Прескочи до съдържание

Изгодни оферти за сафари в Танзания?


Лидия

Препоръчани мнения

Така, както обещах на FlyTraveler ще пусна някои снимчици по долу от скорошното ни сафари в Селу :)

Първото ни виждане на слонове, бяхма само три, успяхме да ги видим до едно от езерата, в опит да се охладят.

post-2133-0-35119800-1425973042_thumb.jpg

Майката лъвица, привикваше малките си, които се бяха скрили някъде. Гидът ни каза, че когато лъвовете ловуват скриват малките си някъде на безопастно място.

post-2133-0-30493500-1425973134_thumb.jpg

А мъжкият и другата женска се бяха излегнали спокойно.

post-2133-0-94505400-1425973162_thumb.jpg

А ето и ги малките.

post-2133-0-51497800-1425973272_thumb.jpg

Вече майката и малките заедно.

post-2133-0-85982200-1425973316_thumb.jpg

post-2133-0-80710400-1425973219_thumb.jpgpost-2133-0-07952900-1425972997_thumb.jpg

Една от малкото ми снимки на зебри, не видяхме много, бягат супер бързо, а явно са и много страхливи, само като ни чуят и дим да ги няма. Също така единият ден беше много влажен поради големият дъжд, който беше валял през нощта и ни обясниха,че те се измествали по нагоре в резервата на сухо,защото не обичали да им се мокрят ноктите, защото били меки или нещо подобно.

post-2133-0-90562800-1425972982_thumb.jpg

post-2133-0-12834500-1425972953_thumb.jpgpost-2133-0-15749500-1425972818_thumb.jpg

Това ни беше второто виждане на слонове, направи ни впечатление,че винаги се намираха в близост до място,където виждахме лъвове.

post-2133-0-05928600-1425973410_thumb.jpg

post-2133-0-23907300-1425973388_thumb.jpg

А ето и някои снимчици от сафарито с лодка, не успяхме да видим кой знае какво, но беше приятно да се поразходиш по реката.post-2133-0-16395000-1425975167_thumb.jpg

post-2133-0-75706300-1425975095_thumb.jpg

Гледка към река Руфиджи от нашата лоджа.

post-2133-0-94215500-1425975255_thumb.jpg

И нашата палатка Мамба в превод от суахили- крокодил.

post-2133-0-32248200-1425975298_thumb.jpg

post-2133-0-96331100-1425972873_thumb.jpg

Редактирано от Лидия
  • Харесвам 20
Връзка към мнение

Така, както обещах на FlyTraveler ще пусна някои снимчици по долу от скорошното ни сафари в Селу :)

 

Тук мога да кажа, че сафарито е на ниво, Селу е прекрасен парк. Сухите дървета на брега на езерото (Манзе или някое друго) са характерни за парка и много красиви. Много добри sightings на лъвове (мъжки и малки, то женските най-често се виждат).

 

Антилопите на снимката под зебрите са Common waterbuck (с печата от боядисаната тоалетна чиния на задниците).

 

Ловът в ловните концесии ( които заемат 90% от резервата) е напълно законен. Проблема с бракониерството, за който споменах е извън този законен лов - трепят нелегално слонове в частта, която е за фото-сафарита.

 

Слоновете не са свързани с лъвовете (с много малко изключение в една част на Савути, Ботсуана в една времева рамка от 10-15 години и то преди време), предполагам, че просто така са се случили. В Селу лъвовете ядат само предварително умрели слонове, в замяна на това голям лов на жирафи пада (много повече от средното за където и да било другаде в Африка).

 

Ако някой ден имам късмета да отида отново до парка Руаха, бих заебал Занзибар и прибавил Селу за 3-4 дни (аз и предния път щях да направя така ако жена ми не държеше много на Занзибар, а имахме само 12 свободни дни).

