Прескочи до съдържание

Свалбард през юли


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Аз ще ходя до Свалбард през юли. Ето повече подробности по логистиката, ако някой се интересува.

 

Полетът ми е следния:

 

06 July, mon // KLM & Norwegian
SOF 07:15 - AMS 09:05
AMS 11:45 - OSL 13:30 
OSL 17:20 - LYR 20:15
 
10 July, fri // SAS
LYR 13:05 - OSL 15:55
 
11 July, sat // KLM
OSL 06:25 - AMS 08:15
AMS 10:05 - SOF 13:45
 
Билет SOF-OSL-SOF = 179 EUR
Билет OSL-LYR = 70 EUR
Билет LYR-OSL = 91 EUR
 
Тотал полети = 340 EUR
 
В Longyear ще спя в Radisson, който по една промо схема ми изпадна за изключително изгодните 80 EUR на нощ (с включена закуска и интернет).
 
На място ще направя поне 3 дневни екскурзии, като една ще е задължително до руското селище с паметника на Ленин. В момента проучвам агенциите, които предлагат такива турове, има доста опции и не са чак особено скъпи.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре си го измислил, Домосед е писал за Свалбард през лятото, можеш да погледнеш какво е правил, и той е ходил до руското градче, а з през зимата нямаше как, иначе и ние спахме в Радисън, ходи се вътре по чорапки, на фона на останалите цени си беше ок, мисля 120 евро за тройка. Предполагам, че през цялото време ще ти е светло, 4 дни слънце, интересно изживяване.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре си го измислил, Домосед е писал за Свалбард през лятото, можеш да погледнеш какво е правил, и той е ходил до руското градче, а з през зимата нямаше как, иначе и ние спахме в Радисън, ходи се вътре по чорапки, на фона на останалите цени си беше ок, мисля 120 евро за тройка. Предполагам, че през цялото време ще ти е светло, 4 дни слънце, интересно изживяване.

 

Руското градче е просто задължително. Много интересно изглежда.

 

Въобще много си падам по такива изолирани и студени места.

Връзка към коментар

 

В Longyear ще спя в Radisson, който по една промо схема ми изпадна за изключително изгодните 80 EUR на нощ (с включена закуска и интернет).

 

Понеже се досещам за промо схемата, гледай да имаш под ръка реално име на контакт в Радисън, че иначе може да стане драма :)

Връзка към коментар

Понеже се досещам за промо схемата, гледай да имаш под ръка реално име на контакт в Радисън, че иначе може да стане драма :)

 

Имам тамън 2 имена на реални познати, които бачкат в Радисън в София :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Супер  е идеята за пътуване  Юли месец до там. Винаги съм си мечтал за тази дестинация.Ще взема да размисля и аз за там.

Редактирано от galvass
Връзка към коментар

Супер  е идеята за пътуване  Юли месец до там. Винаги съм си мечтал за тази дестинация.Ще взема да размисля и аз за там.

 

Ако искаш помисли за Юли и евентуално да отидем заедно?

 

Ако можеш да дойдеш на същите дати теоритично бихме могли да си споделим хотела (двойната стая в Radisson излиза по 80 евро на нощ, тоест на човек ще е само по 40 евро, което е направо смешно за Radisson и особено за там).

 

Само идея, разбира се :)

Връзка към коментар

Така и така имам отделна тема вече, та нека я използвам за търсене на спътник.

 

Ако на някой му се ходи до Свалбард, има възможност да е там в периода 6-11 Юли и няма нищо против спътник - да пише.

 

Може да си споделим немалко разходи и ще излезне по-тънко и на двамата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така и така имам отделна тема вече, та нека я използвам за търсене на спътник.

 

Ако на някой му се ходи до Свалбард, има възможност да е там в периода 6-11 Юли и няма нищо против спътник - да пише.

 

Може да си споделим немалко разходи и ще излезне по-тънко и на двамата.

Много съблазнителна покана.За тези дати от Бургас има полети и билетите излизат около 390€

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много съблазнителна покана.За тези дати от Бургас има полети и билетите излизат около 390€

 

Определено е добра цена... Ами помисли и кажи, мисля, че би се получило много добре :)

Връзка към коментар

Така и така имам отделна тема вече, та нека я използвам за търсене на спътник.

 

Ако на някой му се ходи до Свалбард, има възможност да е там в периода 6-11 Юли и няма нищо против спътник - да пише.

 

Може да си споделим немалко разходи и ще излезне по-тънко и на двамата.

 

Е, помечтах за малко, проверих билети, но си останах с мечтата - засега :) Ще зяпам само. Някога може и да се възползвам. Благодаря за идеята :) 

Връзка към коментар

 

Аз ще си помисля за това пътуване, но ако пътувам може би няма да съм сам,

 

ОК. Дори и да не си сам - пак ще е по-весело да сме трима, предполагам. Драсни ако решиш нещо.

 

Е, помечтах за малко, проверих билети, но си останах с мечтата - засега :) Ще зяпам само. Някога може и да се възползвам. Благодаря за идеята :)

 

Чак ме хвана яд... Щяхме да сме неотразим отбор :) Нищо, следващия път.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Човек, страхотно звучи, направо се замислихме с жена ми, ноо  - имаме пътуване през април, отпуска за море в началото на юли (заради детето по това време) иии........ще пропуснем сега, а щеше да е супер да сме заедно; замислил си страхотна екскурзия, да показваш снимки после, че поне малко ад се потопим и ние 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Юни месец от Хамбург има 14 дневен круиз до Свалбард и обратно за 1700 евро на човек или около 120 евро на ден. По късно е възможно да има и ласт минит цена. Децата пътуват безплатно с родителите :) Двама възрастни с две деца е общо 3400 евро :)

Някой има ли идея до колко може да падне цената на подобен круиз? Сори, че размивам малко темата!

 

http://www.kreuzfahrtberater.de/reise.php?reise=73565

Редактирано от Topfly
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.