Прескочи до съдържание

Айндховен три дни?


tiomir

Препоръчани мнения

Здравейте, тези дни ни предстой три дневно пребиваване в Айндховен, това ще ни е второто посещение в Холандия и първо в Айхдховен, предния път бяхме в Амстердам :). За тези три дни сме предвидили, единия ден да отделим за Утрихт и останалите два за Айндховен. След като изчетохме това което намерихме за Айдховен се питам заслужава ли си да се отделят цели два дена на Айндховен или може да се отскочим и за няколко часа до Тилбург или някъде другаде около Айндховен?

 

 

 

Връзка към мнение

Не, не си заслужава според мен. Ще дам по-конкретно предложение, но до сега само и единствено в Амстердам ли сте били? Притеснява ли ви по-дългичак преход с влак, не толкова като време, колкото като цена (има в момента промоция за 17€ неограничен влак на ден)?

 

Питам, защото ако трябва да сте в Айндховен по работа или нещо такова, може би не е добре да се отдалечавате много...

 

Няма да е зле да драснеш някой ред и какво ви е интересно и какъв стил пътуване предпочитате :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако ще ходите до Тилбург....Парка Ефтелинг,ако си падате по паркове ,макар и за деца.Един от най старите увеселителни европейски паркове.На около 10 км на север от Тилбург.Срещу парка Ефетлинг  пък има Национален парк -Льосови пясъчни дюни.

Ако ще ходите до Тилбург,още малко към 20 км в тази посока е Бреда.

В тоя район на мен лично ми е харесвал и Хертогенбош.Има стар град,типична архитектура за ниската земя и водни площи-няколко езера и канал в рамките на града.

Ако ползвате влак от Айндховен ,гарата Boxtel разделя трасето за Хертогенбош и Тилбург-Бреда.
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Отиваме на разходка :), дългите пътувания не ни притесняват, мислех си дали не е по удачно да наемем кола за един или два дена, но се отказахме от тази идея - разбрахме, че за българи и румънци нещата са усложнени, Специални интереси нямаме, интерсно ни е всичко и се врем където можем за да видим и разгледаме :lol:  за това не обичаме организираните екскурзии, а тази промоция е интересна, може ли по-подробна информация за нея.

Връзка към мнение

Отиваме на разходка :), дългите пътувания не ни притесняват, мислех си дали не е по удачно да наемем кола за един или два дена, но се отказахме от тази идея - разбрахме, че за българи и румънци нещата са усложнени, Специални интереси нямаме, интерсно ни е всичко и се врем където можем за да видим и разгледаме :lol:  за това не обичаме организираните екскурзии, а тази промоция е интересна, може ли по-подробна информация за нея.

 

Няма никакъв проблем с колите под наем, кой ти каза, че има за българи и румънци? Взимал съм от 2 фирми, мои приятели от още няколко и никога не е имало ядове. Кара се възпитано и колегиално по пътищата, проблем може да са задръстванията в пиков час. Но пък паркирането на повечето места е платено и това ще натовари бюджета, ако не знаеш къде да отидеш да оставиш колата. Зависи колко човека сте, ако сте повече от двама, сигурно ще спестите спрямо влаковете, а ще е и допълнително удобство.

 

Промоцията на влаковете е тук: http://www.ah.nl/ns

1. Купуваш си ваучер за промоцията от всеки супермаркет на Albert Heijn, има ги из цяла Холандия. 

2. Активираш ваучера в посочения сайт. 

3. Получаваш електронен билет на имейла, чрез който може да пътуваш на избрана дата. 

 

Преведи си с google translate, ако има нещо неясно. Аз тези дни ще пиша още за тази промоция и подобните, в момента само тази е активна. 

 

Аз препоръчвам да отидете до Barlee-Hertog. Много приятно градче, ще можете да кажете, че сте били и в Белгия :) Повече за него бях писал в темата за любопитни неща от Холандия, там съм добавил и връзки с допълнителна информация.  Със кола се стига за по-малко от час от Айндховен, с транспорт е по-тегаво - трябва да смените влак с автобус и отнема 1:30 (използвай 9292ov.nl за маршрута).

