Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Здравейте, преди малко получиха на електронната си поща това:
Уважаеми пътници,
За съжаление, трябва да Ви информираме, че е въведена промяна на разписанието, която засяга полета(ите) Ви под код за потвърждение РЕЗКОД. Моля, приемете най-искрените ни извинения за причиненото от тази промяна неудобство.
Новият полетен план е:
W6 4437 София - Терминал 1 (SOF) arrow-img.jpg Ларнака (LCA) 03/Feb/2016 06:00 03/Feb/2016 08:10 W6 4438 Ларнака (LCA) arrow-img.jpg София - Терминал 1 (SOF) 10/Feb/2016 08:45 10/Feb/2016 11:05
Моля, проверете внимателно маршрута, датата на пътуване и часa на заминаване!
Ако новият полетен план е приемлив, моля, влезте в профила си на адрес wizzair.com, изведете резервацията си и кликнете върху опцията „Приемам“. Ако приемете промените по какъвто и да е начин, споразумението между нас и вас ще се счита за съответно променено.
Моля, имайте предвид, че кодът ви за потвърждение остава същият.
Ако новият полетен план не е приемлив, можете да изберете някоя от следните възможности в съответствие с раздел 15.1.2 от нашите Общи условия за превоз.
1. ПРЕЗАВЕРЯВАНЕ НА ПОЛЕТА(ИТЕ) ВИ
Презаверяваме резервацията Ви друг полет, опериран от нас, по същия или – ако е необходимо – подобен маршрут, в рамките на 14 дни преди или 30 дни след насрочената дата на заминаване на отменения полет, в зависимост от наличността на свободни места.
Ако искате да презаверите полета си по същия маршрут, влезте в профила си на адресwizzair.com, изведете резервацията на екрана и изберете опцията „Презаверяване на резервация“. Това е най-бързият начин да изберете нов полет за всички пътници по резервацията си. Ако искате да презаверим резервация за Вас по подобен маршрут, моля, свържете се с нас, като кликнете тук.
2. ОТМЕНЕТЕ ПОЛЕТА(ИТЕ) СИ И ПОЛУЧЕТЕ 120% КРЕДИТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ
Ние отменяме резервацията Ви и кредитираме в „клиентския Ви профил“ пълната стойност на заплатената за отменения полет сума, както и за обратния полет, ако това е приложимо, плюс 20% от сумата, заплатена за отменения полет. Моля, кликнете тук, за да изпратите онлайн искането си за кредит.
3. ОТМЕНЕТЕ ПОЛЕТА(ИТЕ) СИ И ПОЛУЧЕТЕ ЗАПЛАТЕНАТА СУМА ОБРАТНО
Отменяме резервацията Ви и възстановяваме заплатената за отменения полет обща цена и, ако е необходимо, за обратния полет (включително данъци и такси). Моля, кликнете тук, за да изпратите онлайн искането си за възстановяване на сума.
Моля, НЕ отговаряйте на това съобщение, тази пощенска кутия не приема входящи съобщения.
Благодарим Ви за разбирането.
Отдел Обслужване на клиенти на Wizz Air
 
 
Не съм изпадала до сега в подобна ситуация. Трябваше да летя на 05.02.16г. и да се върна на 10.02.16г.Абсолютно ми е невъзможгно да изляза отпуск в други дати, различни от тези, които съм фиксирала. Искам да помоля за съвет коя е по-добрата опция от т. 2 и 3 от тяхното предложение и някой възползвал ли се е от нещо подобно. Благодаря.

Редактирано от macf1an
Премахнати линкове към профил и код
Връзка към коментар

На мен ми предлагат следния вариант:

 

"Новият полетен план е:

 

W6 4363 София - Терминал 1 (SOF)   Болоня (BLQ) 03/Feb/2016 19:25 03/Feb/2016 20:20

W6 4364 Болоня (BLQ)   София - Терминал 1 (SOF) 03/Feb/2016 20:50 03/Feb/2016 23:35"

 

 

Много се чудя дали да приема... Какво ще кажете - да слизам ли или направо да си чакам вътре на топличко?

