Прескочи до съдържание

дневник Магеланец до Магелановия проток + Игуасу, Torres del Paine, Великденския остров и други интересни места


wilks

Препоръчани мнения

Георги Матеев

Очаква те наистина страхотно пътешествие... да пускаш повечко снимки :)

 

И донеси едно магнитче от Великденския остров  :rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Очаква те наистина страхотно пътешествие... да пускаш повечко снимки :)

 

И донеси едно магнитче от Великденския остров  :rolleyes:

Понеже знам, че магнитчета надали ще ни огреят поне по едно камъче от там да ни донесеш! :)

Планът е жесток, особено като знам как го разцъкваше дори на рожденния си ден :P :P .

И януарската междинна среща ще е с теб.. пиши се зает с магеланци :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже знам, че магнитчета надали ще ни огреят поне по едно камъче от там да ни донесеш! :)

Планът е жесток, особено като знам как го разцъкваше дори на рожденния си ден :P :P .

И януарската междинна среща ще е с теб.. пиши се зает с магеланци :)

 

И аз искам камъче от Великденския остров. Някое от тия:

 

9092732948_bd5eeccb76_z.jpg

Fascinating - Easter Island by My Planet Experience, on Flickr

 

Е ще платиш малко свръхбагаж, но ще съм много благодарен!

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Основателю, точно такова камъче имах предвид! :blush::lol: :lol:

 

Нека се знае по-конкретно, да не се хване за буквата и да мине между капките :) Виждам, че имало 887 статуи, ще стигнат за активните във форума магеланци...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Понеже знам, че магнитчета надали ще ни огреят поне по едно камъче от там да ни донесеш! :)

 

 

И аз искам камъче от Великденския остров. Някое от тия:

 

Е ще платиш малко свръхбагаж, но ще съм много благодарен!

Така е, магнити от В. О. няма да мога да донеса на всички желаещи. Затова приветствам идеята на Жоро - нося едно "моаи ", и ще реша проблема кардинално. Пък вие ако искате, после си чупете малки камъчета от него :)

 

Благодаря на всички за пожеланията! Да ви се връщат :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Любопитен факт е, че всъщност билета ми се води София - Лондон. Нищо че през това време прелитам над половината земно кълбо  :) Шанс и малко игра.

Приятно и незабравимо прекарване и от мен! Ще чакам с нетърпение повече новини и снимки от пътешествието :)

Може ли малко повече информация за този невероятен билет - с коя компания и колко излезе като цена :) Съжалявам, ако вече е обсъждано в друга тема и аз питам пак  :blink:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да се включа и аз от Филипините и да пожелая много късмет и попътен вятър на моя приятел Уилкс.

Виж, за вятъра е нещо сериозно за Патагония.. - дано да ти липсва.

За магнитчетата да ви откажа предварително , за да не се обяснява после той... едно миниатурно, ама съвсем никакво  струва 4-5 евро... ( става въпрос за Великденския остров, не за Чили)

Камъчета бол - но с ръчен багаж само , надали и това е сериозно постижимо при толкова желаещи магеланци...

Енджой , приятелю...

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Уилкс, като гледам как те затрупака с поръчки:

най-хубавите магнити цена/качество. май бяха по 3000 песо, бяха при един пич на кея във Валпараисо. Пичът събира банкноти от цял свят - по това и ще го познаеш - в магазина са му изложени банкнотите. Аз не успях да му попълня колекцията с българската и той беше много нещастен, Занеси му 2лв и си избери магнитчета, сигурно ще ти се отблагодари. (Не знам обаче дали ще работи по Нова година).

Другите евтини магнити бяха тук-таме при някоя индианка. 1500 песо.

Най-хубавият магнит, който видях, беше на "Халите" в Сантяго. Искаха ми 7000 песо  (повече от 18лв) и на мен ми се досвидяха.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Страхотен план! Пожелавам лек път, изпълнени всички намерения,  само положителни емоции! А за нас пожелавам да разкажеш подробно за приключението!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еха, супер пътешествие. Enjoy.

