Прескочи до съдържание

Влизане в Косово с лична карта


Препоръчани мнения

http://www.mfa.bg/120/findanembassy/0/179/

 

От страницата на Министерството на Външните работи:

 

"ДОКУМЕНТИ ЗА ПЪТУВАНЕ И ВИЗОВ РЕЖИМ

Българските граждани могат да влизат, преминават и пребивават на територията на Република Косово, без виза, до 90 дни, в рамките на шест месеца, само с валидни задгранични паспорти.

Българските граждани могат да влизат и пребивават на територията на Република Косово за срок до 90 дни в рамките на всеки 6 (шест) месеца без виза и ако представят валиден български задграничен паспорт. Граничните власти могат да поискат документ, удостоверяващ целта на посещението."

 

Да няма някаква промяна и да не са актуализирали страницата?

 

***

Погледнах и на страницата на Министерството на Външните работи на Бегия и там пише лична карта или паспорт.

Може да има някакво ново споразумение с Косово за ЕС граждани.

Редактирано от zon
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Споразумението е, че граждани на ЕС могат да влизат и с лична карта, но с изричното изискване същата да е биометрична. Не знам какъв е статутът на нашата лична карта от 2010 - уж е биометрична, ама май не съвсем...  

 

Сигурен съм, че ще стане и със старата пластика отпреди 2010, но да не заблудя някой - това си е чисто мое убеждение, което ще тествам при първа възможност :)  

Връзка към мнение

я,направете една тема "български документи за самоличност - къде да, къде не", че много налазихте и разводнихте темата... :)

Редактирано от palia4i
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А това е информацията от сайта на т.нар. Министерство на външните работи на самозваната държава Косово: http://kosovo.travel/en-us/travel-information (въпрос номер 7)

 

Според мен си придават излишна важност - дето имаше една приказка: "Видяла жабата, че подковават вола..."  :lol:

 

Предлагам първият, който потвърди, че може да се влиза с обикновена лична карта, да получи 5 магелански мили бонус за практичната информация :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз имах такава идея да пробвам преди две седмици, но единия пътник в колата нямаше паспорт и ако не минеше номера трябваше да се връщаме назад. Ама ми е много любопитно какво ще стане :)

Връзка към мнение

http://diplomatie.belgium.be/nl/Diensten/Op_reis_in_het_buitenland/reisdocumenten/

Update: 12/06/2013

 

Да, със сигурност има някакво споразумение от 2013 с Косово за ЕС граждани.

 

Който отиде пръв да пробва първо с лична карта, и да докладва как е било, и от кой граничен пункт.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.