Прескочи до съдържание

WOW Air - впечатления


Препоръчани мнения

Георги Матеев
Преди няколко дни ползвах WOW Air по отсечката Лондон-Рейкявик и тъй като тази авиокомпания наскоро влезна в новините с ултра евтините си презокеански полети реших, че едно кратко ревю може да е полезно за всички бъдещи пътници.
 
Чекирането мина бързо и безпроблемно, като на гишетата нямаше никой пред мен.
 
post-1175-0-27443700-1415528572_thumb.jpg
 
Самолетът беше изрисуван с тяхното лого в приятни лилави цветове (всякакви асоциации с Wizz са случайни), изглеждаше добре на външен вид. Като влезнах вътре се оказа доста захабен и старичък Airbus A320. Имам предвид НАИСТИНА захабен. Кофти първо впечатление. Представете си обаче какво беше изумлението ми, когато  констатирах, че всички надписи в самолета са на... български (и английски) език. Очевидно е бил купен или нает от някоя българска авиокомпания.
 
post-1175-0-83031700-1415528573_thumb.jpg
 
Разбира се, като типична low-cost компания не предлагаха нищо безплатно - храна, напитки и тн. се плащаха допълнително. Нищо изненадващо в това отношение.
 
Почти бях готов да ги сложа в графата 'зле', но се случиха няколко неща, които преобърнаха впечатлението ми на 360 градуса.
 
Кабинният екипаж беше млад и изключително усмихнат. Отвсякъде струеше усещане за свежест и за лек забавен хумор. Например, статия в бордното списание започваше по следния начин: "Ние в Исландия знаем, че никой нормален човек не може да произнася имената на вулканите ни, но..." и следваше същинската сериозна информация, поднесена по съвсем лек начин.
 
post-1175-0-57821200-1415528575_thumb.jpg
 
Из целия самолет имаше десетки веселяшки надписчета, които предизвикваха усмивка.
 
"Здравей, аз съм твоята седалка, бъди мой гост"
post-1175-0-60942000-1415528585_thumb.jpg
 
"Само готините деца..."
post-1175-0-07308600-1415528587_thumb.jpg
"... седят отзад"
post-1175-0-61833600-1415528588_thumb.jpg
 
В тоалетната: "WOW, вие да не би случайно да сте роднина на Уди Алън?"
post-1175-0-20010000-1415528590_thumb.jpg
 
По средата на полета едната стюардеса обяви: "Ние в WOW Air обичаме да се забавляваме и затова днес с нас са двама наши приятели, които имат изненада за вас". Изненадата се оказа, че тези двамата правеха всякакви фигурки от балони! Минаваха персонално през всеки един пътник и му сглобяваха каквото си пожелае. Бяха много добри.
 
post-1175-0-28457300-1415528584_thumb.jpg
post-1175-0-72746800-1415528578_thumb.jpg
 
Аз поисках кученце и ето какво получих:
 
post-1175-0-56369100-1415528581_thumb.jpg
 
Излишно е да казвам това колко нетипично изживяване беше на борда на самолет. Все едно си на летящ луна парк. Определено подейства за по-доброто настроение на всички :)
 
Когато наближихме Исландия пилотът направи леко отклонение от маршртута - специално за да ни покаже действащия там в момента вулкан. Гледката беше неземна. Не мисля, че ако беше 'стандартна' авиокомпания щяха да направят този жест.
 
А след като се приземихме капитанът съобщи: "Дами и господа, току-що кацнахме в Барбадос, приготвяйте банските и слънчевите очила. Опаа, грешка - съжаляваме, това не е Барбадос, а само Рейкявик - слагайте шапките и ръкавиците" - при което всички пътници избухнаха в смях.
 
Много отдавна не съм пътувал толкова ненапрягащо, близо трите часа до Рейкявик почти не се усетиха.
 
В крайна сметка бих казал, че WOW Air са супер свежари, въпреки дребните недостатъци, и в бъдеще ако се наложи бих ги ползвал отново без да се замисля. Препоръчвам ги.
  • Харесвам 43
Връзка към мнение

Еха!!!!!!!!!! 
Ето с какво ще ходя до Исландия! Мерси, че сподели не бях чел блог за тях. WOW air имат наети самолет/и от oт една българска чартърна авиокомпания AirVIA. Другата новост при тях е,че предлагат полети от Европа до САЩ с прекачване при тях.
 

Връзка към мнение

 

Преди няколко дни ползвах WOW Air по отсечката Лондон-Рейкявик и тъй като тази авиокомпания наскоро влезна в новините с ултра евтините си презокеански полети реших, че едно кратко ревю може да е полезно за всички бъдещи пътници.
 
Чекирането мина бързо и безпроблемно, като на гишетата нямаше никой пред мен.
 
 
Самолетът беше изрисуван с тяхното лого в приятни лилави цветове (всякакви асоциации с Wizz са случайни), изглеждаше добре на външен вид. Като влезнах вътре се оказа доста захабен и старичък Airbus A320. Имам предвид НАИСТИНА захабен. Кофти първо впечатление. Представете си обаче какво беше изумлението ми, когато  констатирах, че всички надписи в самолета са на... български (и английски) език. Очевидно е бил купен или нает от някоя българска авиокомпания.
 