 

Целодневните ви сафарита в колко часа започваха и в колко свършваха? Колко време ви отнемаше от лагера до входа на парка? Основния проблем с лоджите и лагерите извън парковете е, че докато се отиде сутрин и при прибирането вечер се изпуска най-доброто време за наблюдение на животни. Дето се казва по 15 минути само да се губят във всяка посока са си 30 минути прайм тайм общо. Хубавото е, че лагера е бил близо до реката.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Целодневните ви сафарита в колко часа започваха и в колко свършваха? Колко време ви отнемаше от лагера до входа на парка? Основния проблем с лоджите и лагерите извън парковете е, че докато се отиде сутрин и при прибирането вечер се изпуска най-доброто време за наблюдение на животни. Дето се казва по 15 минути само да се губят във всяка посока са си 30 минути прайм тайм общо. Хубавото е, че лагера е бил близо до реката.

Имахме късмет, че по това време, когато бяхме отседнали в лоджата нямаше почти никави гости и реално само ние си пътувахме в джипката, предполагам,че ако беше пълна лоджата щяхме да се возим и с други хора. Часовете на тръгване сами си ги определяхме, но горе долу след закуска около 7:30-8:00,но първият ден ние малко за замотахме,че бяхме изморени от 4 полета до там, можеже и по рано да тръгнем, а вторият ден решихме сутринта да отидем на walking safari, после закусвахме и тръгнахме на гейм драйв около 09:30, но като цяло смятам,че е по е желание на клиента и те се съобразяват, а пък нали го дават pole pole хи хи. До входа на парка ни отнемаше около 10 минути и после докато гидът плати входа и удари някой лаф отиват още 10 мин.

Връзка към мнение

Имахме късмет, че по това време, когато бяхме отседнали в лоджата нямаше почти никави гости и реално само ние си пътувахме в джипката, предполагам,че ако беше пълна лоджата щяхме да се возим и с други хора. Часовете на тръгване сами си ги определяхме, но горе долу след закуска около 7:30-8:00,но първият ден ние малко за замотахме,че бяхме изморени от 4 полета до там, можеже и по рано да тръгнем, а вторият ден решихме сутринта да отидем на walking safari, после закусвахме и тръгнахме на гейм драйв около 09:30, но като цяло смятам,че е по е желание на клиента и те се съобразяват, а пък нали го дават pole pole хи хи. До входа на парка ни отнемаше около 10 минути и после докато гидът плати входа и удари някой лаф отиват още 10 мин.

 

 

Е, вие съвсем поле-поле сте го карали. Аз гледам да сме тръгнали в 06:30 сутринта и то при условие, че сме някъде в сърцето на парковете. Някой път в 06:00 даже. Закуска в джипа :) Това, че сте били сами във возилото е най-големия бонус. На walking safari-то нещо интересно видяхте ли отблизо? Предполагам, че е имало въоржен рейнджър с вас освен гида.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

 http://www.zanzibarexpresscarhire.com/

 

Отговори ми така наречената Мис Ева :)

 

А как точно става номера с обиколките с шофьор? Обикаляте плажовете, а той стои в джипа и чака ли?

Връзка към мнение

А как точно става номера с обиколките с шофьор? Обикаляте плажовете, а той стои в джипа и чака ли?

 

Ами да, ти го наемаш за цял ден, дали ще кара или ще чака му е все тая. Кара където му кажеш и чака колкото му кажеш. Аз наех колата още от предния ден към 17:00 ч. (за 24 часа) да ни вземе от летището и да ни закара до хотела в Стоун Таун. После го пуснахме да си ходи за през нощта с уговорката на другия ден да дойде да ни вземе в 08:00 и да ни върне в 17:00. Така с наемане на кола за 1 ден (24 часа) хем спестихме трансфер от летището, хем на другия ден обиколихме Нунгуи, Кендуа и Матемуе при възможно най-висок комфорт и пълна гъвкавост, хем като шофьора е техен не носиш никаква отговорност за повреди или кражба на колата, нито пък плащаш рушвети на корумпираната им полиция. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А как точно става номера с обиколките с шофьор? Обикаляте плажовете, а той стои в джипа и чака ли?