Редактирано от kakadu
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Малко съм сбъркала къде да пиша, но сега смятам,че е на точното място.

 

 Имаме закупени билети от Wizz до Болоня и обратно за 22-24.01.2016 г., но преди около два часа са ми изпратили имейл, че е променена едната дата и  вместо на 22-ри полетът ще е на 20-ти.Тази промяна води до проблем с отпуските на част от групата. Ако се направи презаверка на полета, плаща ли се някаква такса, или доплаща ли се билетът/  за 22-ри беше 40,00лв., а сега гледам за 20-ти е 255,00лв./? На едната резервация са двама, като единият със сигурност отпада заради отпуската, но другият иска де лети. Как се прави презаверка  в такъв случай ?

Връзка към коментар

На мен ми предлагат следния вариант:

 

"Новият полетен план е:

 

W6 4363 София - Терминал 1 (SOF)   Болоня (BLQ) 03/Feb/2016 19:25 03/Feb/2016 20:20

W6 4364 Болоня (BLQ)   София - Терминал 1 (SOF) 03/Feb/2016 20:50 03/Feb/2016 23:35"

 

 

Много се чудя дали да приема... Какво ще кажете - да слизам ли или направо да си чакам вътре на топличко?

Преди няколко седмици ми промениха полета на връщане от Барса до Скопие за началото на февруари и ми предложиха същото -да се върна 30 минути след като съм пристигнал от Скопие в Барселона.Тъй като исках да запазя отиването ,а билета е двупосочен и купен от агенция се съгласих.Так връщането ми е платено и няма да го ползвам ,а купих нов билет след няколко дни.

Връзка към коментар

Ако АК ти е сменила датите, не се доплаща нищо от твоя страна. Можеш да пробваш да поискаш нови дати, ако тези не те устройват, Ако АК се съгласи на твоите дати, отново нищо не дължиш. Има обаче някакво ограничение с колко дни отместване можеш да искаш промяната. Другите опции са ти възстановяване на сумата, платена за билетите, или по редкият вариант прерутиране от съседно летище: Скопие, Букурещ примерно.

Ако са двама на една резервация, мисля че няма как да се раздели. При това положение този, който не иска да лети изгаря с парите. Вариант е да откажете цялата резервация и да се направи нова само за един човек. Но ако цените са се променили си ги плащаш.

Редактирано от Радослав
Връзка към коментар

Малко съм сбъркала къде да пиша, но сега смятам,че е на точното място.

 

 Имаме закупени билети от Wizz до Болоня и обратно за 22-24.01.2016 г., но преди около два часа са ми изпратили имейл, че е променена едната дата и  вместо на 22-ри полетът ще е на 20-ти.Тази промяна води до проблем с отпуските на част от групата. Ако се направи презаверка на полета, плаща ли се някаква такса, или доплаща ли се билетът/  за 22-ри беше 40,00лв., а сега гледам за 20-ти е 255,00лв./? На едната резервация са двама, като единият със сигурност отпада заради отпуската, но другият иска де лети. Как се прави презаверка  в такъв случай ?

Ще се опитам да отговоря на поставените въпроси:

 

Не се плаща такса за презаверка.

Не се доплаща билета.

Можете да смените датите в рамките на 14 дни преди или 30 дни след насрочената дата на заминаване на отменения полет, в зависимост от наличността на свободни места.

Можете да поискате да ви премаршрутират в едната/двете посока/и, ако на вас ви е изгодно това.

 

Не съм сигурна, че е възможно да смените само за един пътник от обща резервация, но ако е възможно, то това ще стане по телефона.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Отдел Обслужване на клиенти на Wizz Air

 

 

Не съм изпадала до сега в подобна ситуация. Трябваше да летя на 05.02.16г. и да се върна на 10.02.16г.Абсолютно ми е невъзможгно да изляза отпуск в други дати, различни от тези, които съм фиксирала. Искам да помоля за съвет коя е по-добрата опция от т. 2 и 3 от тяхното предложение и някой възползвал ли се е от нещо подобно. Благодаря.

