Прескочи до съдържание

дневник Свазиленд


pikonio

Препоръчани мнения

Наумих си я тази дестинация сега и искам да помоля, който е ходил да ми помогне.

 

До колкото се ориентирам, последователността ми трябва а бъде 1. виза за Свазиленд; 2. самолетни билети; 3. виза за ЮАР (за която ще ми трябват първите две).

 

С визите съм пълен лаик, досега не съм вадила за никъде, камо ли за държава, за която не мога да си изкарам от България. Колкото и глупаво да звучи - как става това?

 

Ще съм благодарна на всичко, което можете да препоръчате, къде да се отиде, какво да се види или пък къде да не се ходи  :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Какъв хубав африкански ентусиазъм :) Добре е, че има любители за екзотичните местенца по този край на планетата.

Аз лично не съм бил, а атласът показва няколко магеланеца наминали тъдява.
Дано някои от тях сподели личен опит.

 

За Свазиленд:

Доколкото мога да разбера, визата за българи е безплатна и се взима на летището.

http://www.swaziembassy.be/#!immigration/c2si

 

За ЮАР:

В темата за визите в този район, ще намериш мнения за процедурата. Иначе в София си имат посолство

Ето и друг полезен линк:

http://www.dfa.gov.za/sofia/consularservices.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Едва ли ще ви касае пряко, но все пак - да вметна, че Свазиленд беше (предполагам, че и още е) страна с над 50% HIV позитивно население.  Гледайте да нямате контакти с медицински процедури. За другото не коментирам.

Връзка към мнение

Така, за визата за Свазиленд контактнах посолството в Брюксел и ми казаха какви документа са ми нужни да им изпратя.

Остава ми чуденката за визата за ЮАР - трябва ли ми предварително купен самолетен билет? От сайта им оставам с това впечатление, но това винаги ми е било странно. В същото време искам и да букна билетите, преди да е изтекла промоцията на British... 

За момента мисля да се засилвам да купувам билета довечера след работа, а после да се мъча с тая виза за ЮАР...

Връзка към мнение

Моя колежка пътува за ЮАР в началото на годината, беше си купила билета предварително и нямаше проблем.

Това, естествено, не означава, че ти няма да имаш проблем, но все пак може да ти послужи като информация. На мен също винаги ми е било странно това да изискват самолетен билет за да кандидатстваш за виза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И ние пътувахме до ЮАР с Бритиш, мисля, че първо си купихме билетите, но не мисля, че това е условие, по-скоро е риск.

Оттам с кола под наем ходихме до Свазиленд, много ни хареса там. Визи си вадихме от посолството в Брюксел преди 2 години, мисля че бяха по 10 евро, но сега вече мисля, че няма визи за българи.

 

Според

http://www.swaziembassy.be/#!immigration/c2si

Visitors from the other countries in the European Community, may obtain visas at the airport free of charge.

а според 

http://www.gov.sz/index.php?option=com_content&id=314&Itemid=439

имаме нужда от виза

но предполагам, че може да се извади на летището, стига да пристигате със самолет

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Даааа, това е и моят план, до ЮАР с Бритиш и после с кола. Така че виза на летището отпада, а тази в Брюксел е станала 50 евро. Мисля да поема риска с купуване на билетите, надявам се транзитни визи за ЮАР да не се отказват.

 

Може ли да споделиш малко повече за Свазиленд, къде бяхте, какво видяхте. Струва ли ти се безопасно, ако пътуващите са сами жени?

Връзка към мнение

Даааа, това е и моят план, до ЮАР с Бритиш и после с кола. Така че виза на летището отпада, а тази в Брюксел е станала 50 евро. Мисля да поема риска с купуване на билетите, надявам се транзитни визи за ЮАР да не се отказват.

 

Може ли да споделиш малко повече за Свазиленд, къде бяхте, какво видяхте. Струва ли ти се безопасно, ако пътуващите са сами жени?

Първо за цената, ето отговорът от brussels@swaziembassy.be :

==================================================================

Dear ....,

 

Bulgarian Citizens need a Visa to Swaziland and you can download the Visa application Form from the Embassy website:  www.swaziembassy.be and go to Tourism.  The following will be required:

 

1.  Original Passport and the Visa Form filled in twice (2)

2.  Two (2) I.D. colour photos

3.  Copy of Itenerary to Swaziland 

4.  10 Euro for single entry or 20 Euro for multiple entry per person

 

You can bring all the above personally by making an appointment with the Embassy or you can arrange yourself with any Express service for security reasons to deliver your documents including the money.  Also arrange that they pick up your Passport from the Embassy after issueing of the Visa.

 

We can advise you to process your application in February or March if you will be travelling in April because you will be given 3 months to use your visa.

 

Best regards,

 

Ms. B. Gwebu

Administrative Attache

==================================================================

Провери с тях ли си пишеш или някой посредник.

 

Дали е безопасно, това си е много субективно, стори ми се безопасно.

