Прескочи до съдържание

Опит с чекиране на багаж до крайната точка на 2 отделни билета


Препоръчани мнения

Издай как можем най-успешно да си поискаме through check-in на багаж до крайна точка, ако сме с две резервации, каквато е и темата :)

С усмивка, с бонбони, с лъжа, кое ще помогне :)

Връзка към мнение

Аз имам горчив опит от миналата година с through check-in на багажа - пуснаха го от тук, дадоха инструкции какво да се направи на летището, служителката там "ааа добре, ще имаме предвид", записва си и ... багажа не пристига. И първия си ден в университета дъщеря ми прекара сама в стаята си да чака багажа, който трябваше да дойде предния ден най-късно в 20 ч. Дойде 24 часа след това.

Така че - никога вече through check-in на багаж и никога вече Virgin Atlantic!

Връзка към мнение

Да - Bulgaria Air и Virgin Atlantic

Върджин просто не бяха натоварили багажа при повече от 3 часа между двата полета и изрично уверение на служителката на check-in, че няма да има никакъв проблем.

Връзка към мнение

Ми да ти кажа, същото се случи с брат ми, Bulgaria Air + KLM  в едната посока,  Air France + Bulgaria Air в другата, на един билет даже. Нещо ми се набива в очи общия знаменател...

Малко съм офтопик  :blush:

Връзка към мнение

Аз имам горчив опит от миналата година с through check-in на багажа - пуснаха го от тук, дадоха инструкции какво да се направи на летището, служителката там "ааа добре, ще имаме предвид", записва си и ... багажа не пристига. И първия си ден в университета дъщеря ми прекара сама в стаята си да чака багажа, който трябваше да дойде предния ден най-късно в 20 ч. Дойде 24 часа след това.

Така че - никога вече through check-in на багаж и никога вече Virgin Atlantic!

 

Усмихна ме :) Аз много харесвам Virgin Atlantic, ама винаги има изключения... 

 

По темата: Не ги знам тия чекинг тру и бла-бла :), просто следвам интуицията си, колкото и да е тъпо. Дозата късмет трябва да е голяма също. Съспенс - мерси.... хаха.. Макар че точно той прави спомените, факт :) Имам грях - обожавам директните полети. Ако рискът е много голям, правя сериозно рисково покритие. Ако всичко се издъни, ще тегля едни стоичковизъм и ще поливам мъката в първата срещната кръчма, после импровизация... хаха... 

 

За мен са важни три условия за разрешаване на проблеми: Документи, Пари, Телефон. Другото се  натамманява... 

Връзка към мнение

Ми да ти кажа, същото се случи с брат ми, Bulgaria Air + KLM  в едната посока,  Air France + Bulgaria Air в другата, на един билет даже. Нещо ми се набива в очи общия знаменател...

Малко съм офтопик  :blush:

 

 

Като експерт Бразилия темата ме подсети да питам и за моя казус . Полетът е  на един билет Игуасу- Сау Пауло и Сау Пауло - Бело Оризонте с два дни престой в Сао Пауло.

Полетът се води на резервацията като Игуасу-Бело Оризонте.

В този случай багажа ми в Игуасу докъде ще бъде чекиран по подразбиране  - до Сао Пауло или направо до Бело Оризонте ?

Това предполагам касае всички полети с дълъг престой на междинното място .

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Нямам опит от първа ръка, но по правило трябва да си взимаш багажа на междинното летище при престой повече от един ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Иначе, ако тук ще споделяме опит - Турците не позволяват чекиране до крайна точка, ако не са на един билет.

Редактирано от Георги
премахнат параграф от външна дискусия
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз ще споделя какво ще стане с AirBerlin на 2-ри септември...
И все пак се чудя дали да се пробваме да чекираме до крайната точка или да разчитаме, че всичко ще е по часовник и няма да изпуснем втория полет заради забавени куфари от първия...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пробвай да дадеш багажа до крайната точка. Според мен не е по-вероятно да стане грешка, дори и да сте на различни билети. А ако ти е много късо времето за прекачване е добре да си се замислил предварително, щом са различни билети, но дори да не си е по-добре да не трябва да се занимаваш и с багажи... Слагаш най-необходимото в ръчния и мислиш какво да правиш, ако не си получиш багажа

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Със сигурност се пробвай, нищо не губиш, а и вашите билети са на една компания, шанса да имате късмет е доста висок. После докладвай задължително :)

Връзка към мнение

Много пъти съм пътувала с два билета - на България еър и Иберия или България еър и Ал Италия - на летището в София не съм имала проблем с чекирането на багажа до крайната точка. С Търкиш+Малейша - пак така. Нали разните авиокомпании са в разни скай-тимове, та може би за това с някои става - просто са в един отбор.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Докладвам! :)

Имахме двупосочни билети София-Берлин и Берлин-Кефлавик. И двата с ЕърБерлин.

Любезно попитахме персонала може ли да се чекираме до крайната точка, т.е. Кефлавик.

Може би имахме късмет, че на това гише един работеше и един го гледаше.

Казаха, че ще опитат, но не обещават.

След десет минутна борба със системата, която нещо им се противеше, най-накрая мен ме чекираха до крайната дестинация. След около още десетина минути и включване на още едно гише от жената само за нас, и тримата ми спътници получиха бордни карти за двата полета.

Благодарихме им, а те с усмивка ни потретиха следващия път да купуваме на един билет отсечката. :) Как да им обясним, че така е повече от два пъти по-евтино.

Сега на връщане директно ни чекираха куфарите за София и раздадоха по две карти за двата полета.

Явно пича и мацката не просто са ни чекирали до края за първите полети от билетите, а са обединили двата билета в един.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Моят опит с Алиталия :
Два отделни,  еднопосочни билета за полет по дестинацията Италия - България, и двата полета се изпъняват от Алиталия .

Начална точка:
- Ще пренатоварите ли багажа ми "служебно" ?
- Чакай да питам ...10 мин.
- Не, няма да го пренатоварим, защото си с два билета - ако беше с един, не е проблем.

Като цяло  :  притеснително, особено когато имате малко време за прекачване.

Редактирано от bat.galin
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имам горчив опит от миналата година с through check-in на багажа - пуснаха го от тук, дадоха инструкции какво да се направи на летището, служителката там "ааа добре, ще имаме предвид", записва си и ... багажа не пристига. И първия си ден в университета дъщеря ми прекара сама в стаята си да чака багажа, който трябваше да дойде предния ден най-късно в 20 ч. Дойде 24 часа след това.

Така че - никога вече through check-in на багаж и никога вече Virgin Atlantic!

На мен пък ми беше интересно дали става въпрос за Американските полети на VA или за вътрешно Британските. Защото ако е първото, то това не се случва само на VA, а на почти всички авиокомпании изпълняващи codeshare с България Еър до щатите и обратно. Просто понякога като пуснат полети на България Еър до Лондон със E190 и багажите няма как да се съберат явно. НА скоро имаше един случай, в който бяха пуснали даже старото BAE на България Еър и май до Лондон бяха стигнали само 4 багажа от около 100. :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.