Прескочи до съдържание

Венеция, през Френската Ривиера до Барселона?


sisqou

Препоръчани мнения

Здравейте!

Решили сме със семейството ми да направим един маршрут от София, Венеция, Френската Ривиера та до Барселона с 3-4 дни престой там. Ще пътуваме с кола-дизел. Дайте идеи къде да спираме за преспиване(предимно на Ривиерата, другите места ги знам), къде да зареждаме, какво да разгледаме и т.н. Очертали сме около 10 дни за всичко с връщането. :)

 

Благодаря!

Редактирано от sisqou
Връзка към коментар

За мен 10 дни заедно с пътя, за целия този маршрут ми се виждат малко. :(

След като пътувате с кола, можете да отсядата и в по-малки населени места(аз не съм отсядала в такива), или в по-популярните - Ница, Ментон, Антиб - възможностите са много, а цените разнообразни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравей.

 

Една много бърза калкулация дава средно по 800 км на ден за 6 дни и 4 дни престой в Барселона. Предполагам че ще останете поне ден във Венеция, за останалите задължителни места нямам идея... Смятам подобро препускане за доста натоварващо - и не знам как ще го реализирате, ако сметнете и ограниченията по някои тесни пътища - особено когато идеята е да се разглежда и преминавате през толкова красиви места.  Лично мнение, разбира се. 

 

Иначе съвсем скоро обиколих по тези места. Бях базирана в Ница. Старият град е очарователен, иначе аз лично не припаднах по този град... Лично аз препоръчвам да преспите в Антиб - много ме очарова, макар че бях за няколко часа. От Монако до Ница има два маршрута - минах и през двата. Единият е планински и минава през много, много красиво средновековно градче Eze, морето е долу. Другият е покрай крайбрежната ивица, откъде лично аз бях безкрайно очарована от Villefrange-sur-Mer - току преди Ница. 

 

Поздрави :)

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

За мен 10 дни заедно с пътя, за целия този маршрут ми се виждат малко. :(

След като пътувате с кола, можете да отсядата и в по-малки населени места(аз не съм отсядала в такива), или в по-популярните - Ница, Ментон, Антиб - възможностите са много, а цените разнообразни.

Така е, и аз мисля че са малко, но ние по-скоро сме се запътили към Барселона, като основна точка, че детето ни побърка с тая Испания-иска та иска..  :wacko: А Ривиерата, понеже така или иначе ще минем оттам, а пък никога не сме били, и затова викам поне да разгледаме най-важното, да се изкъпем по един път и да усетим атмосферата там.  :)

Здравей.

 

Една много бърза калкулация дава средно по 800 км на ден за 6 дни и 4 дни престой в Барселона. Предполагам че ще останете поне ден във Венеция, за останалите задължителни места нямам идея... Смятам подобро препускане за доста натоварващо - и не знам как ще го реализирате, ако сметнете и ограниченията по някои тесни пътища - особено когато идеята е да се разглежда и преминавате през толкова красиви места.  Лично мнение, разбира се. 

 

Иначе съвсем скоро обиколих по тези места. Бях базирана в Ница. Старият град е очарователен, иначе аз лично не припаднах по този град... Лично аз препоръчвам да преспите в Антиб - много ме очарова, макар че бях за няколко часа. От Монако до Ница има два маршрута - минах и през двата. Единият е планински и минава през много, много красиво средновековно градче Eze, морето е долу. Другият е покрай крайбрежната ивица, откъде лично аз бях безкрайно очарована от Villefrange-sur-Mer - току преди Ница. 

 

Поздрави :)

Благодаря ти! Ще го имам в предвид. А някой да знае как стоят нещата там с цени на гориво, къде е най-добре...  :wacko:

Връзка към коментар

Едно лично мнение. Ако целта е Барселона, вземете самолет. Другото е препускане, а на всичкото отгоре препускане на минимум двойно по-висока цена. Още веднъж преценете ситуацията, изчислете разстоянието и направете най-елементарни сметки...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Едно лично мнение. Ако целта е Барселона, вземете самолет. Другото е препускане, а на всичкото отгоре препускане на минимум двойно по-висока цена. Още веднъж преценете ситуацията, изчислете разстоянието и направете най-елементарни сметки...