Можеж да погледнеш и линка по долу, това е фирмата,която ни е ползвахме,свързах се и с компанията,която Флай е ползвал, но много бавно ми отговаряха и си избрах тези.

http://rentcarnungwi.jimdo.com/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте, не знам дали някой може да ми помогне, но ще пътувам за Дар Ес Салам на 12 ноември до 17 ноември включително. Искам да отида до Серенгети и Занзибар, дали е възможно за 4 нощувки да ги съчетая, имам възможност да пътувам с вътрешни полети. 

Редактирано от Георги
лат -> кир
Връзка към мнение

Здравейте, не знам дали някой може да ми помогне, но ще пътувам за Дар Ес Салам на 12 ноември до 17 ноември включително. Искам да отида до Серенгети и Занзибар, дали е възможно за 4 нощувки да ги съчетая, имам възможност да пътувам с вътрешни полети. 

 

Малко напънато, но възможно. Вземаш самолет от Дар до пистата Серонера вътре в резервата Серенгети (не до Аруша, няма да имаш време), вземаш и 2 нощувки в лагер или лоджа наоколо (централно Серенгети - имаш огромен избор от места за преспиване от всякакви категории). Последната ми информация е, че стадата гну и зебри от миграцията тази година по-рано от обикновено са слезли на юг и вече са в района на Ндуту, но би трябвало да се точат още и в центалнта част на резервата. Независимо дали има миграция или не, винаги има много животни за гледане в централно Серенгети. От пистата Серонера след това вземаш самолет директно (или с прикачване в Дар) до Занзибар и правиш 2 нощувки там, после пак със самолет от Занзибар до Дар и си готова.

 

Мисля, че в твоя случай е най-добре да се обърнеш към вещ агент в самата Танзания, понеже нямаш много време да проучваш. Има агенти и сафари оператори, които могат да ти уредят всички тези неща много бързо.

 

П. П. В момента е краткия дъждовен сезон в Серенгети, което не би трябвало да ти попречи на сафарито, даже и да вали едва ли ще е по цял ден.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имаме билети до Танзания за началото на юли. Надявам се да успеем да видим нещо от голямата миграция в Серенгети.  :victory:

 

Бакшишът за готвача и гида при сафари в края на всеки ден ли се дава или в края на самото сафари?

Редактирано от chandni
Връзка към мнение

Имаме билети до Танзания за началото на юли. Надявам се да успеем да видим нещо от голямата миграция в Серенгети.  :victory:

 

Бакшишът за готвача и гида при сафари в края на всеки ден ли се дава или в края на самото сафари?

 

Миграцията варира според падналите дъждове, но в началото на юли е доста вероятно да е предимно в района на Западния коридор около река Грумети. Там май собственоста е друга, не е на националния парк и не винаги може да се ходи, но не съм съвсем сигурен. Ако е тръгнала на север рано, миграцията може и вече да пресичат река Мара в посока към резервата Масай Мара, в такъв случай ще ви трябва района Серенгети-Мара. Споделете тези неща с фирмата, която ще ви води и настоявайте да ви дадат точните места (с имена) където ще преспивате, а не просто "Лагер в Серенгети". Щом ще пътувате с готвач и гид, значи е мобилно сафари, а къмпинг ли е т. е. палатките с вас ли ще пътуват? Ако е къмпинг на обществени или частни (само за вас) къмпинги ще сте? Проблема в тези райони (Грумети, Серенгети-Мара) е, че няма никакво бюджетно място за спане, освен ако не могат да ви резервират частен къмпинг (там обществени няма). Нищо чудно пък и части от миграцията да минават и през централно Серенгети по това време или пък да са навити да ви возят надалеч от къмпинга/лагера. В краен случай даже и да не видите миграция, в Серенгети ще има много животни по това време.

 

Бакшиша се дава в края на сафарито, да знаят, че ако вземат да се дънят могат да не получат и нищо, а не само да изгубят бакшиша за последния ден. Специално за мобилните сафарита из северните паркове на Танзания съм чувал случаи, когато гида още с тръгването започвал да казва какъв бакшиш иска, което е доста нагло. Надявам се да не ви се падне такъв. Казваш му, че ще получи бакшиш, да е спокоен, но само ако сте доволни.

