Прескочи до съдържание

Краби или Пукет??


Препоръчани мнения

Някой може ли да даде съвет, кое е по-добре - Краби или Пукет?

Имам билети до Краби през ноември, но се чудя дали не сбърках. Май трябваше да купя билетите до Пукет. Не знам кое е по-интересното място. Нямам още запазени нощувки и се чудя какво да правя.

Прочетох много коментари и за двете места и се обърках още повече :) Според някои на Краби е за семейства, които търсят спокойствие и тишина, а купонът е на Пукет. Според един колега от офиса - няма какво да правя на Пукет и ще съм луда ако отида там, вместо в друга част на Тайланд.

Аз не мисля да купонясвам като развързана :), но пък искам да видя живот и динамика.... Не си падам по самотните плажове, градове... Общо взето не знам какво трябва да очаквам.

В следващия момент си мисля дали да не запазя нощувките на Phi Phi islands или пък да търся хотел като ида на място....

Става въпрос само за 3-4 нощувки (другото е измислено вече) :)

Някакви идеи и мнения...

 

 

Връзка към мнение

За моя вкус - винаги Краби пред Пукет. Зависи обаче какво имаш предвид под Краби - града, където е летището или провинцията. Ако билета ти е до летище Краби - супер. Имаш страшно много възможности от там. Започвай да проучваш островите из провинцията, та даже и съседната провинция Транг в южна посока. Има прекрасни места. Phi Phi (Пи Пи) островите предлагат и купон и по-спокойни места с по-малко хора. Koh Lanta, Koh Ngai са супер също. Railay Beach West също е готино и беше доста хипарско, поне преди 10 години. За мен голям бонус на повечето от тези места е, че няма превозни средства освен по вода.

Пукет е повече mainstream курортен остров, не, че не е хубаво, има също различни по натовареност заливи и плажове, но разните острови из провинцията Краби някак си са ми по-красиви.

 

 

П. П. Сега видях, че имаш 3-4 нощувки. Аз или бих ги изкарал на Пи Пи всичките, или бих нощувал първата или последната вечер в Ао Нанг или наоколо за да мога да взема дневна екскурзия с лодка до група острови - Koh Hong, Chicken Island и разни други.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди цунамито бях на Пи Пи и тогава и там имаше относително динамичен нощен живот, въпреки малкото място. Не мисля, че има туристическо място в Тайланд, където да няма активен нощен живот, но в Краби не съм бил.

 

Не знам колко дни имате но може да прекарате по няколко дни в Краби, Пипи и Пукет и накрая да си вземете за връщане самолетен билет от Пукет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Щом искаш купони и развързване - задължително Пукет.

В Краби е наистина прекалено семейно и спокойно, там е за релаксираща почивка.

На Пукет е живота - Патонг, Ката и Карон. Спане на последните два, а на Патонг е най-купонджийско. На мен лично ми е прекалено купонджийско и не бих спал там.

 

А на твоя колега му тегли една, нищо не разбира:).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря на всички! Ще разгледам и проуча островите около Краби. Първоначалната идея беше да спим в Ао Нанг и от там да си вземем еднодневни екскурзии до някои от островите наоколо. Но това ще е примерно един ден, та за другите се чудех. Вчера гледах и ферибот от Краби до Пукет - около 15 евро в посока, та си мислех за опция да идем и до там.

И накрая ще стане един ден в Ао Нанг и островите, един на Phi Phi и един на Пукет :) После от Пукет се връщаме в Краби с ферибота, от където имаме полет през Банког до Сием Рип...

Връзка към мнение

 

Аз не мисля да купонясвам като развързана :), но пък искам да видя живот и динамика.... Не си падам по самотните плажове, градове... Общо взето не знам какво трябва да очаквам.

В следващия момент си мисля дали да не запазя нощувките на Phi Phi islands или пък да търся хотел като ида на място....

 

 

 

Ами както са казали жвота е на Пукет в частност Патонг.

 

Ти си противоречиш  , защото Phi Phi islands е другата крайност.

 

В нашия вариант бяха 7 нощувки на Патонг и всеки ден трип до някой от съседните острови . Тръгваш рано да кажем към 08.00 и те връщат някъде 16.30-17.00 часа. Организацията на екскурзиите е перфектна !!!