Е да но все пак ще видим и Италия и Франция и Барселона накрая. Вярно че ще е препускане малко, но все пак ако тръгнем да ги обикаляме тези три дестинации не знам дали ще ни излезе по-евтино със самолет на трима души. Пък и не съм казал, че трябва да са точно 10 дни. Имаме 2 седмици отпуск и се надявах да се вместим в 10 дни, но явно няма да стане   :)

Редактирано от sisqou
Връзка към коментар

Няма да е малко  , ще се разсипете от път .

Аз горещо съветвам да се ограничите до Венеция и Ривиерата ( и то не по на юг от Сен Тропе) , а Испания да оставите за друг път. За 10 дни от които 3 дни престой там общо взето ще опознаете магистралата до Барселона ...

Тоот София до Ривиерата колко много има за гледане ... ами  само една Генуа  би била непростим пропуск.

Венеция за ден ли ще я отметнете ?

При добра промоция на Wizz спокойно за 400-500 лева се намират самолетни билети всичко за трима човека до Барселона.


П.С. Две седмици вече звучи реалистично  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма да е малко  , ще се разсипете от път .

Аз горещо съветвам да се ограничите до Венеция и Ривиерата ( и то не по на юг от Сен Тропе) , а Испания да оставите за друг път. За 10 дни от които 3 дни престой там общо взето ще опознаете магистралата до Барселона ...

Тоот София до Ривиерата колко много има за гледане ... ами  само една Генуа  би била непростим пропуск.

Венеция за ден ли ще я отметнете ?

При добра промоция на Wizz спокойно за 400-500 лева се намират самолетни билети всичко за трима човека до Барселона.

П.С. Две седмици вече звучи реалистично  :)

Генуа мислех да я оставим за на връщане :) Преди десетина години сме били във Венеция и един ден напълно ни стигна за разглеждане. Вярно че не влизахме навсякъде, но сега като гледам снимките сме обиколили доста. Няма да можем да се разминем с Барселона заради детето, ама явно ще трябва да отиде цялата отпуска  :unsure:  Мисля да преспим в Ница и да разгледаме Монако, а на другия ден на път да видим и Кан. Следващото преспиване смятам да е в Монтпелие. Чух че си заслужава вниманието този град. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Mда ама то Монако е само малка част от гледките по пътя. Набележи  Ез Вилаж, Кап Фера с вилата на Баронеса Ротшилд ,  Сен Пол Де Венс , Антиб , самата Ница поне половин ден със стария град , променадата , замъка ... за влизане в музеи изобщо не говоря.

Връзка към коментар

Като изключим обстоятелството, че ще е много път и вероятно накрая ще излезе по- скъпо от това да сте били със самолет смятам, че пътуването е възможно.

При ранно тръгване от София е възможен преход до Венеция за един ден. После отделете три дни на този град или 2 дена във Венеция и 1 на Верона. След това пътуване до някое от градчетата между Кан и Ница. Там също може да останете 3 дни и да разгледате Ница, Кан, Монако и някои от малките градчета наоколо. След което правите преход до Бардселона и оставате там три дни. На връщане можете да вземете разстоянието Барселона - Сан Ремо и да нощувате някъде там. На другия ден разгледайте Сан Ремо и има едно малко чаровно градче Аласио и преход до където стигнете, но минете поне границата на Италия. На другия ден преход до България.

Естествено, за да се получи това пътуване трябва да ползвате магистралите на Италия и Франция, което зоста ще оскъпи начинанието. Преди да минете Френската граница заредете с бензин в Италия, че е по-евтин или поне преди година беше така. Навръщане също заредете преди да пресечете границата на Испания. Така ще минете само с едно зареждане във Франция, където бензина е най- скъп.

