Прескочи до съдържание

Антарктика през 2016


Препоръчани мнения

Георги Матеев

И цпециално за Жоро Матеев, че и аз се замислих за Антрактида ама цък много скъпи тези крузизи, то е ясно ;)http://wanderingtrader.com/travel-blog/how-to-find-a-cheap-last-minute-cruise-to-antarctica/

 

Давай да говорим сериозно... и да ровим. И да си намерим някоя тройна каюта (предполагам ти няма да си сама) за да ни паднат максимално разходите :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Давай да говорим сериозно... и да ровим. И да си намерим някоя тройна каюта (предполагам ти няма да си сама) за да ни паднат максимално разходите :)

Хах Жоре, може и сама да съм ако мъжа реши да ме изгони като след като само за екскурзии мисля (къде,кога, как) ;) Антрактида ми е голяма мечта, но тази година няма да е. Ти за кога си се замислил? Ех Жоре, малко късно ама  Честит Имен ден и със здраве да си носиш името и Наздраве :)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Хах Жоре, може и сама да съм ако мъжа реши да ме изгони като след като само за екскурзии мисля (къде,кога, как) ;) Антрактида ми е голяма мечта, но тази година няма да е. Ти за кога си се замислил? Ех Жоре, малко късно ама  Честит Имен ден и със здраве да си носиш името и Наздраве :)

 

Бе ще те гони... взимай го и него. Нямам конкретна дата, но най-рано догодина. Може би ноември/декември 2016?

 

P.S. Мерси за честитката. И май оспамихме темата :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

да продължим със спаменето... за Антрактида има и други мераклии, в това число моята особа... та ако има шанс като група да постигнем по-добри условия, защо пък не? ноември/декември 2016 звучи добре :)

Връзка към мнение

И аз имам интерес. Датите са достатъчно напред и заслужава да се мисли целенасочено.

Ще стане магеланска групичка за там :)

Връзка към мнение

дотам най-често се ходи през Ушуайя, нали? доколкото бях чел преди време, през Австралия/Нова Зеландия/Южна Африка също се стига, но доста по-рядко са корабите, а и излизало по-скъпо

Връзка към мнение
Георги Матеев

Да, изгодните варианти обикновено са от Ушуая. И ако гоним най-ниска цена трябва да търсим четворна каюта, при условие че се съберем четирима мераклии естествено :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Домосед беше казвал за Quark. Миналата година предлагаха микс самолет и круиз, но сега не виждам такова предложение.

Има разбира се и опция по съвета на Wilks - да се изтипосаме в Ушуая и района за по-дълъг период и да мислим нещо от типа "last minute". Не пречи да пообиколим из Патагония, ако имаме време.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ами така погледнато предполагам ще сме за няколко двойни каюти. Всъшност е хубаво да се преброим имащите желание и време за този период. После да опитаме да оформим ориентировъчен бюджет за човек и съответно за двойна каюта/хотелска стая. Сиреч да имаме сходни виждания за ценовия диапазон и/или ценови шок :)

А после, ако е съгласен, ще излъчим г-н Матеев да преговаря, когато реши че е подходящо (на него му върви в тези дела).

Ако мотивираме и Wilks да дойде, вярвам, че ще има за какво да им се отблагодаряваме.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ами така погледнато предполагам ще сме за няколко двойни каюти. Всъшност е хубаво да се преброим имащите желание и време за този период. После да опитаме да оформим ориентировъчен бюджет за човек и съответно за двойна каюта/хотелска стая. Сиреч да имаме сходни виждания за ценовия диапазон и/или ценови шок :)

А после, ако е съгласен, ще излъчим г-н Матеев да преговаря, когато реши че е подходящо (на него му върви в тези дела).

Ако мотивираме и Wilks да дойде, вярвам, че ще има за какво да им се отблагодаряваме.

 

Едвам ме нави. Пиши 2-ма.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предвид цените на вътрешните полети в Аржентина хич няма да е евтино, отделно круиза. ПО принцип се интересувам от Антарктида, но само с вариант да се слезе на брега за 3 дена примерно. Само кораб не ме вълнува. Точен човек съм и не бих поела ангажимент към пътуване, което не ме устройва. Подобен ентусиазъм имаше и в темата за Сокотра, а накрая бяхме само трима. :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

 Предвид цените на вътрешните полети в Аржентина хич няма да е евтино, отделно круиза. ПО принцип се интересувам от Антарктида, но само с вариант да се слезе на брега за 3 дена примерно. Само кораб не ме вълнува. Точен човек съм и не бих поела ангажимент към пътуване, което не ме устройва. Подобен ентусиазъм имаше и в темата за Сокотра, а накрая бяхме само трима. :)

Значи не търсиш круиз :)

При този вариант понякога не знам дали и 3 часа имаш на ледения континент. За нощувка и днИ да не говорим.