Оставихме само един ден за самия Пукет , но вечер бяхме в центъра на забавленията и не съжалявам  и за миг.

 

За 3-4 дни не виждам смисъл да сменяш местата ...

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първоначалната идея беше да спим в Ао Нанг и от там да си вземем еднодневни екскурзии до някои от островите наоколо. Но това ще е примерно един ден, та за другите се чудех. Вчера гледах и ферибот от Краби до Пукет - около 15 евро в посока, та си мислех за опция да идем и до там.

И накрая ще стане един ден в Ао Нанг и островите, един на Phi Phi и един на Пукет :) После от Пукет се връщаме в Краби с ферибота, от където имаме полет през Банког до Сием Рип...

Според мен първоначалната ти идея е най-добра. Безсмислено е за толкова кратко и Пукет и Краби. Дневните екскурзии се припокриват, интересните места са между двете. На Ао Нанг си е доволно пренаселено в пика на сезона с развлекателни комплекси - барове, дискотеки, жива музика, а през деня си правиш спокойни дневни трипове. Това беше моята програма през януари и не съжалявам изобщо. Доколкото разбирам, ти търсиш същото - микс между парти и спокойствие. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, точно микс търся. Еми май, май ... клоня да съм някъде на Ао Нанг. Ще изпусна Пукет, но трябва да останат места и за другия път. Много ще бъде натоварено да спя всеки ден на различно място.... Не че не съм го правила и друг път, даже постоянно го правя.... :)

Връзка към мнение

Пукет е ужасно.Краби разбира се.Можеш да отидеш с лодка на Тон Сай,Райли или Пра Нанг.Там има доста хубави места за спане.Оттам може с лодка по всички острови,който са отсреща от Чикън айланд до ПиПи.Има доста добър нощен живот,а е мн по спокойно(не е пълно с лейдибойс,като на Пукет)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, точно микс търся. Еми май, май ... клоня да съм някъде на Ао Нанг. Ще изпусна Пукет, но трябва да останат места и за другия път. Много ще бъде натоварено да спя всеки ден на различно място.... Не че не съм го правила и друг път, даже постоянно го правя.... :)

 

Не само спането всеки ден на различно място, ами времето ще ти мине в сравнително скучни пътувания с фериботи м-у отделните места, вместо да се наслаждаваш на красиви плажове и гледки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

В нашия вариант бяха 7 нощувки на Патонг и всеки ден трип до някой от съседните острови . Тръгваш рано да кажем към 08.00 и те връщат някъде 16.30-17.00 часа. Организацията на екскурзиите е перфектна !!!

 

Разликата между да отидеш на Пи Пи островите (и по специално на MaYa Bay) на дневен трип и това да преспиш там минимум 1 вечер (за мен поне 2) е не по-малка от тази да си ходил там на дневен трип и изобщо да не си ходил. Изсипват те точно когато "сичкуту днвен трипЕр" пристига и от Пукет и от Краби и от Ланта и от Ао Нанг и от Райлей и от къде ли не още и когато хората стават поне 40 пъти повече от тези нощуващи на острова и трябва да си тръгваш точно когато и те си отиват и започва да става хубаво. Повярвай ми, за пръв път направих Пи Пи на дневен трип от Пукет преди 13 години и от тогава не съм повтарял тази грешка, всеки път ако ще ходя там, оставам да преспя поне 2 вечери.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А ,  вярвам ти и мисля съм го чел преди из темите  :)

Бил съм само веднъж в Тайланд и за толкова ми стигна времето. Не съм експерт по дестинацията.


Иначе и аз го проучвах Phi Phi до основи за тази зима , но пътя ме отведе на съвсем други места.

