Прескочи до съдържание

Филми и дестинации


noshtna_ptica

Препоръчани мнения

Benvenuti al sud. Benvenuti al nord и  Bienvenue chez les Sh'tis. Първите два са за разликата между севера и юга в Италия. Третия е като първия едно към едно, но във Франция. Още The art of travel е супер интересен. Четирите части на Такси, които се развиват из улиците на Марсилия. И утре ще напиша още  :P

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Макар филмът да е от 2011, аз разбрах за него едва сега. "Samsara"

http://www.imdb.com/title/tt0770802/

 

 

Хммм, аз се сещам, че съм гледал един филм със същото име, обаче не е същият.  Беше преди повече от 10 години.

Но то така или иначе "самсара" е някаква санскритска дума с много значения, така че нормално ...

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

ето още няколко дестинации, които лично ме плениха

 

http://www.buzzfeed.com/timchester/places-you-wont-believe-were-filmed-in-the-baqg?utm_term=48obi9e#48obi9e

 

аз много обичам да си избирам дестинация, след като съм гледала филм , сниман в нея. Пример - Игра на тронове и Дубровник и Малта, другата седмица отивам в Белгия благодарение на филма " В Брюж" :)

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Много хубава тема :)

Ето и от мен няколко филма, свързани с градове, които не ги видях в темата:

Ню Йорк - Закуска в Тифани

Париж - Кухня в Париж

Лондон - Мисия Лондон -_-

Казабланка - Казабланка

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Не открих подходяща тема (а може би трябваше да направя нова???... :wacko: ), но наскоро попаднах във фейсбук на интересни събития. Банско филм фест и сдружение "Международен фестивал на планинарския филм" организират, през определен период, презентации за различни държави. Този вторник 21/04 темата ще бъде "Куба - култура, природа и топли сърца". Ще се проведе в Полския институт - вход 2лв.

 

До сега е имало подобни презентации за Нова Зеландия, Етиопия, Южна Африка, Индия... Но аз не съм била на нито една. Някой ако е ходил, моля, да сподели дали наистина е интересно.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Освен безбройните документални филми на тема религия и история за Йерусалим,в главата ми,са се настанили и две холивудски продукции:

"Небесно царство"- на въпрос на Балиян-Защитника на Йерусалим "Какво е Йерусалим за вас?",великият предводител на сарацините Салах ад-Дин отговаря"Йерусалим е нищо, той е ВСИЧКО!!!"

"World war Z"/З-та Световна война/-част от сцените във филма пресъздават действие развиващо се по тези улици,въпреки,че е  снимано в Малта..

 

post-259-0-23815000-1436301706_thumb.jpg

 

Тук липсват само зомбитата и Брад Пит

 

post-259-0-47548500-1436301660_thumb.jpg

 

post-259-0-93371100-1436301678_thumb.jpg

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Един от най-покъртителните филми, които съм гледала: "Вода", индийска продукция.

Трейлър:

http://www.youtube.com/watch?v=2R0pRl18js8

И аз съм го гледала този филм...ужасяващо е това, което е ставало. Не знам дали още съществуват тези практики. Много тежък филм.

Редактирано от Травеолани
Връзка към коментар

Някой може ли да предложи нещо за Сингапур (едва ли) или Сидни?

 

Фикшън за Сингапур не се сещам и аз. Но има доста документални на Дискавъри и НГ, които могат да служат за надъхване, предполагма това търсиш :) Има ги в тубата. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.