Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Вчера бях изумен. Получих и от фалшив уиз еър покана да си активирам сметката, иначе профила ми няма да бъде активен.

Дори са се постарали да имитират успешно лилавите.

Ето...

Ако не Ви се отваря ето скриншот

 

post-662-0-22863000-1452269433_thumb.png

Редактирано от Георги
махнах линка, че може да е зловреден
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да предупредя в темата, че...

Има опит за измама от името на wizz. Получавате e-mail със следното съдържание

 

 

Уважаеми клиенти,

Благодарим ви, че избрахте Wizz Air.
    WIZZ

Във връзка със зачестили случаи на злоупотреби с лични данни и предприетите допълнителни мерки за сигурност Вашата сметка е блокирана до потвърждаване на Вашата самоличност.

ПОТВЪРДЕТЕ ВАШАТА СМЕТКА от тук.
Ако имате въпроси относно потвърждението на данните за вашата сметка, моля, свържете се с нашия отдел за поддръжка на клиентите, като се обадите на един от телефонните номера, посочени на wizzair.com На нашия уебсайт също така ще намерите цялата необходима информация.
Това е автоматично генериран имейл. Моля, не отговаряйте на това съобщение!
Поздрави,
Wizz Air

 

Има линк който иска паролата и да се въведат данни от кредитната карта.

 

При обаждане на телефона на wizz са казали, че това е измама и да се изтрият тези имейли. Има и други обадили се получили същите имейли.

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Отделих двете мнения, защото това само за кратко време може да се превърне в епидемия. Вчера получих и лично съобщение от един г-н, който е повярвал на имейла и си е въвел данните, сега не може да си върне профила обратно. 

 

ИГНОРИРАЙТЕ ТАКИВА ИМЕЙЛИ И ДИРЕКТНО ГИ ТРИЙТЕ. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Някой има ли идея какво точно може да се направи с откраднат профил? Това за което се сещам е ако някой има запомнена кредитна карта, от негово име да купят билет с нея, но без трицифрения код трудно може да се направи транзакция...

 

Евентуално при потвърждаване на личните данни може да искат всички данни на кредитната карта, включително и трицифрения код.

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

Аз не запомням данни на кредитната си карта в нито един сайт, в който имам резервация с едно голямо изключение, но там надали някога може да стане издънка. Предпочитам да въвеждам данните ръчно всеки път при резервация, за да съм спокоен в това отношение...

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Сайта на Wizz изисква и 3D сигурност на картите, та освен трицифрения код, ще се изисква и тя.

 

Тук целта не е да купуват билети. Блокирането/открадването на профила, според мен е част от схемата, но не основното.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сайта на Wizz изисква и 3D сигурност на картите, та освен трицифрения код, ще се изисква и тя.

 

Тук целта не е да купуват билети. Блокирането/открадването на профила, според мен е част от схемата, но не основното.

 

Аз нямам 3D код на картата с която плащам при тях билети и без проблем плащам. Вероятно е някаква схема, но е добре да разберем каква е, за да знаем за какво да внимаваме.

 

Аз лично се стремя да не запаметявам никъде данните на кредитните и дебитните ми карти. Много сайтове го предлагат уж за удобство, но на мен ми се струва доста опасно.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

искам да предупредя, че един месец по-късно продължават атаките с измамните е-мейли за блокирани сметки уж от името на Wizz Air.

Получих преди малко идентично съобщение от цитата, публикуван по-горе от woman_in_white

Уведомих авиокомпанията, внимавайте с подобни е-мейли.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аааа, писали сте вече. И аз днес получих такъв мейл. И графично са го изпипали, мамицата им! Като нищо ще им се върже човек!

Внимавайте!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз получих преди малко, и то на служебния мейл. Наистина при регистрацията ми едно време бях посочила него, но може би преди поне 7-8 години го промених и всичко от Уиз получавам на личната си поща.

Връзка към мнение

И аз не съм получил, но никога не е късно да станеш за резил. :)

 

Сигурно повечето във форума го знаят, но е важно и може на някой да му е от полза:

Повечето сайтове (включително wiz) , там където влизате в акаунта си, страницата им е защитена със сървърен сертификат.

В зависимост от браузера с който сте, някъде ще ви излезе подсказка, катинарче или нещо друго.

При IE - адреса става зелен и като застанете върху катинарчето ви казват кой е издал сървърския сертификат (в случая на WIZZ е VeriSign).

Никой измамник не може да фалшифицира това!

Редактирано от ven62
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.