Прескочи до съдържание

Виза за Гренландия


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Георги Матеев може да добави инфо и за Гренландия. Това което прочетох на бързо в интернет е, че не са част от Шенген и въпреки това при полетите от Европа няма паспортна проверка.

 

Добре, че ме подсети. В крайна сметка Гренландия Е част от Шенген и всъщност заради това не е имало паспортен контрол при пристигане от Копенхаген. Информацията е от първа ръка - от имиграционния полицай, който категорично отказа да ми бие сувенирен печат в паспорта, и се почувства длъжен да обясни защо точно не може да го направи.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

В Уикипедия и други източници пише това, но не знам до колко са актуални като информация

 

Сега поразрових и се оказа, че истината е точно по средата. Гренландия хем официално не е част от Шенген, хем е интегрирана със зоната и не се правят проверки на границата.

 

http://www.immihelp.com/visas/schengenvisa/schengen-agreement.html

Even though Greenland and the Faroe Islands of Denmark are formally excluded from the Schengen area, they are integrated with it. Persons traveling between the Faroe Islands and Greenland on the one side, and the Schengen member states on the other side, are not subject to a border check.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В Уикипедия също грешат.

Гренландия и Фарьорски острови са част от Кралство Дания.Автономията им се свежда до самоуправление но не и до външна политика,следват тази в Копенхаген.Както Великобритания и Франция имат отвъдморски територии и в тях може да влезете с лична карта,така и за Дания - такива територии са  Гренландия и Фарьорски острови. 

Много преди Шенген - Скандинавските държави имаха едно споразумение Norden от 60-те/70-те,което беше дефакто "северен Шенген" и нямаше граничен контрол преди някой от тях да влезнат в ЕС (Норвегия и Исландия не са членове на ЕС,но бяха приети в Шенгенското споразумени,точно заради Норден).

В Уикипедия и други източници пише това, но не знам до колко са актуални като информация

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Последно да обобщим: Може ли само с лични карти в Гренландия, Фарьорите и Исландия?

Редактирано от Meidj
Връзка към мнение
Георги Матеев

Последно да обобщим: Може ли само с лични карти в Гренландия, Фарьорите и Исландия?

 

За съжаление не мога да дам точна информация. Аз си носех и личната карта и паспорта, но реално на нито едно летище никой не пожела да ми погледне документ за проверка. Така че не знам какво се води 'официалното'.

 

За круизите и аз потвърждавам, че се влиза много улеснено в почти всички държави. Единственото изключение бяха Американските Вирджински Острови, за които круизната компания предварително ме помоли да потвърдя дали имам туристическа виза за САЩ. Иначе да, от кораба събират паспортите и ги държат при тях, тоест слизаш на сушата без документ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Последно да обобщим: Може ли само с лични карти в Гренландия, Фарьорите и Исландия?

 

Исландия е част от шенген. Последният път когато бях нямаше никаква паспортна проверка, а при чекирането и на гейта си показах личната карта :)

Връзка към мнение

Ето го и сайта Government of Greenland като по-официален ресурс от гренландска страна:

http://naalakkersuisut.gl/en/About-government-of-greenland/About-Greenland/Coming-to-Greenland

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.