Прескочи до съдържание

Виза Етиопия - транзит и стандартна


Препоръчани мнения

 Интересува ме как стоят нещата с транзитната виза за Етиопия. Имам 20 часа layover и бих искала да поразгледам столицата, транзитната виза на летището ли се издава и това дава ли ми възможност да изляза от летището изобщо? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според МВнР:

"Не се издават визи на притежатели на валидни български задгранични паспорти при пристигане на летището. Желаещите да посетят Етиопия следва да имат положена в паспорта виза. Възможно е да се получи предварително разрешение за виза по електронен път, а полагането да стане при пристигане на летището."

Това доколкото разбирам се отнася за VoA.

На сайта на Етиопското външно министерство е указан мейл, на който можеш да пишеш как да се регистрираш. Понеже България, въпреки че има посолство, май все още не влиза в "tourist generating countries" списъка им.

Посолството в Швейцария (акредитирано за нас) дава същия резултат.

 

Ирландското им посолство дава информация за транзитните визи и там има описана подобна процедура:

Регистрация  -> Транзитна виза на летището

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предполагам ще летиш с Ethiopian. Защо не им драснеш имейлче, те ще ти кажат? Изглежда предлагат подобна услуга: http://www.flyethiopian.com/en/travel/airport/transit.aspx

 

В трипадвайзъра има хора, които са се възползвали - $70 включва хотел с три пъти хранене и визата. А ако няма по-ранна връзка (т.е. няма как умишлено да избереш дългия престой) даже било безплатно. Има и разни коментари, че може да ти задържат паспорта на летището като гаранция, че ще си тръгнеш, ей такива. Прехвърлих само набързо ей тая тема в трип адвайзъра, виж дали ще ти свърши работа: http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293791-i9958-k6015290-o100-Transit_in_Addis_Ababa-Addis_Ababa.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако не е недискретно, коя е крайната ти дестинация? Много мечтая да посетя Етиопия. Моля да споделиш впечатления на връщане, включително и от авиокомпанията.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

 Интересува ме как стоят нещата с транзитната виза за Етиопия. Имам 20 часа layover и бих искала да поразгледам столицата, транзитната виза на летището ли се издава и това дава ли ми възможност да изляза от летището изобщо? [/size]

Имаше ли някакво развитие тук?

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Теди, мерси за инфото от първа ръка, коригирах в таблицата.

 

И аз малка корекция за Етиопия. Няма виза при пристигане за българи, вади се в Женева. Цената е 64 $ за едномесечна.

 

Timatic-a обаче дава следното:

"- Nationals of Bulgaria, can obtain a visa on arrival at Addis Ababa (ADD), if:
- attending meetings, seminars, workshops organized by the African Union, and
- holding invitation letter "

Връзка към мнение

"- Nationals of Bulgaria, can obtain a visa on arrival at Addis Ababa (ADD), if:

- attending meetings, seminars, workshops organized by the African Union, and

- holding invitation letter "

не съм пробвала с покана, Ники преди мен също. :)

Връзка към мнение

не съм пробвала с покана, Ники преди мен също. :)

 

То едва ли и някой ще опита така, просто протоколно го оставих да си стои в табличката.

Твоята информация е далеч по-достоверна и най-вече проверена лично :)

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Понеже и мен ме интересуваше върпоса за транзитните визи при продължителен layover на Ethiopian Airlines в Адис, им писах на имейл да ги питам. Споделям отговора им (в оригинал), в случай, че и други ги касае: 

 

“STPC is granted for all passengers who don't have any possible connection within 24 hours, whether this is an International to Domestic connection, or International to International connection, as long as the paid Base Fare of the ticket should be minimum of USD 600.00 excluding taxes.

 

Upon arrival in Addis Ababa, the affected passengers need to contact the Ethiopian Airlines Service Desk called “Interline Desk”. It is located in Terminal 2, Level 1. Here the passengers will receive a day-visa, the boarding pass for their onward flight as well as the vouchers for the hotel stay and the transfers to/from the hotel. The hotels are chosen and booked depending on availability at the time of request. This is done directly by the colleagues at the Interline Desk. This means that we are unable to advise in advance which hotel will be booked.

 

The check-in luggage will remain at the airport and will be transferred automatically to the passengers' onward flight. The passengers will only take their hand luggage to the hotel. However, we recommend to double check this with ET staff at Bole International Airport.