Преди малко се възползвах от т.2 за 120% кредит за следващ полет.На 6 февруари има полет от Солун до Ларнака с прекачване в Будапеща за 29 евро с Wizz.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не съм изпадала до сега в подобна ситуация. Трябваше да летя на 05.02.16г. и да се върна на 10.02.16г.Абсолютно ми е невъзможгно да изляза отпуск в други дати, различни от тези, които съм фиксирала. Искам да помоля за съвет коя е по-добрата опция от т. 2 и 3 от тяхното предложение и някой възползвал ли се е от нещо подобно. Благодаря.

Ами по пътя на логиката, ако смяташ да летиш с тях скоро, по-добре Уиз кредит, след като печелиш 20%. Ако ги ползваш много рядко вземи парите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз  получавам мейл, че сменят датата на полета за връщане от 29 на 27. Следващ възможен полет е на 31 .Сега си говорих с кол-центъра, те добре, че са много кротки и любезни, та не крещях. А аз съм платила хотел без право на отказване - на 21  и 28  на летището в Болоня. За другия във Виченца ще се плаща на място, та там сигурно ще мога да променя. Ако взема тази промяна. как да постъпя - да се обаждам на Букинга и да рИва да сменя датите - дали ще може?

Моляяя, давайте акъл :blush: :blush: :blush:

Връзка към коментар

dimitrov, благодаря, но не ми се ходи до Солун. Аз също клоня към т. 2, но не ми е ясно има ли срок, в който мога да използвам кредита?

Срока мисля ,че е 1 година.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз пък запазих кола без право на отмяна + тотално объркана от Booking резервация, за която имам само резервационен номер, но не и формата за отказ. Пълна каша стана.

Връзка към коментар

Не искам да съм лош, но за мен уиз е най-рисковата компания относно смяна на полети, какво и да си говорим. Винаги трябва да сте с едно на ум, ако я ползвате.

Аз почти не познавам човек, на които да не са му сменили поне веднъж полетите Уиз.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

..Трябваше да летя на 05.02.16г....

Aegean предлагат

Sofia To Larnaka (Int. Airport) (Via Athens)  Fri 05 Feb 2016 - 18:45-22:45

еднопосочен за 49.70 EURO   

(хм, малко бягаме от темата)

Редактирано от VladimirK
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не искам да съм лош, но за мен уиз е най-рисковата компания относно смяна на полети, какво и да си говорим. Винаги трябва да сте с едно на ум, ако я ползвате.

Аз почти не познавам човек, на които да не са му сменили поне веднъж полетите Уиз.

 

При резервация месеци предварително е възможно да го направят, но за 30 дни напред е почти изключено да променат разписанието. Добрата тактика е да не се резервират, хотели, коли и т.н. с неотменима резервация, месеци преди пътуването. Напълно излишно е да се притеснявате, че ще свършат евтините хотели, коли и т.н., освен ако не пътувате по време на олимпиада или друго подобно събитие.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

По-интересно е, ако има втори полет..На мен лично, за 120-130+ полета, имам два сменени с уиз, като единия път ми изгоря и втори билет. За целият ми стаж, нямам отменени полети с други компании. Ясно е, че винаги може да се случи с всяка компания, но при тях шанса е в пъти по-голям. Както казах, почти не познавам човек, който да е нямал отмяна с тях. Всичко това трябва да говори за нещо..


Друг голям проблем е, че много полети са по 2 или 3 пъти в седмицата и когато един се отмени, те местят с поне 2 дни напред или назад..

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

 

Не съм сигурна, че е възможно да смените само за един пътник от обща резервация, но ако е възможно, то това ще стане по телефона.

Възможно е. Звънях в кол-центъра и ми казаха,че става с обаждане по телефона  - казваш си кода на резервацията и те анулират на единия и връщат парите, а на другия го презаверяват. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

Друг голям проблем е, че много полети са по 2 или 3 пъти в седмицата и когато един се отмени, те местят с поне 2 дни напред или назад..

 

Именно в това се корени една от съществените разлики между нискотарифни и традиционни, както и в практическата невъзможност да бъдеш премаршрутиран от нискотарифна. Обаче, като от години пиша по този въпрос, някои си мислят, че имам нещо против виолетовите... :)

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.