Прескочи до съдържание

График на учебното време за учебната 2015 – 2016 година


Препоръчани мнения

Днес новинарските сайтове ни информираха за "Проект на заповед за определяне на график на учебното време за учебната 2015 – 2016 година".

Оригиналният проекто-документ се намира на https://www.mon.bg/?go=page&pageId=381&subpageId=63

В него намирам следното:

1. Начало и край на ваканциите с изключение на лятната:

31.10.2015 г. – 02.11.2015 г. вкл. есенна

24.12.2015 г. – 03.01.2016 г. вкл. коледна

30.01.2016 г. – 07.02.2016 г. вкл. зимна

02.04. 2016 г. – 10.04.2016 г. вкл. пролетна за І – ХІ клас

02.04.2016 г. – 06.04.2016 г. вкл. пролетна за ХІІ клас

2. Неучебни дни

26.05.2016 г. ДЗИ по БЕЛ и НВО в VІІ клас по БЕЛ

27.05.2016 г. Втори ДЗИ и НВО в VІІ клас по математика

 

Ето няколко идеи за тези, които са зависими от този график:

 

За 31.10.2015(събота)-02.11.2015(понеделник) azair.com подсеща за директни полети София-Дортмунт-София, София-Милано-София и София-Лондон-София, с wizzair.

 

За 30.10.2015(петък)-02.11.2015(понеделник) са интересни (понеже не се "губи" учебен ден) директните вечерни полети София-Бари-София и София-Малмьо-София със същата авиокомпания.

 

Коледната ваканция си е ясна (вече 2 хилядолетия).

 

Деветте дена на зимната ваканция дават доста възможности за главоблъскане на тема пътуване.

 

За пролетната ваканция, Великден/01 май, 24 май и т.н., трябва да поизчакаме летните разписания.

 

Не забравяйте и традиционните авиокомпании (с промоции, през разни сайтове с разни кредитни/дебитни карти, ...), полети с прекачвания, полети от летища в съседни страни, както и предвижване с нелетящи транспортни средства, гледане от баба и дядо, отсъствие с извинителна бележка.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Да, онзи ден в самолета четохме статия по темата. Лично аз съм крайно зависим от графика на учебното време поради професията на половинката. Не малко наши пътувания не са били осъществени или пък закъсняват само заради липса на подходящо време. Сега обаче съм заплюл една Андалусия през пролетната ваканция, но ще изчакам официалната заповед, защото това все пак е само проект...

Връзка към коментар

Дюк, ти по-добре обърни внимание на онова ми ти НВО в VII клас... Красота!

 

Бас ловя, че само аз, ти и група съветски учени, днес си представят едно и също при прочитането на абревиатурата НВО, а останалите си мислят за платен телевизионен канал... :P

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аз пък съвсем друго си представих като видях абревиатурата НВО. Вероятно хората от моето поколение се сещат какво означава още. Вие, младите си мислите за 7-класници, пък ние за "начално военно обучение" ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз пък съвсем друго си представих като видях абревиатурата НВО. Вероятно хората от моето поколение се сещат какво означава още. Вие, младите си мислите за 7-класници, пък ние за "начално военно обучение" ;)

 

Онези, които си мислят за (своите) седмокласници не ще да са млади, а в начална фаза на дъртоза по-скоро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Почти дипломираните студенти все си имам наум, че сме доста повече отколкото си мислим :D А това, че са публикували това графиче е супер, стига да не се случи случка и да бъде променено набързо.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.