 

Иначе влака до Хага, Делфт, Ротердам е около час и половина и там има в пъти повече за гледане, от колкото в Айндховен. Ако ви влече тази посока, по-добре си направете база в един от тях и въобще игнорирайте Айндховен. 2 дни там и 1 ден Утрехт и си имате чудесен план. 

Връзка към мнение

Промоцията на влаковете е тук: http://www.ah.nl/ns

1. Купуваш си ваучер за промоцията от всеки супермаркет на Albert Heijn, има ги из цяла Холандия. 

2. Активираш ваучера в посочения сайт. 

3. Получаваш електронен билет на имейла, чрез който може да пътуваш на избрана дата. 

 

Ако се купи ваучера от супермаркет в Амстердам някакви идеи къде може да се разпечата електронния билет след като се активира ваучера има ли.

Връзка към мнение

Промоцията на влаковете е тук: http://www.ah.nl/ns

1. Купуваш си ваучер за промоцията от всеки супермаркет на Albert Heijn, има ги из цяла Холандия. 

2. Активираш ваучера в посочения сайт. 

3. Получаваш електронен билет на имейла, чрез който може да пътуваш на избрана дата. 

 

Ако се купи ваучера от супермаркет в Амстердам някакви идеи къде може да се разпечата електронния билет след като се активира ваучера има ли.

 

Предполагам от хотела биха ви съдействали с удоволствие :)

Връзка към мнение

Срещат се чат-пат компютърни клубове или копирни центрове, които ще свършат работа. Ето един в центъра на Амстердам:

 

MultiCopy center Amsterdam Centrum

020-5200720

Weesperstraat 65 | 1018 VN, Amsterdam

CoC 33 146955 | amsterdam-c@multicopy.nl

 

Но съм сигурен, че ще видите подобен и просто ако се разхождате по улиците. 

Връзка към мнение

Може ли да ми помогнете с превода на това:

 Reizen is toegestaan op maandag t/m vrijdag vanaf 9.00 uur, op zaterdag en zondag de gehele dag.

че гуглето не се справя много добре и не ми става много ясно.

Връзка към мнение

Може ли да ми помогнете с превода на това:

 Reizen is toegestaan op maandag t/m vrijdag vanaf 9.00 uur, op zaterdag en zondag de gehele dag.

че гуглето не се справя много добре и не ми става много ясно.

 

Билета важи в делнични дни след 9 и през целия ден уикенда. Смисъла, е че преди 9 е час пик, с основна част от работещите използващи влакове и предпочитат да не се тъпчеш и ти с твоята промоцийка сред тях :) Общо взето всички промоционални билети имат подобно ограничение там. 

Връзка към мнение

А нали правилно съм разбрала, че кода може да се активира до 3 май.

 

Да, до 3 май...но може да се закупи до 22-ри март включително, което означава, че имаш около два часа, ако случайно си в Холандия и има отворен супермаркет, а то такива няма :)

 

Нищо, скоро ще трябва и другите фирми да си пуснат техните промоции, ще гледам да ги проверявам от време навреме. 

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
Щастливеца

Привет. Някой ще ми даде ли креативна идея за трансфера на уиз от Айндховен до Амстердам. По точно алтернатива на автобуса от летището, която ще ни даде възможност да посетим нещо интересно , защото и Айндховен и Амстердам съм ги разглеждал.

Връзка към мнение

Привет. Някой ще ми даде ли креативна идея за трансфера на уиз от Айндховен до Амстердам. По точно алтернатива на автобуса от летището, която ще ни даде възможност да посетим нещо интересно , защото и Айндховен и Амстердам съм ги разглеждал.

 

Я дай повече информация, хем искаш да стигнеш до Амстердам хем да не го разглеждаш? :)

 

Транспорта от летище Айндховен до Амстердам е описан много подробно в Амстердам - магелански пътеводител. Разгледай секцията "Как да отидем до Амстердам?".  Иначе хващаш автобус 400/401 от летището до гарата (първа спирка - последна спирка, никакъв шанс да се объркаш) и от там чрез влаковете цяла Холандия ти е в краката. 

Връзка към мнение
Щастливеца

 

 

Амстердам го разгледах много добре точно благодарение на темите във форума . Това , което искам да попитам е следното . Така и така идеята е да се ходи в Амстердам отново , но този път искам да разнообразя малко пътуването. По точно да разгледам още нещо (град, парк, река, езеро и т.н.), като идеята е на път за Амстердам от летище Айндховен да спя там и на другия ден да продължа за Амстердам . Гледах Ротердам, но ми се струва прекалено голям, че да му отделя само 24 часа.

