Прескочи до съдържание

Няколко дни в Алгарве - моля за съвети


Гост

Препоръчани мнения

  • 3 години по-късно ...

Здравейте,

 

Как смятате,  за същата програма като на Rainy средата на ноември подходящо ли е? Искаме почивка, селца, гледки и хапване, не възнамеряваме да се къпем, но искаме да има слънчице 🙂

Или да го отложим за догодина ...

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, PetyaG каза:

Здравейте,

 

Как смятате,  за същата програма като на Rainy средата на ноември подходящо ли е? Искаме почивка, селца, гледки и хапване, не възнамеряваме да се къпем, но искаме да има слънчице 🙂

Или да го отложим за догодина ...

 

Едва ли ще има човек, който може да знае 😀 Сигурно ще има и слънце, и дъжд, и всичко... Дори вече няма много смисъл да се гледат сайтове за времето, че то всяка година все по-ненормално става 😉 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

не баш там, но съм ходил по това време в съседна Андалусия, почти през цялата седмица беше слънчево, през деня до 20 градуса и нагоре

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

По Коледа 2016 дневните температури бяха около 20 градуса, слънчево и приятно за разходка. С малко късмет ще имате през ноември хубаво време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
преди 2 минути , Eva eva каза:

Бих искала да попитам - септември как е водата, става ли за къпане?

За 5-6 дена в началото на септември аз влязох само веднъж. С две думи - винаги е студена водата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Eva eva каза:

Бих искала да попитам - септември как е водата, става ли за къпане?

Виж, зависи от твоята поносимост към студ... Аз бях точно септември - с надеждата водата да е сравнително приемлива. Когато се бухнах първият път, дъхът ми беше пресечен. Чак на петия ден успявах да вляза една идея по-спокойно - такава жега беше, и слънце, как да не се бухнеш!, обаче никога не изпитах пълнокръвно удоволствие. 

 

Това наруши цялото ми удоволствие и от Португалия, защото бях жадна за топла вода и цамбуркане. Не разчитай на такова много, освен ако не си много студенолюбива.

 

🙂 @Цвете Още ме е яд, че тогава не се видяхме с теб, но беше забавно да се открием там 🙂

Връзка към мнение
преди 10 минути , Eva eva каза:

Бих искала да попитам - септември как е водата, става ли за къпане?

Зависи от прага на търпимост. За нас Септември водата беше идеална. Били сме и юни и тогава също  сме се къпали и беше супер. Но ние все пак сме планински чеда и за нас беше ок. Заради теченията от  океана , водата никога не може да се загрее както по останалата част от Средиземноморието. Иначе  за плаж е идеално още от май месец до октомври. Скандинавците дори откриват сезона още през март :).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Миналата година бях на море в Лагош, тази ми се иска пак през август ....обаче цените на самолетите нито са хубави нито удобни на нормалните линии, гледам до Фаро, до Лисабон + влак, до Севиля + бусфилкс и няма нито едно що годе добре да може да се предвижи човек за един ден и все са някакви комбинации Раян + Уиз и т.н. аз от такива комбинации със самостоятелно прекачване малко ме е страх.... Как пътувате от там през къде и с кои линии е най ок?

Връзка към мнение
Дани Магелани

В края на юни ще бъдем в Алгарве. Благодаря на всички, които са писали и приемам съвети. Освен плажове, какво бихте препоръчали да се види? Колко време да се отдели на Лагош и Фаро? Нещо , което не бива да се пропусне в региона?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, 招き猫 каза:

Миналата година бях на море в Лагош, тази ми се иска пак през август ....обаче цените на самолетите нито са хубави нито удобни на нормалните линии, гледам до Фаро, до Лисабон + влак, до Севиля + бусфилкс и няма нито едно що годе добре да може да се предвижи човек за един ден и все са някакви комбинации Раян + Уиз и т.н. аз от такива комбинации със самостоятелно прекачване малко ме е страх.... Как пътувате от там през къде и с кои линии е най ок?

Сложно е до Южна Португалия, да, и не е бюджетно в сезон.

