Прескочи до съдържание

дневник До Филипините през Южна Корея


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Започвам нова тема за наближаващото ми пътуване към Филипините.

Защо точно филипините.... Ами така. Доста хора, които го посетиха, казаха, че е много готино и евтино.

На мен ми бе в по-далечните планове, но изведнъж изскочи на първо място. Снежка (половинката) се нави, понеже там има една лечителка, която правела чудеса. Та отиваме да си лекуваме болежките - тя, какво ли не, а аз - 'алкохолизма'.  Така стана лесно увещанието колко си заслужава да се посетят Филипините. Та какво има там - най-вече прекрасни плажове, вулкани, оризови тераси, тигрови акули

и ....лечители (само да не са като тайландските). Та това за Филипините.  Колкото за Южна Корея, то стана малко спонтанно. Бе като въпрос на чест. След като Кирчо спомена колко лесно и просто е да се отиде от Япония до ЮК, мен си ме хвана малко яда как не съм се сетил, след като бях тази година в Япония и реших да го направя по по-трудния начин - да го комбинирам с Филипините.

Това е като увод.

Заминавам на 18 ноември - до 18 декември - 1 месец.

Ще съм благодарен на всякакви препоръки, съвети, критики... Разчитам много на хората, които са били по тези места, а и на тези , които се гласят за натам

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ако все пак се подадеш на порока заложи на утвърдените марки.

Аз често пробвам местните шльокавици , но един филипински ром направо ме гътна за почти целия следващ ден :)

Изпих около 200 мл. и на сутринта се чудех дали ще мога изобщо да стана.

Та ако съм сега там ще си смуча само биричка - местното производство на "Сан Мигел" там е религия и много се гордеят с нея ...все едно не знаем , че е испанска ;)

Аз обаче залагах на някакви неизвестни и високоалкохолни бири.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

То утвърдените марки ги има навсякъде.  Местно, местно му е майката.  Тези високоалкохолните бири, може да свършат работа

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То утвърдените марки ги има навсякъде.  Местно, местно му е майката.  Тези високоалкохолните бири, може да свършат работа

А-ха, явно какво ще е лечението на "алкохолизма"

;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето ми и програмата за пътуването, която претърпя няколко изменения и все още не е окончателна

 

П Р О Г Р А М А

 

К О Р Е Я - Ф И Л И П И Н И ' 2 0 1 4

 

18.11 (вторник) Самолет София – Москва – Сеул 12,55 – 16,45 – Москва – 20,15 – 10,45 ч.

19.11 (сряда) Следобедна разходка в Сеул и почивка хотел – Сеул

20.11 (четвъртък) Разглеждане Сеул - Guengbokgunk Palace, Changdeokgung Palace, Jongmyo   Shrine, Joguesa Temple, Nat.Folk Museum, N Seoul Tower, Insandong District

Вечерта самолет Seoul – Jeju 18,20 – 19,25 хотел - Seongwipo

21.11 (петък) Обиколка на остров Джеджу – Seonsan Ilchulbong, Seongeup Folk Village,

Jeju Folk Village Museum, Manjjang Cave хотел – Seongwipo

22.11 (събота) Трекинг в Hallasan NP, посещение на Jeju Love Land & Gwaneumsa

Temple хотел – Seongwipo

23.11 (неделя) Обиколка на острова – Yongmeori Beach & Sangbanggulsa Grotto,

Insangjeolli Cliffs, Chenjoyean Fall, Yakcheousa Temple, World Eros Museum,

Sojengbang Falls, Ieongbang Fall & Oedolgae Rock хотел - Seongwipo

24.11 (понеделник ) Сутринта самолет Jeju – Busan 9,05 – 10,00 h.

Разглеждане Бусан – Beomeosa Temple, Yonggungsa Temple, Gwangalli Beach &

Bridge, Taejongdae Park, Sunset Fontain, Jagalchi Fish Market, Nampo Dong Area

хотел – Бусан

25.11 (вторник) Доразглеждане Бусан

Следобяд експресен влак Busan - Seoul 13,00 – 15,40

Самолет Seoul – Manila 19,35 – 22,40 хотел - Манила

26.11 (сряда) - разглеждане Манила – цитаделата Intramures, San Augustin Church,

Fort Santiago , Rizal Shrine & Park, Cathedral,

Casa Manila, Univercity of St.Thomas хотел - Манила

27.11 (четвъртък) автобус до Урданета и посещение на лечителката Естер Браво

Връщане в Манила хотел – Манила

28.11 (петък) – Самостоятелно посещение на Taal Volcano хотел - Манила

29.11 (събота) – Организирано посещение кратера на вулкана Пинатубо

Нощен автобус до Бенауе

30.11 (неделя) – Разглеждане оризовите тераси в Benaue,Batad,Bangaan хотел-Benaue

