Прескочи до съдържание

Две еднакви имена и фамилии в една резервация.


Препоръчани мнения

Преди половин година имах проблем с трип.бг за резервация на билет на Турските авиолинии .Проблемът възникваше винаги в процеса на плащане .В картата имах достатъчно пари ,но отговорът винаги беше : "Неуспешна резервация. Обърнете се към Вашата банка " .Реших да разделя 6-мата пътника на две резервации 3+ 3 ,но ситуацията не се промени .Едва когато разделих групата на 4+2 двете резервации минаха успешно .За мой късмет цената на билетите не беше се променила. Така разбрах какъв е бил проблемът - 2 еднакви собствени и фамилни имена на двама от пътниците .Когато разделих Димитър Димитров 1 от Димитър Димитров 2 ,както вече казах , всичко си мина без проблем.Реших ,че в бъдеще в подобна ситуация винаги единия "двойник" ще го отделям в отделна резервация . Днес обаче пак трябваше да купувам билети за същата група ,когато се сетих за проблема с трип.бг ,реших да не правя две резервации ,а единия "двойник" да го пиша не с фамилното му име ,а с бащиното и резервацията мина успешно . Сега имам въпрос - трябва ли да звъня на трип.бг за промяна на фамилно име на един от пътниците в 6 рах резервация или не ?

Връзка към мнение

Няма нужда. Не е задължително да са собствено фамилия, стига имената от билета да ги има в паспорта. Можеш да ги пишеш и Димитър А Димитров и Димитър Б Димитров, стига и средните имена да не са еднакви :) .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Няма нужда. Не е задължително да са собствено фамилия, стига имената от билета да ги има в паспорта. Можеш да ги пишеш и Димитър А Димитров и Димитър Б Димитров, стига и средните имена да не са еднакви :) .

Благодаря за бързия отговор и за съвета да ги пиша в бъдеще с главната буква на бащиното име.Сега резервацията ми е 1. Димитър Димитров 2. Димитър Петров<---бащино име......и със сигурност бащините им имена са различни . Еднаква е фамилията :Димитров

Връзка към мнение

Летяла съм с бащиното си име - нямаше никакъв проблем. Бях с Луфтханза и имах 4 полета общо на резервацията. Проблемът дойде после, когато не можах да си взема милите от Miles and More.

Редактирано от Nine
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Горките китайци, как си букват билетите не знам:

 

"The top ten surnames used by about 40% of Chinese - more than 400 million people with last name: Zhang, Wang, Li, Zhao, Chen, Yang, Wu, Liu, Huang, and Zhou."

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И на AlItalia не може да има 2-ма пътници с еднакви имена и фамилии.

 

Сигурно в повечето авиокомпании не може да има 2-ма пътници с еднакви имена и фамилии.През лятото ставаше въпрос за Турските авиолинии и макар вчера да резервирах билети на Атлас Джет за мен и двете резервации бяха през трип.бг и затова реших направо да пиша на единия пътник бащиното му име вместо фамилното му. Редактирано от epetkov
Връзка към мнение

Сигурно в повечето авиокомпании не може да има 2-ма пътници с еднакви имена и фамилии.През лятото ставаше въпрос за Турските авиолинии и макар вчера да резервирах билети на Атлас Джет за мен и двете резервации бяха през трип.бг и затова реших направо да пиша на единия пътник бащиното му име вместо фамилното му.

 

Не че не може - няма как да не може двама души с еднакви имена да се возят едновременно. Според мен става дума за защита от грешка, а именно - двукратно въвеждане на данните на един и същ пътник. Според мен има резон в подобна защита, но биха могли да я реализират и по друг начин - например чрез изскачащи предупредителни съобщения или изискване за въвеждане на друг идентификатор (например номер на личен документ), или най-простото - чрез въвеждане на три имена (или поне инициал за второто).

Аз съм имал друг подобен случай - пътник само с едно име. Ползвах услугите на агенция. „Амадеус“, естествено, отказа да приеме заявка с непопълнено задължително поле. Наложи се жената да се свърже с представители на авиокомпанията и да им обясни как стоят нещата, даже пращахме сканирано копие от паспорта, за да се види, че пътникът има само едно име. След това решението беше лесно - името беше въведено и в двете задължителни полета :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не че не може - няма как да не може двама души с еднакви имена да се возят едновременно. Според мен става дума за защита от грешка, а именно - двукратно въвеждане на данните на един и същ пътник. Според мен има резон в подобна защита, но биха могли да я реализират и по друг начин - например чрез изскачащи предупредителни съобщения или изискване за въвеждане на друг идентификатор (например номер на личен документ), или най-простото - чрез въвеждане на три имена (или поне инициал за второто).

Аз съм имал друг подобен случай - пътник само с едно име. Ползвах услугите на агенция. „Амадеус“, естествено, отказа да приеме заявка с непопълнено задължително поле. Наложи се жената да се свърже с представители на авиокомпанията и да им обясни как стоят нещата, даже пращахме сканирано копие от паспорта, за да се види, че пътникът има само едно име. След това решението беше лесно - името беше въведено и в двете задължителни полета :)

Madonna? :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Чрез въвеждането на трите имена е решение в случаите когато ги има ,както в славянските мена.Има обаче много страни със само две имена - име и фамилия (Италия,Франция) Сега се сещам за вариант ,в който умишлено се прави грешка с латинските букви в едно от имената .Например DimitАr <--правилно и DimitUr<--- неправилно .Аз лично съм имал такъв случай с друго име и нямаше никакъв проблем с чекирането заради само една сгрешена буква .Никой не го забеляза ,вкл. и аз :)

Връзка към мнение

Летяла съм с бащиното си име - нямаше никакъв проблем. Бях с Луфтханза и имах 4 полета общо на резервацията. Проблемът дойде после, когато не можах да си взема милите от Miles and More.

И човекът,когото букнах само с бащиното му име ,летя преди два дена без никакви проблеми!

Още веднъж благодаря на всички магеланци взели участие в дискусията!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.