Относно 5те кг ръчен багаж, в Бразилия са такива правилата, но никога не са ми мерили ръчния багаж. Много малко вероятно е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То и на Sky Airline са такива изискванията ("Luggage in cabin: Maximum 5 Kg"), но ъщо не видях да го спазват или проверяват.

Аз бих пътувала само с 5кг багаж, ако..... спътникът ми носи останалите 12+ кг  ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
 

Може ли малко повече информация за този невероятен билет - с коя компания и колко излезе като цена   :) Съжалявам, ако вече е обсъждано в друга тема и аз питам пак    :blink:

Май не съм правил тема за билета. Краткият отговор е 800  - с две различни авиокомпании.  Alitalia и AirFrance. за презокеанските, вътрешните в Европа са само с италианците.

Сега малко по-дългият отговор. Цялата работа става с пробване, "нацелване", и малко умения. В моя случай се почна от 1200 с пробване на няколко авиокомпании да видя в какъв диапазон са цените за този маршрут. И идеята да успея да сваля до под 900  - "тавана", който си бях поставил и приготвил тогава в случая.

Крайният резултат е двоен Open Jaw Ticket - реално два еднопосочни билета, с две различни авиокомпании, два PNR-a, и двоен e-Ticket номер, но издадени едновременно като един. За такива точно не излизат оферти в пиратите, правят се ръчно. След известно време "цъкане" (това, за което Поли писа), постигнах точно 800 , и то с тръгване от София, което ми се видя разумно заради зимните условия. Вероятно с още малко усилия можеше и по-ниско да докарам, но за билет с начало от друга държава. За спестяване на още 100-тина , реших да не си насилвам късмета. И нямаше да е с тръгване от София. А можеше и този да се скрие, затова го взех. Реалната цена на почти същата комбинация, но с по-дълъг престой за прекачване в Рим, и загуба на цял ден, тогава беше почти двойна на моята, примерно в Orbitz. По-големи подробности как точно се получава това, е писал macf1an в неговите разработки във форума. 

Това "търсене" понякога отнема много време, зависи от сложността на маршрута. Аз лятото имах повече свободно, и се заиграх. На който не му се занимава, същото става с летателни мили, но трябват много, а аз нямах достатъчно. Има отделна тема за милите и бонус програмите.

Полетите до Великденския остров са отделно. При тях няма никаква друга опция за комбиниране, защото се изпълняват само от LAN Chile, които са абсолютен монополист по тази отсечка, и цените им започват от около 500  за нечилийски граждани (за чилийци цената е с 1/3 по-малко = 330 €, политика на авиолиниите). През bravofly тогава успях да го намеря "само" за 440 € според мен абсолютният минимум за този билет във висок сезон.

 

Уилкс, като гледам как те затрупака с поръчки:

най-хубавите магнити цена/качество. май бяха по 3000 песо, бяха при един пич на кея във Валпараисо. Пичът събира банкноти от цял свят - по това и ще го познаеш - в магазина са му изложени банкнотите. Аз не успях да му попълня колекцията с българската и той беше много нещастен, Занеси му 2лв и си избери магнитчета, сигурно ще ти се отблагодари. (Не знам обаче дали ще работи по Нова година).

Другите евтини магнити бяха тук-таме при някоя индианка. 1500 песо.

Значи освен всичките валути, които трябва да нося, сега трябва и левове да не забравя   :rolleyes: 
Той точно по Нова година ако не работи този пич, значи никакъв търговец не е. По това време във Валпарайсо се стичат хора освен от цяло Чили, и съседните Перу и Аржентина, много туристи от щатите и Канада заради грандиозното шоу с фойерверките - близо милион човека  :)

 

Зарежи магнитите - ще сме благодарни на разкази и снимки   ;) ! Леки полети и незабравимо пътуване!

Благодаря за пожеланието! А с този съвет ти вече си спечели магнит   ;)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Хубав маршрут, Южна Америка е невероятна, моят си континент. :)  Желая ти само готини случки и приключения, и настроението да е на макс. Като се върнеш ще разказваш. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.