аз преди 5-6 години направих началото на юли, София-Бергамо-Севиля, нощувка, автобус до Портимао

Връщане Порто-Бергамо-София.

Връзка към мнение
преди 11 часа, Дани Магелани каза:

Да, с кола.

А, супер! Така ще може да обиколите повече места.

 

За Лагош, аз лично, не бих отделила повече от половин ден, както и за Портимао. В Портимао, ако отидете на кея до фара (Farol da Ponta do Altar) може да видите много красив залез към  Ponta do Piedade (стига времето да е хубаво), или пък от самата Ponta do Piedade в Лагош. А пък в полетата зад Портимао (на 11 км) има страхотен ресторант на средата насред нищото, Solar do Farelo. Много типична обстановка, гледка към маслиновите насаждения по залез, виното е на самообслужване направо от бъчвата, а кухнята е страхотна: http://www.solardofarelo.com/

Ако искате по-интересен плаж, може да се разходите до Ilha do Farol. От пристанището на Olhao има корабчета, които ви отвеждат до остров наблизо, където има фар и хубав плаж. През август преди 2 години тръгваха на всеки 30 минути, но през юни и в пандемични времена можа да са по-нарядко.

Аз много харесах Сагрес и Cabo Sao Vicente, те са от известните места, предполагам, вече си ги включила в програмата. Тавира също е симпатична, за ден. 

Ако се отдалечите от брега и влезете малко "по-навътре", може да се отбиете до Silves (със замък на хълма), както и до Моншике (Monchique), където от хълмовете зад него (Monte Foia  и Miradouro da Foia) се открива гледка към цялата околност, чак до океана. А пък на слизане, точно зад един завой се крие също така много добър ресторант (или поне беше преди 2 години), Jardim das Oliveiras - https://jardimdasoliveiras.com/

За другите места, с плажовете, май вече е писано в темата, няма да повтарям 🙂.

 

Залезът от Ponta da Piedade

20170823-IMG_0411.jpg

Изгледът от Моншике

18082017-IMG_0248.jpg

Ilha do Farol

16082019-IMG_20190816_182712.jpg

Ресторантът Solar do Farelo

IMG_20190815_201746.jpg

 

IMG_20190815_195821.jpg

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Не се изненадвам хич, колко сме различни хората, но аз да си кажа, че точно Лагош много го харесах (Портимао не толкова), а на Cabo Sao Vicente не бих отделила и 5 минути, ако знаех предварително какво е... На западното (очевидно) крайбрежие залези, с красиви плажове и скали да искаш (показала съм някои в пътеписа ми), там задължително с кола 🙂 За Silves съм също "за" 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 8 часа, Роца каза:

А, супер! Така ще може да обиколите повече места.

 

За Лагош, аз лично, не бих отделила повече от половин ден, както и за Портимао. В Портимао, ако отидете на кея до фара (Farol da Ponta do Altar) може да видите много красив залез към  Ponta do Piedade (стига времето да е хубаво), или пък от самата Ponta do Piedade в Лагош. А пък в полетата зад Портимао (на 11 км) има страхотен ресторант на средата насред нищото, Solar do Farelo. Много типична обстановка, гледка към маслиновите насаждения по залез, виното е на самообслужване направо от бъчвата, а кухнята е страхотна: http://www.solardofarelo.com/

Ако искате по-интересен плаж, може да се разходите до Ilha do Farol. От пристанището на Olhao има корабчета, които ви отвеждат до остров наблизо, където има фар и хубав плаж. През август преди 2 години тръгваха на всеки 30 минути, но през юни и в пандемични времена можа да са по-нарядко.

Аз много харесах Сагрес и Cabo Sao Vicente, те са от известните места, предполагам, вече си ги включила в програмата. Тавира също е симпатична, за ден. 

Ако се отдалечите от брега и влезете малко "по-навътре", може да се отбиете до Silves (със замък на хълма), както и до Моншике (Monchique), където от хълмовете зад него (Monte Foia  и Miradouro da Foia) се открива гледка към цялата околност, чак до океана. А пък на слизане, точно зад един завой се крие също така много добър ресторант (или поне беше преди 2 години), Jardim das Oliveiras - https://jardimdasoliveiras.com/

За другите места, с плажовете, май вече е писано в темата, няма да повтарям 🙂.