 

При всяко положение обаче съм съгласна с другите, че е по-добре да летите до Барселона. Ние правихме подобно пътуване с кола миналата година, но с тръгване от Милано, преминахме през Франция и разгледахме цяла Южна Испания. Определено магистралите и бензина бяха значителен разход и то най-вече в Италия и Франция.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Естествено, за да се получи това пътуване трябва да ползвате магистралите на Италия и Франция, което зоста ще оскъпи начинанието. Преди да минете Френската граница заредете с бензин в Италия, че е по-евтин или поне преди година беше така. Навръщане също заредете преди да пресечете границата на Испания. Така ще минете само с едно зареждане във Франция, където бензина е най- скъп.

 

При всяко положение обаче съм съгласна с другите, че е по-добре да летите до Барселона. Ние правихме подобно пътуване с кола миналата година, но с тръгване от Милано, преминахме през Франция и разгледахме цяла Южна Испания. Определено магистралите и бензина бяха значителен разход и то най-вече в Италия и Франция.  

Благодаря ти!

Сега вкарах някакви данни в http://www.viamichelin.com/ от София до Барселона и ми даде разходи в размер на 345Е в едната посока барабар с горивото. Как го смята и дали е вярно не знам, но ако за 700Е може да се вземе цялото разстояние, мисля че ни устройва донякъде  :unsure:

Mда ама то Монако е само малка част от гледките по пътя. Набележи  Ез Вилаж, Кап Фера с вилата на Баронеса Ротшилд ,  Сен Пол Де Венс , Антиб , самата Ница поне половин ден със стария град , променадата , замъка ... за влизане в музеи изобщо не говоря.

Абсолютно съм съгласен с теб, но с това дете под ръка няма да мога да се насладя така на всичко, както бих искал  ;)

Връзка към коментар

Аз виждам ,че си пътувал много така че ще се оправиш и тук , но ще е наистина изморително. Европа все пак е много лесна изтискай максимума време което може да заделиш и пълни резервоара :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз виждам ,че си пътувал много така че ще се оправиш и тук , но ще е наистина изморително. Европа все пак е много лесна изтискай максимума време което може да заделиш и пълни резервоара :)

За съжаление ще е изморително, и аз така го виждам, ама да сме живи и здрави пък каквото такова. Предимството на това да пътуваш със собствен транспорт е, че винаги можеш да обърнеш назад, ако нещо не стане според плановете...  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За съжаление ще е изморително, и аз така го виждам, ама да сме живи и здрави пък каквото такова. Предимството на това да пътуваш със собствен транспорт е, че винаги можеш да обърнеш назад, ако нещо не стане според плановете...  ;)

Ще ти подхвърля само една идея върху която да помислиш. Защо не летите до Бергамо и от там с рента кар до Барселона. Така ще спестите и пари и време, а и умора. Ще имате възможност за повече време във Франция, а дори и италианската ривиера е прекрасна. Билети до Бергамо на добра цена мисля, че ще можете да намерите.

Пътуването, което предвиждате е доста дълго и ако възникне някаква повреда в автомобила ще обърка изцяло плановете. Погрижете се да имате план и за това. На нас ни се случи повреда и въпреки, че я оправихме за няколко часа и като чели тя се случи точно, когато нямахме нужда от автомобил, все пак преживяването не е приятно.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много добра идея и страхотен маршрут, преди години баджанака и балдъзата ни подариха разкошно пътуване: от София до Гибралтар и обратно с кола! С всичките му отбивки и отклонения - 9 870км. Това го направихме за 24 дни. Тях ги взехме с колата от Германия и после пак там ги оставихме.

1 ден до Германия 1700км

1 ден почивка

1 ден от Германия до Марсилия 1000 км

19 дни шматкане по Франция, Южна Испания, Гибралтар и Италия средно по 270км на ден

1 ден от Ла Специя до Германия 800км

1 ден Германия - България 1700км

 

Преценете си времето - 10 дни са малко и можете да ги запълните със Северна Италия. Дето се вика и за там може да са ви малко. 10 дни трудно ще ви стигнат да огледате градовете, а ако обичаш музеи - не ми се мисли. Моята програма би изглеждала :

1 Cinque Terre 2 дни(Умишлено не пиша нищи друго вИталия, защото незнам кое да пропусна)

2 Nica 2 дни и това е минимума

3 Монако 1 ден

4 Арл 1 цял ден

5 Ним 1 ден

6 Авиньон 1 цял ден

7 Монпелие и Марсилия общо 1-1 и 1/2 а може и да ги прескочиш

8 Сен Тропе и Кан общо 1 ден

9 бих спрял за един ден в Parc naturel régional de Camargue да гледам Фламинготата

Сигурно има десетки места които пропускам или незнам.

