Прескочи до съдържание

Санторини


zaharieva175

Препоръчани мнения

Незнам как го направихме, но никъде не сме чакали. Може би защото бяхме на една от последните лодки, но на лифта нямаше опашка. Взехме кола под наем и отидохме към Ия и там беше още празно. Около обяд се понапълни, но ние се изнесахме на юг към фара, червения плаж и Пиргос и др. Когато се върнахме към Фиростефани и Тира, явно два от крабите бяха отплавали и вече беше празно навсякъде. Предупредиха ни, че на лифта след 18.30 стават опашки, а ние бяхме почти единствените на лифта в 19.30, а корабът ни отплавше чак в 21 ч. Явно е било късмет. :)

Връзка към коментар

Бих искала да споделя с вас, вече готовия пътепис от круиза ми по гръцките острови, вкл. Санторини. Които има желание, може да го прочете в блога ми. (В подписа ми има линк към него.) 

 

Санторини наистина е магическо място, което поне веднъж трябва да са види. :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Бих искала да споделя с вас, вече готовия пътепис от круиза ми по гръцките острови, вкл. Санторини. Които има желание, може да го прочете в блога ми. (В подписа ми има линк към него.) 

 

Санторини наистина е магическо място, което поне веднъж трябва да са види. :)

Много хубав пътепис, а пък снимките ти са още по- хубави! Благодаря! :) Нали и ние бяхме там по туй време, не за първи път и пак ни беше интересно и приятно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Малко снимки от Санторини и от мен. Повечето са от Фира и Пиргос, както и няколко извън градчетата от южната част на острова.

 

post-181-0-56013300-1464786164_thumb.jpg

post-181-0-82362300-1464786187_thumb.jpg

post-181-0-00592800-1464786206_thumb.jpg

post-181-0-11848000-1464786219_thumb.jpg

post-181-0-51030000-1464786232_thumb.jpg

post-181-0-41203200-1464786258_thumb.jpg

post-181-0-53180100-1464786274_thumb.jpg

post-181-0-20232200-1464786314_thumb.jpg

post-181-0-84642500-1464786330_thumb.jpg

post-181-0-77543300-1464786348_thumb.jpg

post-181-0-54933000-1464786362_thumb.jpg

post-181-0-49824600-1464786376_thumb.jpg

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 23
Връзка към коментар
  • 11 месеца по-късно ...

Лифтът не съм го ползвала, защото пътувахме със самолет, но магаретата не бих ги препоръчала като транспортно средство. Има много инциденти с тях, катерят се по стръмно и тясно, и предполагам им е тежко. Те са по-дребнички от нашите магарета. Не съм ги виждала с хора по гърбовете, въпреки че бях 5 дни на острова есента.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 27 минути , Яничка каза:


:)

То и аз мисля да се въздържа за магаретата. Питам, защото сме голяма група и ако някой прояви интерес, да му кажа цена.

 

 

 

Яни, ние само изпихме по едно винсанто на панорамната тераса на ресторанта,  над пътеката на магаренцата. Ароматът им се носеше до нас, така че не бих препоръчала.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Миналата година магаренцата бяха по 5 евро в посока. Дребнички са хайванчетата, но доста хора се качваха. Включително малката ми дъщеря /към онзи момент на 13 години/ и беше супер впечатлена. Е, аз се притеснявах да не стане нещо, та подтичвах след магаренцето /въпреки че бързо го изгубих от поглед/ и когато стигнах върха с изплезен език, не ми беше много впечатляващо. Но какво да се прави, човек се жертва заради детето си.:)

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, Яничка каза:

Някой от ходилите скоро до Санторини би ли споделил - лифтът още ли е 6 евро? А магаренцата колко ги пазарят?

Миналата година през септември лифтът беше 5 евро, ползвахме го от пристанището към Фира

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Утре акостираме в Санторини от Наксос за няколко дни, хотелът е във Фиростефани(хотел Mylos).От пристанището се взима лифта до Фира, правилно ли съм разбрал ? Кой плаж е най-подходящ за посещение от нашата локация? Какво е задължително да се види в рамките на 3 дни? Някой с препоръка за романтичен ресторант в района на хотела (половинката има РД в четвъртък).

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
В момента, stanislavpp каза:

Утре акостираме в Санторини от Наксос за няколко дни, хотелът е във Фиростефани(хотел Mylos).От пристанището се взима лифта до Фира, правилно ли съм разбрал ? Кой плаж е най-подходящ за посещение от нашата локация? Какво е задължително да се види в рамките на 3 дни? Някой с препоръка за романтичен ресторант в района на хотела (половинката има РД в четвъртък).

