Прескочи до съдържание

Виза за Гамбия


Препоръчани мнения

Само да кажа, че официално уж нямаме нужда от визи за Гамбия, но аз имам 3 в паспорта. По принцип може с VOA, но после на сухоземната граница ми искаха виза за която съответно си платих. Имайте предвид че понякога де юре и де факто има разлика, особено по по-екзотични места, където рядко минават българи и където граничните са малко или много корумпирани и гледат да ви вземат таксата и да ви бият печата, независимо дали имате нужда или не.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Само да кажа, че официално уж нямаме нужда от визи за Гамбия, но аз имам 3 в паспорта. По принцип може с VOA, но после на сухоземната граница ми искаха виза за която съответно си платих. Имайте предвид че понякога де юре и де факто има разлика, особено по по-екзотични места, където рядко минават българи и където граничните са малко или много корумпирани и гледат да ви вземат таксата и да ви бият печата, независимо дали имате нужда или не.

 

Факт е, че може да има разминавания в написаното и ситуацията на място :) Благодаря за добавките.

Това в табличката е отбелязано като не е необходима виза и има VOA, поради несъответстващата информация.

В сайта на Gambia Immigration Department не сме включени в списъка с държави, за които се изисква виза или някакъв административен "clearance". От друга  страна може да са забравили да ни опишат :)

В сайта на МвНР е отбелязано:

"Пътуващите за Гамбия български граждани (приносители на обикновени, служебни и дипломатически паспорти) се нуждаят от виза, която могат да получат в посолството на Гамбия в Брюксел."

На сайта на акредитираното и за нас посолство в Брюксел с онлайн application пък изискват визи за Estonia, France, Portugal и Spain, като ние отново не сме в никакъв списък.

Интересното е, че в официалната страница, съобщават че ситуацията е динамична и да проверяваме, но пък препратките са към неофициални сайтове.

В Timatic2 пък пише: "Visa required, except for A max. stay of 90 days: - for nationals of Bulgaria."

Явно си е тото и зависи дали излизаш през Банджул или както в твоя случай - през сухоземна граница.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Излезе ми хубава оферта за февруари, една седмица ол инклузив, някой пътувал ли е скоро, да каже нещо повече за визите за български граждани?

Тук пише, че не ни трябва но мисля да звънна утре до посолството в Лондон да питам ;)

http://www.accessgambia.com/information/visas-requirements.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Bulgarian_citizens

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.