 

Колко човека сте? От това зависи до някаква степен колко пари да се оставят за бакшиш (всеки може да си остави колкото си иска де). Като правило не е точно процент от стойноста на сафарито. Като цяло ако сме в южната част на Африка и делим джипа с други хора - общо 4-5+ човека, аз оставям по 10 долара на ден на човек на гида и по 5 долара на човек  на ден на тракъра (ако има и тракър), както и по 5 долара на човек на вечер на лоджата / лагера. Ако сме само двама с гид през цялото време и сме много доволни, давам общо 30 долара на ден на гида и 10 на ден на лагера. Виж и други какво ще ти пишат по въпроса.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

 http://www.zanzibarexpresscarhire.com/

 

Отговори ми така наречената Мис Ева :)

Здравейте, след дълго мечтаене :) реших да отида до Танзания и имам желание за няколко неща, които да видя / направя. Позволявам си да се обърна директно към теб с един тъп въпрос - знаеш ли дали има боабаби в резервата Селу? :)  Просто беше описал, че в Руана има, а аз изключително искам да видя картината, която съм виждала на снимки и с която заспивам всяка вечер в последния месец :) нямам финансова възможност за сериозно дълго пътува но и за 2 - 3 дни на палатков лагер  и сафари и 3 дни в Занзибар за да се гмурна поне веднъж, да видя делфините и стоун таун ще са ми достатъчни. Планирам да е в началото / средата на юни /2016  и ако някой случайно планира за тогава и са му попаднали по-евтини самолетни билети - супер! Исках да посетя и водопада Виктория в Замбия, но ми се оскъпява двойно, с влак е 46 часа пътя а и за само бяло момиче... по-скоро не предпочитам. Та въпроса ми е за боабабите :) и една препоръка - освен Селу, до който се стига с влак, има ли друг сафари парк с боабаби близо до Дар Ес Салаам, до който да мога да стигна и сама, но и да е с 'големите пет' / ако имам късмета да ги видя всичките, а и да може да не е най-скъп... Благодаря на всеки, който ми помогне, понеже всички ме отказват да ходя, колко е опасно, колко е рисковано, как всичко ще се обърка.... 

Връзка към мнение

Здравейте, след дълго мечтаене :) реших да отида до Танзания и имам желание за няколко неща, които да видя / направя. Позволявам си да се обърна директно към теб с един тъп въпрос - знаеш ли дали има боабаби в резервата Селу? :)  Просто беше описал, че в Руана има, а аз изключително искам да видя картината, която съм виждала на снимки и с която заспивам всяка вечер в последния месец :) нямам финансова възможност за сериозно дълго пътува но и за 2 - 3 дни на палатков лагер  и сафари и 3 дни в Занзибар за да се гмурна поне веднъж, да видя делфините и стоун таун ще са ми достатъчни. Планирам да е в началото / средата на юни /2016  и ако някой случайно планира за тогава и са му попаднали по-евтини самолетни билети - супер! Исках да посетя и водопада Виктория в Замбия, но ми се оскъпява двойно, с влак е 46 часа пътя а и за само бяло момиче... по-скоро не предпочитам. Та въпроса ми е за боабабите :) и една препоръка - освен Селу, до който се стига с влак, има ли друг сафари парк с боабаби близо до Дар Ес Салаам, до който да мога да стигна и сама, но и да е с 'големите пет' / ако имам късмета да ги видя всичките, а и да може да не е най-скъп... Благодаря на всеки, който ми помогне, понеже всички ме отказват да ходя, колко е опасно, колко е рисковано, как всичко ще се обърка.... 

 

В Селу не съм ходил, знам, че има баобаби, но не са много (в Селу винаги е влажно) както са в парка Руаха, където си е направо Баобабия :) Баобаби има също в Тарангире (много повече от Селу), но това не е особено близо до Дар ес Салаам. Има обаче нискотарифна авиолиния (FastJet) до летище Килиманджаро, а от там може да се направи сафари из "Северния кръг" (кратера Нгоронгоро, Серенгети, Тарангире, някои правят и езерото Манияра). От Дар до Аруша може да се отиде и с автобус / микробус, но не съм проучвал този вариант. Не си спомням Георги Матеев как ходи, дали не беше с автобус.

