника - по-добре там.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мартиника ясно че е по-добре, но какво и е на Гуаделупа? Аз мн искам да отида и на двата острова. Гуаделупа има и други острови около нея (Мари Галант, острова на стоте мелници) така че може и да е интересно.

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към коментар

Мартиника е по-добре откъм живот. Там ходят младите французойки да събират тен, но откъм природа е по-слабо.

На Гваделупа ходят предимно семейни, с по техните 5-8-12 деца, и макар да има много красива и разнообразна природа, просто не е пригодено за туристи. Да не говорим, че белите хич не са на почит... И е МНОГО скъпо. Незаслужено.

2 седмици се лутах като шугав там, видях всичко от-до, и до последния ден не спрях да се учудвам колко сбъркано е това място.

За авантюристи - по седмица на двата острова с междинка на Доминика е оптималната комбинация.

Като ми върнат парите от XL, ще омекна сигурно и ще си споделя и хубавите моменти (най-красивите чернокожи жени на света), но дотогава още съм твърде предубеден (или следубеден?).

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Мартиника е по-добре откъм живот. Там ходят младите французойки да събират тен, но откъм природа е по-слабо.

 

 

Тъй като тази година пропускам френското лято  ... ще чакам Мартиника - Гваделупа неееее за мен  :lol:

Напомняш ми за една серия на "Женени с деца" дето се натресоха на круиз за дебелаци , а нощем младите мацки фитнес инструкторки вдигаха купон на палубата.

 

П.С. Какви пари имаш да взимаш ?

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Общо взето - точно така се получи.

Сърцето ми се късаше, докато в Tinder-a излизаха по 10 нови дами на ден, всичките на 100 км от мен ..

 

За парите споменах тук.

 

Едит: Реално, промоцията важи и до Мартиника по същото време, на същите ~400 евро.

За въпросните авантюристи - цената за смесен полет, през Януари, е 428 евро.

Показаният е Париж - Пойнте-а-Питре | Форт-де-Франс - Париж, но и в обратната последователност е същото.

 

Карнавалът в Гваделупа почва в началото на Януари, та до Март..тогава е най-интересно и цветно там.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Едит: Реално, промоцията важи и до Мартиника по същото време, на същите ~400 евро.

За въпросните авантюристи - цената за смесен полет, през Януари, е 428 евро.

Показаният е Париж - Пойнте-а-Питре | Форт-де-Франс - Париж, но и в обратната последователност е същото.

 

Карнавалът е Гваделупа почва в началото на Януари, та до Март..тогава е най-интересно и цветно там.

Дай повече инфо, ако можеш за придвижването между Гваделупа и Мартиника? С полет или ферибот трябва да стане? Нямам време да ровя в нета за тази информация, но пък офертата звучи добре.

Връзка към коментар

Относно цените във френските задморки територии:

Минималната работна заплата е 1445.38€, без да се броят удръжките за шефа. Данъците са големи, въпреки че има облекчения. Единствено Сен Мартен и Сен Бартелеми нямат данъци, по стара спогодба от 17 век, когато са купени от Финландия май беше.

За внос на стоки от чужбина, включително и от континентална Франция търговеца плаща мито, чиято цел е да се предпазят местните продукции и зараждащите се индустрии (чист протекционизъм), но при все нивата на безработица е разбираемо донякъде. Така един сникерс струва 1.5€ в магазина/ вместо 0.80€ в Париж.

Транспорта също много ускъпавя стоките, понеже Франция си ги държи изкъсо с договои и монополни отношения или държавни фирми да купуват стоки от метрополията, а не от Америка и Мексико например, откъдето би било по-евтино.

Така че цените не са чак толкова неоснователни, предвид разходите на фирмите. Не може да се сравни с други Карибски дестинации, където икономиката е на черно, а заплатата - 200 долара.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вярно е всичко това. Едно допълнение: тази минимална заплата много малко хора я виждат ... там най-масовата заетост е безработицата, на "европейска издръжка" :) Социалната разликата между белите, които работят за хиляди, хиляди евро, и креолците, които пушат трева и гледат лошо по цял ден, е огромна, и e ималa своите ескалации (справка - 2009та и няколко инцидента миналата година).

До ден-днешен там патрулират денонощно жандарми (спяха в моя хотел) и създават впечатление за "военно присъствие", а растафарианците ги спират на улицата и им искат запалка за огромните си ганджи :lol:

 

Иначе за придвижването: два са фериботните варианти, по 4 часа е в посока, и не е за хора със слаб стомах :)

Цък и цък. Около 75 евро мисля, че беше. Има и самолетчета - 110 евро някъде .. за под час стигат.

 

Мен много ме е яд, че не видях Доминика. Да не се бърка с Доминикана!

Води се едно от най-чистите и запазени еко-кътчета в света. Нямат плажове, но природа - приказка.

Островът не е голям и за 2-3 дена може да се видят ключовите му места, та не го изключвайте от плана. Точно по средата е между двете френски общини.

 

А, и също така - това не е най-добрата възможна цена. Скоро имаше пак този маршрут, за под 350 евро, но на XL Airways и 5 лева, скъсани, са им много... :angry:

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Доста опростен модел на креолското общество предстяваш и статистиките те оборват.

В Гуаделупа има 405 000души от които 9% бели, французи от метрополията и 3000 наследници на колонизатори. И в двата случая имат много пари по наследство (земи, имоти, плантации) или по заплати, бонуси и т.н. но тук не говорим за 1400, а за 7-8000+€ на месец за лекари, военни, виши функционери и управляващи кадри на френски фирми, изпратени там. Една от причинте, заради които не обичат много белите.

Другите са креолци и черни, наследници на роби. Логично по исторически причини е да нямат толкова имоти и възможности колкото белите.

Въпреки това Гуаделупа не е Южа Африка и не мога да се съглася с това клиширано мнение.

По официална статистика, безработицата е около 23%, което значи, че 77% от трудоспособната популация креолци работи поне за 1445€ на месец за пълен работен ден.

23% остават тези, които пушат трева, занимават се с престъпност, кражби и разни далавери. Много е, но далеч не е най-масовата заетост. Просто тези с фишеците ги виждаш на улицата, другите няма как да ги видиш в офисите.  

В университета съм писал доклади за ситуацията в отвъдморските департаменти на Франция и темата ми е чувствителна, още повече че живях в такъв една година. Дисертацията ми беше за интеграцията на Майот в Републиката и ЕС. :)

Връзка към коментар

Хубаво нещо е статистиката :)

Бях тям, видях го и го изпитах, а данните ги имам от местните хора, бели и черни, с които общувах на тези теми. Разбира се, може да са ме излъгали :)

 

Edit: За да не съм съвсем голословен (и да ми падне реномето), и с извинение, че също разводнявам темата, ще си позволя да приложа един файл, който частично потвръждава чутото там и предадено тук състояние :)

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/cache/ITY_PUBLIC/1-15042014-BP/EN/1-15042014-BP-EN.PDF

Признавам, повечето хора, с които общувах, бяха в (и близо над) категорията с 58.4% безработица :)

Явно си гледат в своята паница..

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

По темата с Доминика, ако има колебаещи се - ето пресни разкази на наша пътешественичка оттам.

Приказка. Още повече ме е яд.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

И пак, включително до Мартиника

 

http://www.corsair.fr/vol/offres-speciales/promotions-billet-avion?dest5762

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.