Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

И аз мисля, че приоритетното качване на борда се отнася за малки деца /4 год или 6 год./. Със сигурност 14 год. дете не е причина семейството да се качи приоритетно.

Връзка към коментар

Никъде в правилата не е уточнена възрастта, която разбират за "малки деца".

Служителите също не дават информация кое дете е малко.

Виждала съм деца на видима възраст 4-5 години да си чакат на опашката.

Аз лично, когато пътувам с приорити, купувам такова и за детето. Просто не ми се обяснява с персонала по летищата. :)

 

Иначе ... да, няма как да ви обслужват разделно с дете под 14 години.

Връзка към коментар

София беше едно от малкото летища, където нямаше смисъл от тази услуга, защото автобусът отваряше вратите и айде юруш на маслините. От доста време приорити-то е в предната част на автобуса и там първо се отварят вратите и приорити-то си е приорити. Не ме вълнува толкова мен лично, но по някакъв начин съм го добил (мисля с уиз едногодишния абонамент или нещо такова) и щом една услуга е платена, то трябва да ти се даде шанса да се ползва.

 

Практическата случка.

Летище Бергамо (Милано), с приорити съм и с дете под 14 год (без приорити) естествено на една резервация. Една надъхана италиянска кака на гейта демонстративно ми казва, че трябва да има платено приорити и за детето.  Още по-демонстративно ми казва, че ако искам да оставям малкото дете на опашката, а аз да си позлвам приорити-то като много добре знае, че това няма как практически да се случи. Обяснявам, че такова нещо за първи път ми се случва и наистина на други летища не съм и се замислял за това, камо ли някой на гейт да повдигне въпрос за това.. И като за капак ми казва, че правилата в България може да са едно, но в Италия - други. И още по-демонстративно ме праща последен на опашката. И това при условие, че имаше не повече от 2 деца в целия полет, аз съм с приорити, никога досега не съм виждал такава практика, и т.н. Просто бях втрещен от целия цирк, който се разигра в продължение на 3-4 минути по време на бординга пред цялата опашка. Почувствах се зле, признавам си не бях подготвен за такова отношение и най-вече да зашитя правото си да ползвам услуга, която съм платил, детето гледа умно, защото разбира, че за него иде реч, а бе класики. И затова се поразрових, а и питах във форума как стоят теоритично нещата. Най-малкото, когато правих резервацията с детето системата никъде не ти казва, че трябва и за него приорити, а по правило дете под 14 год. трябва да пътува на една резервация с възрастен. Още повече, че се казва "Практиката на Wizz Air да дава приоритет при настаняването на пътници с малки деца". И ако трябва да се взима приорити на дете, нека да е упоменато, за да се направи. Иначе се действа по подразбиране - родител има приорити, невръстно дете върви с него. Поне не е упоменато друго.

Още веднъж, майната му на приорити-то, изглежда издребняване, но въпросът е принципен, защото всеки може да се окаже в такав ситуация неподготвен без дори и да подозира. Не е края на света, но е тъпо - не може на гейта да се държат с хората като с олигофрени, особено дразнещо беше подхвърлянето с това, че правилата в България са едни, но тук ще играете по моята свирка.

Още съм бесен :ireful:  :ireful:  :ireful:

Сега ми е малко по-добре като го написах и споделих :thankyou:

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Със синът ми имаме 6-7 полета с Уиз и нито веднъж не са ни канили отпред. На влизане в самолета мънкат "ама вие що не минахте отпред", ама само толкова. Веднъж ни сложиха на трети ред, просто щото всичко останало беше пълно. 

 

Още по-демонстративно ми казва, че ако искам да оставям малкото дете на опашката, а аз да си позлвам приорити-то като много добре знае, че това няма как практически да се случи. 

 

Да ти кажа, ако го беше оставил, опашката щеше да удуши каката и щеше да си го ползваш безпроблемно. Докато го "пъдиш" назад, му подшушваш да почне да реве и сцената е готова - точно като за Италия. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Уговорката е, че не знам дали съм прав във случая? Защото може наистина детето да се нуждае от приорити? Затова и в началото питах как стоят нещата по Правила & Условия, но изглежда, че този казус не е покрит от тях. Така, че предполагам всеки може да си го тълкува различно? Поне досега съм имал около 10-на на брой с приорити/дете, но за първи път съм третиран по този начин.

Връзка към коментар

Подкрепям напълно macf1an и бих писала писмо/жалба.