Освен да се включиш в някоя експедиция, което пак е много трудно, и си плащаш всичко, естествено, на свободни цени.

 

Ами така погледнато предполагам ще сме за няколко двойни каюти. Всъшност е хубаво да се преброим имащите желание и време за този период. После да опитаме да оформим ориентировъчен бюджет за човек и съответно за двойна каюта/хотелска стая. Сиреч да имаме сходни виждания за ценовия диапазон и/или ценови шок :)

А после, ако е съгласен, ще излъчим г-н Матеев да преговаря, когато реши че е подходящо (на него му върви в тези дела).

Ако мотивираме и Wilks да дойде, вярвам, че ще има за какво да им се отблагодаряваме.

Ами мотивирайте ме, чакам да видя как.

Шегувам се :)

Не е да не съм мислил и аз за такова пътуване. Още повече, че на мен в Ушуая много ми хареса - и хората, и атмосферата в самия град. А и по традиция нарочно си оставих непосетени и интересни места, та да имам "причина" да се върна някой ден отново.

Ще мисля в тази посока, това е което мога да обещая засега. Да речем в цифрово изражение нещата при мен са 60/40 "ЗА".

Иначе писах в една друга тема по въпроса за варианти за пътуване и стигане до Антарктида. Ако го намеря, ще дам линк към поста си и тук.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Цените са убийствени, не ви знам възможностите, но не мисля, че под 6-7000$ на човек е възможно за цялото пътуване.

Ако говорим само за круиз и то без гаранция за стъпване има евтини варианти, някои ходят само до някой остров, който ужким се води към Антарктида, но според мен не се ли стъпи на континента, не е достатъчно привлекателно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето едно запитване до aeroviasdap.cl , което май вече бях пускал във форума:


By the moment our prices in this tours are US$3,960.00 per person in Full day and US$4,960.00 in Overnight.

Best Regards

 

Връзка към мнение
Георги Матеев

Говорим само за круиз, който е със стъпване на континента, иначе наистина не звучи толкова привлекателно.

 

И да, освен ако не се закотвим 1 месец на Ушуая в дебнене на ласт минит оферта - цените вероятно ще са от порядъка на $6000-7000 (и може би и леко нагоре) дори и да се съберем няколко човека. За Антарктика това Е бюджетен вариант. Нека е ясно отсега.


Ето едно запитване до aeroviasdap.cl , което май вече бях пускал във форума:

By the moment our prices in this tours are US$3,960.00 per person in Full day and US$4,960.00 in Overnight.
 

 

Това бяха чилийците дето предлагат дневна екскурзия или такава с едно преспиване нали? Помня, че миналата година ги проверявах и аз.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това бяха чилийците дето предлагат дневна екскурзия или такава с едно преспиване нали? Помня, че миналата година ги проверявах и аз.

да

Връзка към мнение

Преди години като пътувах до Ушуая се бях заровила в нета и ми излезе инфо, че украинската база приема туристи срещу заплащане, но не помня подробности. Значи само круиза отпада, някой ден ще търся възможност да остана и да се поразходя на Антарктида, друг вариант не ми е интересен.

Връзка към мнение

И да, освен ако не се закотвим 1 месец на Ушуая в дебнене на ласт минит оферта - цените вероятно ще са от порядъка на $6000-7000 (и може би и леко нагоре) дори и да се съберем няколко човека. За Антарктика това Е бюджетен вариант. Нека е ясно отсега.

 

Това със закотвянето в Ушуая и аз съм го мислил, но по евтиният и сигурен вариант е да намерим някоя агенция, която обявява тези оферти онлайн и когато излезе офертата, резервираме и си взимаме самолетен билет в последния момент. Вероятно това няма да е най-евтиният самолетен билет, но ако от круиза спестиш 3000 долара, а самолетният билет го купиш с 500 долара по скъпо от нормалното, сметката пак ще се върже.

 

Пишете ме и мен в списъка за кандидат за добра ласт минит оферта :)

Връзка към мнение

Преди години като пътувах до Ушуая се бях заровила в нета и ми излезе инфо, че украинската база приема туристи срещу заплащане, но не помня подробности. Значи само круиза отпада, някой ден ще търся възможност да остана и да се поразходя на Антарктида, друг вариант не ми е интересен.

Домосед е правил изкачване на връх Винсон, доста време с експедиция, палатки, полярна база... Цената сигурно хич не е приятна.

Ама то във вътрешността на континента не е интересно, няма какво да се снима. Интересното е на брега. Ако успееш да се прикрепиш към българската атлантическа база  :) То кой ли не мина оттам...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой има ли идея какво точно представлява програмата на Антарктида на подобни круизи, като този:

 

http://www.kreuzfahrtberater.de/reise.php?reise=80609

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.