01.12 (понеделник) Придвижване до Сагада – трек Echo Valley (Hangging Coffins) &

Mt.Kittepan (sunset) хотел – Сагада

02.12 (вторник) До обяд посещение на Bomod – ok Falls

Следобяд автобус Sagada – Baguio (6h) хотел – Baguio

03.12 (сряда) Сутринта автобус Baguio – Vigan Разглеждане красивия колониален

град Виган хотел – Виган

04.12 (четвъртък) Рано сутринта автобус до Laoag (2h), разглеждане околностите с

такси (2ч) и автобус до Pasudpud (2h), обиколка околностите на Pasudpud с

такси (4ч) и връщане в Laoag (2h). Всичко – 12 часа (от 6.00 до 18.30 )

Вечерта самолет Лаоаг – Манила 20,40 – 22,00 ч. хотел – Манила

05.12 (петък) - самолет Manila – Dumaguete 7,00 – 8,15 h. Разглеждане града и

околностите – Twin Lakes NP,Casaroro Falls,Dauin Beach хотел – Dumaguete

06.12 (събота) – Посещение на Ослоб за наблюдение на китови акули + водопад

Следобяд ферибот Dumaguete – Tagbilaran 15-17h. хотел – Tagbilaran

07.12 (неделя) - Ескурзионен тур на остров Бохол + Алона Бийч хотел – Tagbilaran

08.12 (понеделник) – Ферибот Tagbilaran – Cebu 7,05 – 9,05 / 9,20 – 11,10 h.

Разглеждане Себу - Basilica Santo Nino, Magellan's Cross, Fort San Pedro,

Taoist Temple, Yap Sandiego House,Cebu Heritage Mon. хотел – Cebu

09.12 (вторник) Сутринта Mactan Shrine и самолет Cebu – Coron 11,10 – 12,50 h.

Следобяд Coron Sunset Viewpoint & Hot Springs хотел - Coron

10.12 (сряда) – Basuanga Archipelago – Tour A хотел -Coron

11.12 (четвъртък) - Basuanga Archipelago - Tour B хотел - Coron

12.12 (петък) Банка (лодка ) Корон – Ел Нидо ( 8 часа) хотел - Ел Нидо

13.12 (събота) – Bacuit Archipelago – Tour A+B, Corong Corong Beach хотел - El Nido

14.12 (неделя) – Bacuit Archipelago – Tour C + Beach хотел -El Nido

15.12 (понеделник) Рано сутринта бусче до Сабанг (6ч). следобяд посещение на

подземната река Пуерто Принцеса и други забележителности около

Сабанг – конопи тур, трек в джунглата... хотел – Сабанг

  1. (вторник) Сутринта автобус до Пуерто Принцеса

самолет П.Принцеса – Манила 9.30 – 10,55

самолет Manila – Seoul 14,55 – 19,55 h,. хотел - Сеул

 

17.12 (сряда) Самолет Сеул - Москва – София 12,45 – 16,35 10,05 – 12,00 ч.

 

 

ПРЕДВАРИТЕЛЕН ФИНАНСОВ РАЗЧЕТ :

Самолети - 800 евро София -Сеул – София 460 евро

Сеул – Манила – Сеул 180 евро

вътрешни полети – Филипини (4) 100 евро

вътрешни полети - Ю.Корея (2) 60 евро

 

Хотели - 320 евро ( 27 нощувки) – средно по 24 евро на стая или по 12 евро на човек на ден

 

Транспорт - 300 евро – включва влак, фериботи, автобуси, таксита

 

Тур. Атракции - 280 евро - включват лодките около Корон и Ел Нидо, подземната река,

тура в Бохол, акулите, оризовите тераси, вулканите, нац.паркове

музеите и храмове в Сеул, Бусан, Джеджу, Манила и Себу

 

Храна - 200 евро - предимно бира и местна храна от пазарите

 

Сувенири и подаръци - 100 евро

 

 

Всичко : 2000 евро

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 22
Връзка към мнение

При тая програма не виждам какви съвети търсиш....или може би си готов да даваш :)

 

Програмата е такава, каквато бих искал да изпълня. Но дотогава има още много работа. Засега съм някъде наполовина. Съвети съм готов да давам, на който се нуждае и иска....