 

Аз също си мислех по-миналата година да комбинирам Танзания с един парк в Замбия, но се отказах и впоследствие остана само Танзания и само Руаха (за 6 вечери) + Занзибар. Не е като да не може да се комбинират двете държави, мисля, че FastJet летят от Дар до Лусака, а от там не е далеч до Ливингстън (за водопада Виктория). Като, че ли е по-добре обаче водопада Виктория да се комбинира с Ботсуана / Ю. Африка или Намибия. С влак не съм сигурен дали изобщо става от Дар. До резервата Селу също никой не ходи с влак. Трансфер от Дар - или с кола или с малък самолет.

 

Парка Микуми е сравнително близо до Дар и там има бюджетни опции. На мен лично не ми харесва този парк, CCK ходиха там, той може да ти каже повече неща. Аз само съм кацал за малко в Микуми, колкото самолета да вземе пътници. Ако бях на твое място, бих отишъл или в Селу или по-скоро до Аруша и от там примерно Тарангире и кратера Нгоронгоро за 3 дни, има бюджетни опции на къмпинг или пък да се спи извън резерватите. За "Големите 5" това може би е единствената ти опция в Танзания (в южните паркове няма носорози, но в кратера Нгоронгоро има, най-добър шанс за леопард - може би в Серенгети, не е изключено и в Тарангире).

 

Лидия (която е започнала темата) ходиха в Селу и бяха спретнали една доста бюджетна опция... Там може да видиш 4 от Големите 5, като леопарда е под доста голяма въпросителна. То и на другите места е под въпросителна, леопардите се виждат най-рядко от Големите 5, поне в Източна Африка.

 

Няма абсолютно нищо невъзможно или особено трудно и нищо няма да ти се обърка. Занзибар и "Северния кръг" сафари парковете са изключително масово посещавани. На мен ми се върти нещо в главата евентуално за Серенгети, Тарангире и кратера Нгоронгоро за лятото, но много евентуално... :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Само да допълня относно опциите за пътуване до Аруша... 

 

Занзибар - Аруша най-ниската цена със самолет, която открихме, беше $100. Освен нея, трябва да се вземе предвид и вземането от JRO, за което искат по $60-70.

 

Другият вариант е, както писа Fly, с автобус от Дар, което включва $35-40 ферибот от Занзибар до Дар, нощувка в Дар (задължително, тъй като автобусите за Аруша тръгват само сутрин рано и няма как да се хване ако се пристига с ферибота), на следващия ден автобус - $20 и пътува 10-11 часа до Аруша. 

 

Рент-а-кар или други опции с кола са изключително скъпи и необосновани.

Връзка към мнение

 

 

Занзибар - Аруша най-ниската цена със самолет, която открихме, беше $100. Освен нея, трябва да се вземе предвид и вземането от JRO, за което искат по $60-70.

 

 

Това с коя авиокомпания? Според мен по-изгодно би било да се лети от Дар до летище Килиманджаро (не е казано, че Занзибар се прави преди сафарито, по-скоро практиката е да се прави обратното). Това при условие, че международния самолетен билет е до и от Дар. По принцип билетите (return) до DAR са по-евтини от тези до JRO.

 

Не съм проверявал и вариант за open jaw самолетен билет на отиване до JRO и на връщане от DAR. Така би се спестил полета в едната посока м-у Дар и Аруша (по-скоро летище Килиманджаро, Аруша си има собствено малко летище, но до там е по-скъпо). На mechtatelche все пак има и опцията за Селу, въпреки, че трансфера до там няма да е кой знае колко по-евтин от самолетен билет до JRO като направо се уговори с който и прави сафарито да я вземе от JRO и директно към Тарангире или Нгоронгоро, без изобщо да прави преспиване в Аруша или наоколо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това с коя авиокомпания? Според мен по-изгодно би било да се лети от Дар до летище Килиманджаро (не е казано, че Занзибар се прави преди сафарито, по-скоро практиката е да се прави обратното). Това при условие, че международния самолетен билет е до и от Дар. По принцип билетите (return) до DAR са по-евтини от тези до JRO.