Просто не е за мен тази идилия , затова Малдиви и подобни ще са сигурно в края ако тогава имам сили.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То и мойто време не е много, та трябва да избера нещо и да не знам дали другото не е по-добро. А тези лейдибоис и пинг-понг шоута няма ли ги и в Банкок, и къде са по-впечатляващи :) нали трябва всичко да се види

Връзка към мнение

В най-големият супермаркет и мол на Пукет - Робинзон ( малазийци много яки в тази част на света) обичайно вечер на касата бяхме : 6 рускоговорящи , 1 дойч , 1 анлоговорящ , 2-ма българи и на ксата ви обслужва лейдибой ...  :lol:

Толкова типично и ако извадим българите от примера съотношението сиурно е все така ...


То и мойто време не е много, та трябва да избера нещо и да не знам дали другото не е по-добро. А тези лейдибоис и пинг-понг шоута няма ли ги и в Банкок, и къде са по-впечатляващи :) нали трябва всичко да се види

 

Нямах предвид да ходите на шоу. Може просто да ги срещате по улицата вечер.

А траверсите са навсякъде , то явно си е част от културата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Nati, и ние бяхме изправени пред същата чуденка преди време. В крайна сметка избрахме да спим в Ao nang и да обикаляме всеки ден различни острови на дневни трипчета. Причините са няколко. Ao nang е много добра отправна точка за трипчета. Островчетата са по-близко от Пукет и са лесно и евтино достижими с дългоопашата лодка. Лудницата е по-малка. Полетите до Краби ни устройват повече. Имаш възможност да си намериш хубаво хотелче на по-прилични цени. Пукет е като нашия Слънчев бряг. Да се бутаме в гмежта някак си вече не ни влече за почивка на морето. След това имаме фестивала в Ченг мей и 3 пълни дни в Банкок. Всяка вечер от тези 3 дни е предвидена за барове, клубове, нощен живот (хотелът ни е на 200-300м от soi cowboy), който въпреки че пак е насочен към туристите е много по-разнообразен и с една идея по-автентичен от на Пукет. Така морето си ни е море, фестивалът е културната част от екскурзията (което не значи, че няма да го превърнем в карнавал), а накрая в Банкок ще проверим дали славата на града като парти дестинация е заслужена. Затова в крайна сметка избрахме Ao nang. И там има барчета, крайбрежни заведения и клубове с жива музика. Лейдибойс ще почакат малко. Колкото до спане на phi phi, за мен лично не си заслужава цялата логистична хамалогия, за да видя maya bay без туристи. Да, мястото е много красиво, но красиви плажове и острови в този край има колкото искаш. Ще преживея този точно да го видя на дневен тур с други туристи. Ако бяхме там за 2 седмици вместо за 4-5 дена и пътувахме само с ранички би било друго, но в нашия случай не ми изглежда оправдано. Между другото, сега ми хрумна, че всъщност горе-долу по това време сме цяла група магеланци в този край. Ако успеем да се координираме, бихме могли да си наемем моторница само за нас и да си организираме трипче до maya bay и phi phi като се разминем с групите туристи. Така хем ще се разминем с тълпите, хем можем да поостанем някъде по-дулго ако мястото ни хареса.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Техниката за разминаване с тълпите по островчетата между Пукет и Краби (при дневни трипове), е именно чрез наемането на самостоятелна лодка и пътуване обратно на часовника, т.е. срещу туристопотока.

По подходящата отправна точка за това е Ао Нанг.

Не пропускайте и природните паркове в района - заслужават си.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз също препоръчвм Природните паркове, тоест пътуване по суша от Краби (щом толкова го желаеш, да не кажеш после, че не съм те предупредил) до Пукет. Пътя е суперживописен и си заслужава много.

На самия Ао Нанг плажът е отврат. Вдясно от него е Нопаратара, който е готин, но до 13 часа. След това водата си отива и става пешеходна зона.

Лейди бойс и други атракции, като пукане на балон с фунийка от калем или надуване на свирка, и двете не с уста:), можеш да видиш в Бангкок на Папонг стрийт. Цял квартал с такива забавления е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А на Phi Phi няма ли купони? Някъде бях прочела, че ставало голям купон, но от по приличните.

А кои природни паркове около Краби? Трябва да потърся имената на тези, които аз гледах, но ми се струваха доста далеч от Краби.

Цялата идея за Краби дойде от едно състезание на Red Bull от преди години, на което често се показваха красиви гледки и защото прочетох, че от там са по-евтините дневни екскурзии до островите. Но пък ми се иска и вечерно време да видя хората какво правят и как се забавляват.