 

Как ще ти стигнат 4 дни за Барселона незнам, а ако си там с кола е задължително да слезеш до Терагона за един два дни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мога да дам мнение само в за някои градчета по Френската Ривиера .един глас за Ез Вилаж , Сен Пол де Венс и Вилфранж сюр Мер .

колко е голямо детето ви ?

моите - на 4 и 7 години , много се кефиха на терасите-градини в Ез . на всяка тераса има различни големи фигури на животни , фонтанчета , зелена тревица ..... и докато те маймунясваха и се търкаляха и се катереха ,ние пък се наслаждавахме(кой с кен бира  кой с чаша кафе) на невероятната панорама към морето . странното е ,че ни един турист , освен нас не слезе долу и изобщо , нямаше голяма навалица в градчето , за разлика от Сен Пол де Венс.но и там открихме малка детска площадка , отново празна и на тераса с чудесна гледка, по пътечка вдясно от входа , покрай крепостната стена .

 

Генуа видях само от прозорците на влака , но ме тресна здраво - много впечатляващ град .

Връзка към коментар

Ще ти подхвърля само една идея върху която да помислиш. Защо не летите до Бергамо и от там с рента кар до Барселона. Така ще спестите и пари и време, а и умора. Ще имате възможност за повече време във Франция, а дори и италианската ривиера е прекрасна. Билети до Бергамо на добра цена мисля, че ще можете да намерите.

Пътуването, което предвиждате е доста дълго и ако възникне някаква повреда в автомобила ще обърка изцяло плановете. Погрижете се да имате план и за това. На нас ни се случи повреда и въпреки, че я оправихме за няколко часа и като чели тя се случи точно, когато нямахме нужда от автомобил, все пак преживяването не е приятно.

Съпругата ми има напоследък някакъв страх от самолети и не иска да чуе за тях.  :(  За повреда-винаги може да се случи, но не искам такива мисли да ме побъркват още преди да съм тръгнал. Господ да е с нас, пък каквото стане  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много добра идея и страхотен маршрут, преди години баджанака и балдъзата ни подариха разкошно пътуване: от София до Гибралтар и обратно с кола! С всичките му отбивки и отклонения - 9 870км. Това го направихме за 24 дни. Тях ги взехме с колата от Германия и после пак там ги оставихме.

1 ден до Германия 1700км

1 ден почивка

1 ден от Германия до Марсилия 1000 км

19 дни шматкане по Франция, Южна Испания, Гибралтар и Италия средно по 270км на ден

1 ден от Ла Специя до Германия 800км

1 ден Германия - България 1700км

 

Преценете си времето - 10 дни са малко и можете да ги запълните със Северна Италия. Дето се вика и за там може да са ви малко. 10 дни трудно ще ви стигнат да огледате градовете, а ако обичаш музеи - не ми се мисли. Моята програма би изглеждала :

1 Cinque Terre 2 дни(Умишлено не пиша нищи друго вИталия, защото незнам кое да пропусна)

2 Nica 2 дни и това е минимума

3 Монако 1 ден

4 Арл 1 цял ден

5 Ним 1 ден

6 Авиньон 1 цял ден

7 Монпелие и Марсилия общо 1-1 и 1/2 а може и да ги прескочиш

8 Сен Тропе и Кан общо 1 ден

9 бих спрял за един ден в Parc naturel régional de Camargue да гледам Фламинготата

Сигурно има десетки места които пропускам или незнам.

 

Как ще ти стигнат 4 дни за Барселона незнам, а ако си там с кола е задължително да слезеш до Терагона за един два дни.