Благодаря предварително!

С ферибот или с круизен кораб акустирате на Санторини? Това е от значение за пристанището на което ще пристигнете. 

Романтични ресторанти има колкото искаш, всичко зависи от предпочитанията ви и възможностите. Плажовете са ви от другата страна. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

С редовен ферибот(Блу Стар) от Наксос ,пристигащ след 14.00ч. Отпътуването ще е със самолет ,обеден полет на Волотеа до Атина.

Има ли автобусен транспорт от Фира до червеният плаж , примерно?

Връзка към коментар
Дани Магелани

Романтичното  ресторантче "Sunsets" в Ия, от което наблюдавахме залеза.  Следват черните плажове от двете страни на голямата скала - Камари и Периса. Накрая още един прекрасен залез, наблюдаван от кафето на една българка, на плажа Vlichada. 

IMG_20160924_175718.jpg

IMG_20160924_164902.jpg

IMG_20160924_160756.jpg

IMG_20160920_102302.jpg

IMG_20160920_164308.jpg

IMG_20160923_131917.jpg

IMG_20160923_183404.jpg

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 8 минути , stanislavpp каза:

С редовен ферибот(Блу Стар) от Наксос ,пристигащ след 14.00ч. Отпътуването ще е със самолет ,обеден полет на Волотеа до Атина.

Има ли автобусен транспорт от Фира до червеният плаж , примерно?

Редовното фери на Блу Стар пристига на пританището Thira, което е по-отдалеченото пристанище от столицата Фира (а в столицата пристанището се казва Old Port). Договори се с хотела за трансфер, друг вариант е автобус или такси от самия пристан.  Ето тук има инфо.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 минути , stanislavpp каза:

С редовен ферибот(Блу Стар) от Наксос ,пристигащ след 14.00ч. Отпътуването ще е със самолет ,обеден полет на Волотеа до Атина.

Има ли автобусен транспорт от Фира до червеният плаж , примерно?

От Фира има автобуси до всички интересни градчета, включително и до червения плаж. Там има едно малко площадче, като паркинг, което представлява автогара. Билетите се купуват в самите автобуси. Има и нещо като викачи. Малко е хаотично, защото е пълно с лутащи се хора, но не е нищо непреодолимо. От същата автогара тръгва и автобусът до летището. Разписанията ги има на едно (единственото) гише.

Фиростефани и Фира са си направо сляти, така че няма да ви е проблем да стигате до столицата.

Редактирано от desislavna
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Предстои ни пътуване до Санторини по време на Септемврийските празници с ТА. Хотелът ни  е във Фира.Смятаме сами да отидем да разгледаме винарната, пророк Илия и залеза в Ия. Има ли удобен градски транпорт от Фира за изброените обекти, каква е цената на билетите и т.н.Ще ви бъда много  благодарна за всякакви подробности и споделени  впечатления.

Връзка към коментар

Има автобуси от Фира до доста селища, които по мои наблюдения не са много редовни и точни. Не съм убедена, че има автобус до параклиса на пророк Илия. Ние взехме кола под наем. Хубавото е, че може да я наемете без кредитна карта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моля да споделите хотелите в Санторини предлагат ли  еднодневни екскурзии до винарната , параклиса пророк Илия , залеза в Ия, разходка с лодка до вулкана или е по-уместно да се ползват предложенията на ТА,които са доста завишени.

Благодаря предварително за вашите отговори.

Връзка към коментар
преди 31 минути , Darinita каза:

Моля да споделите хотелите в Санторини предлагат ли  еднодневни екскурзии до винарната , параклиса пророк Илия , залеза в Ия, разходка с лодка до вулкана или е по-уместно да се ползват предложенията на ТА,които са доста завишени.

Благодаря предварително за вашите отговори.

За залеза в Ия според мен не е необходимо екскурзия, хващате си автобуса за 1,8 евро и там си обикаляте самостоятелно. За разходката до вулката мисля, че имаше няколко опции като време на посещение и това какво включва. Ние си резервирахме чрез хотела екскурзията, която включваше вулкана, горещите извори, още един о-в на който спряхме за 15 мин. и посрещане на залеза от корабчето с чаша бяло вино, това ни струваше 35 евро. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.