Моята програма за сега е:

22-23.11 - Бангкок

24-25.11 - Чианг Май

26-28.11 - Краби или поне там каца самолета

29.11-01.12 - Сием Рип

02-03.12 - Бангкок

Така, че ако на някой му съвпадат датите да каже. Предполагам, че всички ще са в Чианг Май за фестивала (освен, ако не сте на фенерите преди това).

Връзка към мнение

Ето аз къде бях яунари на дневни трипове от Ао Нанг. Прехваленият railay beach и другите около него ги пропускам. Там беше такъв гаден фраш, че се чувствах по-зле от Слънчев бряг. 

 

Плажът на Ао Нанг

post-2200-0-81480200-1439555727_thumb.jpg

 

Hong island

post-2200-0-08293600-1439555765_thumb.jpg

 

Koh Lao La Ding

post-2200-0-17971800-1439555785_thumb.jpg

 

Koh Phak Bia

post-2200-0-27585900-1439555812_thumb.jpg

 

Spring Lake ( част от трипа за Emerald lake)

post-2200-0-34787900-1439555833_thumb.jpg

 

Tiger cave temple - view from the top

post-2200-0-71432200-1439555866_thumb.jpg

 

Островите са близо, стигат се бързо с longtail boat. Туристопотокът за щастие не ги харесва и се блъскат из Джейм Бонд и Пи Пи айлънд и тези островчета си остават спокойни дори в пика сезона. :)

 

Най-добре си вземете дълга лодка само за вас от кея на Ао Нанг, да може да си решавате къде и колко време да стоите. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Супер снимки T.E.Lawrence, много ми харесаха.

Май взех да клоня примерно да спим в Ао Нанг и от там да вземем единият ден дневна екскурзия до по-известните острови (Джеймс Бонд, Пи пи айлънд....), а на другия ден да си наемем такава дълга лодка и да ходим по другите, не чак толкова известни места, а третият ден..... още го измислям (но може и евентуално на място, като видя предните дни какво ми харесва).

А от тези национални паркове, които са на сушата - някой да препоръчате? или по-добре да си ходя по островите?

Аз не държа много на плажове и вода, защото не мога да плувам и не обичам да се препичам дълго време на слънце. По-скоро ще се снимам само. Но пък искам да видя много природа и различни гледки....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен на Ao Nang най-ценното са му островчетата, които хем са близо, хем не са пренаселени. За краткото време, когато сте там, най-добре наблегнете на тях. Ак овсе пак исакте разнообразие, от вътрешността, този трип до Emerald lake, препоръчвам не заради самото езерце, кеото е красиво, но е малко и пренаселно от къпещи се (не е то на снимката), а да хванете екопътеката вдясно от входа към него - красиво и без хора, поточета, малки езерца и рибки. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм изправен пред същата дилема - Краби или Пукет. От това, което четох в нета имам чувството, че в Краби ще ни хареса повече. И ние търсим някаква смесица между парти и почивка на готин плаж, като готиния плаж е по-важен. За момента съм резервирал хотели на Ао Нанг и Ао Нам Мао - кое от двете места е по-подходящо за плаж според вас и кои са предимствата и недостатъците? 

 

Също така се чудех как да се доберем до Краби или Пукет от Банкок. Около 800 километра са и най-евтините самолетни билети са съответно по 130 и 150 лева (двупосочни с Thai Airways). Това добра цена ли е или да чакам да падне? Става въпрос за февруари месец, което е натоварен сезон.

Редактирано от TheLawyer90
Връзка към мнение

Привет! 

 

Хубаво е да се знае, че тази година фестивала Loy Kratong се пада между 24-26 ноември. Големите чествания са в Чанг Май и Бангкок, но се празнува навсякъде където има вода (което май е навсякъде :) )

 

Иначе между Краби и Пукет, гласувам за Краби с две ръце!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Tougpherty ,не оспорвам нищо от казаното , но е забавно да се раздават съвети и изказват категорични мнения по прочетенито от нета. Все пак това предполага лични впечатления които в случая липсват ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.