Прескочи до съдържание

Привет на всички!


Препоръчани мнения

Здравейте, казвам се Пламена и съм доброволец по проект в Замбия. Реших да напусна средата и сивото ежедневие от което бях заобградена, с цел сбъдването на моята голяма мечта - да си поживея в Африка. За целта трябваше да прекарам една година в Англия, през която трябваше да работя 6 месеца в организация с цел да събера пари за проекта на който съм в момента и да през другото шест-месечие да избера какво точно искам да правя и да се подготвя. Беше доста пъстра година за мен, пълна с различни емоции променящи характера ми изцяло, през тази година имах възможността да пътувам много в Кралството на стоп, да срещам невероятни хора и да обменям опит с тях...в момента съм в Замбия, щастлива съм, че си сбъднах така гонената мечта. Регистрирах  се в сайта, за да мога да споделя нещата от ежедневието ми тук и малко опит по Английска земя, надявам се биха били полезни на потребители като мен. 

  • Харесвам 25
Връзка към мнение

Привет Пламена! Важно е човек да следва мечтите си и да ги достига, за да се чувства истински щастлив и жив :)

Редактирано от woman_in_white
Връзка към мнение

Добре дошла и споделяй когато можеш за Замбия, предполагам за всички ще е много интересен именно такъв тип поглед, на човек живеещ на място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря Ви! В момента съм на място, където имам достъп до интернет постоянно, затова ще се възползвам да споделям, много скоро ще почна работа по проект, където няма да имам достъп до ток, а за интернет да не говорим.  :rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет, къде точно в Замбия си? До момента съм ходил единствено в Ливингстън и от там до граничния пункт Казунгула, но долината Luangwa и по-точно парка South Luangwa са ми доста високо в списъка за дестинации, даже се чудя за Септември 2015...

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

В момента съм в Ндола, скоро ще се местя към Самфия, което е на брега на езерото Bangweulu, но планувам Линвингстън и водопадите Виктория за Нова година. Може да обменяме опит с теб "мусунго" :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря Ви! В момента съм на място, където имам достъп до интернет постоянно, затова ще се възползвам да споделям, много скоро ще почна работа по проект, където няма да имам достъп до ток, а за интернет да не говорим.  :rolleyes:

Ааа, извинения само .. ток дори да няма, интернет винаги има :) Отгоре от сателитите го изливат :)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В момента съм в Ндола, скоро ще се местя към Самфия, което е на брега на езерото Bangweulu, но планувам Линвингстън и водопадите Виктория за Нова година. Може да обменяме опит с теб "мусунго" :)

 

Блазе ти! Имаме един голям пътешественик във форума - @домосед, който живее в Претория, та той беше писал за Bangweulu wetlands, аз бях чел за мястото и преди. Там интересното е, че местните хора не са изнесени от резервата, а живеят заедно с дивите животни. Май само там се виждат черно lechwe и птицата Shoebill, имаше и някаква голяма миграция на прилепи в резервата Касанка, който е наблизо... Адски интересно! Предполагам, че "мусунго" е като "мзунгу" на суахили т. е. бял човек...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей и добре дошла! Имам си и аз една тайна мечтичка да отида доброволец някъде из Далечния изток, но не зная дали някога ще се осъществи. Поздравявам те за смелостта! :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.