И ние обмисляхме в такъв ред, но самолетния билет София-Занзибар бе забележително по-евтин от София-Дар или София-Килиманджаро, което беше определящо за нас. А цената от $100 от Занзибар до Аруша е с Regional Air.

Благодаря на всеки, който ми помогне, понеже всички ме отказват да ходя, колко е опасно, колко е рисковано, как всичко ще се обърка....

Честно казано и на мен ми се струва опасно сама жена в Африка, аз лично не бих тръгнала. За Дар ни предупредиха да не излизаме вечер извън хотела, било опасно (не сме разпитвали какво точно имат предвид и колко точно е опасно, но ни го казва местен, така че съм склонна да му вярвам).

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Честно казано и на мен ми се струва опасно сама жена в Африка, аз лично не бих тръгнала. За Дар ни предупредиха да не излизаме вечер извън хотела,било опасно.

 

Аз само да кажа, че обиколих сериозни части от Южна Африка, Замбия и Ботсвана съвсем сама и не бих казала, че е толкова опасно - и със сигурност не е по-опасно от Източен Лондон, например - особено ако се спазва определена поведенческа хигиена, валидна за целия свят :) Единственото място, където съм се чувствала дискомфортно до този момент в скитанията си сама, е било в Йордания - в малкия отрязък, в който се помотах без придружител в столицата...

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Имаме билети до Танзания за началото на юли. Надявам се да успеем да видим нещо от голямата миграция в Серенгети.  :victory:

 

Бакшишът за готвача и гида при сафари в края на всеки ден ли се дава или в края на самото сафари?

 

Ух че хубавоооо... И аз много искам с гид, палатка и готвач... Ще споделиш ли коя компания и детаили, моля те? 

Връзка към мнение

Ух че хубавоооо... И аз много искам с гид, палатка и готвач... Ще споделиш ли коя компания и детаили, моля те?

Агенцията, на която се спряхме изнамерихме в сафарибукинг след комуникация с няколко други преди това. Казва се African Travel Tour, на мейли и във вайбър отговаря Shabani Mbirize. Засега е отзивчив, дава полезно инфо. Включен беше трансфер от летище Килиманджаро до Аруша, но тъй като ние ще се движим в обратен ред София-Занзибар Килиманджаро-София, се съгласиха да ни направят трансфер Аруша-Килиманджаро в деня след приключване на сафарито. Реалните отзиви и надявам се похвали ще споделяме след завръщането си в средата на юли. Редактирано от chandni
Връзка към мнение

И ние обмисляхме в такъв ред, но самолетния билет София-Занзибар бе забележително по-евтин от София-Дар или София-Килиманджаро, което беше определящо за нас. А цената от $100 от Занзибар до Аруша е с Regional Air.

Честно казано и на мен ми се струва опасно сама жена в Африка, аз лично не бих тръгнала. За Дар ни предупредиха да не излизаме вечер извън хотела, било опасно (не сме разпитвали какво точно имат предвид и колко точно е опасно, но ни го казва местен, така че съм склонна да му вярвам).

Благодаря на всички за помощта! :) По отношение на билетите - намерих на емирейтс 508 до дар и 502 до занзибар отиване + връщане + летищни.. Вие кога закупихте вашите и колко ви излизат ако може да питам / или с коя компания/ .. За престоя ми в занзибар обмислям настаняване при разни хора от сайта coachsurfing - над 3 млн човека от цял свят, предлагащи настаняване в дома им, понякога малко помощ при запознаване с дадения град / курорт... Има проверени с по над 15 - 30 положителни коментара :)  

Връзка към мнение

Парка Микуми е сравнително близо до Дар и там има бюджетни опции. На мен лично не ми харесва този парк, CCK ходиха там, той може да ти каже повече неща. Аз само съм кацал за малко в Микуми, колкото самолета да вземе пътници. Ако бях на твое място, бих отишъл или в Селу или по-скоро до Аруша и от там примерно Тарангире и кратера Нгоронгоро за 3 дни, има бюджетни опции на къмпинг или пък да се спи извън резерватите. За "Големите 5" това може би е единствената ти опция в Танзания (в южните паркове няма носорози, но в кратера Нгоронгоро има, най-добър шанс за леопард - може би в Серенгети, не е изключено и в Тарангире).

