Прескочи до съдържание

Европа - Бразилия ~250 €


Препоръчани мнения

Мен ако ме питаш и по 1 месец на държава няма да стигне, но все пак трябва да се съобразяваме с някои неща. Вярвам, че и за 18 дни ще поразгледам доста прилично.

 

 

Аз още се чудя за Игуасу, но май по-скоро бих пропуснал на този етап. Имам бъдещи планове за Аржентина и най-вероятно тогава ще посетя и водопадите.

 

Иначе цената, която съм постигнал за момента е:

 

София-Барселона - 30 евро

Барселона-Рио Де Жанейро / Лима-Брюксел - 290 евро

Сао Пауло-Лима - 255 евро

Лима-Куско-Лима - 123 евро

Брюксел-София - още не е излезнало разписанието на Wizz за април, но вероятно ще е 30-ина евро

 

Тотал за целия маршрут = 728 евро

Брюксел - София - 30-ина евро? Че то ако е така аз да летя с WIZZ вместо с БГ еър. На БГ еър е 150-160 евро, ще имам доволно и за хотели. Кога излиза това разписание?

Е, ще разгледаш за 18 дни, как няма да разгледаш, просто се чудех, че хващаш 2 точки в две държави, вместо една по-подробно, ама не давам акъл де...

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега попрочетох малко за картата. Издават я за две години. Има промоция и първата година не се плаща месечна такса. За 3 дена я издават. Иначе на мен ми допада фактът че в испанската версия на тоя сайт почти всички полети са много по-евтини с тази карта. Например София-Берлин ноември излиза 100 лв с България еър и се пестят доста пари. 

 

Без да се опитвам да те разубеждавам, но никъде не пише, че гарантират успешно плащане всеки път с тази карта. Прочети добре условията, ако ще я вадиш само заради тях. Има и други сайтове, който дават остъпка за нея - можеш да ползваш "новата" функция на немския или френския Каяк да ти показва колко са таксите според картата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Брюксел - София - 30-ина евро? 

 

Той ги смята без багаж , но е безумно аз да се вместя дори с голям кабинен до южна Америка. Направо букнах чекиран за София - Барселона . Така ще е и от Брюксел ако избера с лоу кост.

Връзка към коментар

Брюксел - София - 30-ина евро?

Зависи от конкретните дати, разбира се. Иначе това е цена без багаж, с куфар е още +20 евро. Така или иначе е значително по-евтино от Bulgaria Air и според мен си струва. Разликата можеш да похарчиш за нещо по-интересно :)

 

но е безумно аз да се вместя дори с голям кабинен до южна Америка. Направо букнах чекиран за София - Барселона . Така ще е и от Брюксел ако избера с лоу кост.

Аз пък никога не буквам какъвто и да е багаж предварително. Първо - до последно не знам с колко/какъв багаж ще пътувам и второ - не виждам защо да давам още ХХ лв. на Wizz Air 4-5-6 месеца преди полета. Багажът винаги си го добавям в последния момент, цената е същата така или иначе. Изключение правя само ако междувременно Wizz пуснат оферта за намаление на багаж.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Wizz за втората половина на март са заложили цени от 50-60 евро Брюксел -София , но преполагам ще падат с времето. За април сигурно ще са същите.


Важно е и доколко може да разчиташ на тях без застраховка с нощувка към Барселона , а навръщане както дойде.

Връзка към коментар

Изключение правя само ако междувременно Wizz пуснат оферта за намаление на багаж.

 

Точно от това намаление се възползвах ( излезе ми 33 лева) , но досега е имало едва две  :)

За 30 евро има една единствена дата през март - 25.03 и предполагам нея си си харесал.

Нормалния чекиран багаж до Барселона и Брюксел е 50 лева. При мен няма никакъв шанс и си знам , че направо съм с чекиран. В Индия се намъчих с една малка чната и оттогава - НЕЕЕЕ  :lol:  ! 

 

Това разбира се са дребни сметки на фона на целия разход който на първо четене ще е от порядъка на 1600-1700 евро без личните харчове за хапване , пийване и някой сувенир/подарък.

Пак е поне двойно по-евтино от която и да е агенция на родния пазар.

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Wizz за втората половина на март са заложили цени от 50-60 евро Брюксел -София , но преполагам ще падат с времето. За април сигурно ще са същите.

Важно е и доколко може да разчиташ на тях без застраховка с нощувка към Барселона , а навръщане както дойде.

 

Дали ще са 30, 40 или 60 евро е практически без значение на фона на общия бюджет. Важното е, че презокеанските полети са на мега "промоция"  :lol: Иначе аз и на отиване и на връщане съм заложил нощувки в Барселона и Брюксел, така че няма грижи. Ще си изровя някое спане до летището.

 

За 30 евро има една единствена дата през март - 25.03 и предполагам нея си си харесал.

>>>

Пак е поне двойно по-евтино от която и да е агенция на родния пазар.

 

Да, точно 25.03 е датата, която съм планирал за начало. Останаха ми само още 2-3 неща да проверя и ако всичко е наред май утре ще взимам билетите.

 

А за бг агенции дори не споменавай  :rofl:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Онтопик. Почти на ръба съм да си взема билети за Бразилия / Перу около Великден. Идеята е за общо 18 дни, от които 12 дни Бразилия (основно Рио Де Жанейро / Сао Пауло) и 6 дни Лима + Мачу Пикчу. Реалистично ли звучи?