 
Разбира се, като типична low-cost компания не предлагаха нищо безплатно - храна, напитки и тн. се плащаха допълнително. Нищо изненадващо в това отношение.
 
Почти бях готов да ги сложа в графата 'зле', но се случиха няколко неща, които преобърнаха впечатлението ми на 360 градуса.
 
Кабинният екипаж беше млад и изключително усмихнат. Отвсякъде струеше усещане за свежест и за лек забавен хумор. Например, статия в бордното списание започваше по следния начин: "Ние в Исландия знаем, че никой нормален човек не може да произнася имената на вулканите ни, но..." и следваше същинската сериозна информация, поднесена по съвсем лек начин.
 
 
Из целия самолет имаше десетки веселяшки надписчета, които предизвикваха усмивка.
 
"Здравей, аз съм твоята седалка, бъди мой гост"

attachicon.gif20141103_214638.jpg

 
"Само готините деца..."

attachicon.gif20141103_214654.jpg

"... седят отзад"
 
В тоалетната: "WOW, вие да не би случайно да сте роднина на Уди Алън?"
 
По средата на полета едната стюардеса обяви: "Ние в WOW Air обичаме да се забавляваме и затова днес с нас са двама наши приятели, които имат изненада за вас". Изненадата се оказа, че тези двамата правеха всякакви фигурки от балони! Минаваха персонално през всеки един пътник и му сглобяваха каквото си пожелае. Бяха много добри.
 
 
Аз поисках кученце и ето какво получих:
 
 
Излишно е да казвам това колко нетипично изживяване беше на борда на самолет. Все едно си на летящ луна парк. Определено подейства за по-доброто настроение на всички :)
 
Когато наближихме Исландия пилотът направи леко отклонение от маршртута - специално за да ни покаже действащия там в момента вулкан. Гледката беше неземна. Не мисля, че ако беше 'стандартна' авиокомпания щяха да направят този жест.
 
А след като се приземихме капитанът съобщи: "Дами и господа, току-що кацнахме в Барбадос, приготвяйте банските и слънчевите очила. Опаа, грешка - съжаляваме, това не е Барбадос, а само Рейкявик - слагайте шапките и ръкавиците" - при което всички пътници избухнаха в смях.
 
Много отдавна не съм пътувал толкова ненапрягащо, близо трите часа до Рейкявик почти не се усетиха.
 
В крайна сметка бих казал, че WOW Air са супер свежари, въпреки дребните недостатъци, и в бъдеще ако се наложи бих ги ползвал отново без да се замисля. Препоръчвам ги.

WoW, Наистина е било страхотно преживяване. Винаги екипажа са хората които биха помогнали на госта да се чувства добре, въпреки другите неразбории. Благодаря че сподели Георги. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз съм с тях, но от Копенхаген. Дори при самото купуване на билета от техния сайт за полета пишеше Operated by AirVia, българската компания, някъде четох, че били на wet lеаsing, което значи май заедно с екипажите, но явно не е така, иначе щеше сигурно да се чуе някоя българска реплика.

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Страхотно, благодаря за ревюто :lol:  Дето се казва, не са открили топлата вода, това с балоните сме го виждали къде ли не, но на борда на самолет е толкова забавно да го направят и да ти мине бързо и приятно времето на полета. Дано имам възможността да летя с тях :)

Връзка към мнение

някъде четох, че били на wet lеаsing, което значи май заедно с екипажите, но явно не е така, иначе щеше сигурно да се чуе някоя българска реплика.

Точно на мокър лизинг в момента има два самолета на VIA, опериращи за WOW - LZ-MDC и LZ-MDD (можеш да видиш последните им полети от и до Рейкявик в "радар"-а).

Една приятелка познава пилота на единия, който сега лети за WOW.

Летял съм с LZ-MDD на полет на Wizz по  SOF-BCN преди 2 години, когато унгарците имаха недостиг от машини.

 

Екипажа може да са си говорили на български, но само при изключени микрофони ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Дори при самото купуване на билета от техния сайт за полета пишеше Operated by AirVia, българската компания, някъде четох, че били на wet lеаsing, което значи май заедно с екипажите, но явно не е така, иначе щеше сигурно да се чуе някоя българска реплика.

 

 

Екипажа може да са си говорили на български, но само при изключени микрофони ;)

 

Съмнявам се кабинния екипаж да бяха българи... Всичките говореха перфектен исландски :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

Така, да си кажа и аз впечатленията от авиокомпанията.

Полетът ни беше вечерен и за капак имаше закъснение час и половина. Малко беше потискащо, защото хората около нас започнаха да намаляват и накрая останахме само пътниците за този полет, но за щастие накрая излетяхме ;)

Стюардесите бяха много любезни и усмихнати, забавления на борда както при полета на Георги Матеев обаче нямахме. Може би защото полетът беше вечерен.

post-1179-0-57765400-1463833315_thumb.jpg

post-1179-0-72566000-1463833327_thumb.jpg

 

Да не забравя - от няколко седмици Wow Air имат web check-in. Преди това никъде в сайта им нямаше линк за чекиране и като прочетох из нета, разбрах, че още не го предлагат като опция.

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.