Прескочи до съдържание

Визи за Кения, Руанда и Уганда


Препоръчани мнения

Цитат:
"От 1 януари 2014 година туристите в Източна Африка ще могат да посетят три държави - Руанда, Кения и Уганда с една единствена виза."

 

Източник: неавторитетен!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 1 година по-късно ...
  • 1 година по-късно ...

Имаше питания в различни теми за източноафриканските визи и реших на поразчепкам въпроса.

 

Всяка държава естествено си издава самостоятелни визи - било чрез посолство, онлайн или при пристигане (VOA)

Хубавото е, че си имат стандартни електронни бланки и плащане онлайн, т.е. не е необходимо да издирвате посолства

 

В резюме:

 

По-подробно:

- Кения (съветът на МВнР е за East Africa Visa, 100 USD). А eVisa-та за еднократно влизане - 51 USD

 

- Уганда (в МВнР обясняват, че "считано от 1 януари 2014 г. влиза в сила източноафриканска туристическа виза. Туристите, които посещават една от държавите Република Кения, Република Руанда и Република Уганда с валидна виза, могат да посетят и другите две, без да подават допълнително заявления за визи или да заплащат допълнителни такси за виза.)

Угандийският източник (Uganda E-Immigration System) показва много варианти за виза, като еднократното влизане с туристическа цел е 50 USD. През същата система се кандидатства и онлайн.

 

- Руанда (МВнР отново насочват към East Africa Tourist Visa, 100 USD), а в електронните услуги на Руандийското правителство се предлага и единична виза за 30 USD.

 

East Africa Tourist Visa е друг тип виза (3 в 1) подходящ за обикаляне на трите държави (имащи споразумение за това помежду си). Нещо като шенгенска виза.

Визата струва 100 USD и дава право на влизане и в другите две държави без допълнително кандидатстване, снимки и т.н.

Издава се в Кения, Уганда или Руанда.

Всъшност тя излиза изгодно единствено, ако ще посещавате и трите държави.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Аз мога да потвърдя с актуална информация - с виза за Танзания ( on arrival) може спокойно да се посетят Кения, Руанда, Уганда и Бурунди.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 10.08.2017 г. в 17:58, Happy_Traveler каза:

Аз мога да потвърдя с актуална информация - с виза за Танзания ( on arrival) може спокойно да се посетят Кения, Руанда, Уганда и Бурунди.

Правилно ли съм разбрал...Happy_Traveler

Взели сте виза при пристигане в Танзания и сте влезли в поне една от изброените страни ...?

Мисълта ми е дали практически е направено...

 

 

Редактирано от picsvet
Връзка към мнение

Здравей!

 Аз не съм го правила още, но приятелите от нашата танзанийска компания (пак европейци) го направиха. Това ни го каза още граничният при кацане в Дар Ес Салаам. Ходиха до Кения, Руанда и Уганда. Ще се опитам да намеря и официален линк.

 По принцип ти дават 90 дни и в рамките на тях можеш да обикаляш този Източноафрикански съюз.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Наскоро вадих визи за Кения и Руанда, като всичко се случва онлайн на линковете, които е дал cck. Кенийската виза ми бе издадена и пратена на мейла буквално 30 секунди след плащането, а тази за Руанда я пратиха след точно 2 дни. Ех, ако всички африкански държави имаха такива лесни визови процедури...

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Танзанийската виза струва $50, а Източноафриканската туристическа (за Кения, Уганда и Руанда) е $100. На границата на Танзания с Кения може да се вземе източноафриканска виза, но не е една и съща и с танзанийска виза не се обикаля в другите околни страни. Най-малко вижте разликата в цената.

Танзания и Бурунди са в Източноафриканския съюз, но визите са им отделни.

 

Ако има официална информация, опровергаваща това (но аз не открих такава) ще е чудесно да я пуснете тук.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

И аз никъде не можах да открия достоверна информация, че танзанийската виза важи и за околните страни. Източноафриканската туристическа виза е валидна само за Кения, Уганда и Руанда. Аз ще си вадя визата за Бурунди на място в Кения или Руанда, че иначе посолството им е чак в Москва.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Мирослав Василев

От 1 януари 2018г. Руанда вече ще предлага VOA за период от 30 дена.

 

Източник: http://www.africanews.com/2017/11/17/rwanda-announces-global-visa-free-regime-starting-january-2018//

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
преди 34 минути , GeorgiD каза:

Здравейте, в крайна сметка някой може ли да ми каже дали и как мога да си купя онлайн източноафриканска виза?

Влез в сайта на Уганда и избери Източноафриканска виза.

https://visas.immigration.go.ug/

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, GeorgiD каза:

Много благодаря! Нали няма значение, че я купувам от Уганда, но първо ще посетим Кения?

Според мен няма. Имаш право на едно влизане във всяка от 3те държави. Струва 100$. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

С този линк мога да купя Изт-Африканска виза САМО ако първо кацна в Уганда. За идващи от България няма опция да купиш такава виза, ако кацаш първо в Кения или Руанда. 😫

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте!
Актуална инфо за Кения- визи при пристигане вече няма. Трябва преди качване на самолета да има направена електронна виза (цена 53$).
В тази връзка на картата тази страна трябва да мине от жълт в оранжев? цвят.

http://www.kenya-bulgaria.org/index/article/articleid/52

https://evisa.go.ke/single-entry-visa.html

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Има ли някой с прясно инфо от последните месеци във връзка с визите за Кения? Е-виза ли се вади? Колко струва? Какво е необходимо?

@FlyTraveler

Връзка към мнение

Вади се е-visa онлайн. Стават за няколко дни. При мен беше за около седмица. Струва 50$ + имаше някаква такса при плащането около 2-3$.

Искат да се прикачат самолетни билети, програма и нощувка. Поискахме от сафари агенцията да ни изпрати програмата и я прикачихме. Не става с пдф, а правихме снимки.

 Нищо особено като процедура освен че беше пипкава работа. - веднъж регистрация на сайта и после попълване на заявление. Платих с Револют.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, Pantelej Putnik каза:

Има ли някой с прясно инфо от последните месеци във връзка с визите за Кения? Е-виза ли се вади? Колко струва? Какво е необходимо?

@FlyTraveler


Съвсем правилно ти е отговорила @mililia

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 4.11.2023 г. в 10:59, mililia каза:

Поискахме от сафари агенцията да ни изпрати програмата и я прикачихме. Не става с пдф, а правихме снимки.

@mililia, извини ме, че чак сега се сещам да попитам за тази подробност, но как така сте снимали програма от няколко страници на снимка, че да го изпратите като снимка? Отделни снимки на всяка страница, или всичко на една снимка? Как се снима всичко на една снимка, ако така сте го правили? Това не ми стана много ясно и моля за помощ. 🙂 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

@mililia, извини ме, че чак сега се сещам да попитам за тази подробност, но как така сте снимали програма от няколко страници на снимка, че да го изпратите като снимка? Отделни снимки на всяка страница, или всичко на една снимка? Как се снима всичко на една снимка, ако така сте го правили? Това не ми стана много ясно и моля за помощ. 🙂 

@Mary, ти беше майстора! Ще подскажеш ли как го направи!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.