Прескочи до съдържание

Пътуване до Тайланд през зимата


Препоръчани мнения

Здравейте!

 

С едни приятели планираме посещение на Тайланд за около седмица през януари месец когато тук е доста студено  :)  Следователно, търсим самолетни билети на хубави цени. В момента катарците имат оферти по 555 евро, но не съм сигурен, че е най-доброто. Какво мислите вие? Цената от Истанбул, например, е същата. Проверих и варианта да летим до Дубай с Уиз и оттам полет, но разликата е минимална и не си заслужава. 

 

Предварително благодаря!

Връзка към коментар

Ако ще ходите на море и ще вземате така или наче втори полет до Краби / Пукет е все едно дали летите до Бангкок или до Куала Лумпур или Сингапур, откъдето можете да вземете евтини билети с Air Asia до въпросните летища, така, че можеш да погледнеш и за там. Иначе аз намирам цената (предполагам е до Бангкок) за много добра, без да е някакво чудо невиждано.

 

Януари е много добро време за западното крайбрежие (Андаманово море), мисля, че мусоните са по различен начин за източното крайбрежие, но не съм сигурен, аз там не ходя.

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар

ОК е цената, не е висока, но не е и най-ниското, което сме виждали тук. Може да поизчакаш за някоя промоция на катарците, евентуално ще спестиш 50-ина евро. Ако напишеш и с какви дебитни/кредитни карти разполагаш тук някой може да помогне и от текущата цена да откъртиш 10-15 евро поне :)

 

Но според мен, освен ако не говорим за новогодишния период, а например в края на януари и особено ако сте гъвкави с датите, то изчакай някоя от промоциите на катарците. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ОК е цената, не е висока, но не е и най-ниското, което сме виждали тук. Може да поизчакаш за някоя промоция на катарците, евентуално ще спестиш 50-ина евро. Ако напишеш и с какви дебитни/кредитни карти разполагаш тук някой може да помогне и от текущата цена да откъртиш 10-15 евро поне :)

 

Но според мен, освен ако не говорим за новогодишния период, а например в края на януари и особено ако сте гъвкави с датите, то изчакай някоя от промоциите на катарците.

Ами всъщност това се води промоция  :)  Иначе имам дебитна и кредитна Виза. Мислиш ли, че билетът може да падне на около 500 евро?

Връзка към коментар

Аз си купих, както казва Георги, на промоция от катарците за 480 евро до Банкок. Без допълнителни отстъпки за карти и т.н. И според мен ще има пак такава цена - те бяха почнали всеки вторник да пускат определени дестинации на промоция, ама скоро не са ми пращали изкушения на мейла :)

Връзка към коментар

Аз следя от 3-4 месеца цените за тази дестинация и съм попадала на промоции на катарците за около 480 евро, веднъж даже май имаше и нещо за към 460. Скоро обаче не са пускали толкова примамливи цени. Така че наистина, ако не бързаш да купуваш и нямаш фиксирани дати, може да изчакаш. :)

Връзка към коментар

Вижте тук какво става:

 

Цюрих - Банкок 120Евро

http://www.flyertalk.com/forum/mileage-run-deals/1696451-cx-zrh-bkk-y-120-rt-all-incl.html

 

Няма яснота дали потвърждават билетите, все още, но не пречи да се пробва.

До Цюрих има прилични цени от София.

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Моят билет до Банкок за дати през ноември-декември беше 330 евро, но връщането ми е в Белград. След това имаше още няколко промоции за по 430-450 евро. Така, че ако си изпуснал Цюрих - Банкок за 120Евро от преди малко, може да изчакаш за някоя друга оферта

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако е за първата половина на януари, купувайте по най-бързия начин за катарците. Тогава са блекаут дати и цената няма да е в промоция. За втората половина на януари почти сигурно ще има още промоции, НО все пак е силен сезон и често удобните връзки свършват или последните промоции са само с голям престой в Доха. Както сте и няколко човека се почва една мъка с напасване, защото промо билетите, когато ги има, са и по 1-2-3 бройки. Ако е критично да е януари ,по-добре си купете сега, ако сте гъвкави и февруари също е ок, може да изчакате. 

Връзка към коментар

Моят билет до Банкок за дати през ноември-декември беше 330 евро, но връщането ми е в Белград. След това имаше още няколко промоции за по 430-450 евро. Така, че ако си изпуснал Цюрих - Банкок за 120Евро от преди малко, може да изчакаш за някоя друга оферта

 

Ако намерим такава цена веднага купуваме, особено след като се оказа, че вчерашните билети от Цюрих са анулирани (повечето). Между другото, как стигна до такава цена?

Връзка към коментар

Стигнах с огромната помощ на хора от форума, за което съм много благодарна. Билетите ги взех през февруари, тогава имаше промоция на катарците и цени около 450евро от София. Умните глави тук бързо откриха, че при мултисити полет от София до Банкок и връщане в Белград излиза 330евро, и това е с допълнителна такса за кредитна карта. На мен ми е идеално, защото никога не съм била в Белград и сега планувам една нощувка там.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.