Прескочи до съдържание

Канкун, Мексико


slujitel

Препоръчани мнения

Бележка на Георги: темата е отделена от друго място и за това виси малко, като цяло идеята е пътуване от, до и около Канкун :)

 

200$ отстъпка от екскурзията до Чичен Итца? От къде е тази екскурзия и на каква цена е?

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Екскурзията беше от Канкун до Чичен-Ица, за един ден. Цената за двама беше $240. Така че ние платихме само $40 за двамата, което си е направо без пари. Мисля че си заслужаваше час и половина слушане на презентацията им.

Връзка към мнение

Чудех се дали да ти го кажа, но понеже и аз ще ходя в Канкун и планирам да посетя Чичен Итца, само, че с автобус и първа стъпка беше да проверя организираните турове, няма такава цена. 240$, екскурзиите са от порядъка на 60-70$ за ден. Това от тук по интернет, а на място може да има, или да се спазари и по евтино. Може би сте економисали някой долар, но това не са 200$.

Връзка към мнение

Чудех се дали да ти го кажа, но понеже и аз ще ходя в Канкун и планирам да посетя Чичен Итца, само, че с автобус и първа стъпка беше да проверя организираните турове, няма такава цена. 240$, екскурзиите са от порядъка на 60-70$ за ден. Това от тук по интернет, а на място може да има, или да се спазари и по евтино. Може би сте економисали някой долар, но това не са 200$.

Да, аз също видях такива цени онлайн преди да отидем, но в никакъв случай не бих резервирала екскурзия в Мексико онлайн. Най-предпочитаният начин от туристите е чрез хотела. Нашата екскурзия беше от по-луксозните, имахме включена храна, автобусът беше с тоалетна и разни други малки нещица и това беше цената. Ние спестихме $200 с тази презентация, иначе бяхме решили да ги платим :).

С риск Георги пак да отдели темата да те питам за Канкун - кога ще ходите, хотел резервирала ли, мога да ти препоръчам нашия, ние останахме невероятно доволни.

Връзка към мнение

Ами ще е добре да я отдели или може да я премести в темата за Мексико. Ще бъдем там 25-30.03.2015г. Хотел резервирах, евтин с добри отзиви, точно до автогарата. Имах впредвид, че всеки ден ще ходим на някъде (Чичен Итца, Тулум, Коба, Шел Ха) и от там тръгват автобусите и маршрутките, че да ни е близо. И маршрутки и автобуси до плажа и зоната с хотелите има от там. Изобщо локацията е отлична, но е с безплатно анулиране, така, че ако реша друго.... Приемам всякакви съвети, само имай впредвид, че аз пътувам евтино и ол инклузивите и платените екскурзии не са ми в стила. Вече, ако няма друг начин или екскурзията ми излиза по насметка, разбира се има и такива варианти.

Връзка към мнение

Ами ще е добре да я отдели или може да я премести в темата за Мексико. Ще бъдем там 25-30.03.2015г. Хотел резервирах, евтин с добри отзиви, точно до автогарата. Имах впредвид, че всеки ден ще ходим на някъде (Чичен Итца, Тулум, Коба, Шел Ха) и от там тръгват автобусите и маршрутките, че да ни е близо. И маршрутки и автобуси до плажа и зоната с хотелите има от там. Изобщо локацията е отлична, но е с безплатно анулиране, така, че ако реша друго.... Приемам всякакви съвети, само имай впредвид, че аз пътувам евтино и ол инклузивите и платените екскурзии не са ми в стила. Вече, ако няма друг начин или екскурзията ми излиза по насметка, разбира се има и такива варианти.

Ок, тогава значи няма да ти препоръчвам нашия хотел J. Вие явно искате да видите повече неща и да е по-скоро като екскузия, не като почивка. Нашето си беше точно почивка на море с един ден до Чичен-Ица.Тази гара в кой район се намира – проучи как е въпроса с безопасността.

Връзка към мнение

Да, ние сме по разглеждането, морето между другото. Автогарата е в центъра, в Канкун не е опасно, района е безопасен, виж Мексико сити е друга песен, макар, че един съфорумец е бил там известно време и писа в темата за Мексико, че никаква опасност не е видял. Сигурно и там нещата се подобряват.

Връзка към мнение

 Ако някой го интересува:

 

 

Пуерто Ваярта и Кабо Сан Лукас са ми най-любимите места на Мексиканската Ривиера (западното крайбрежие). Източното крайбрежие на Карибско море (Ривиера Мая) има малко "по-тропическа" вода, но е супер равно като релеф. Западното е хълмисто и много живописно. Сравнително малко хора ходят от Европа заради отдалеченоста му (то на фона на дългият полет е пренебрежимо по-далеч), но аз горещо бих го препоръчал като по-автентично мексиканско преживяване.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Да, ние сме по разглеждането, морето между другото. Автогарата е в центъра, в Канкун не е опасно, района е безопасен, виж Мексико сити е друга песен, макар, че един съфорумец е бил там известно време и писа в темата за Мексико, че никаква опасност не е видял. Сигурно и там нещата се подобряват.

 

Миналата година изкарах 8 дни в Мексико сити и честно казано не видях никаква опасност. Точно обратното, всичко беше доста спокойно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря. Георги, с метрото пътували, там чета за много обири и с такситата, ти само с такси ситио ли се движи. Всъщност как се предвижва из и около Мексико сити?

Редактирано от slujitel
Връзка към мнение

Аз също не видях нищо опасно в Мексико. Не сме били в Мексико сити. Там може би е по-различно. В Канкун ползвахме такси няколко пъти и градски транспорт всеки ден по 2 пъти минимум. Нищо нередно не забелязах. Само малко притеснително ми се сториха барикадите от чували с пясък около полицейските постове по междуградските пътища. :) А в сравнение с Доминикана, Мексико / Юкатан/ ми се стори център на цивилизацията.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Благодаря. Георги, с метрото пътували, там чета за много обири и с такситата, ти само с такси ситио ли се движи. Всъщност как се предвижва из и около Мексико сити?

 

И с такси и с градски транспорт. Нямаше нищо притеснително по принцип...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.