Те имат 3 големи парка с животни, но това според мен не им е силата, в сравнение с ЮАР. Само в един от парковете има хищници, ние избрахме друг Mlilwane

post-64-0-03008800-1443121311_thumb.jpg

post-64-0-71281400-1443121311_thumb.jpg

post-64-0-14629000-1443121312_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Ами вече имам билети до ЮАР!!! Дано всичко останало с визите мине добре.

 

С правилното посолство съм си писала (brussels@swaziembassy.be), явно цената вече е различна. Но информацията, която на теб са написали, е по-изчерпателна от това, което ми писаха на мен. Благодаря :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Даааа, това е и моят план, до ЮАР с Бритиш и после с кола. Така че виза на летището отпада, а тази в Брюксел е станала 50 евро. Мисля да поема риска с купуване на билетите, надявам се транзитни визи за ЮАР да не се отказват.

 

Може ли да споделиш малко повече за Свазиленд, къде бяхте, какво видяхте. Струва ли ти се безопасно, ако пътуващите са сами жени?

 

Това е една наистина ексцентрична идея!

Да се лети от Европа до южния край на Африка с всичката бюрокрация около юарската виза, за да се посети точно Свазиленд  :)  :)  :) 

За кога е планирано? За колко време?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз понякога си се чудя на идеите и на това, което ме кара да ги осъществя (и на приятелите, които се навиват да ме придружат). Досега винаги съм заобикаляла места, за които ми трябва да се разправям с визи. Надявам се тука да не ме спънат, защото ще преследваме транзитна виза за ЮАР.

 

Иначе е за кратко - имаме само 9-10 дена, края на ноември, началото на декември. Ще вали и гърми малко повече, отколкото ми се иска, но вече не ме свърта на работния стол.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сезонът е добър. А за рафтинг - идеален! http://www.swazitrails.co.sz/white-water-rafting/

 

Но 10 дни в Свазиленд ми е много трудно да си представя с какво биха могли да се уплътнят. Вземете си нормални многократни визи за Южна Африка (аз не съм сигурен, че транзитни изобщо съществуват и дали са многократни) и си оставете гъвкавостта да мръднете извън кралството, като ви доскучае. Било то на море, било то на голям град, било то на по-добър сафари парк.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На нас пък ни се виждат малко :) Но иначе има транзитни визи и те са точно многократни, като имаш време да се изнесеш от страната за 48 часа. Ще го обмислим утре на сбирката за обсъждане на плана и попълване на документите за визата.

 

Успокои ме за сезона, бях останала с впечатлението, че съм избрала един от най-лошите. Някакъв ориентир за нощните температури можеш ли да дадеш, да не взема да се прецакам с най-тънкия си спален чувал.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Със сигурност нямаме един и същи стил на пътуване (въпреки, че и аз харесвам дестинации off the beaten path), но и за мен е кущунство да се отиде до Свазиленд, а да се пропусне най-прекрасната страна в региона - Южна Африка, която има за всекиго по нещо да предложи. Кеф ти планини, кеф ти савани, кеф ти градски, винен и културен туризъм, кеф ти плаж и океан, кеф ти национални паркове и сафари... Е, винаги може да се остави и за друг път де, но и аз си мисля, че Свазиленд може да доскучае за толкова дни. Естествено, за да се усети страната си трябва бюджет и в никакъв случай не препоръчвам спане на палатки край пътя или още по-малко в града. Но това май си важи и за Свазиленд.  А и винаги има каучсърфинг :)

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не я пропускам, оставям я за по-нататък. Не обичам да претупвам, ще ми трябва доста повече време. А и още не се знае какво ще стане, веднъж да стигнем до там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Успокои ме за сезона, бях останала с впечатлението, че съм избрала един от най-лошите. Някакъв ориентир за нощните температури можеш ли да дадеш, да не взема да се прецакам с най-тънкия си спален чувал.

 

Започва да става интересно! С най-тънкия чувал няма да се прецакаш. Летните нощи в Африка са топли. По-интересно е къде смяташ да спиш в спален чувал?

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В Mlilwane и Hlane можеш да си разпънеш палатка + един много симпатичен къмпинг близо до границата с Мозамбик. Последното набелязано място в момента не мога да го открия, но стои запазено на работния компютър. Пристрастена съм към палаткуването, дава ми едно от най-приятните усещания.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Много хубаво тук, няма да ми стигнат 10-те дена. В ЮАР не искаха да ни пуснат, но не им мина номера. Не се научих обаче аз колко вода да нося на дълги преходи в Африка. За сметка на това знам къде в Свазиленд опровят добре гуми и къде не.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Поредната малка държава, в която се влюбих! Бих си рекордите по тъжни въздишки, докато си стягах багажа за връщане. Изключително съм доволна от избора си на първа "истинска" Африка, особено след като до преди година си мислех, че без мъжко присъствие няма да посмея да я посетя.

Сега ще се опитам да се освестя с една Загорка ретро и ще си мисля, че пия това

post-3958-0-43904400-1449596390_thumb.jpg

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.