Не си спомням на кое летище не може реално да се ползва приорити(просто в автобуса няма отделено място за приорити) и когато поставих въпроса на служителите на Уиз в самолета, ми казаха да се жалвам писмено. Не го направих, просто защото нямах време, а трябваше. :biggrin:

Връзка към коментар

Стига с този Уиз. :lol:  Има си наземен оператор, който прилага правилата на авиокомпаниите. Следващият път си прави приоритетно и на детето/децата, за да не гори твоето. Няма как само ти да си приоритетно, а детската градина с теб да я пуснат гратис. :lol:  Авиокомпанията разчита на тези такси от допълнителни услуги.

 

На Бергамо не цепят басма на никого, а относно багаж са направо жестоки и само така. :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Следващият път си прави приоритетно и на детето/децата, за да не гори твоето. Няма как само ти да си приоритетно, а детската градина с теб да я пуснат гратис. :lol:  Авиокомпанията разчита на тези такси от допълнителни услуги.

 

.

 

Aбе няма грижи, ама да се казва някъде, че и за дечковци, които нямат и метър ръст, трябва. Или поне системата като правиш резервация да подсказва. Значи купуваш си продукт (приорити), който е описано точно как се ползва, букваш дете, което пак по правилата е описано точно, че трябва да е само и единствено  на една резервация с възрастния и върви само с теб, но това последното правило изключва ползването на продукта. Мисълта ми беше, че никъде не е посочено изрично как се процедира. И ето едни казват 'пускай жалба, пасажерът е прецакан', друг казва 'следващия път си направи и на дечко, че и твоето приорити гори'. Демек всеки го тълкува различно. Факт е и, че по различните летища се процедира различно. Или поне в Бергамо :)

Редактирано от Двуцветко
Връзка към коментар

Бих те посъветвал да пуснеш жалба срещу противните италианци. Може да споменеш и нещо от рода на обиди на расистка основа. Много ме дразни, когато някой се прави на по-католик от папата, особено пък тия.Аз ако бях и някаква италианка ми говореше така и се държеше така с мен щях да направя луд скандал. Работя всеки ден с такива и знам какво представляват, затова се дразня.

Връзка към коментар

Привет,

Сега ли му е времето да си купя билет за края на април до Барселона с Уиз или да почакам още малко!? Какво мислите!? :)

 

Знам, че въпроса е малко глупав, но все пак.................... :blush:

Връзка към коментар

Привет,

Сега ли му е времето да си купя билет за края на април до Барселона с Уиз или да почакам още малко!? Какво мислите!? :)

 

Знам, че въпроса е малко глупав, но все пак.................... :blush:

Каква е цената сега?

По общофорумско мнение следва...20% намаление, но ако цената сега е добра няма какво да чакате. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моите билети тази нощ скочиха с още 10€. Онази нощ с 10 и тази с още 10. Вече съжалявам, че не купих, ами чаках 20% намаление. Така, че ако цената те устройва, купувай.

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще почакам и аз тогава и без това още се чудим за периода!? Месец май няма да са по-евтини, но поне ще си е месец май :)!

 

Връзка към коментар

(И само между другото - утре е сряда :biggrin:

залагам една бира, че утре или другиден ще има 20%off ;) )

 

 

Фичо часовника тиктака ... тик-так , тик-так ... предлагам ако не познаеш утре да се самолишиш от една бира  :lol:

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Привет,

Сега ли му е времето да си купя билет за края на април до Барселона с Уиз или да почакам още малко!? Какво мислите!? :)

 

Знам, че въпроса е малко глупав, но все пак.................... :blush:

 

Незнам за какъв период искаш да идеш, но 24 Април - 27 Април в момента е 220 лв с Wizz discount club. Ако те урежда като дни, взимай директно. Над 90 % съм сигурен, че дори и да излезе 20 % off тези дни, ще струва по-скъпо. А да чакаш да падат цените за края на Април или Май забрави :) За Барселона конкретно ги следя ако не всеки ден, през ден цените. Също е хубаво да се знае, че от 29 Март влиза ново разписание София - Барселона - от три дни седмично - Сряда, Петък и Неделя - вече 4 дни - Понеделник, Сряда, Петък и Неделя, но с нов час на заминаваме и съотвено прибиране. От заминаване 18:20-20:20 ч, става 20:15 - 22:20 ч, а връщането от 20:55 - 00:55 ч, става 22:55 - 02:50 ч, което лично на мен не ми харесва много, много, ама какво да се прави :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Азиатците масово вече пуснаха промоциите си за Свети Валентин , а дори не са християни още по-малко католици :)

Тия тук не знам за кога са офлянкват ?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Азиатците масово вече пуснаха промоциите си за Свети Валентин , а дори не са християни още по-малко католици :)

Тия тук не знам за кога са офлянкват ?

 

Получих имейл от Уиз да съм купил ваучер за подарък за св. Валентин. Нещо се опитват да се измъкнат по тънката лайсна и да не пуснат намаление май :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.