Тази година подходих по нетрадиционен за мен начин и не мисля, че беше правилния. Тоест , първо си купих голяма част от вътрешните полети, а чак преди няколко дни големия и важен полет до Сеул. Това стана, защото очаквах прословутите катарски есенни промоции, но така и не ги дочаках, а цените започнаха яко да се повдигат и да ми играят с дните и нервите, и накрая реших да купя с Аерофлот за 460 евро. Първо идеята ми бе да се връщам през Хонг Конг за по-евтино. Дори имам купени билети Манила - Хонг Конг за по 44 евро на промоция, които ми изгарят.  Бе стана сериозно объркване и фиксиране на датите, понеже купих промоционални билети със Себу Пасифик за вътрешните полети във Филипините.

Та какво е положението на този етап.  Трябват ми билети от Сеул до Манила на 25 ноември, и обратно от Манила за Сеул на 16 декември следобяд.  Някой има ли идея дали с Аър Еиша е най-евтино, и дали има други нискотарифни компании по дестинацията.  Засега ритърн  билета е около 180 - 190 евро, което не ми се струва съвсем евтино.

Това е засега първия ми въпрос към разбиращите от самолетни билети...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виж ей тази тема, общо взето ги има всичките лоу костове в региона изброени: http://magelanci.com/topic/3119-low-cost-%D0%B8%D0%B7-%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D1%8F-%D1%8F%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%B9-%D0%B2%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B0%D0%BC-%D0%B8-%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/

 

Предполагам http://cebupacificair.com ще са ти най-изгодни и удобни, но не знам дали ще бият Air Asia.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ти можеш спокойно да си вадиш хляба като консултант на частни пътешественици :) Прощавай спам-а, не мога да съм от помощ, просто се изкефих на планирането (пък дори и да има дертове с големия билет). Ще чакам разкази :)

Връзка към мнение

Ти можеш спокойно да си вадиш хляба като консултант на частни пътешественици :) Прощавай спам-а, не мога да съм от помощ, просто се изкефих на планирането (пък дори и да има дертове с големия билет). Ще чакам разкази :)

 

Навремето Петър Берон беше казал - на знам какво мога най-добре, но най ме бива в съставянето на програми.

Няма да забравя тази негова мисъл, защото много ми пасва и харесва. Това е голямо удоволствие.

Добре и детайлно направената програма е ключа за нейното изпълнение.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Реших да драсна някой ред по - скоро в израз на подкрепа и признание за плана. За помощ от мен ще съм ти абсолютно безполезен, но пък аз ще черпя от твоя опит с пълни шепи.

 

Тази дестинация ми е за януари 2015 г. и към момента поради по - скорошни екстремни пътувания не съм в състояние да планирам всеки отделен обект детайлно ... ще чакам да се върнеш

 

При мен комбинацията е повторение на Пукет в Тайланд, традиционното прескачане до кулите Петронас в КЛ, кратко посещение на Манила/Ел Нидо/Корон във Филипините, последната седмица е отредена за Сабах и Сарвак в Малйзия през Бруней и за завършек няколкочасов престой в Сингапур за кратко опреснявне на спомените от близкото минало. Всичко това за 3 седмици.

 

Критиката тук е ясна - имам 5-дневен престой на Филипините. В мой си стил отново съм си харесал нещо конкретно (скаличките и заливите на Ел Нидо), като за останалите забележителности ще преценявам в последствие дали е нужно да съжалявам.

 

За първи път (с изключение на КЛ) ще повторя някои дестиации и ще ми е интересно да видя дали ще ми харесат, колкото първия път.

 

Успех.

Редактирано от Valley
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам един конкретен въпрос за пътувалите със Себу Пасифик - Как стои въпроса с багажа?

Аз съм си платил някакъв багаж (15 кг)

Това чекиран багаж ли е  и имам ли право на ръчен багаж (безплатен и до колко килограма и размери). В сайта им не откривам еднозначна информация и затова питам пътувалите , или по оправящите се с такива сайтове.

Връзка към мнение

Имам един конкретен въпрос за пътувалите със Себу Пасифик - Как стои въпроса с багажа?

Аз съм си платил някакъв багаж (15 кг)

Това чекиран багаж ли е  и имам ли право на ръчен багаж (безплатен и до колко килограма и размери). В сайта им не откривам еднозначна информация и затова питам пътувалите , или по оправящите се с такива сайтове.

 

Това е чекиран багаж. Ето изискванията за ръчен, т.16: https://www.cebupacificair.com/Pages/prepaid-baggage.aspx

 

How many pieces of carry-on bags may be allowed on board?