 

Паркът Микуми е може би най-близо до Дар и е подходящ като за част от програма, в която човек няма много време, иска да види нещо и част от целта му са плажовете в Занзибар.

От аматьорското си посещение там се убедих в казаното от Fly :) - като за "първо сафари" става, но има значително по-интересни паркове в Танзания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сама жена става по тези маршрути, но зависи как се пътува (с какъв бюджет). Аз съм виждал сама жена с две малки деца в супер див парк с изключително малко посетители. Но бяха отседнали в лагер за над 900 долара на човек на вечер и на тръгване от пистата на парка жената с двете деца влязоха и сами в самолета, който ги чакаше (т. е. беше само за тях и два пъти по-бърз от нашия). :)

 

Реално, ако на летището я чака гида, който ще я води на сафари и после я върне пак там, няма никакъв проблем. Проблема при сам човек е по-скоро финансов тъй като не се разделя сафарито поне с още някой. В нейния случай е най-добре да търси shared safari т. е. да се включи в група, има фирми, които предлагат такива. Иначе за сам човек много трудно ще падне под 400 долара на вечер за читаво сафари и то при условие, че спи в малка палатка на обществени къмпинги. Другия вариант е да се спи някъде извън парковете...

@mechtatelche, напиши какви пари смяташ, че можеш да отделиш за тези три дни (три дни и две нощи да разбирам) за сафари, за да ти кажем горе-долу какви са ти опциите.

 

 

П. П. Иначе има и едно момиче - Тери, която е обиколила цяла Африка на стоп сама, но колко са такива момичета при какви условия и кой иска да го прави така...

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сама жена става по тези маршрути, но зависи как се пътува (с какъв бюджет). Аз съм виждал сама жена с две малки деца в супер див парк с изключително малко посетители. Но бяха отседнали в лагер за над 900 долара на човек на вечер и на тръгване от пистата на парка жената с двете деца влязоха и сами в самолета, който ги чакаше (т. е. беше само за тях и два пъти по-бърз от нашия). :)

 

Реално, ако на летището я чака гида, който ще я води на сафари и после я върне пак там, няма никакъв проблем. Проблема при сам човек е по-скоро финансов тъй като не се разделя сафарито поне с още някой. В нейния случай е най-добре да търси shared safari т. е. да се включи в група, има фирми, които предлагат такива. Иначе за сам човек много трудно ще падне под 400 долара на вечер за читаво сафари и то при условие, че спи в малка палатка на обществени къмпинги. Другия вариант е да се спи някъде извън парковете...

 

@mechtatelche, напиши какви пари смяташ, че можеш да отделиш за тези три дни (три дни и две нощи да разбирам) за сафари, за да ти кажем горе-долу какви са ти опциите.

 

 

П. П. Иначе има и едно момиче - Тери, която е обиколила цяла Африка на стоп сама, но колко са такива момичета при какви условия и кой иска да го прави така...

Ами като цяло може да звучи смешно, но тръгнах с идеята за около 2200 лева да включа всички разходи. Все още проучвам, но както споделих по-горе има вариант за свързване с местни хора, които те приемат в домовете си - начин да обикаляш света и да се запознаваш с нови хора, да навлизаш по-дълбоко в културата им... В този случай за настаняването не се заплаща :) Остават разходите за храна и път. Самолетите до Занзибар  / Дар ес салаам са ми с 4 евро разлика  - 502 / 506 евро в двете посоки в началото на юни с летищни такси. Ферибот занзибар - танзания - 35 долара на посока... Т.е. без сафари мога да успея да се вмъкна в 1600.00 лева примерно... Даже имаше една екскурзия но само за Занзибар - настаняване и самолетни за 7 нощувки ол инклузив - 1600 всичко с таксите. Без екскурзии на място. Но май наистина сафаритата са на по-високи цени, сега им изпратиха оферта 400 долара на ден, което със сигурност няма да стане сега.. Или ще отложа пътуването с няколко месеца или ще посетя само занзибар... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сама жена става по тези маршрути, но зависи как се пътува (с какъв бюджет). Аз съм виждал сама жена с две малки деца в супер див парк с изключително малко посетители. Но бяха отседнали в лагер за над 900 долара на човек на вечер и на тръгване от пистата на парка жената с двете деца влязоха и сами в самолета, който ги чакаше (т. е. беше само за тях и два пъти по-бърз от нашия). :)

