Прескочи до съдържание

Въпрос за платформата "Орлово око"


bulpa

Препоръчани мнения

Да попитам, ако може :)

Някой ходил ли е лично до платформата Орлово око? Задължително ли е да се ползват високопроходимите автомобили на местните "туроператори"? Интересувам се от гледна точка на безопасност - ще пътуваме дамска компания и двама младежи на 8 и 5 години.

Връзка към мнение

Аз съм се качвала с местните "туропратори", но никъде не беше заградено, така че не виждам причина да не може да се ходи и пеш до там стига да знаете пътя. Ако питаш за качване със собствена кола - пътят бе доста стръмен и кален, не мисля, че е безопасно да се шофира без нужната подготовка и кола.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да попитам, ако може :)

Някой ходил ли е лично до платформата Орлово око? Задължително ли е да се ползват високопроходимите автомобили на местните "туроператори"? Интересувам се от гледна точка на безопасност - ще пътуваме дамска компания и двама младежи на 8 и 5 години.

Тони със собствена кола не рискувайте...пътя до там си е офроуд.От гледна точка на безопасност пеша,не знам дали ще издържат децата...Иначе пеш можете от село Ягодина може да се стигне за около час и половина по пътека,връщането е за по малко ,но с деца и на тези години...Посоката е към "местността за съборите на село Ягодина :)Иначе местните са си опитни по този маршрут и като стигнете,ще разберете защо искат толкова пари :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Родопите...село Триград...някой къща за гости с хазяйка дето да може да готви родопски манджи и хазяин дето да познава някой с гайда...или поне да има "Дай ми ,мамо ,Дай ми"...на Георги Чилингиров(не на Николай Славеев).Един ден се пуснете в Харамийската пещера,един ден идете до Чаирските езера и "Пияната Гора".

За Ягодинската пещера,Дяволското гърло и Орлово око ,не ги споменвам,че се знаят. За да е автентична България в очите на един чужденец,трябва въздуха да е чист,водата да е студена,гората да е зелена,яденето да е направено на печка с дърва,и музиката да е автентична...българска.А и не на последно място август си е много "арно" в Родопите.Не че няма и други места...Горна Арда,Орехово,Гела , или Лещен ,Долен,Ковачевица( и те са в Родопите)...но се сещам Триград!

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Благодаря на включилите се :-)

Това, което успях да открия е, че местните предлагат транспорт до платформата с офроуд автомобили, но седиш в каросерията на дървени пейки. Това е което ме притесни. Не се съмнявам в опитността на водачите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Да попитам, ако може :)

Някой ходил ли е лично до платформата Орлово око? Задължително ли е да се ползват високопроходимите автомобили на местните "туроператори"? Интересувам се от гледна точка на безопасност - ще пътуваме дамска компания и двама младежи на 8 и 5 години.

Булпи, аз съм ходила, и то повече от веднъж. Не е опасно с местните туроператори. Ходила съм и пеш, но не по пътеката, а отстрани по билото, пътя е 30-40 минути, екстремно изкачване, много е яко, но не за деца. Ако е жега обаче, по пътеката ще изпукате, почти няма никаква сянка. Няма проблем с джиповете. Хубаво си помисли как ще се качите, всякак ще стане, дано улучите хубаво време. Ако имаш нужда от координати за страхотна къща за гости в Ягодина с най-невероятните домкини, свиркай, готвят супер, има български песни и байрак, ехх, всяка година ходя да се зареждам по няколко пъти. Това е най-зареждащото място за мен в цяла България.

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ние ходихме преди две години до Орлово гнездо. С два джипа и един 5-годишен мъник Стефи. Седалки си имаха и двата, но точно този, в който се возихме с детето, беше без мека облегалка, така че Жижо доста се измъчи да го крепи по завоите, за да не го върнем насинен на майка му. Та Стефи в началото беше доста смел и му беше интересно, но после си личеше, че е изплашен. Добро детенце е, с особен вид мъжко достойнство и не се разплака, но беше много щастлив по обратния път да е при шофьора в кабината. 

Тогава шофьорите се оплакваха, че стават все повече джиповете и се е свил доста техният дял, така че мисля, че има избор и ще можете да прецените в кой да се качите. 

Слагам една ужасна снимка, но по-добра не мога да открия :blush: . 

post-997-0-83531400-1430893324_thumb.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

И ние ходихме.....пеша!!! :) Изкачването до платформата си е приключение особено ако се прави ето така:

 

post-259-0-42933000-1430898550_thumb.jpg

 

Доста трудно,но не и невъзможно.Слизането е малко по-лесно но пак по същият начин. :)

 

post-259-0-22286500-1430898716_thumb.jpg

 

Самата платформа е .....супер,а гледките от там са уникални!!!

 

post-259-0-68345000-1430898904_thumb.jpg

post-259-0-47911300-1430898799_thumb.jpg

 

Мястото си заслужава,но вие си решавате как ще стигнете до него?!? :)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

И аз съм се качвала с местните, пътуването е екстремно, а гледката.... ееех!

Нашето джипче беше с "кожен салон", а по-големите екстремисти пътуваха прави :) Шофьорите си правеха засечки и номера, каквито със собствен автомобил близък едва ли би направил. Препоръчвам - и за млади, и за стари  :)  

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Допълвам, понеже сега видях, че сте с младежи. Подозирам, че те ще са най-големите мераклии да пътуват прави.  :) Оцелява се.  :)

post-282-0-19796200-1430918719_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Булпи, аз съм ходила, и то повече от веднъж. Не е опасно с местните туроператори. Ходила съм и пеш, но не по пътеката, а отстрани по билото, пътя е 30-40 минути, екстремно изкачване, много е яко, но не за деца. Ако е жега обаче, по пътеката ще изпукате, почти няма никаква сянка. Няма проблем с джиповете. Хубаво си помисли как ще се качите, всякак ще стане, дано улучите хубаво време. Ако имаш нужда от координати за страхотна къща за гости в Ягодина с най-невероятните домкини, свиркай, готвят супер, има български песни и байрак, ехх, всяка година ходя да се зареждам по няколко пъти. Това е най-зареждащото място за мен в цяла България.

 

 Здравейте,

 

Аз имам нужда от координати на страхотна къща за гости в Ягодина....обмислям един мартенски уикенд :-).

 

 Благодаря предварително.

Връзка към мнение

Аз бих казал, че е престъпление джипове да имат достъп до места като това, Седемте езера и т.н.

 

А децата - не ги мисли, те в тази възраст са като козички. Синът ми на тези години на последното изкачване към Мусала след Леденото езеро взимаше зимната пътека на акорд.

 

Хората трябва да бъдат научени да пазят планината. Не човек се качва в планината, а планината го допуска до себе си. Колкото повече усилие положиш, толкова повече тя дава да и се насладиш.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.