Прескочи до съдържание

4-5 дни в западна Германия


Щастливеца

Препоръчани мнения

Ако може да разширя малко обема на темата, виждам, че има много магеланци с добър опит от тази част на Германия. Края на Април кацам в Дортмунд на път за Манхаим и се прибирам през Хан(4-5 дни престой). Изчетох добре форума и отсях, като точки за посещение - Кьолн, Дюселдорф, Триер , Колмар, Страсбург, Хайделберг , Люксембург, Франксфурт. Чувал съм интересни неща и за Щутгард, Метц и Саарбюкен . Ясно е , че за толкова дни няма как да пребродя всички, та ако е удобно помогнете ми да пресея най-безсмислените от туристическа гледна точка от тях. А ако някой добави нещо в списъка, което си заслужава няма да се разсърдя . 

Връзка към мнение

Бооже! Това всичкото за 4-5 дни. Аз бих оставила веднага настрана Франция. Германия ти е предостатъчна за това кратко време! Още повече, че виждам, че си споменал любимия ми Дюселдорф. В Германия бих пропуснала и Щутгард Заабрюкен /студентско градче/ и Метц- просто за друг път. Не разбрах с кола ли си или влак?

За 4-5 дни  и то като се има предвид кои са ти двете летища е по добре да се ограничиш в провинциите Рейнланд-Пфалц, Хесен и любимата Северен Рейн-Вестфалия.

Ако ти се избистрат градовете мога да се включа - аз много харесвам Германия!

Редактирано от dikrasteva
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

dikrasteva Много ти благодаря . Искам да уточня , че списъка с градчета е формиран от такива , за който съм чел добри думи във форума, но в никакъв случай нямам намерение , то е и невъзможно да обиколя всичките при това пътуване. По-скоро имам нужда от инфо, кой от тях да изолирам. И евентуално , ако пропускам нещо интересно ще се радвам да го добави някой. Като цяло съм намислил да си купя карта за железниците, като най-бърз и удобен вариант.

Връзка към мнение

Доколкото разбирам трябва да идеш задължително до Манхайм, това естествено ще намалее дните, които остават за другите градове. Въпросът е колко дни точно ще отделиш за обикаляне?

 

Аз бих пътувала от Дортмунд директно за Дюселдорф. В Дюселдорф отдели 3-4 часа - разходка около Рейн, стария град и Медиенхафен, качване на кулата, алт бира в някоя от традиционните бирарии и след това отпътуване за Кьолн с регионален влак. В Кьолн за мен си заслужава да се види катедралата и може би разходка до другия бряг на Рейн по моста с хилядите катинари. Общо отнема не повече от два часа.

Евентуално присписване там, така ще може вечерта да бъдеш част от кипящия нощен живот. На следващия ден отпътуване за Триер. Алтернатива на влаковете са авотбусите. Провери в тази търсачка какви опции имаш:

https://www.busliniensuche.de

Проблемът с Триер е, че е сравнително отдалечен от други големи градове и връзките с обществения транспорт не са от най-добрите. С кола се достига много по-лесно и бързо.

Може да отскочиш и до Люксембург. Аз в този район (Триер-Люкс) съм пътувала само с кола и не мога да дам съвети за обществен транспорт.

Това ще отнеме обаче три дни. Ако после трябва да идеш и до Манхайм, за друго мисля, че не остава време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бих добавил няколко дребни градчета и няколко музей.

1. Speyer(един от най старите градове в Германия) с един от най- невроятните технически музеи и градчето Worms

2. Siensheim- музея

3. Ladenburg тук е започнал производството Карл Бенц и е едно малко градче като от приказките

4. Щутгарт бих го пропуснал, но ако си там виж музея на Мерцедес ( с предварително записване можеш да посетиш и производството). До Щутгарт виж музея на Порше

5. Хайделберг е задължителен, близо до него е Шветцинген - тук зависи през коя част от годината си.

 

Не мисля че имаш време за Колмар, Страсбург и Люксембург.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Влакове - Кьолн -Люксембург. от BAHN.DE . Прехвърлянето е в Триер. За Триер 2-3 часа са достатъчно. За Люксембург . един цял ден поне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много благодаря на всички, картинката за мен е почти ясна. Ще се радвам да добавите , още интересни местенца за да може темата да е полезна и за други пътуващи в тази част на Европа. Все пак точно в този район има супер много летища обслужвани от low cost-a  и такива трипчета са много евтини.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Щастливеца

Кажете някое китно градче , което да разгледам по маршрута Страсбург - Люксембург. Гледах Саарбрюкен във Германия или Метц Франция ....ще се радвам , ако ме насочите за избор и още повече ако споделите нещо друго ..... 