One carry-on bag is allowed for each guest. The dimension of the bag must not exceed 56cm x 36cm x 23cm on all Airbus flights and 56cm x 35cm x 20cm on all ATR flights, and must not weigh more than 7kg for Airbus (A319, A320, A330) and 5kg on (Caticlan) ATR flights.

Guests will be allowed to carry additional items on board such as handbag, coat, laptop bag, camera bag, cane and crutches (for Senior Citizen and/or People with Reduced Mobility (PRM) guests).

 

Демек, 7кг за по-голям самолет и 5кг за малките пърпоретки. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да , това е чекиран багаж.

Ръчния е до 7 кг.

 

5 кг. е за малките машини до Caticlan - това е близкото до Боракай л-ще , но не те касае , защото го няма в програмата ти.

Там дори чекирания не може да надхвърля 10 кг.

Всъщност до тази пролет те изобщо не летяха до това летище , но явно са започнали полети. Там кацат единствено малки машини :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Успех в пътуването, изглежда страшно приключенско :) И само да вметна, не съм бил във Филипините и не съм пил тамошната бира San Miguel ,но като ценител на испанските, знам че филипинската е оригинала,а испанската е започната да се прави по нейно подобие и лиценз от Андрес Сориано през 1957 год. , който започва работа в оригиналната на 22 год. през 1920 год :) Да пийнеш една за мен :) А в Корея задължително да пробваш http://en.wikipedia.org/wiki/Soju и най-вече http://en.wikipedia.org/wiki/Makgeolli , защото Соджу и тука се намира вече .

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Оги, може ли да ми донесеш картичка на Mount Hamiguitan Range Wildlife Sanctuary (изглед, карта или някой ендмичен вид като Philippine Eagle или Philippine Cockatoo), ако ти се изпречи на погледа

:P

Връзка към мнение

Лили, ти , както се казва, или не си ми ходила на лекциите, или не си ми чела книгите, или най-малко не си видяла програмата....

Този прекрасен парк е доста далеч от моят маршрут, както и от традиционният път на масовия туризъм. Аз за натам нямам време.

Но , понеже разбрах, че си колекционер-любител ще ти донеса картички от други места във Филипините.

Аз много ценя и уважавам всички любители...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Чак сега видях темата и плана - излгежда много добре. Бих се интересувал как си изкарал и да гледам снимки от Корон, Ел Нидо и пътуването с лодка м-у тях. На няколко пъти съм правил планове за там и все се отказвам по една или друга причина.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чак сега видях темата и плана - излгежда много добре. Бих се интересувал как си изкарал и да гледам снимки от Корон, Ел Нидо и пътуването с лодка м-у тях. На няколко пъти съм правил планове за там и все се отказвам по една или друга причина.

 

Надявам се нещата да се получат и да дам подробен отчет, който да помогне на други магеланци, които тръгват за натам. Целта ми е да развия темата, подобно на теб ( поне на 20%).   Ти разби 'всичко детско в нас' - говоря като писане и снимки...

Мнозина се чудят дали след това, което направи (и правиш) , дали въобще да пишат.  

Но аз няма да се откажа, напротив - ти ще си ми пример... ( другите да ме извиняват, че няма да съм толкова добър)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Надявам се нещата да се получат и да дам подробен отчет, който да помогне на други магеланци, които тръгват за натам. Целта ми е да развия темата, подобно на теб ( поне на 20%).   Ти разби 'всичко детско в нас' - говоря като писане и снимки...

Мнозина се чудят дали след това, което направи (и правиш) , дали въобще да пишат.  

Но аз няма да се откажа, напротив - ти ще си ми пример... ( другите да ме извиняват, че няма да съм толкова добър)

 

Точно ти пък като супер опитно куче в пътешествията не виждам да имаш проблем пък изобщо. Иначе благодаря за добрите думи, но има няколко човека тук, които аз смятам за изключителни, без да броя Домосед, който според мен играе в съвсем друга лига... А всеки си има неговите си пътешествия и интереси. За младите, които сега тръгват - живота е пред тях.

 

Програмата ти за Филипините наистина изглежда много добре и мисля, че ще си изкарате прекрасно.

 

Не знам до каква степен хората биха имали интерес, но за мен би била изключителна привилегия да прочета един твой фото дневник за изкачванията на Rwenzori в Уганда и Килиманджаро в Танзания ако някой ден се хванеш да ги опишеш . Аз ти гледах снимките във Фейсбук и мисля, че би станал страхотен фото-дневник...