Редактирано от TeshkaR28
Връзка към мнение

Амстердам го разгледах много добре точно благодарение на темите във форума . Това , което искам да попитам е следното . Така и така идеята е да се ходи в Амстердам отново , но този път искам да разнообразя малко пътуването. По точно да разгледам още нещо (град, парк, река, езеро и т.н.), като идеята е на път за Амстердам от летище Айндховен да спя там и на другия ден да продължа за Амстердам . Гледах Ротердам, но ми се струва прекалено голям, че да му отделя само 24 часа.

 

Ротердам е перфектен за 24 часа, даже са му много! В самия град чак толкова няма за гледане - кубичните къщи, пристанището, евентуално на кулата да се качите за панорамен поглед и това е! От там се стига до Киндердайк, мястото с мелниците, сигурно си я чел темата: http://magelanci.com/topic/3724-%D0%B2%D1%8F%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%B2-%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%8F/

 

Тези две неща перфектно се връзват за един ден. 

 

Друга алтернатива - Делфт + Хага и плажа. 

 

Общо взето в тоя район да се насочиш е най-добре. Съвсем по средата между Айндховен и Амстердам иначе е Утрехт, също много приятен град, но аз лично бих избрал между Ротердам+Киндердайк или Делфт+Хага. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Няма никакъв проблем с колите под наем, кой ти каза, че има за българи и румънци? Взимал съм от 2 фирми, мои приятели от още няколко и никога не е имало ядове. Кара се възпитано и колегиално по пътищата, проблем може да са задръстванията в пиков час. Но пък паркирането на повечето места е платено и това ще натовари бюджета, ако не знаеш къде да отидеш да оставиш колата. Зависи колко човека сте, ако сте повече от двама, сигурно ще спестите спрямо влаковете.

 

Дали мога да те попитам за контакт на рент а кар компания. Писах на няколко, които имат офиси на летището в Айндховен , но никакъв отговор. Пробвах през офис на Херц в БГ те ми обявиха някаква луда цена. Редактирано от TeshkaR28
Връзка към мнение

Дали мога да те попитам за контакт на рент а кар компания. Писах на няколко, които имат офиси на летището в Айндховен , но никакъв отговор. Пробвах през офис на Херц в БГ те ми обявиха някаква луда цена.

 

Недей гледай офис на Херц тук, няма да имат нищо общо с Херц там :) Провери ли стандартните канали - директно в сайтовете на hertz, budget, avis, някой от брокерите (rentalcars, autoeurope) също? Знам 1-2 холандски фирми, но нито една няма офис в Айндховен. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, в края на лятото се сдобихме с билети за "майска Холандия". Накратко ще пътуваме 2 възрастни и един малчуган на почти 3 години. Доколкото правилно се ориентирах във форума, Айндховен не се слави с добро име от туристическа гледна точка. Разгледах околните градчета и се спрях на Тилбург. Искам да събера мнения и съвети и предложения относно избора си.

П.С. търся нещо в близост до точката на кацане и излитане т.к не ми се ще да пътуваме твърде много с влак с оглед на това, че сме с малко дете.

 

Благодаря и весело посрещане на новата 2016-та година!

Връзка към мнение

Здравейте, в края на лятото се сдобихме с билети за "майска Холандия". Накратко ще пътуваме 2 възрастни и един малчуган на почти 3 години. Доколкото правилно се ориентирах във форума, Айндховен не се слави с добро име от туристическа гледна точка. Разгледах околните градчета и се спрях на Тилбург. Искам да събера мнения и съвети и предложения относно избора си.

П.С. търся нещо в близост до точката на кацане и излитане т.к не ми се ще да пътуваме твърде много с влак с оглед на това, че сме с малко дете.

 

Благодаря и весело посрещане на новата 2016-та година!

 

Ами...то до по интересните части на Холандия е около 2 часа с влака максимум, без прекачване. Кажи колко да е лимита на пътуване с влак, да теглим един кръг около Айндховен и ще преценим къде, какво да се прави :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.