Прескочи до съдържание

Отключване на телефон с цел пътуване


Препоръчани мнения

OK дами и господа....заинтригувахте ме с тази тема!

Сега ще започне дъжд от въпроси , защото никак не ми е ясно как стават нещата , но по стара българска традиция , щом става дума за някаква далаверка, няма как да се подмине с лека ръка ;-)

 

Та така, първо да кажа , че след изчетеното до момента се спрях да разгледам по-задълбочено варианта "TravelSim". Моят оператор е Мтел и до сега използвам стандартен роуминг към ЕС.

Това, което прочетох в сайта на TravelSim и ме притесни е , че ако телефонът е заключен към конкретен оператор, не може да се използва услугата им.

1. Мога ли да "отключа" телефона си сама, за да ползвам такава карта или не е препоръчително?

2. Някой от ползвалите подобни карти срещал ли е подобен проблем? 

3. Към друг вариант ли да се ориентирам, за да се възползвам от по-евтини разговори в чужбина?

 

Надявам се, че ще мога да си изясня нещата по-скоро, за да мога да действам по-навреме с поръчка, доставка, инсталиране. Не ми се иска да го оставям за последния момент. Пътувам Април  :scratchhead:

Редактирано от iliana_t
Връзка към мнение

Възможно е да го отключиш сама, но зависи строго специфично от модела и е препоръчително да го занесеш в сервиз. Не е скъпо.

Вариантът с ТравелСим е най-удачен за страни извън ЕС.

Връзка към мнение

OK дами и господа....заинтригувахте ме с тази тема!

Сега ще започне дъжд от въпроси , защото никак не ми е ясно как стават нещата , но по стара българска традиция , щом става дума за някаква далаверка, няма как да се подмине с лека ръка ;-)

 

Та така, първо да кажа , че след изчетеното до момента се спрях да разгледам по-задълбочено варианта "TravelSim". Моят оператор е Мтел и до сега използвам стандартен роуминг към ЕС.

Това, което прочетох в сайта на TravelSim и ме притесни е , че ако телефонът е заключен към конкретен оператор, не може да се използва услугата им.

1. Мога ли да "отключа" телефона си сама, за да ползвам такава карта или не е препоръчително?

2. Някой от ползвалите подобни карти срещал ли е подобен проблем? 

3. Към друг вариант ли да се ориентирам, за да се възползвам от по-евтини разговори в чужбина?

 

Надявам се, че ще мога да си изясня нещата по-скоро, за да мога да действам по-навреме с поръчка, доставка, инсталиране. Не ми се иска да го оставям за последния момент. Пътувам Април  :scratchhead:

 

Българските оператори все още ли предлагат заключени телефони? Мислех, че тази практика е останала в миналото...

 

Понеже спомена, че ще ходиш в Дубай и двата големи оператора там предлагат сим карти за гости и туристи. Ето например предложението на etisalat: http://www.etisalat.ae/en/personal/mobile/plans/prepaid/visitor-line.jsp

 

25 международни минути, 25 международни смс-а, 100мб интернет за около 9€ (35 дирхама). Имат офис на летището, което ползват уиз, процедурата е лесна, отнема няколко минути. Другия оператор du също има подобна оферта: http://www.du.ae/personal/mobile/plans/visitor-mobile-line-en По-малко минути, но двойно повече интернет. Те имат офис обаче само на другото летище, голямото, ако ползваш flydubai ще кацнеш там. 

 

Не съм запознат с travelsim, но цените ми се виждат височки, поне в Дубай. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За съжаление моят случай е точно такъв - заключен телефон към Мтел,

 

Пробвай се в няколко офиса на Мтел  за  отключващ код, но си вземи гаранционната карта  Много зависи на какъв служител ще попаднеш. :)

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Разкодирането струва 15 лв. в Мтел, ако имаш телефона от по-малко от 2 г. и е безплатно ако е на повече или си е лично твой, т.е. не е на изплащане.

Връзка към мнение

Разкодирането струва 15 лв. в Мтел, ако имаш телефона от по-малко от 2 г. и е безплатно ако е на повече или си е лично твой, т.е. не е на изплащане.

 

Предоставяне на отключващ код за мобилен телефон на стойност до 500 лв., закупен с ДД (Пакет / Мтел клуб / лизинг). 50 лв.     Предоставяне на отключващ код за мобилен телефон на стойност над 500 лв., закупен с ДД (Пакет / Мтел клуб / лизинг). 150 лв.     Предоставяне на отключващ код за мобилен телефон закупен по ценова листа без ДД (вкл. с отстъпка от Мтел клуб точки). - включително и апарат закупен с Прима карта. Безплатно

 

Успех! :)

 

 

ПС Отчупете темата.......

Редактирано от Hollywood
  • Шок 1
Връзка към мнение

Имай предвид, че ако ти е заключен телефона няма да работи и с местна предплатена карта, освен Travelsim, т.е. няма да работи с никаква карта освен Мтел

Връзка към мнение

Много зависи на какъв служител ще попаднеш. :)

Има вероятност да ми повредят телефона ли? :O

 

 

Разкодирането струва 15 лв. в Мтел, ако имаш телефона от по-малко от 2 г. и е безплатно ако е на повече или си е лично твой, т.е. не е на изплащане.

Малко се обърках. :blush:  Закупих телефона от Мтел преди по-малко от година, но си е лично мой, не е на изплащане - т.е. трябва ли да им дам тия 15 лв или не?

