Прескочи до съдържание

Резервации с Аерофлот в рубли


Препоръчани мнения

Когато купувате билет през сайта на Аерофлот (можете да пробвате и руски агенции) в рубли цените им стават още по-промоционални отколкото са в евро. Тоест билетите с тръгване от София до такива дестинации като Токио, Куба и  т.н. излизат в порядъка на 360-450 евро. Има колкото искате дати на пътуване за март, септември. До тук добре, но има два основни риска:
1, Курса по който банката ще ви превалутира рублите.
2. Благодарение на легендата в този форум и велик комбинатор  г-н macf1an открихме, че има опасност Аерофлот да анулират билетите и да ви върнат еквивалента на цената към датата на анулирате. Тоест ще платите 360 евро, а може да ви върнат само 200 евро например и  с оглед на това, че офертата марширува из интернет от снощи не бих се изненадал ако стане точно това. Като се казва риск печели, риск губи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, в последно време чета постоянно как заради срива в цената на петрола, рублата върви стремеглаво надолу. По мои спомени преди няколко месеца едно евро беше 45 рубли, сега вече гони 90-100. Интересно ми е дали някой от вас си е играл да провери няма ли да изникне някоя супер оферта с аерофлот при резервация с рубли, защото надали те ще спрат да използват рублите и едва ли ще успяват да актуализират цените толкова бързо, колкото се обезценява рублата. Има ли шанс според вас да се намери някоя хубава оферта по този начин?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега малко конкретика:

 

към идеята ме насочи makler, така че заслугите са изцяло негови :)

 

По другите форуми и блогове от известно време се шушука за тази схема, но т.като вече е публична - време беше и тук да се представи подобаващо.

"Промоцията" важи при покупка на полети, чиято цена по начало е в рубли, т.е. изпълнявани от руски прeвозвачи: аерофлот, трансаеро, с7 и т.н.

 

За търсене ползвам една от по-реномираните руски страници: http://aviasales.ru. Разбира се, може да ползвате и skyscannera-a, kayak-a, и останалите мета-търсачки, настроени на "Русия" и "рубли".

 

Примери:

София - Токио ~29000 рубли. 635 лв.

София - Малдиви - ~33000 рубли. 723 лв (беше 26000 снощи, но на прозореца за плащане скочи)

София - Куба - ~40000 рубли 877 лв

 

Дати - през цялата година спорадично, като дори това не са най-ниските тарифи, които се водят "промо".

 

Нямам време за скрийншоти, но това са цени от снощи, проверени до "плащане".

 

Проблеми: когато плащате в чужда валута с кредитна карта Виза, курсът се изчислява тук:

http://www.visaeurope.com/making-payments/exchange-rates

 

Примерно, 30000 рубли в гугъл излизат 675 лв.

Виза ще ви ги сметнат според фиксирания курс за деня, които в момента дава 657 лв.

По-изгодно е, но пък вчера беше 802 лв. Трябва да се провери за конкретния ден на покупката !!!

 

Най-ниски цени видях в http://superasaver.ru, без скрити такси за плащане. Тук седи проблемът с отменянето:

ако нещо стане, и билетът бъде отменен, ще ви бъдат възстановени парите по курс в деня на връщането, който може да е МНОГО различен.

Успокоението идва от факта, че въпросните билети са напълно "редовни", няма никакви трикове в маршрутите и таксите, същите цени излизат и в матрицата (която от онзи ден е обновена и според мен вече е неизползваема).

Най-сигурно, разбира се, е да се ползва директно страницата на превозвача.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Обединих двете теми.
Аз доколкото знам, при плащане с кредитна карта превозвача получава парите почти като дойде време за полета, така че не очаквам да трае дълго тази възможност

 

ПП Между другото тук в Бразилия вътрешните полети са в реали, а всички международни са в долари и се преизчисляват по курса (не се плаща в чужда валута никога).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не можаш да устоя на цените на  Аерофлот :) :) :) Да живее Русия и Путин (принципно многооооооооо ми са смотани руснаците но ...заради цените си затварям едното око :) 

  Букурещ Токио Букурещ 474 евро, платени 3 билета в евро снощи , това ми е четвърти  билет за Япония но такава цена поне аз не съм хващал, мисля ,че е поне 80 евро надолу от това което аз съм купувал :) а  80 * 3 =240 евро което изглежда що годе прилично..... 

пътувай народе сега е момента :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При положение, че сте платили в евро риска е минимален, да не кажа никакъв. Аерофлот няма да фалира, а ако променят график или отменят полет няма да ви върнат сумата в рубли, ако сте платили в евро :)

Връзка към коментар

За септември с тръгване през седмицата 1-5 и връщане след 7 или 14 дена има много. Бяха 300 евро преди седмица..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Абе тарикати и тарикатки, докато течеше тази "промоция", някой случайно да провери колко излизат полетите Пловдив - Москва - някъде ? Или дори само Пловдив - Москва ?

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Абе тарикати и тарикатки, докато течеше тази "промоция", някой случайно да провери колко излизат полетите Пловдив - Москва - някъде ? Или дори само Пловдив - Москва ?

че от Пловдив редовни полети ли има или само чартъри?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.