 

Реално, ако на летището я чака гида, който ще я води на сафари и после я върне пак там, няма никакъв проблем. Проблема при сам човек е по-скоро финансов тъй като не се разделя сафарито поне с още някой. В нейния случай е най-добре да търси shared safari т. е. да се включи в група, има фирми, които предлагат такива. Иначе за сам човек много трудно ще падне под 400 долара на вечер за читаво сафари и то при условие, че спи в малка палатка на обществени къмпинги. Другия вариант е да се спи някъде извън парковете...

 

@mechtatelche, напиши какви пари смяташ, че можеш да отделиш за тези три дни (три дни и две нощи да разбирам) за сафари, за да ти кажем горе-долу какви са ти опциите.

 

 

П. П. Иначе има и едно момиче - Тери, която е обиколила цяла Африка на стоп сама, но колко са такива момичета при какви условия и кой иска да го прави така...

И добавям линк http://www.bobbytours.com/tanzania-travel-tours-safaris/tanzania-camping-safaris/3-nights-4-days-tanzania-budget-camping-safari/   

там предлагат 3 дни с изхранване за 650 долара общо всичко. Звучи примамливо, но дали не е нещо крайно нереалистично и предполагащо лошо изненади?! Тръгването е от Аруша, може би ще мога да стигна до там с автобуса или ще проверя дали Килиманджаро е близо и направо от или до там да е единият ми полет - на тръгване или на прибиране към България... 

Връзка към мнение

И добавям линк http://www.bobbytours.com/tanzania-travel-tours-safaris/tanzania-camping-safaris/3-nights-4-days-tanzania-budget-camping-safari/   

там предлагат 3 дни с изхранване за 650 долара общо всичко. Звучи примамливо, но дали не е нещо крайно нереалистично и предполагащо лошо изненади?! Тръгването е от Аруша, може би ще мога да стигна до там с автобуса или ще проверя дали Килиманджаро е близо и направо от или до там да е единият ми полет - на тръгване или на прибиране към България... 

 

Боби Турс са доста голяма агенция, Oshko е правил с тях сафари точно в тези паркове. Малката подробност е, че това е цената на човек при минимум двама човека и тук цените ги дават на ден т. е. това са три вечери. За спане на обществени къмпинги, ниската цена си е горе-долу такава. Напиши им, че си сама и нямаш против да делиш с други хора и ги питай дали имат групови (shared) сафарита. Напиши им парите, с които разполагаш и ги питай могат ли да ти предложат нещо за тези пари и за твоите дати. Това е много добра тактика.

 

Георги Матеев беше взел някакво много евтино сафари за един ден от Аруша без преспиване, вземи от него контакта на агенцията и ги питай не могат ли да ги го направят за две-три дни с преспиване извън парковете на тази цена (на ден) и отново ги питай за shared safaris (тези явно имат такива, защото той е трябвало да дели с други хора, които просто не са се явили и е ходил сам).

 

NB - не забравяй, че на сафари бакшиша си е направо задължителен (освен ако нещо не е било изключително лошо), ако си сама на къмпинг сафари - поне 25-30 долара на ден на гид и 10-15 долара на ден на готвач, ако сте от трима нагоре - да речем по 10 за гид и по 5 за готвач на човек. Те общо взето за това работят и ако не им дадеш бакшиш, а са се представили добре нямам представа какво може да ти се случи...

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.