Със сигурност има места в тези държави, където и един месец няма да ни стигне да видим, дори и само в една.  :)Какво има толкова в Терагона?  Аз съм направил плана така:

1ден-до Загреб с преспиване

2ден-до Венеция с разглеждане и преспиване в района на Лидо ди йезоло

3ден-Верона и преход до Ница

4 и 5-Ница, Монако и Кан

6,7,8-Барселона

9ден-Генуа преспиване

10-искаше ми се да минем и през Милано, но ще видим как е настроението. :rolleyes:  Иначе преход и преспиване в Любляна

11-София

Това е според най-бързия ми план.  :lol:  Имаме вариант да отделим още един-два дни някъде, но тъй като пътуването ще е с големи преходи предпочитам да ги запазя ако евентуално изникне нещо непредвидено.  :wacko:

Мога да дам мнение само в за някои градчета по Френската Ривиера .един глас за Ез Вилаж , Сен Пол де Венс и Вилфранж сюр Мер .

колко е голямо детето ви ?

моите - на 4 и 7 години , много се кефиха на терасите-градини в Ез . на всяка тераса има различни големи фигури на животни , фонтанчета , зелена тревица ..... и докато те маймунясваха и се търкаляха и се катереха ,ние пък се наслаждавахме(кой с кен бира  кой с чаша кафе) на невероятната панорама към морето . странното е ,че ни един турист , освен нас не слезе долу и изобщо , нямаше голяма навалица в градчето , за разлика от Сен Пол де Венс.но и там открихме малка детска площадка , отново празна и на тераса с чудесна гледка, по пътечка вдясно от входа , покрай крепостната стена .

 

Генуа видях само от прозорците на влака , но ме тресна здраво - много впечатляващ град .

На 12г. момиче, и яко я тресе пубертета, та не знам доколко ще са и интересни гледките  :)

Редактирано от sisqou
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В такъв случай , наистина моят опит няма да ви е от полза .

виждам , че в програмата си не сте включили Монако , но ако промените плановете си -  в Океанографският музей - освен аквариумите , на партера могат да се пипнат/погалят малки акули . повечето мераклии там бяха големи хора , та би могло да бъде интересно  и за 12-годишна девойка .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

7 евро са средно таксите на 100км. магистрала в Италия, във Франция малко повече.....Пътя е напълно постижим, опитайте се да стигнете Италия за ден! Ако наистина държите на Барса толко, не правете амбициозна програма за останалото!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На 12г. момиче, и яко я тресе пубертета, та не знам доколко ще са и интересни гледките  :)

В такъв случай задължителни за посещения са Верона - къщата на Жулиета. Изключително туристическа атракция, която не бих съветвала никой да посети, но съм сигурна, че за девойката ще бъде приятно. Влезте вътре в къщатата. На втория етаж има компютри, на които девойката може да напише писмо до Жулиета, а също бихте могли да я снимате на "балкона" на Жулиета. Ще има с какво да се хвали в училище.

Друга задължителна атракция е Кан с алеята, където са отпечатъците от ръцете на звездите. Все ще намери, на кой отпечатък да се кефи, пък и снимки ще можете да направите за фейса.

Явно държите да видите Генуа, но отделете молко време за шопинг в Милано. Близо до площада с Дуомото девойката ще може да се снабди с нещо по вкуса си.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Съпругата ми има напоследък някакъв страх от самолети и не иска да чуе за тях.  :( 

 

Това обяснява нещата. Не искам да ти давам излишни съвети, но ме сърбят ръцете, защото от години пътувам с кола и пропагандирам наляво и надясно този начин на опознаване на света. Затова и се стремя да давам оптимални съвети, които да не превръщат едно пътуване с кола в препускане и мъчение за всички. Както и да е, сам прецени доколко можеш да ми се довериш...