 

The transfer to the hotel will be waiting outside the exit of Terminal 2. The passengers need to liaise with the driver directly regarding the time of transfer back to the airport in time for their onward connection.

 

The stopover program will lose its validity should Ethiopian Airlines introduce a new flight schedule which would make it possible for the passengers to connect without an overnight stay. Should passengers decide to remain as booked i.e. including the overnight stay, all costs for day-visa, hotel stay as well as the transfer costs will need to be covered by the passengers."

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте, има посолство на Етиопия в Анкара. Бих ли могла да изкарам виза от там, логистично ми е много по добре от Женева? Писах им вече два имейла, не ми отговориха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 14.05.2017 г. в 9:47, slujitel каза:

Здравейте, има посолство на Етиопия в Анкара. Бих ли могла да изкарам виза от там, логистично ми е много по добре от Женева? Писах им вече два имейла, не ми отговориха.

Да отговоря на въпроса, не може в Анкара, трябва да се ходи до Женева.

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Аз планувам скоро една Етиопия, та разглеждам как стои въпроса със визата. На страницата на посолството в Швейцария е описан някакъв начин за кандидатстване, които не ми вдъхва доверие : "За да заявите услуга по пощата, изпратете попълнения формуляр + плик, попълнен  вашия адрес + парична сума за обратната  пощенска услуга "

Моля ако някой е ползвал услугата да сподели опит.

Ако сте си вадили виза на място в Швейцария, кажете моля колко отнема цялата процедура като време?

Връзка към мнение

Май ние вадихме последно, началото на февруари, отне около половин час за 3 паспорта. Няма нужда всички да ходят, един може да вземе всички визи.

Връзка към мнение

а как ги взема? Носи паспортите със себе си, така ли? В смисъл не се иска нищо допълнително(като пълномощно) ако представиш чужд паспорт.

Освен това иска ли резервации или самолетен билет?

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 2.06.2018 г. в 10:58, Георги каза:

Етиопия въвежда електронна виза за пътуващите кацащи в Адис Абеба: https://www.evisa.gov.et/#/home

 

Видях информацията от @Botko

E това е добра новина за мен, благодаря за споделянето. Така и не ми стана ясно кво се прави в тази Швейцария 😀

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

Направихме си електронна виза за Етиопия. Става за минути. Трябва само да се качат два файла - със снимка паспортен формат и снимка на страницата от паспорта с данните. Трябва и да се посочи резервация за хотел/хостел - през букинг няма проблем да се резервира, после да се отмени. Цената - 52$ за 30 дни, 72 за 90 дни.
На 14 януари ще разберем дали сме с успешна виза. 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 2.12.2018 г. в 12:40, Цвета каза:


На 14 януари ще разберем дали сме с успешна виза. 🙂

 

Споделете после дали всичко е минало ОК. Хубаво да ви е пътешествието

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Електронната виза за Етиопия се вади много лесно - за секунди. Трябва да си носиш разпечатка от формуляра, да го покажеш на паспортния контрол на летището в Адис Абеба и ти слагат печат в паспорта. На излизане кой знае защо отново ни поискаха формулярите - добре, че не ги бяхме изхвърлили.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 5 години по-късно ...

Здравейте! Някой има ли актуална информация за визите за Етиопия? Четох, че има вариант да се извади на място на летището в Адис Абеба, задължително ли е обаче да се кандидатства за visa on arrival преди това? За Южна Африка кандидатствах за VOA, но на място ми казаха, че въобще не е било нужно и е можело да си спестя парите в посолството 🤔

Връзка към мнение

Бърз поглед в нета показва , че за български граждани единствената възможност е Евиза :

 

https://www.ethiopia-evisa.com

 

 

Наистина има европейски държави с VoA от типа на Босна , Черна Гора и прочие , но България не е сред тях .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, milenita каза:

Здравейте! Някой има ли актуална информация за визите за Етиопия? Четох, че има вариант да се извади на място на летището в Адис Абеба, задължително ли е обаче да се кандидатства за visa on arrival преди това? За Южна Африка кандидатствах за VOA, но на място ми казаха, че въобще не е било нужно и е можело да си спестя парите в посолството 🤔

обединих със съществуващата тема. Виж по-нагоре @Цвета е вадила еVisa

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.