 

Оле! Оле! Редактирам се , че подхванах сериозен офф-топик май!

Благодаря ви за съветите! Ще се наложи май да проведа разговор с Мтел, защото усещам веригата стегната около врата си! :mad:

Редактирано от iliana_t
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не трябва да им плащаш Логиката е, че телефона е твой и можеш да правиш с него каквото си поискаш. Кажи им, че ще се оплачеш в комисията за защита на потребителя. Имали са доста такива случаи и обикновенно не се опъват. Спирам с оф-топика, извинявам се, ама стана на дума. :(

Връзка към мнение

Не е съвсем така. Ако е изтекъл първоначалния договор, не трябва да се плаща, иначе вероятно в цената е калкулирана отстъпка, която е разпределена в месечната такса. То затова е и заключването всъщност.

Връзка към мнение

Едно неконструктовно и подчертано провокативно предложение :)  :)  :) :

Да се изтрие от заглавието "с цел пътуване".

Освен ако не се окаже,че ползите от това, да имаш "заключен" телефон са много повече от това да нямаш , разбира се.

Връзка към мнение

Някои тъпанарски производители на телефони (без извинение) въведоха регионално заключване на телефоните си. Визирам малоумници като самсунг, например, които са ми в графа "никога повече техен телефон". Като го използваш в Европа, не може да сложиш азиатска сим карта. Наглостта им стигна до там с новите ъпдейти да заключват и по-стари модели. Внимавайте какви телефони купувате, не са виновни само мобилните оператори.

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Подадох заявка към Мтел за отключване на телефона ми. Казаха, че ще ми изпратят смс до 48 ч. До тук всичко добре, но операторката ми обесни, че отключването става като сложа новата карта /т.е. картата на другия оператор/. Само дето аз ще получа моята карта Май месец като пристигна в Ню Йорк.

Става дума за iphone и Мтел трябвало да се свържат с производителя, за да предоставят кода.

 

Дали не избързах с това отключване още от сега?! Ще е валиден ли толкова време този код? :unsure:

 

Връзка към мнение

Не. Това са малко... хм.., неточности от страна на оператора... Операторът поръчва телефоните отключени или заключени. Отключването става когато операторът изпрати код и инструкции за отключване, а клиентът го отключи. Веднъж отключен, телефонът си седи перманентно отключен. Това означава, че може да се регистрира в мрежите на всички оператори със сим карта от всеки оператор. Това включва и регистриране в България в мрежата на Теленор или Виваком със СИМ карта на съответния оператор.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , iliana_t каза:

Подадох заявка към Мтел за отключване на телефона ми. Казаха, че ще ми изпратят смс до 48 ч. До тук всичко добре, но операторката ми обесни, че отключването става като сложа новата карта /т.е. картата на другия оператор/. Само дето аз ще получа моята карта Май месец като пристигна в Ню Йорк.

Става дума за iphone и Мтел трябвало да се свържат с производителя, за да предоставят кода.

 

Дали не избързах с това отключване още от сега?! Ще е валиден ли толкова време този код? :unsure:

 

Нямаш ли достъп до Telenor-ска или Vivacom-ска карта? Не е задължително картата да е от друга държава - просто трябва да е на друг оператор. Слагаш чуждата карта, въвеждаш кода, отключваш и готово.

 

P.S. Писали сме едновременно с akair.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , chandni каза:

просто трябва да е на друг оператор.

Ааа ясно, значи мога да взема на заем на друг Бг оператор само колкото да си отключа телефона и после пак да си сложа Мтел-ската. Разбрах ли го правилно?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , iliana_t каза:

Разбрах ли го правилно?

Да. Вземаш картата на твой познат, който е на друг оператор, отключваш си телефона и му я връщаш :)

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , iliana_t каза:

Ааа ясно, значи мога да взема на заем на друг Бг оператор само колкото да си отключа телефона и после пак да си сложа Мтел-ската. Разбрах ли го правилно?

iPhone не се отключва с никакви кодове и такива няма да получиш. Просто изчакай три дни (или повече за всеки случай), след това сложи каквато и да е карта на друг оператор (включително може и неактивна/неработеща). На екрана ще ти се появи съобщение "Activation required" - следвай стъпките (общо взето само трябва да посичиш wifi мрежа) и телефона ще се свърже с Апъл откъдето ще се върне заявка дали телефона е отключен. След като се върне на екрана с иконите - значи всичко е готово. Извади другата карта и върни твоята. Това е.

 

Ако все още не е отключен - ще видиш съобщение "SIM not supported" - обади се на Мтел и ги питай защо още не е отключен

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@cybersimo е прав. Скоро правих тази процедура със същата цел, само че отключвах iPhone, закупен от Теленор.

 

Подадох си заявка за отключване, след 2-3 дни получих смс, че същата е изпълнена или нещо от сорта. Съобщението не беше много ясно, затова звъннах на оператор да попитам и ми потвърдиха, че устройството е отключено.

 

Никакви кодове не изпращат, нито пък се налага да въвеждаш. :-)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Готово. Отключен е.

Обадих се на Мтел в Петък да им кажа, че искам да го отключа. Казаха ми, че ще се свържат с мен за инструкции. В Събота ми се обадиха и казаха, че мога да сложа друга карта. Изписа ми името на другия оператор и дойдоха няколко смс-а. Стана за минута-две.

 

Благодаря за съдействието! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.