Връзка към мнение

А Колмар предвидено ли е? Знам че не е между двата града, но е наблизо. Иначе между двата града, аз бих предпочела Нанси /това е обаче без да съм ходила там/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Щастливеца

А Колмар предвидено ли е? Знам че не е между двата града, но е наблизо. Иначе между двата града, аз бих предпочела Нанси /това е обаче без да съм ходила там/

   Да разбирам ли , че между Метц и Нанси би избрала втория . От това което чета съм 50% на 50% та да ти кажа, най-вероятно твоето мнение ще ми наклони везните към Нанси.

Редактирано от TeshkaR28
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Привет отпускари :), за да не отварям нова тема, ще използвам темата на колегата.

Имам букнати 3 нощувки в Кьолн за края на септември. Тъй като ще ми е за сефте Германия, а и на детето (7г.) ще помоля за съвет.

Смятам да разделя времето така:

1 ден. - Кьолн - катедралата, музеят  на шоколада - заради детето и зоологическата градина, пак заради него!

2 ден. - приемам предложения за някой съседен град. След всичко прочетено, за сега съм се насочил към Дюселдорф - улицата с баровете, променадата, може да се качим и на кулата.

3 ден - полета е в 19ч. и реално имам половин ден, за който не знам какво да правя.

Връзка към мнение

Бон, по-скоро не.

Виж за замъците бих помислил и така като гледам бих могъл да успея с единия.

За кулата обещавам да си помисля :)

Връзка към мнение

Моите предложения са за Аахен (съвсем на близо е, има и жп връзка много удобна) - катедралата (Aachener Dom) е уникална, различна от всичко останало. В нея е погребан Шарлеман (Карл Велики) някъде 9 век, след това там са короновани цяла дузина крале на Свещената Римска империя. Освен това се твърди, че в катедралата се съхраняват всякакви реликви и е обект на поклонически пътувания, сравним с Йерусалим, Сантяго де Компостела и Рим. Но.... аз имам слабост към този град, така че ....въпрос на гледна точка.

Като алтернатива на Бон  и Аахен, предлагам двореца в Bruehl.http://www.schlossbruehl.de/Home

 

Не е далеч, а си струва да се види (според мен).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моите предложения са за Аахен (съвсем на близо е, има и жп връзка много удобна) - катедралата (Aachener Dom) е уникална, различна от всичко останало. В нея е погребан Шарлеман (Карл Велики) някъде 9 век, след това там са короновани цяла дузина крале на Свещената Римска империя. Освен това се твърди, че в катедралата се съхраняват всякакви реликви и е обект на поклонически пътувания, сравним с Йерусалим, Сантяго де Компостела и Рим. Но.... аз имам слабост към този град, така че ....въпрос на гледна точка.

Като алтернатива на Бон  и Аахен, предлагам двореца в Bruehl.http://www.schlossbruehl.de/Home

 

Не е далеч, а си струва да се види (според мен).

Подкрепям за Аахен с две ръце.Катедралата е наистина впечатляваща и е една от най-древните.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да разбирам, че ми предлагате Аахен за 3-ия ден и оттам директно към летището в Кьолн.

Гледам, че влаковете са на всеки час, така че е осъществим вариант!

Връзка към мнение

Предполагам, че хвърляш по едно око на hrs.de за хотели. Непрекъснато излизат за различни градове в Германия хотели с 50% намаления.

Връзка към мнение

Да разбирам, че ми предлагате Аахен за 3-ия ден и оттам директно към летището в Кьолн.

Гледам, че влаковете са на всеки час, така че е осъществим вариант!

Аахен е страхотен вариант, Мюнстер също би бил, ама не идват ли малко далеч? Влаковете са на често, но не стигат за 15 мин., а и от слизане на гарата, до стигането да същността на града има разлика, не е като в Кьолн, където гарата е под катедралата. 

Предполагам, че е осъществим вариант, но трябва добра организация на времето. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, ако ще правим Аахен за 3-ия ден, ще е само и единствено той и после директно към летището. Все пак ще бъдем само с ръчен.

А дали ще има нужда за резервация на билети за влака или директно от автоматите?

Питам, защото на някой от регионалните не ми дава предпрарително да си запазя места.

Връзка към мнение

Ако си там събота и / или неделя има еднодневна карта за целия регион Северен Рейн Вестфалия до 5 човека.

http://www.bahn.com/i/view/USA/en/prices/germany-regional/north-rhine-westphalia-ticket.shtml

Цената е за регионалните влакове. Купува се от автоматите.

Връзка към мнение

Ако си там събота и / или неделя има еднодневна карта за целия регион Северен Рейн Вестфалия до 5 човека.

http://www.bahn.com/i/view/USA/en/prices/germany-regional/north-rhine-westphalia-ticket.shtml

Цената е за регионалните влакове. Купува се от автоматите.

 

Но специално за Кьолн е по-евтино да се вземе дневна карта за околността

Малко е объркващо, но зависи от кой град тръгваш зоните са различни.

На всяка гара има таблица, кой град в коя зона е. Зоните са 7.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.