 

Оптимален план за пътуване:

 

Ден № 1 - София - Любляна - при ранно тръгване от София ще бъдете в Любляна към 15 ч. - нощувка

Ден № 2 - Любляна - Венеция - при ранно тръгване от Любляна ще бъдете във Венеция около 13 ч. - настаняване в Местре, разглеждане на Венеция и нощувка;

Ден № 3 - Венеция - Ница - при нормално тръгване от Местре и късмет с трафика в Северна Италия ще бъдете в Ница около 15 ч. - настаняване за две нощувки

Ден № 4 - Лазурен бряг

Ден № 5 - Ница - Барселона - при нормално тръгване от Ница и късмет с трафика ще бъдете в Барселона около 16 ч. - настаняване за три нощувки

Ден № 6 - Барселона

Ден № 7 - Барселона

Ден № 8 - Барселона - Арл - при нормално тръгване от Барселона ще бъдете в Арл около 14 ч. - нощувка

Ден № 9 - Арл - Генуа - при късмет с трафика ще бъдете в Генуа около 14 ч. - нощувка

Ден № 10 - Генуа - Верона - при късмет с трафика ще бъдете във Верона около 13 ч. - нощувка

Ден № 11 - Верона - Загреб - при нормално тръгване от Верона и късмет с трафика ще бъдете в Загреб около 15 ч.

Ден № 12 - Загреб - София - при нормално тръгване от Загреб ще бъдете в София около 18 ч.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това обяснява нещата. Не искам да ти давам излишни съвети, но ме сърбят ръцете, защото от години пътувам с кола и пропагандирам наляво и надясно този начин на опознаване на света. Затова и се стремя да давам оптимални съвети, които да не превръщат едно пътуване с кола в препускане и мъчение за всички. Както и да е, сам прецени доколко можеш да ми се довериш...

 

Оптимален план за пътуване:

 

Ден № 1 - София - Любляна - при ранно тръгване от София ще бъдете в Любляна към 15 ч. - нощувка

Ден № 2 - Любляна - Венеция - при ранно тръгване от Любляна ще бъдете във Венеция около 13 ч. - настаняване в Местре, разглеждане на Венеция и нощувка;

Ден № 3 - Венеция - Ница - при нормално тръгване от Местре и късмет с трафика в Северна Италия ще бъдете в Ница около 15 ч. - настаняване за две нощувки

Ден № 4 - Лазурен бряг

Ден № 5 - Ница - Барселона - при нормално тръгване от Ница и късмет с трафика ще бъдете в Барселона около 16 ч. - настаняване за три нощувки

Ден № 6 - Барселона

Ден № 7 - Барселона

Ден № 8 - Барселона - Арл - при нормално тръгване от Барселона ще бъдете в Арл около 14 ч. - нощувка

Ден № 9 - Арл - Генуа - при късмет с трафика ще бъдете в Генуа около 14 ч. - нощувка

Ден № 10 - Генуа - Верона - при късмет с трафика ще бъдете във Верона около 13 ч. - нощувка

Ден № 11 - Верона - Загреб - при нормално тръгване от Верона и късмет с трафика ще бъдете в Загреб около 15 ч.

Ден № 12 - Загреб - София - при нормално тръгване от Загреб ще бъдете в София около 18 ч.

Добър план, благодаря ти! Единственото което мисля да променя е да се напъна от Барселона директно до Генуа и да пропусна Арл. 8 и половина до 9 часа го дава Мишелин, но с тръгване по-рано сутринта от Барселона мисля че ще се включа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добър план, благодаря ти! Единственото което мисля да променя е да се напъна от Барселона директно до Генуа и да пропусна Арл. 8 и половина до 9 часа го дава Мишелин, но с тръгване по-рано сутринта от Барселона мисля че ще се включа.

 

Пътувал ли си в този район с кола? Не случайно на много места пиша "при късмет с трафика". Една катастрофа на пътя и оставате "заклещени" на магистралата за часове. Затова не планирай толкова дълги преходи в един ден. Ти си знаеш, аз само подсказвам...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пътувал ли си в този район с кола? Не случайно на много места пиша "при късмет с трафика". Една катастрофа на пътя и оставате "заклещени" на магистралата за часове. Затова не планирай толкова дълги преходи в един ден. Ти си знаеш, аз само подсказвам...

Затова казвам, че оставям два-три дни от отпуската в резерв. А иначе всеки си прави планове, ама накрая дано да станат...  ;)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.