Реалистично е, защо не, като имаш предвид, че ще видиш ограничен брой неща. Освен това се повтарям, но Сао Пауло не мисля, че си заслужава да ти е в топ 2 местата от Бразилия, ако нямаш работа там или някакъв специален интерес, или просто обичаш огромни и забързани градове :) . Аз ако имах 12 дена, бих видял Рио и нещо друго, различно, Амазонка, Пантанал, планина, море...

Точно на Великден може да мръднеш из вътрешността на Бразилия, има такива неща http://magelanci.com/patepisi/article/53-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%8F/page-7

Иначе специално Сао Пауло ще е доста по-празно и всички ще са се изнесли по почивка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодарности, че ме насочихте към Иберия и сбърканите им горива :)

След няколко минути ще направя на билети следното:

София-Барселона/Бг Ер = 75 Евро

Барселона-Панама-Манагуа

Гватемала-Брюксел/ Иберия = 370 Евро

Шарлероа-София/ Уиз с багаж = 50 Евро

ТОТАЛ = 495 Евро

скандална цена, не съм виждал подобно нещо за тези дестинации до този момент!

По план ще изръчкаме Никарагуа, Хондурас и Гватемала за две седмици през февруари :wub:

********************

За 3-5 излишни дена из Бразилия препоръчвам с кола под наем Ouro Preto, Congonhas, Tiradentes... прекрасни градчета като от "Робинята Изаура"- живописни, спокойни, интересни. Ако остава време за плаж може да се пуснете към Paraty(на средата между Рио и Сао).

********************

Иберийската "примоция" може да се навърже на цени под 350/400 Евро до Игуасу, Санта Круз/Боливия, Ла Паз и подобни красоти.

Пример:

EUR 379 Барселона-Ла Паз/Лима-Брюксел!!!

От Ла Паз спокойно и лесно се стига до Титикака, от там към Кузко/Мачу Пикчу и т.н.

********************

Хубав маршрут, който препоръчвам като за първо "слизане" до Южна Америка:
EUR 347 Барселона-Сао-Игуасу/Рио-Брюксел ;)

Редактирано от mitkobiker
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Настоящите промоции от програмата за лоялност на Иберия може да откриете тук.

Ако купите билети до 31.08 - получавате двойно повече мили за полетите си.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Iberia за втори път променят часове на полетите ми за Южна Америка ...имайте го предвид като си планирате свързващите полети.

 

Сега малко ме е яд , че приех условията.

Дали можеше да искам пълен refund на сумата и да направя нова резервация на същия полет който с тази промоция до утре е вече на по-ниска цена?

 

Не ми се рискуваше докато се разправям с Iberia да не падна от двата стола на земята ...

Още повече , че резервацията е направена през priceline и можеше да ме пратят да се оправям с тях.

Връзка към коментар

Още малко практическа информация за Иберия - те искат да се плаща допълнително за избиране на място, дори на гишето за чекин. Т.е. ако ще пътувате двама или повече заедно си резервирайте наведнъж, иначе ще трябва да плащате ако искате да седите заедно.

И още нещо, сега се логнах на сайта и има нова услуга - да ти пазят цената 72 часа, срещу такса от 10 евро, като ако купиш билета ти връщат таксата, ако не го купиш не я връщат. Не съм го ползвал още и не знам как работи. И май само на испански намирам тая информация 

ПП И на английски го има

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да , това с пазенето на място го имаше и пролетта когато преглеждах " промоциите" им тогава от Милано.

Изглежда ми много добра опция.

 

Относно местата , полетите към /от ЮА май повечето са нощни , та поне за мен е все тая , ако не съм до прозорец.

Само ще се опитам да не е в средата :)

Връзка към коментар

Офтопик. Имах Diners карта за 2 години. За тези 2 години я ползвах точно 3 пъти и накрая я закрих - нямаше почти никакъв смисъл от нея.

 

Онтопик. Почти на ръба съм да си взема билети за Бразилия / Перу около Великден. Идеята е за общо 18 дни, от които 12 дни Бразилия (основно Рио Де Жанейро / Сао Пауло) и 6 дни Лима + Мачу Пикчу. Реалистично ли звучи?

 

 

За Бразилия, помисли си за Манаус...... има интересни трипчета из Амазонка с лодки, преспивания, лов и други местни ритуали.

Връзка към коментар

Още по обяд най-ниските цени взеха да изчезват (аз си следя вече любимия Hipmunk) предполагам , защото доста седалки са изкупени предвид вакханалията която се разрази по всички европейски трип блогове.

Много вероятно тия цени да излязат наново в близките месеци при поредна промоция на испанците.

Дори без промоция им се "губи горивото" , а по време на промоция цените отиват още 100-150 евро надолу.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Барселона - Сао Пауло - Брюксел, 19.01-11.02

Нещо за наште мислех, ама ще се въздържа засега, те се шашкат от 2 прекачвания, а това ще е с три (с едно до Бело Оризонте), хем с различни билети...

Връзка към коментар

Барселона - Сао Пауло - Брюксел, 19.01-11.02

Нещо за наште мислех, ама ще се въздържа засега, те се шашкат от 2 прекачвания, а това ще е с три (с едно до Бело Оризонте), хем с различни билети...

 

 

Нaй-евтина възможна цена 19.01-11.02 -  375 eвро  в сайта на Iberia.

От Бразилия колко ти излиза в момента ?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.