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

То утвърдените марки ги има навсякъде.  Местно, местно му е майката.  Тези високоалкохолните бири, може да свършат работа

Аз, понеже сега чета каквото съм пропуснала - в Корея много ми хареса оризовото вино Макколи - само това пихме, ама беше зор, докато се ориентираме кое е точно. В един руски форум го похвалиха много.  Има разни видове, ама най-простото се продава в супера и навсякъде по сергийките в пластмасова бутилка и на вид е като айрян. Съвсем леко е газирано, резливичко - да опитате непременно. :) :) :)

А относно програмата ти - понеже Сеул ми е много пресен- това, което си предвидил за ден там е просто претърчаване - ама и то, със съмнителен успех. Дворците ги отварят в 9, на кулата има опашки дори и в делничен ден, гледам, че в 18 и нещо имате полет. Летището е на 1-1,5 час път от града, като трябва и да сте там 2 часа преди полета, значи, трябва да тръгнете около 15 часа. Така че, ви остава време от 9-15, за тези 6 часа няма да стане това, което си предвидил. Или много на тъгъ-дък, колкото да се отметне, ама то е толкова красиво и интересно, много различно. Ние бяхме почти 6 дни само в Сеул - по 14 часа нон-стоп ходене, возене и пак не успяхме да видим всичко.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз, понеже сега чета каквото съм пропуснала - в Корея много ми хареса оризовото вино Макколи - само това пихме, ама беше зор, докато се ориентираме кое е точно. В един руски форум го похвалиха много.  Има разни видове, ама най-простото се продава в супера и навсякъде по сергийките в пластмасова бутилка и на вид е като айрян. Съвсем леко е газирано, резливичко - да опитате непременно. :) :) :)

А относно програмата ти - понеже Сеул ми е много пресен- това, което си предвидил за ден там е просто претърчаване - ама и то, със съмнителен успех. Дворците ги отварят в 9, на кулата има опашки дори и в делничен ден, гледам, че в 18 и нещо имате полет. Летището е на 1-1,5 час път от града, като трябва и да сте там 2 часа преди полета, значи, трябва да тръгнете около 15 часа. Така че, ви остава време от 9-15, за тези 6 часа няма да стане това, което си предвидил. Или много на тъгъ-дък, колкото да се отметне, ама то е толкова красиво и интересно, много различно. Ние бяхме почти 6 дни само в Сеул - по 14 часа нон-стоп ходене, возене и пак не успяхме да видим всичко.

Права си, че времето е малко, но колкото толкова. Единия ден имаме от 13 до 18 часа, а другия от 9 до15 часа. Единия ще разгледаме два от дворците, а другия още два, още повече, че са на пешеходно разстояние един от друг, а и от хотела ни.

Колкото до президентския дворец - отпада, поради липса на места в нашите дни. Имаме и една вечер за разходки, например от  18 до  22 часа.

Колкото до оризовото винце, със сигурност ще го опитаме.

Връзка към мнение

Лично мнение - при този недостиг на време, няма сми да претърчавате всичките дворци. Отделете повече време на Кьонгбоккунг, на мен ми хареса най-много. Според списание Тайм е номер 1 от всичко, що трябва да се види в Сеул и аз съм съгласна ;) Като почнете от шадравана пред статуята на крал Сежонг, дето е измислил Хангол-а, портата Гангвамун и двореца с всичките му красоти, фолклорния музей на открито и на закрито. Отиват си няколко часа, а има големи красоти и интересности.

Отидете до Юксам /63/ билдинг, много интересна сграда, с хубав аквариум, с обсерватория на 60-тия етаж, с чудесен изглед на града. А близо до него тръгват корабчетата за разходка по реката Ханганг. Може да се вземе само разходка, вечер е хубаво да е с вечеря, като корабчето минава покрай Рейнбоу бридж, наблюдава се светлинното шоу, което е прекрасно. Това направихме по съвет на Капитана и много ни хареса. :) :) :) :) :) А една вечер на самия Рейнбоу бридж и около него, с чашка вино на прекрасна музика и феерия, е незабравимо преживяване.

Ние живеехме на Инсадонг - там пък, колко интересни неща има, всеки ден откривах по нещо ново.

Много имам да разправям, ама ти питай, каквото те интересува. :)

Качването на Сеулската кула също е много хубаво преживяване, ама се чака на опашка за лифта до там поне по час, но си заслужава.

За вечерната разходка не пропускайте ручея Чхонгечхон - невероятно местенце е . :unsure: :unsure: :unsure:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.