Прескочи до съдържание

Вятър в София - проблеми с полетите


Препоръчани мнения

Някой с информaция кaкво се случвa с полетa Мaдрид-София в 21:30. Нa летището пише очaквaно зaкъснение двa чaсa. И нямaше ли нещо при три чaсa зaкъснение компенсaции.

Връзка към коментар

На сайта на летището пише, че още не е излетял от София - в момента ги отвеждат към самолета, предполагам защото в София има ураганен вятър...За трите часа - аз не знам.....

Връзка към коментар

Научете ги тия права, крайно време е :)

Над два часа - грижа, храна и напитки, над 3 часа - 250 евро парична компенсация ако е до 1500 км, 400 евро ако е от 1500 до 3500 км, 600 евро ако е над 3500км.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Е хaйде спокойно де. Бях почти сигурен. Зaтовa писaх. Инaче ни принтнaхa и нa нaс тия нещa, aмa друго си е тукa дa питaш. Все пaк дaно зaкъснее с три чaсa, тaкa или инaче кaцaме в двa през нощa.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

е, ако закъснението е заради метеорологични условия обезщетение няма... а и хич не е комфортно да се лети в буря, случвало ми се е... а и закъснението се брои в крайната точка, т.е. самолета има мегдан да понавакса още при София - Мадрид, а после и обратно

Редактирано от logist13
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Важна е причината за закъснението на полета, а не в коя точка е възникнала.Ако полета София-Мадрид закъснява заради вятъра,то същата причина ще служи като оправдание за закъснението Мадрид-София.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам как е при Уиз, но кацането на Turkish тази вечер в София беше кошмар. Такова нещо не бях изпитвал.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Здравейте,

Аз съм сред пътуващите от Валенсия с Уиз към София, след кошмарно пътуване, крясъци, викове, турболенция най-сетне успяхме да кацнем с 1 час закъснение в Пловдив аварийно. От 1 час стоим в самолета, като никой не ти казва нищо, освен че е необходимо да запазим контрол. За капак летището в Пловдив е затворено, слава Богу, че поне успяхме да кацнем.....чакането продължава !

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ураганен вятър. Пориви до 90 км и силен страничен. Турболенции, windshear по цялата дължина на полосата. Два полета на уиз са на Пловдив. Турците са анулирали суърешния полет. Луфт са се върнали на Мюнхен и австрийците на Виена.

Връзка към коментар

Ураганен вятър. Пориви до 90 км и силен страничен. Турболенции, windshear по цялата дължина на полосата. Два полета на уиз са на Пловдив. Турците са анулирали суърешния полет. Луфт са се върнали на Мюнхен и австрийците на Виена.

Потвърждавам от първо лице (полетът от Дубай), такова друсане и клатене не си спомням да съм имал на друг полет. Първо направихме 2 кръгчета някъде над Елин Пелин, после се разбра, че се пренасочваме към Пловдив, по пътя към Пловдив друсането обаче не намаля, а напротив. Чувахаха се възклицания в салона, макар, че нямаше чак викове и писъци. Девойката на седалката до мен силно се панира и каза, че само да кацнем, повече няма да се качва на самолет и ще ходи до Щатите с кораб ;)

Ръкоплясканията след кацането бяхо от най-искрените, а и заслужени, предвид условията.

На летището в Пловдив пък чакахме 2 часа в самолета, докато съберат наземен персонал, а в момента вече 2 часа чакаме да дойдат автобуси да ни карат за София.

Абе екшънче ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Нашето кацане беше на ръба. Първият път само допря задния колесник и пак излетя, а клатенето беше ужасно. Втория път кацнахме на обратно и беше перфектно, но във въздуха над София беше доста тегаво. Все пак перфектна работа на пилотите. 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Все пак перфектна работа на пилотите.

 

Браво на пилотите, нашият беше украинец - съименик на изестния си сънародник от футбола - Андрей Шевченко.
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

При нас нямаше кръгчета - пробва кацене срещу вятъра по 27, но се отказа. Съобщи, че ще пробва кацане с гръбен вятър по 09, който беше успешен. Не бях чувал от пилотската кабина " и си кажете молитвите".   Много от децата напълниха гащите - стана мазало.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

 

Не знам как е при Уиз, но кацането на Turkish тази вечер в София беше кошмар...

 

 

 

Здравейте,

Аз съм сред пътуващите от Валенсия с Уиз към София .....

 

 

 

И ние така седим в самолета на летището в Пловдив, но идвайки от Дубай и чакаме :-)

 

 

 

 

Нашето кацане беше на ръба. .

 

Така като чета, мога да направя обосновано предположение, че почти на всеки полет, излиташ/кацащ в България, има по някой магеланец. :)

  • Харесвам 20
Връзка към коментар

Апартамента ни е точно под коридора от Сърбия. Не можах да спя заради вятъра тази нощ. Броих самолетите,  :) които се пробваха. 4 на брой от 2 часа след полунощ. Успешно кацане на всички.  

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

При нас нямаше кръгчета - пробва кацене срещу вятъра по 27, но се отказа. Съобщи, че ще пробва кацане с гръбен вятър по 09, който беше успешен. Не бях чувал от пилотската кабина " и си кажете молитвите".   Много от децата напълниха гащите - стана мазало.

Само от децата ли? ;) ;)

Потвърждавам от първо лице (полетът от Дубай), такова друсане и клатене не си спомням да съм имал на друг полет. Първо направихме 2 кръгчета някъде над Елин Пелин, после се разбра, че се пренасочваме към Пловдив, по пътя към Пловдив друсането обаче не намаля, а напротив. Чувахаха се възклицания в салона, макар, че нямаше чак викове и писъци. Девойката на седалката до мен силно се панира и каза, че само да кацнем, повече няма да се качва на самолет и ще ходи до Щатите с кораб ;)

Ръкоплясканията след кацането бяхо от най-искрените, а и заслужени, предвид условията.

На летището в Пловдив пък чакахме 2 часа в самолета, докато съберат наземен персонал, а в момента вече 2 часа чакаме да дойдат автобуси да ни карат за София.

Абе екшънче ;)

Абе, нали сте на земята, другото е бял кахър. Добре дошъл!

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

Така като чета, мога да направя обосновано предположение, че почти на всеки полет, излиташ/кацащ в България, има по някой магеланец. :)

 

 

И аз си го помислих  :)

 

Иначе... Не съм кацала в такъв вятър, но синът ми е кацал - преди около две години полет на Ryanair България - Италия - Холандия - Грьонинген. Имаше огромна буря в Европа и затваряха летище след летище. Беше последният самолет, пуснат от летището в Милано (мисля че беше) и последният, кацнал в Холандия изобщо. Следях информацията онлайн, звънях непрекъснато до Грьонинген за информация и си теглих стоичковизми защо не скръцнах със зъби и не тропнах с крак да остане в Италия, докато мине ненормалното време. Разчитах - с основание - на правилната преценка на летищните власти, но няма такъв ужас, докато чакаш долу...

 

За горе - разказваше ми, че усещането е потресаващо, три опита за кацане, последният успешен. Но най-потресаваща е била тълпата хора, видими от прозорчетата, спрели колите и струпали се около пистата, снимащи с телефони опитите за кацане и евентуалните резултати...

 

Искрено се радвам, че излитанията ви са били равни на кацанията!!!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.