 

Залезът от Ponta da Piedade

20170823-IMG_0411.jpg

Изгледът от Моншике

18082017-IMG_0248.jpg

Ilha do Farol

16082019-IMG_20190816_182712.jpg

Ресторантът Solar do Farelo

IMG_20190815_201746.jpg

 

IMG_20190815_195821.jpg

 

Много благодаря! Съвети от професионалист за места за хапване - какво повече мога да искам! 

преди 8 часа, searus каза:

Не се изненадвам хич, колко сме различни хората, но аз да си кажа, че точно Лагош много го харесах (Портимао не толкова), а на Cabo Sao Vicente не бих отделила и 5 минути, ако знаех предварително какво е... На западното (очевидно) крайбрежие залези, с красиви плажове и скали да искаш (показала съм някои в пътеписа ми), там задължително с кола 🙂 За Silves съм също "за" 🙂

Отразявам всяко мнение и съвет. Благодаря сърдечно!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Дани Магелани, аз ще те помоля, ако ти е възможно, да пускаш сводки от пътуването, описание и подобни подробности, ще съм Ти много, много благодарна. Приятно планиране и много оо леко пътуване, като му дойде времето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, searus каза:

Не се изненадвам хич, колко сме различни хората, но аз да си кажа, че точно Лагош много го харесах 

То това е и хубавото, че ако всички сме еднакви, щеше да е много скучно 🙂

 

@Дани Магелани, професионалист най-вече в хапването 😂

 

Ако ви се катери по стръмни пътища, може да се отбиете и към Aljezur, също с останки от стар замък (ама това е малко по-далече и не е баш в Алгарве).

Loulé също е приятно място, с голям пазар.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

А ако стигне до Aljezur (така и не намерихме сили да се изкатерим, но си направихме вкусна отбивка долу), да провери дали са направили кръчма до Praia da Carriagem, ама задължително при отлив 😊 ъъъм, ако има чувството, че кулинарният туризъм е почнал да натежава и има нужда от освобождаване от калории, че стъпалата там не посмях да ги броя 🤣

  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

 

 

На 8.06.2021 г. в 20:09, Дани Магелани каза:

В края на юни ще бъдем в Алгарве. Благодаря на всички, които са писали и приемам съвети. Освен плажове, какво бихте препоръчали да се види? Колко време да се отдели на Лагош и Фаро? Нещо , което не бива да се пропусне в региона?

Алгарв си е дългичко. Не знам в коя част ще сте преобладаващо.

Тавира е супер спокойно градче, със собствен колорит и вкусна храна.

В Olhao има две много красиви сгради - арабски/мавритански стил, които са пазари. Едната е рибен пазар. Но последния път когато ходихме беше доста семпъл. Може и часовия диапазон да не бяхме уцелили.

В Pera ежегодно има пясъчни фигури. Всяка година - различна тематика.

Силвеш - знаеш, ние вече 4-5 години почиваме за по седмица в една вила на няколко километра от градчето. Да, крепостните стени са интересни. Района е богат на червеникъв камък/почва, та и стените изглеждат малко по-различно.

На нас Лагош много ни хареса. Вероятно и като предверие към Ponta da Piedade. За Ponta da Piedade колкото и дни да отделите (1,2 или 3) - няма да съжалявате. Разгледайте и отгоре - къде пеша, къде с кола, по плажовете, над тях, ... , но и задължително с лодка.

 

Вероятно си прехвърлила пътеписа ми. Малко е старичък, но няколко основни неща по Алгарв са вътре.

 

Ако съм на ваше място - praia, praia, praia и скалите над тях, Зареждам акумулаторите в някое градче (навсякъде е вкусно) и пак praia, praia, ...

 

Евора не е за изпускане. Да, не е в Алгарв.

 

p.s.

Естествено не съм обиколил всички плажове и крайбрежия в Европа, но от това което съм видял, категорично Алгарв е №1.

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.